رگوله BCV یا Central Bank of Venezuela – نهاد نظارتی ونوزوئلا

رگوله BCV یا Central Bank of Venezuela - نهاد نظارتی ونوزوئلا - رگوله bcv

بانک مرکزی ونزوئلا BCV یک نهاد دولتی است، با رتبه قانون اساسی، مستقل برای تدوین و اعمال سیاست های تحت صلاحیت خود با ظرفیت کامل عمومی و خصوصی، عضوی از قدرت عمومی ملی محسوب می شود که وظایف مدیریتی منافع عمومی را با هماهنگی انجام می دهد.

BCV با سیاست کلی اقتصادی و با اصول حاکم بر مدیریت دولتی اداره می شود. این سازمان توانسته رگوله سطح ۵ در جهان را کسب کند.

نام اختصاصیBCV
نام کامل Central Bank of Venezuela
سطحپنجم
کشور ونزوئلا
وب سایت www.bcv.org

بیشتر بدانید: رگوله چیست؟

مأموریت BCV

برای اعمال اختیارات خود، هدف اساسی دستیابی به ثبات قیمت و حفظ ارزش داخلی و خارجی پول، کمک به توسعه هماهنگ اقتصاد ملی با در نظر گرفتن مبانی رژیم اجتماعی-اقتصادی جمهوری را برآورده می کند.

به همین ترتیب، در چارچوب ادغام آمریکای لاتین و کارائیب، BCV را برای تسهیل هماهنگی سیاست های اقتصاد کلان با بانک های مرکزی منطقه مکانیسم هایی را ایجاد می کند. 

چشم انداز


به عنوان یک نهاد از دولت ونزوئلا، اقدامات و مدیریت داخلی، BCVبه تغییرات نهادی در کشور پاسخ می دهد. بر این اساس، به دنبال مشارکت هماهنگ با قدرت‌های عمومی در تصمیم‌گیری‌های کلیدی اقتصاد ملی است تا در دستیابی به الگوی توسعه پایدار، از نظر اجتماعی عادلانه و با مسئولیت‌پذیری بالا در محیط زیست سهیم باشد.

به همین ترتیب، بانک به دنبال گسترش جغرافیایی دامنه عملیات خود برای افزایش قابلیت های خود و داشتن یک برنامه اجتماعی برای کمک به جمعیت کم درآمد است که به تقویت جوامع سازمان یافته و بخش های اجتماعی-مولد کمک می کند.

عملکردهای BCV

عملکردهای تاثیرگداری که BCV دارد شامل:

• یک طرح مدیریت نهادی با رویکرد استراتژیک به تصمیمات، جهت گیری به سمت دستیابی به نتایج خوب، که شرایط را برای تعامل و گفتگو تحریک می کند و به حفظ جو سازمانی مناسب برای عملکرد خوب داخلی کمک می کند.

• یک سازماندهی و طراحی عملیاتی چابک، جامع، نتیجه گرا، انعطاف پذیر که ظرفیت بالایی برای پاسخ، کنترل مدیریت و تکامل مطلوب عوامل کلیدی مرتبط با رعایت سیاست ها و ارزیابی عملکرد آنها را تضمین می کند.

• فناوری که تغییرات ساختاری و شیوه های کاری مشترک و به هم پیوسته را القا می کند، که جمع آوری، تجزیه و تحلیل، پردازش و توزیع اطلاعات و دانش را برای بهبود سیاست های ناشی از موسسه تسهیل می کند.

• مدیریت سازمانی که عملکرد، خدمات بدون وقفه و ریسک کم را در عملیات تجاری تضمین می کند.

• یک تیم انسانی حرفه ای برای خدمات عمومی، متقاعد به اهمیت اخلاق و همبستگی اجتماعی، با صلاحیت های حرفه ای و فنی بالا، به سمت تعالی و با انگیزه بالا

وظایف BCV

BCV وظایف زیر را بر عهده دارد:

1. تدوین و اجرای سیاست پولی.

2. مشارکت در طراحی و اجرای سیاست بورس.

3. تنظیم اعتبار و نرخ بهره در سیستم مالی.

4. تنظیم ارز و ارتقای نقدینگی مناسب سیستم مالی.

5. تمرکز و مدیریت ذخایر پولی بین المللی جمهوری.

6. سطح کافی ذخایر بین المللی جمهوری را برآورد کند.

7. مشاركت در بازار ارز و اعمال نظارت و تنظيم آن در شرايط توافق شده با قوه مجريه كشور.

8. اطمینان از عملکرد صحیح سیستم پرداخت کشور و ایجاد قوانین عملیاتی آن.

9. به طور انحصاری از قدرت صدور گونه های پولی استفاده کند.

10. به مقامات دولتی ملی در مورد موضوعاتی که در صلاحیت آنها است، مشاوره دهد.

رگوله BCV یا Central Bank of Venezuela - نهاد نظارتی ونوزوئلا - رگوله bcv
رگوله BCV یا Central Bank of Venezuela - نهاد نظارتی ونوزوئلا 1

نتیجه گیری

BCV نهاد نظارتی ونوزوئلا است که وظیفه نظارت بر عملکرد شرکت های و سازمان های مختلف این شرکت را بر عهده دارد.  اهداف این شرکت موجب رشد بیشتر ونوزوئلا شده است.  BCV توانسته رتبه سطح ۵ در جهان را به دست آورد. این سازمان خدمات رسانی به ایرانیان ندارد.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.