ایرانیان چگونه میتوانند یک بروکر فارکس انتخاب کنند؟ انتخاب بروکر مطمئن

فارکس

کسانی که قصد ورود به بازار فارکس دارند ، ابتدا باید در یک بروکر مناسب ثبت نام کنند. انتخاب بروکر فارکس نقش مهمی در معاملات و سرمایه گذاری شما دارد. در این مقاله قصد داریم نحوه انتخاب بروکر مناسب را برای شما بیان کنیم. می توانیم با آموزش بورس و بازارهای سرمایه گذاری ایتسکا همراه شما باشیم تا بتوانید با علم و دانش کافی وارد این بازار های مالی شده و به سود منطقی در این راه برسید.

برای اینکه بهترین بروکر فارکس را ببینید ، به لینک زیر مراجعه کنید:

بهترین بروکر فارکس

پشتیبانی بروکر فارکس  از ایرانیان

زمانی که می خواهید در بروکر فارکس ثبت نام کنید ، ابتدا باید بررسی کنید که آیا این بروکر به ایرانیان خدمات می دهد یا خیر؟

در بعضی از بروکرها امکان ثبت نام برای ایرانیان وجود دارد ، ولی برای ایرانیان خدمات ارائه نکرده و در صورت واریز وجه و … امکان معامله و برداشت وجه وجود ندارد. متاسفانه بعضی از این بروکرها قبل از ثبت نام در سایتشان قید نکرده اند که برای ایرانیان خدمات نمی دهند. در این صورت ممکن است حسابتان بلوکه شده و حتی نتوانید پولی را که واریز کرده اید برداشت کنید. پس باید هنگام انتخاب و ثبت نام در بروکر فارکس باید از بروکرهایی که به ایرانیان خدمات می دهند استفاده کنید.

پشتیبانی ۲۴ ساعته بروکر

زمانی که در یک بروکر ثبت نام کرده و اقدام به واریز وجه و معامله می کنید ، ممکن است مشکلاتی پیش آید که نیاز به پشتیبانی بروکر داشته باشید. باید بروکری را جهت انجام معاملات خود انتخاب کنید که برایتان پشتیبانی ۲۴ ساعته ارائه کند. باید دقت کنید بروکر فارکسی که انتخاب می کنید ، زبان شما را پشتبانی کرده و در صورتی که مشکلی پیش آید بتوانید به راحتی با قسمت پشتیبانی مکاتبه کنید. معمولاً بروکر های فارکس امکان چت آنلاین ، ایمیل و نیز تماس تلفنی را برای ارتباط با بخش پشتیبانی در اختیار مشتریانشان قرار می دهند.

بروکر فارکس
بروکر فارکس

راحتی واریز و برداشت وجه در بروکر فارکس

بروکر فارکس انتخابی شما باید امکان برداشت و واریز وجه در کشور خودتان را برایتان فراهم کند. دقت کنید بعضی بروکرها فقط امکان واریز و برداشت وجه محلی را دارند . در این صورت حتماً باید در آن کشور حساب بانکی داشته باشید. و از طریق آن حساب اقدام به واریز و برداشت وجه کنید . در این صورت از ایران امکان افتتاح حساب در آن بروکر وجود ندارد. همچنین دقت کنید بروکر فارکسی را انتخاب کنید که برای واریز و برداشت وجه کارمزد دریافت نکند. برای واریز و برداشت وجه می توان از درگاه های پی پال ، مسترکارد ، ویزاکارد و نتلر استفاده کرد. همچنین با استفاده از وب مانی و پرفکت مانی نیز به راحتی می توان از ایران برداشت و واریز وجه انجام داد. متأسفانه وب مانی و پرفکت مانی کارمزد های زیادی بابت واریز و دریافت و انتقال وجه دریافت می کنند ، ولی برای ایرانیان که همیشه در جهان مشکل نقل و انتقالات مالی دارند ، مناشب می باشد و به راحتی می توان این کار را انجام داد.

جهت شارژ کردن وب مانی نیز معمولاً از تاپ چینج (Topchange) استفاده می شود . برای استفاده از تاپ چینج ابتدا در سایت آن ثبت نام کرده و سپس احزار هویت شخصی ، آدرس و حساب بانکی خواهید شد. و پس از احراز هویت به راحتی می توانید تاپ چینج را با هر ارزی که دوست دارید شارژ کنید و به وب مانی خود انتقال داده و با استفاده از آن حساب بروکر خود را شارژ کنید.

مشخص کردن استراتژی معاملاتی قبل از انتخاب بروکر فارکس

باید مشخص کنید که قصد دارید استراتژی معاملاتی شما چگونه باشد؟

در فارکس در حالت کلی دو نوع استراتژی معاملاتی داریم. معاملات کوتاه و زیاد ، معاملات کم و نگهداری پوزیشن معاملاتی

در این صورت اگر زیاد معامله نمی کنید ، میزان اسپرد اهمیت چندانی برای شما نخواهد داشت. در این صورت بروکری که  دارایی زیادتری جهت معامله در اختیارتان قرار می دهد، مناسب می باشد. ولی اگر زیاد اهل معامله هستید حتماً به اسپرد های بروکر ها دقت کرده و بروکری را انتخاب کنید که اسپرد کمتری دارند. بعضی از بروکر ها با اینکه اسپرد کمتری دارند ولی پس از انجام معاملات کارمزدی نیز از حساب مشتریانشان کم می کنند. پس اگر مثلاً اسپرد کارگزاری کم بوده ولی کارمزد معاملاتی آن بالا باشد ، بهتر است در آن ثبت نام نکنیم.

فارکس
بازار فارکس

اعتبارنامه بروکر فارکس

زمانی که بروکر فارکس را جهت انجام معاملات انتخاب می کنیم باید دقت کنیم، که بروکر اعتبارنامه از کشوری که در آن قرار دارد داشته باشد. در غیر این صورت موارد بسیار زیادی مشاهده کرده ایم که در بروکری بدون رگولیشن ثبت نام کرده اند و پس از معامله و کسب درآمد نتوانسته اند پول خود را برداشت کنند. و کل سرمایه شان از دست رفته است. باید بروکری را انتخاب کنید که تحت نظارت یک سازمان معتبر باشد. معمولاً بروکرها جهت دریافت اعتبار نامه از این سازمان ۵۰ درصد سرمایه خود را به این سازمان معرفی می کند و مشتریان به راحتی می توانند در این سازمان سرمایه گذاری کرده و مشکلی در برداشت وجه خود نداشته باشند.

در این مقاله تعدادی از سازمان های نظارتی کشورهای مهم را بیان می کنیم:

انگلیس : FCA یعنی هر بروکری که در کشور انگلیس قصد فعالیت دارد باید از این سازمان اعتبارنامه بگیرد و هنگام ثبت نام در بروکر فارکس باید دقت کرد اعتبارنامه داشته باشد.

سوئیس :SFS

 آمریکا : NFA

استرالیا : ASIC

آلمان : BaFIN

کانادا : IIROC

زیاد بودن دارایی های قابل معامله در بروکر فارکس

هنگام شروع به ثبت نام در بروکر شاید در ابتدای کار فقط قصد معاملات جفت ارزی را داشته باشید. ولی بعداً بخواهید کالاهای دیگری را نیز معامله کنید. از این رو بهتر است بروکری را اتتخاب کنید که دارایی های قابل معامله بیشتری را داشته باشد. بروکری را انتخاب کنید که قابلیت معامله طلا ، داوجونز ، نفت و … را داشته و بعداً اگر خواستید اینها را معامله کنید به مشکل بر نخورید.

بونوسی که بروکر فارکس ارائه می کند

بعضی بروکرها برای مشتریانشان هنگام حساب باز کردن بونوس یا همان پاداش ارائه می کنند. به این صورت که مثلاً اگر با ۱۰۰۰ دلار حساب باز کنیم و بونوس بروکر فارکس ۴۰ درصد باشد ، ۴۰۰ دلار هم پاداش دریافت کرده و حساب ما ۱۴۰۰ دلار خواد شد. هنگام انتخاب بروکر مناسب جهت افتتاح حساب بونوس اولیه از طرف بروکر فارکس می تواند در بالا رفتن سرمایه شما تاثیر خوبی داشته باشد.

بروکر فارکس
بروکر فارکس

در ادامه چند بروکر فارکس مناسب برای ایرانیان را بر حسب تجربه بیان می کنیم:

بروکرهای فارکس مناسب برای ایرانیان

بروکر آلپاری : این بروکر در کشور روسیه قرار داشته و تحت نظارت Fincom می باشد. در این بروکر با ۱ دلار هم می توان حساب باز کرد و حداکثر میزان اهرم آن ۱:۱۰۰۰ می باشد. در این بروکر ۵ نوع حساب می توان باز کرد : باینری آپشن ، استاندارد ، نانو ، pro ECN و ECN

این بروکر فارکس امکان معامله کپی تریدینگ را نیز برای مشتریانشان فراهم می کند. مثلاً اگر تازه کار هستید می توانید به حساب یک فرد حرفه ای در این زمینه وصل شده و طبق معاملات او سود و یا زیان کنید. کسانی که اجازه می دهند به حسابشان وصل شوید ، درصدی از معامله را نیز دریافت خواهند کرد.

بروکر کپیتال اکستند : این بروکر در سنت وینسنت قرار داشته و تحت نظارت inancialcommission.org می باشد. حداقل اهرمی که ارائه می کند  ۱:۱۰۰۰ بوده و با حداقل ۱۰۰ می توان در آن حساب باز کرد. این بروکر به ازای ۳۰۰۰ دلار سرمایه ۳۰ درصد بونوس هدیه می دهد. یعنی اگر ۵۰۰۰ دلار واریز کنیم ۳۰ درصد آن، یعنی ۱۵۰۰ دلار نیز واریز کرده و سرمایه ما ۶۵۰۰ دلار قابل برداشت خواهد شد. در این بروکر می توان حساب های ECN ، PRO ECN و Standard platinum ایجاد کرد.

بروکر هات فارکس : این بروکر در کشور قبرس واقع شده است ، و تحت نظارت سازمان های IFCS ، CySEC و FCA می باشد. حداکثر اهرمی که ارائه می کند ۱:۱۰۰۰ بوده و با ۱ دلار می توان در آن حساب باز کرد. در این بروکر فارکس می توان حساب های میکرو ، پرمیوم ، Zero ، VIP و Fixed Auto را باز کرد.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه