رگوله CBTT  یا Central Bank of Trinidad and Tobago – نهاد نظارتی ترینیداد و توباگو

رگوله CBTT  یا Central Bank of Trinidad and Tobago - نهاد نظارتی ترینیداد و توباگو - رگوله cbtt

بانک مرکزیCBTT به عنوان یک موسسه دانش بنیان، رهبری رویایی و پویا را ارائه می دهد و تلاش دارد تا ترینیداد و توباگو را به عنوان مرکز مالی منطقه قرار دهد. CBTT با توجه به عملکردها و تلاش هایی که داشته، توانسته رگوله سطح ۵ را به دست آورد.

نام اختصاصیCBTT
نام کامل Central Bank of Trinidad and Tobago
کشور ترینیداد و توباگو
سطحپنجم
وب سایت www.central-bank.org

بیشتر بدانید: رگوله چیست؟

عملکرد CBTT

CBTT به عنوان یک کارفرمای منتخب، نقاط قوت اصلی آن، صداقت و دقت بالای فکری کارکنان آن است. کارکنان احساس موفقیت، غرور و مالکیت ارزش های اصلی بانک را نشان می دهند.

محیط کاری CBTT کار تیمی را شناسایی و تشویق می کند و به برتری، ابتکار و خلاقیت فردی و جمعی پاداش می دهد. در نتیجه سازمان و کارکنان آن را قادر می سازد تا به پتانسیل کامل خود دست یابند.

ماموریت CBTT

بانک مرکزی ترینیداد و توباگو توسط قانون پارلمان در 12 دسامبر 1964 تأسیس شد. در آن زمان دستور زیر به آن داده شد، که بیانیه ماموریت CBTT تا به امروز باقی مانده است:

“بانک باید به عنوان هدف خود ترویج سیاست های پولی، اعتباری و مبادله ای را داشته باشد که ثبات پولی و مالی و اعتماد عمومی را تقویت کند و برای اقتصاد ترینیداد و توباگو مفید باشد.”


دیدگاه CBTT

بانک مرکزی ترینیداد و توباگو به عنوان یک مرجع سیاست پولی و حافظ ثبات مالی بر اساس بهترین شیوه های بین المللی به طور گسترده مورد احترام است. سیاست های CBTT معتبر و شفاف است و اعتماد به پول داخلی را القا می کند. اقدامات CBTT باعث رشد و توسعه اقتصاد و بهبود رفاه شهروندان می شود.


ارزش های اصلی CBTT

  • صداقت – صداقت CBTT سنگ بنای اعتبار آن و اعتماد عمومی به کاری است که انجام می دهد.
  • تعالی – پیگیری و به رسمیت شناختن برتری CBTT اساس حرفه ای بودن فردی و عملکرد سازمانی برتر آن است.
  • کار تیمی – CBTT به عنوان اعضای خانواده بانک مرکزی، از حمایت متقابل و قدرت افزوده از طریق کار تیمی خود برای دستیابی به نتایج مطلوب بهره می برد.
  • رهبری – رهبری که بر مسائل حیاتی، نتایج کلیدی و نگرانی واقعی برای مردم خود تمرکز دارد، برای دستیابی به عملکرد مطلوب حیاتی است.
  • خدمات  – استفاده از منابع، مهارت، نبوغ و تجربه برای ایجاد سود برای مصرف کنندگان.  
رگوله CBTT  یا Central Bank of Trinidad and Tobago - نهاد نظارتی ترینیداد و توباگو - رگوله cbtt
رگوله CBTT  یا Central Bank of Trinidad and Tobago - نهاد نظارتی ترینیداد و توباگو 1

هيئت مدیره

در قانون بانک مرکزی مقرر شده که هیئت مدیره ای برای اداره موسسه تعیین شود. اعضای هیئت توسط رئیس جمهور منصوب می شوند و متشکل از فرماندار، حداکثر دو معاون و حداقل شش مدیر دیگر است که دو نفر از آنها ممکن است از خدمات عمومی باشند.

دو مدیر خدمات عمومی باید از وزارت دارایی و از وزارت (یا وزارت مربوطه دولت) مسئول برنامه ریزی اقتصادی انتخاب شوند. سایر مدیران از میان افرادی انتخاب می‌شوند که از مشاغل مختلف بر می‌گردند و به دلیل تجربه و ظرفیت در امور مالی، اقتصادی، حسابداری، صنعت، بازرگانی، حقوق و اداری واجد شرایط هستند.

رئیس هیئت مدیره اجرایی است و مسئولیت مدیریت روزانه، اداره، هدایت و کنترل امور بانک را بر عهده دارد و دارای اختیار عمل در کلیه اموری است که به طور خاص برای هیئت مدیره محفوظ نیست.


اجرایی

مدیریت اجرایی متشکل از استاندار، یک معاون استاندار و بازرس موسسات مالی است. مدیریت اجرایی رهبری را برای توسعه جهت گیری استراتژیک و روابط و برنامه ریزی جانشین پروری برای بانک فراهم می کند. علاوه بر این، وظایف فنی اصلی بانک تحت مسئولیت هر یک از معاونان و بازرس قرار دارد.

ساختار سازمانی

بانک در تعدادی بخش سازماندهی شده  تا هر کدام وظایف خاصی را انجام دهد. ادارات توسط مدیرانی اداره می شوند که به مدیریت ارشد بانک گزارش می دهند.

نتیجه گیری

CBTT  به عنوان موسسه دانش بنیان تلاش دارد تا بازار کارآمدی برای کشور ارائه دهد. این سازمان با داشتن تیم اجرایی حرفه ای،  توانسته عملکرد خوبی در بازارهای مالی داشته باشد و رگولاتوری سطح ۵ را دریافت کند. خدمات این سازمان شامل ایرانیان نمی شود.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.