13 کتاب مهم خارجی در مورد بیت کوین که باید آنها را بشناسید

13 کتاب مهم خارجی در مورد بیت کوین که باید آنها را بشناسید - کتاب

کدام کتاب بیت کوین بهتر است؟ بزرگ ترین منابع آموزشی دنیا، کتاب ها و متونی هستند که به صورت سنتی در اختیار بشر بوده اند و بعدها به عناون و اشکال مختلف از قبیل صوت و ویدیو و غیره تبدیل شدند. در بحث های جدید و بروز مانند ارزهای دیجیتال و در صدر آن بیت کوین به عنوان محبوب ترین، استفاده از منابع جدید و آپدیت شده اهمیت بالاتری پیدا می کند. این موضوع را می توان از دو منظر مورد بررسی قرار داد. مورد اول اینکه همواره در ورود به بازار ارزهای دیجیتال و به طور کلی بحث های معاملاتی بازار سرمایه، تاکید موکد بر روی مطالعات دقیق و آموزش مدون و تخصصی است. برای این آموزش علاوه بر عواملی مانند اساتید حرفه ای و مجرب، استفاده از کتب و منابع امتحان پس داده نیز اهمیت بالایی دارند. مورد دوم به این برمی گردد که آیا کتاب های متنی و کاغذی از بیخ و بن روش خوبی برای یادگیری در حوزه بیت کوین هستند؟ با توجه به ماهیت دیجیتالی و وب محور این ارز محبوب، نیاز به روز رسانی فرد آموزنده چه خواهد شد؟ پاسخ در یک جمله کلیشه ای نهفته است. وجود مشترکات و مبانی معاملاتی به همراه آخرین نسخه های تجارب عملی نویسندگان از بازارهای سرمایه در کتب موجود است و برای رفع نیاز بروز بودن، ارتباط با اینترنت ضروری به نظر می رسد. در ادامه به معرفی چندین کتاب مهم خارجی در مورد بیت کوین که معتبر و مفید می باشند، خواهیم پرداخت.

بهترین بروکر بیتکوین

بهترین کتاب های خارجی برای بیت کوین

آنچه در این مقاله خواهید آموخت نمایش

آوازه ارزهای دیجیتال در روزها و ماه های اخیر و خصوصا پس از پیدایش پاندمی کووید-19 ، به طرز عجیبی گسترش یافته و هیچ محفلی را پیدا نمی کنیدکه کلمه بیت کوین در آن مورد استفاده قرار نگرفته باشد. تازگی و طراوت این حوزه آنقدر بالاست و آنقدر به نسبت سایر حوزه های مشابه خود مانند بورس و سهام، بکر به نظر می رسد که یک نیاز بسیار فراگیر جهت معرفی ، بازخوانی و حتی ترجمه کتب نوشته شده در این بحث را احساس می کنیم. هنوز بسیاری از افراد پس از شنیدن نام بیت کوین، اولین سوالی که به ذهنشان می رسد تنها یک معرفی ساده است و این نشان می دهد که کاملا تهی از هرگونه داده های تخصصی هستند و شاید جالب باشد بدانیم همین ها فقط چند وقت بعد به زمره سرمایه گذاران در بیت کوین افزوده می شوند. در ادامه سعی می کنیم چندین کتاب معتبر خارجی در مورد بیت کوین را برای مطالعه منبع اصلی به شما معرفی کنیم که به صورت زیر ارائه می شوند :

1- کتاب “طلای دیجیتال – digital gold”

کتاب طلای دیجیتالی
13 کتاب مهم خارجی در مورد بیت کوین که باید آنها را بشناسید 1

نویسنده : ناتانائیل پاپر

سال انتشار : 2015

نویسنده این کتاب یک فعال خبری در زمینه های اقتصادی و فناوری بود که در سال 2015 اقدام به نوشتن چنین کتابی کرد. این کتاب به صورت تخصصی در مورد نخستین افرادی است که وبه سمت بیت کوین گرایش پیدا کردند. افرادی که به دنبال شناخت درست از پیشگامان ارزهای دیجیتال و بیت کوین هستند، می توانند به صورت کاملا موثر از این کتاب استفاده کنند. به طور مثال این کتاب در مورد مخترع فوق مرموز بیت کوین یعنی ساتوشی ناکاموتو صحبت می کند و جنبه های زندگی او را بررسی می کند و در مورد یکی از بزرگترین و ثروتمندترین دارندگان بیت کوین دنیا که پشتوانه بزرگی برای این ارز در روزهای ابتدایی بودند نیز حرف می زند. برادران وینکلواس، که تا آستانه قیمت 10 هزاردلاری بین کوین به عنوان پیشتیبان اصلی و سپس بزرگترین میلیاردرهای شناخته شده در این حوزه معرفی شدند. یکی از افرادی که این کتاب را به صورت دقیق مطالعه نموده است، وزیر خزانه داری سابق ایالات متحده بوده است که اعتقاد دارد، این کتاب موضوع بیت کوین را از منظری جدای بحث های دیجیتال بررسی کرده و حقایق را به صورت شفاف بیان کرده است.

2- کتاب “بیت کوین و رمزارز برای سرمایه گذاران جدید

نویسنده : کریس لاو

سال انتشار : 2021

یکی از جدیدترین کتاب های ارائه شده در زمینه ارزهای دیجیتال و خصوصا بیت کوین که تمرکز آن بر آموزش چگونگی انجام تحلیل تکنیکال برای معامله گری در حوزه رمز ارزهاست.  در این کتاب روش های به کارگیری نمودارها و اندیکاتورها در معالات بیت کوین را بررسی می کند و به دنبال شناسایی روندها می باشد. باید اشاره کنیم که این کتاب یک نسخه برای افراد حرفه ای نیز ارائه کرده است که علاوه بر موارد بالا به مفاهیمی مانند تحلیل های فاندامنتال و مدیریت ریسک نیز می پردازد.

3- کتاب “دارایی های دیجیتال”

نویسندگان : کریس بورنیس و جک تاتار

سال انتشار : 2017

این دو نویسنده با تجارب ارزنده در همین حوزه اقدام به نوشتن چنین کتابی کرده اند. صفر تا صد مسائل مربوط به سرمایه گذاری در زمینه بیت کوین را به شما شرح می دهند و توصیه های عملی بسیار راه گشایی را در این زمینه ارائه می دهند. این کتاب از جمله کتاب های بسیار توصیه شده توسط متخصصین اقتصادی است که برای حرفه ای شدن در این مسیر حیاتی به حساب می آید. از فاکتورهای بسیار اساسی مورد بحث در این کتاب می توان “فرآیند تشخیص بهترین زمان سرمایه گذاری” اشاره کرد.

4- کتاب “بیت کوین: آینده پول؟”

کتاب بیت کوین : آینده پول
13 کتاب مهم خارجی در مورد بیت کوین که باید آنها را بشناسید 2

نویسنده : دومینیک فیریزبی

سال انتشار : 2014

این کتاب چند گام به عقب است. نحوه پیدایش و چرایی ایجاد چنین مفهومی در اقتصاد را مورد بررسی قرار داده است. همچنین در برخی خطوط این کتاب او نظرات شخصی خود را در مورد توسعه دهندگان بیت کوین ارائه داده است که به نظر نوعی رمزگشایی از داستان پیرامون آن می باشد. ویژگی برتر این کتاب، سهولت و راحتی فهم آن است که حتی برای افرادی که به تازگی مفاهیم مرتبط با بیت کوین را شنیده اند نیز می توانند به طور کامل به آن مسلط شوند. از دیگر موارد جالب این کتاب موردی است که مربوط ه نویسنده است. دومینیک فریزبی یک کمدین مشهور انگلیسی است که لحن او در شرح موضوع نیز در جذابیت قضیه بسیار موثر بوده است.

5- کتاب “نت سیاه”

نویسنده : جیمی بارتلت

سال انتشار : 2016

کتاب مذکور ارتباط مستقیم با مباحث رمزارزها و بیت کوین ندارد اما پیرامون این مسائل حرف هایی را مطرح می کند که قدرت بی بدیل آنها را در دگرگونی دنیا به وضوح نشان می دهد. او در این کتاب بیت کوین را به جاده ابریشم تشبیه می کند و نقش آن در توسعه تجارت و اقتصاد را مشابه نقش جاده ابریشم در زمان خود می داند. همچنین به گروه مشهور “جاده ابریشم” به عنوان اولین قبول کنندگان بیت کوین اشاره هایی دارد و نقش آنها را در نفوذ این مقوله در بین عموم مردم می ستاید.

6- کتاب “ساتوشی”

نویسنده : فیل شامپاین

سال انتشار : 2014

این نویسنده عضو موسسه ناکاموتو است. همان موسسه ای که به دنبال گردآوری تمامی سخنان و گفته های ساتوشی ناکاموتو در مورد بیت کوین است. همچنین باید یادآوری کنیم که این کتاب صرفا یک گزارش نیست بلکه تفسیر و تحلیل آن گفته ها نیز هست که باید به صورت دقیق مطالعه شود. کتاب ساتوشی امروز به صورت آزاد و بدون حق کپی رایت در بازار موجود است و می توانید آنلاین آن را مطالعه کنید.

7- کتاب “استاندارد بیت کوین “

نویسنده : سیف الدین آموس

سال انتشار : 2018

یک کتاب جامع برای مطالعه تاریخچه پول و دادوستد که توسط این نویسنده به صورت دقیق و کامل مورد بررسی قرار گرفته است. کلیت کتاب یک نگرش انتقادی دارد و بانکداری جامع و متمرکز را زیر سوال برده است. سپس در مورد تاریخچه ظهور بیت کوین و علل ارائه آن صحبت کرده است و آن را دریچه ای برای شکستن انحصار بانک ها می داند. کتاب بسیار ارزشمند است و تلفیقی از دانش بی بدیل نویسنده به همراه جذابیت ارزهای دیجیتال است. برای پاسخ به سوالاتی از قبیل اینکه : هدر رفت انرژی در استخراج بیت کوین، بیتکوین مقوله مجرمانه، کنترل بیت کوین و غیره.

8- کتاب “رمز ارز”

نویسنده : روبرت مشیزوکا

سال انتشار : 2020

مجددا به معرفی کتابی می پردازیم که برای شروع سرمایه گذاری در این زمینه است. مبانی و اصول اولیه بیت کوین به سادگی بیان شده و شما را به سمت کسب درآمد از این طریق هدایت می کند. جزئیاتی که این کتاب در مورد استخراج و روش های خرید و فروش بیت کوین ارائه داده است، به درستی نقشه راهی برای موفقیت شما در این مسیر فراهم کره است. هرگز آن را از دست ندهید.

9- کتاب “انقلاب بلاک چین”

نویسنده : الکس تپسکات

کتاب انقلاب بلاک چین
13 کتاب مهم خارجی در مورد بیت کوین که باید آنها را بشناسید 3

سال انتشار : 2016

تمامی بحث های فنی بیت کوین بر بستر یک پلتفرم سیستم عاملی به نام بلاک چین رخ می دهد که در مورد بیت کوین کاملا تختصاصی بوده و اجازه اجرا برای هیچ رمز ارز دیگری نمی دهد. در این کتاب به تفصیل در مورد معرفی بلاک چین پرداخته اند و نتیجه مطالعات در موسسه تحقیقاتی خود در کانادا را برای عموم مردم ارائه داده است. دانشگاه هاروارد این کتاب را تحسین کرده و آن را به یکی از عوامل بقا در موج بعدی اقتصاد معرفی می کند.

 10- کتاب “سردسته آمریکایی”

نویسنده : نیک بیلتون

سال انتشار : 2017

این کتاب در مورد گروه جاده ابریشم است. آنها اولین گروه رسمی بودند که مفهوم بیت کوین را پذیرفتند و آن را در تعاملات خود استفاده نمودند. کلیت کتاب در توضیح زندگی “راس اولبریکت” خالق جاده ابریشم است که نقش مدیریتی رده بالایی در دارک نت ایفا می کرد. کتاب از عناوین برتر صد کتاب آمازون بوده و پرفروش ترین آنها در لیست مجله نیویورک تایمز است. کتاب علاوه بر شرح فعالیت های این شخص، ارتباط بیت کوین را برخی فعالیت های غیرقانونی نقد کرده است.

11- کتاب “چرا بیت کوین؟”

نویسنده : جان چو

سال انتشار : 2020

یک کتاب مختصر و بسیار مفید در توجیه ورود بیت کوین به تعاملات اقتصادی امروز جهان. اینکه چرا بیت کوین اهمیت دارد و لزوم تبدیل سرمایه به بیت کوین چیست؟ تقریبا همه ابهامات و سوالات پیرامون این مفاهیم پاسخ داده شده است و شما را برای سرمایه گذاری در این زمینه ترغیب می کند.

12- کتاب “پشت سر بگذار”

نویسنده : استیو و یوری کاتالدو

سال انتشار : 2020

کتاب یک نقشه راه برای سرمایه گذاران خرد و تازه کار است. آنها را به طور دقیق با مفاهیمی مانند بلاک چین و بیت کوین آشنا کرده و نحوه ورود و ثبت نام در صرافی ها، خرید و فروش ارز و سایر موارد مربوط به معاملات را برای خواننده تشریح می کند. عنوان بامزه کتاب نوعی کنایه به کنار گذاشتن و پشت سر نهادن تمام روش های قبلی سرمایه گذاری از طریق مهاجرت به سمت بیت کوین است.

کتاب های بیت کوین
13 کتاب مهم خارجی در مورد بیت کوین که باید آنها را بشناسید 4

 13- کتاب “رازهای میلیونرهای رمز ارز”

نویسنده : Millionxbts

سال انتشار : 2020

و نهایتا یکی از بهترین کتاب ها در معرفی افرادی که در این حوزه آغاز به کار کرده و فعالیت نموده اند و نهایتا به یک درآمد بی نظیر در این مسیر رسیده اند. همه مراحل طی طریق موفقیت را به وضوح برای شما تشریح می کند تا با روند چگونگی دستیابی به چنین موقعیتی آشنا شوید. این کتاب روش های مناسبی را برای تشخصی روندها پیشنهاد می دهد و زمان های خرید و فروش مناسب را ارائه داده است. مطالب مطرح شده در این کتاب به شدت جذاب بوده و لحن آن در بیان داستان زندگی افراد موفق آن را برای مطالعه بسیار مفید و موثر کرده است.

با نگاه اجمالی به عناوین و توضیحات مطرح شده در سیزده کتاب بالا، به راحتی می توان درک کرد که آنچه در متون کتاب های امروز در مورد بیت کوین مطرح شده است، آنقدر نوپا و تازه است که نمی توان به قطعیت در مورد مقبولیت و رد هر کدام از آنها صحبت کرد. بسیاری از آنها تاکید بر آشنایی های اولیه برای معامله داشته و دسته ای دیگر تاریخچه را مورد بررسی قرار داده اند. دسته دیگر نیز در توجیه مزایای به کار گیری بیت کوین در معاملات داستان سرایی کرده و صرفا مثبت دیده اند. باید تعدد مطالعات خود را بالاتر ببرید و عناوین بسیاری را ببینید. زود به گفته های نویسندگان تکیه نکنید و خود را در دامن این حوزه رها نکنید. مطالعات هدفمند و بدون قضاوت می تواند بهترین راه برای رسیدن به یک موقعیت استوار و قابل توجیه باشد. بنابراین این عناوین کتابی را چه به صورت ترجمه شده و چه به صورت نسخه اصلی مطالعه کنید و آن ها را به تفکیک مورد بررسی قرار دهید. نتیجه کار یک نگرش عمیق و قابل دفاع در مورد بیت کوین خواهد بود که ذهنیت شما را در ورود به بازار قوی تر خواهد کرد.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه