رگوله HCMC یا Hellenci capital Market Commission Greece | نهاد نظارتی یونان

رگوله HCMC یا Hellenci capital Market Commission Greece | نهاد نظارتی یونان - رگوله hcmc

کمیسیون بازار سرمایه یونان HCMC در سال ۱۹۹۱ توسط یک شخص حقوقی تاسیس و در سال ۱۹۹۵ سازماندهی شد. هدف از تصویب قوانین این کمیسیون، اطمینان از حفاظت و عملکرد منظم و کارآمد بازار سرمایه است که برای رشد اقتصاد ملی یونان اهمیت زیادی دارد. HCMC یکی از اعضای سازمان اوراق بهادار و بازار اروپا است که در چهارچوب و تحت نظارت آن فعالیت می‌کند. این سازمان توانسته رتبه سطح یک را به خودش اختصاص دهد.

نام اختصاریHCMC
نام کاملHellenic capital Market commission Greece
کشوریونان
سطحیک
وب سایتwww.hcmc.gr

بیشتر بدانید: رگوله چیست؟

ماموریت

از مهم ترین وظایف کمیسیون HCMC نظارت بر رعایت مفاد قانون بازار سرمایه است. هزینه‌های این کمیسیون از کارمزدهای پرداخت شده توسط نهادهای نظارتی تامین می‌شود. این شرکت‌ها شامل شرکت‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های مدیریت صندوق‌های متقابل، شرکت‌های سرمایه‌گذاری پورتفوی، شرکت‌های سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات و شرکت‌های واسطه‌گری مالی هستند. یکی از مهمترین ماموریت‌های HCMC نظارت بر بورس اوراق بهادار است که مطمئن باشد منطبق با قوانین بازار عمل می‌کند.

رگوله HCMC یا Hellenci capital Market Commission Greece | نهاد نظارتی یونان - رگوله hcmc
رگوله HCMC یا Hellenci capital Market Commission Greece | نهاد نظارتی یونان 1

چهارچوب حقوقی

تا سال ۱۹۹۹ هیچ قانونی در مورد حاکمیت شرکتی وجود نداشت. در آوریل سال ۱۹۹۹ کمیته حاکمیت شرکتی ایجاد شد. در نوامبر سال ۲۰۰۰ HCMC توانست آیین نامه رفتار اجباری برای شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار آتن را صادر کند. این آیین نامه از نهادهای پذیرفته شده در بورس می‌خواهد که برای نظارت به حسابرسی یک واحد حسابرسی داخلی ایجاد کنند.

مسئولیت HCMC

کمیسیون بازار سرمایه یونان مسئول امور مربوط به صدور مجوز، نظارت و کنترل واسطه‌های بازار سرمایه است. واسطه‌های بازار که از HCMC مجوز می‌گیرند شامل:

  • ارائه دهندگان خدمات سرمایه‌گذاری
  • شرکت‌های واسطه سرمایه‌گذاری
  • سرمایه‌گذاری جمعی در اوراق بهادار قابل انتقال
  • صندوق‌های سرمایه‌گذاری جایگزین
رگوله HCMC یا Hellenci capital Market Commission Greece | نهاد نظارتی یونان - رگوله hcmc
رگوله HCMC یا Hellenci capital Market Commission Greece | نهاد نظارتی یونان 2

وظایف

کمیسیون بازار سرمایه یونان به عنوان یک شخصیت حقوقی توسط قانون‌های خاص سازماندهی شده است. هدف از تاسیس این کمیسیون تخمین حفاظت عملکرد منظم و کارآمدی بازار سرمایه است.

اقتصاد ملی مدیریت و کارکنان HCMC برای انجام ماموریت خود مجهز می‌شوند. انجام این کار به موجب قوانین اروپایی و یونانی با ضمانت‌نامه‌های استقلال عملکرد شخصی است. مطابق قانون شورای مالی امنیت برای تامین هزینه‌های خود منابع خود را دارد و از بودجه دولتی تامین مالی نمی‌شود.

بودجه شورای عالی امنیت ملی توسط هیئت مدیره تهیه شده و برای تصویب به وزیر امور مالی ارسال می‌شود. HCMC گزارش خودش را به رئیس پارلمان یونان و وزیر دارایی ارائه می‌کند. رئیس کمیته صلاحیت‌دار پارلمان یونان باید آخرین به روز رسانی در خصوص مسائل بازار سرمایه را ارائه دهد.

نتیجه

HCMC یکی از اعضای سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار است که در سطح جهانی رتبه یک را دارد. خدمات این سازمان مشمول ایرانیان نمی‌شود. HCMC برای تبادل اطلاعات محرمانه و همکاری با مسایل مربوط به صلاحیت خود موافقت‌نامه‌های دوجانبه و چند جانبه را با سایر مقامات منعقد می‌کند.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.