استخراج بیت کوین در ایران – 6 روش استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین در ایران مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است . مخصوصاً با افزایش نجومی قیمت آن در برابر دلار و سایر ارزها باعث افزایش تعداد ماینر ها در جهان شده است. در کشور ایران به  دلیل مصرف بیش از حد برق توسط دستگاه ماینر استخراج بیت کوین توسط افراد عادی ممنوع می باشد و فقط دولت حق دارد دستگاه ماینر خریداری کرده و بیت کوین استخراج کند. البته این قانون برای سایر ارزهای دیجیتال نیز صادق است . یعنی استخراج  آتریوم ، تتر و …. نیز با استفاده از دستگاه های ماینر توسط مردم عادی غیر قانونی و فقط توسط دولت استخراج می شود . دقت کنید کشف و ضبط هر نوع دستگاه ماینر در منزل غیر قانونی بوده و پیگرد قانونی دارد . با این حال استخراج بیت کوین فقط به دستگاه ماینر محدود نمی شود و روش های دیگری نیز برای استخراج آن وجود دارد که در ادامه مقاله بیان خواهیم کرد . سایت آموزشی ایتسکا با ارائه این آموزش ها افراد روش های صحیح و قانونی استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را بیان می کند .

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یکی از مهمترین و اولین ارزهای دیجیتال می باشد و به آن ارز رمزنگارش شده بی پشتوانه نیز گفته می شود . این ارز پول رسمی هیچ کشوری نبوده و مثل بقیه ارزها که در یک بانک مرکزی تولید می شود ، بیت کوین ارز دیجیتال غیر متمرکز بوده و توسط شبکه های ماینر با حل معادلات پیچیده تولید می شود . زمان ارائه بیت کوین ارزش آن چند صدم دلار آمریکا بود ولی با افزایش تقاضا ارزش آن در حال حاضر به ۳۲۰۰۰ دلار رسیده  است که رقم بسیار قابل توجهی می باشد. بیت کوین از رمز گذاری کلید عمومی استفاده کرده و کیف پولی که برای ذخیره و  سال و دریافت آن استفاده می شود ، دارای دو کلید خصوصی و عمومی می باشد. بیت کوین را می توان در وب مانی و پرفکت مانی ذخیره کرده و انتقال داد و با آن خرید کرد. و از صرافی ها نیز قابل خرید و فروش می باشد .

استخراج بیت کوین چیست؟

دستگاهی که با آن بیت کوین استخراج می شود ، یارانه های استخراج کننده و یا ماینر (Miner) نامیده می شود. در واقع ماینر زنجیره ای از بلوک ها تولید می کنند که قرار است کد بیت کوین در داخل آن قرار گیرد. ساخت بلوک امری پیچیده و سخت و زمان بر بوده و ساخت هر بلوک تقریباً ده دقیقه زمان می برد . و زمانی که یک بلوک ساخته شد و تایید شد ،بلوک مورد نظر به بقیه ماینر ها ارسال شده و بقیه متوجه می شوند این بلوک ساخته شده و ساخت آن را متوقف کرده و ساخت بلاک چین بعدی را شروع می کنند . کسی که موفق به تولید این بلوک تایید شده شود ۲۵ بیت کوین به عنوان پاداش دریافت خواهد کرد . البته چهار سال پیش این جایزه ۵۰ بیت کوین بود و بعد از هر ۴ سال نصف می شود.

استخراج بیت کوین
استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین در ایران

طبق آمار غیر رسمی حداقل ۸ درصد بیت کوین جهان در ایران تولید می شود و بر اساس آمار رسمی این میزان ۸ درصد نبوده و ۳.۸ درصد می باشد که باز هم رقم قابل توجه و زیادی می باشد. تولید این میزان بیت کوین نیازمند برق فوق العاده زیادی بوده و باعث افزایش تولید برق نیروگاه ها و افزایش مصرف انرژی و آلودگی هوا می شود . به این دلیل استخراج بیت کوین با استفاده از دستگاه ماینر توسط افراد عادی ممنوع می باشد. قبل از ایران چین و روسیه دو کشور بیشترین استخراج کننده بیت کوین در دنیا می باشد و ایران رتبه سوم جهان را دارد .

می توان علت اصلی قطعی برق در کشور را به دلیل استخراج بیت کوین توسط ماینر دانست. توجه کنید استخراج بیت کوین با ماینر بسیار پرهزینه بوده و موفقیت در استخراج بیت کوین بر اساس قدرت پردازنده ، شانس و … می باشد. میانگین هزینه ماینر ها ماهیانه تا ۳۰ میلیون تومان می رسد که رقم قابل توجهی است. زمانی که بحث استخراج بیت کوین پیش می آید ذهنمان سراغ دستگاه های ماینر می رود که هم غیرقانونی بوده و هم استفاده از آنها بسیار پرهزینه می باشد. روش های دیگری نیز وجود دارند که می توان به استخراج بیت کوین پرداخت که در ادامه بیان خواهیم کرد.

استخراج بیت کوین
استخراج بیت کوین

روش های استخراج بیت کوین

معامله بیت کوین و استفاده از نوسان گیری

اگر با بازارهای مالی آشنایی دارید ، می دانید که در این بازارها با مطالعه و بررسی ارز های کشورها می توان ارزی را در قیمت پایین خرید و در نوسانات بازار هنگام افزایش قیمت ارز، آن را فروخت و سود کرد . در مورد بیت کوین نیز می توانید بین کوین را در قیمت پایین خریده و پس از افزایش قیمت آن را فروخته و سود کنید. برای موفقیت در این روش باید ابتدا آموزش های لازم در این زمینه را دیده و پس از انجام معامله در حساب دمو اقدام به معاملات واقعی کنید. استفاده از این روش جهت استخراج بیت کوین نیازمند یادگیری معاملات و کسب تجربه است. همچنین این روش نیازمند آشنایی با بازار های سرمایه گذاری است. جهت آشنایی بیشتر با بازارهای سرمایه گذاری بهتر است مقاله زیر را مطالعه کنید:

معرفی بازار بورس و سرمایه

استخراج بیت کوین با استفاده از لینک های تبلیغاتی

بعضی از سایت ها وجود دارند که در ازای تبلیغات برایشان و یافتن مشتری واقعی به شما بیت کوین می دهند. در این روش لینک مخصوصی از طرف شرکت محصول دریافت می کنید و در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی این محصول را تبلیغ کرده و به ازای هر خرید از لینکتان مقداری بیت کوین به کیف پول شما واریز خواهد شد. این روش نسبت به مدل معامله کم ریسک تر بوده و احتمال از دست رفتن سرمایه در این روش وجود ندارد. ولی نیازمند تلاش مداوم و پرسه زدن در سایت های مختلف و شبکه های اجتماعی و فعالیت در این فضاها جهت یافتن مشتری می باشد . با اینکه درآمد این روش کم است ولی یکی از راه های قانونی استخراج بیت کوین می باشد.

ایجاد سایت و کسب بیت کوین

در این روش یک سایت فروش محصولات و یا خدمات و …. ایجاد می کنید و در آن از خریداران در خواست می کنید که می توانند به جای ریال بیت کوین نیز واریز کنند. مزیت این روش این است که مشتریانتان را می توانید در سطح جهانی گسترش دهید و مشکل انتقال وجه از مشتریان خارجی جهت واریز به حساب شما در ایران حل خواهد شد. آنها می توانند از سایت شما خرید انجام داده و بیت کوین پرداخت کنند و از این طریق هم بیت کوین استخراج کرده و هم فعالیت خود را در سطح جهانی گسترش می دهید.

استفاده از روش فاست

در این روش سایت ها به ازای فعالیت در سایت آنها و کلیک کردن شما به شما مبلغ بسیار ناچیزی بیت کوین پرداخت می کنند. این مبلغ بسیار کم بوده و نیازمند صبر و حوصله فراوان می باشد. البته هنگام استفاده از فاست باید دقت کنید که برای برداشت بین کوین هایتان باید مبلغ آن به یک سقف مورد نظر که توسط سایت مشخص می شود برسد. این میزان معمولاً ۱۰ دلار می باشد. بعضی از سایت های فاست جهت افزایش مشتریانشان و جذابیت قره کشی هایی برگزار کرده و جوایز آن بیت کوین می باشد. هنگام شرکت در قره کشی ها دقت کنید مبادا سرمایه تان و بیت کوین هایی که با زحمت فراوان در این سایت ها کسب کرده اید از دست ندهید. همچنین این وب سایت ها ممکن است اطلاعات وب مانی شما را هک کرده و حساب شما را خالی کنند. این روش استخراج بیت کوین نیز جزء روش های پر ریسک می باشد.

استخراج بیت کوین
استخراج بیت کوین

عضویت در انجمن بیت کوین تاک

در این روش استخراج بیت کوین در انجمن بیت کوین تاک عضو شده و امضای دیجیتالی دریافت کرده و یک پست تبلیغاتی از انجمن دریافت می کنید و برای این پست تبلیغات انجام داده و در ازای خرید بیت کوین دریافت کنید. معمولاً وقتی پست های انتشاری شما بالای ۱۰۰ رود می توانید درآمد بهتری داشته باشید و بیت کوین بهتری کسب کنید.

استفاده از دستگاه ماینر

این روش در کشور ایران برای افراد عادی ممنوع بوده ولی در جهان بسیار مورد استفاده می باشد. برای استفاده از این روش نیازمند پردازنده های بسیار قوی و حجم بالای برق مصرفی می باشد. استفاده از این روش بسیار پر هزینه بوده و نیازمند سرمایه زیادی می باشد.

از میان روش های بیان شده جهت استخراج بیت کوین ، ترید کردن و معامله گری روشی مناسب جهت کسب بیت کوین می باشد. فقط باید دقت کنید باید برای معامله از بروکرهایی که برای ایرانیان خدمات می دهند استفاده کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه