آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس CoinEx– آموزش تصویری + ویدئو

4.9/5 - (7 امتیاز)

صرافی کوینکس CoinEx چیست؟

صرافی کوینکس CoinEx در سال 2017 افتتاح شد و دفتر مرکزی آن در کشور هنگ کنگ می باشد. در این صرافی می توان طیف گسترده ای از ارز های دیجیتال را مورد معامله قرار داد. خرید ارز دیجیتال در این صرافی بسیار راحت بوده و با انواع کارت اعتباری می توان حساب را شارژ کرده و ارز مورد نظر را خریداری کرد. از ویژگی جذاب این صرافی این است که هم می توان ارز دیجیتال مورد نظر را خریداری کرده و به عنوان سرمایه گذاری آن را در حساب صرافی نگهداری کرد و یا با آن معامله کرد و ارز دیگری خریداری کرد.

بخوانید: بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای ایرانیان

آموزش ویدئویی ثبت نام در صرافی کوینکس

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس CoinEx

برای ثبت نام در صرافی کوینکس CoinEx ابتدا وارد سایت رسمی این صرافی https://www.coinex.com/ شده وبر روی Sign Up کلیک کنید.

صفحه اصلی صرافی کوینکس
صفحه اصلی صرافی کوینکس

در صفحه باز شده ابتدا یک ایمیل معتبر وارد کنید ، سپس روی Send code کلیک کنید. تا یک کد به ایمیلتان ارسال شود. ایمیل خود را چک کرده و کد را در کادر مورد نظر وارد کنید. سپس یرای حساب خود یک پسورد تعیین کرده و در کادر بعدی همان پسورد را وارد کنید. در قسمت Referral code اگر کسی شما را معرفی کرده است ، آن کد را وارد کنید. اگر کد معرف ندارید با این گزینه کاری نداشته باشید.

وارد کردن اطلاعات در coinex
وارد کردن اطلاعات در coinex

تیک قبول قوانین صرافی کوینکس را زده و حساب کاربری خود را ثبت کنید تا وارد مراحل بعدی یعنی احراز هویت دو مرحله ای شوید.

ورود به صرافی کوینکس CoinEx

برای ورود به صرافی کوینکس CoinEx ابتدا وارد سایت صرافی شده و از قسمت لاگین ایمیل و رمز عبور خودرا وارد کرده و وارد حساب کاربریتان شوید.

احراز هویت در صرافی کوینکس

جهت امنیت بیشتر در صرافی کوینکس CoinEx بعد از ثبت نام و در حین مراحل از شما خواسته می شود یا شماره موبایل خود را تایید کنید و یا از اپلیکیشن Google Athenticator استفاده کنید. این احراز هویت ، احراز هویت دو مرحله ای نامیده می شود. یعنی شما برای ورود به حساب کاربری خود ابتدا باید پسورد خود را وارد کنید و بعد کدی که اپلیکیشن در گوشی هر دو دقیقه یک بار تولید می کند را وارد کنید. به این احراز هویت ، احراز هویت دو مرحله ای و یا همان 2FA گفته می شود. اگر می خواهید با پیامک تایید هویت شوید گزینه SMS را انتخاب کنید و شماره تماس خود را وارد کرده و منتظر کد تایید باشید. بعد از دریافت کد تایید ، آن را وارد کرده و Verify  شوید. اگر می خواهید از اپلیکیشن گوگل برای احراز هویت استفاده کنید ، گزینه TOTP را انتخاب کنید.

احراز هویت دو مرحله ای
احراز هویت دو مرحله ای

در این مرحله باید اپلیکیشن Google Athenticator را دانلود کنید.

دانلود اپلیکیشن Google Athenticator
دانلود اپلیکیشن Google Athenticator

بعد از دانلود باید با گوشی خود بار کد QR روی صفحه نمایش سیستم خود را تایید کنید و یا کدی که در صفحه نمایش خود مشاهده می کنید را در اپلیکیشن Google Athenticator وارد کنید.  

اسکن بارکد
اسکن بارکد

در مرحله بعد یک کد مشاهده خواهید کرد. این کد برای زمانی است که اگر موبایل شما ریست شد و یا گم شد ، بتوانید با این کد اکانت خود را بازیابی کنید. اگر این کد را نداشته باشید اکانت شما به هیچ عنوان قابل بازیابی نخواهد بود. کد مورد نظر را یادداشت کرده و در یک جای مطمئن از آن نگهداری کنید تا در موقع نیاز بتوانید از آن استفاده کنید.

در مرحله بعدی یک کد به ایمیل شما ارسال خواهد شد و یک کد به اپلیکشین Google Athenticator نصب شده رو گوشی شما. آنها را در قسمت های مربوطه وارد کنید. در این قسمت احراز هویت شما به پایان خواهد رسید.

ارسال کد به ایمیل و اپلیکیشن
ارسال کد به ایمیل و اپلیکیشن
حساب کاربری صرافی کوینکس
حساب کاربری صرافی کوینکس

شارژ حساب کوینکس CoinEx

برای شارژ حساب کوینکس CoinEx وارد حساب کاربری خودتان شده و سپس از منو ها گزینه Assets را کلیک کنید . سپس روی گزینه Deposit کلیک کنید. در صرافی کوینکس فقط می توانید واریز ارز دیجیتال داشته باشید. نوع ارز خود را مشخص کرده و شماره کیف پول خود را کپی کرده و هنگام واریز وجه در شماره کیف پول مقصد آن را وارد کنید.

شارژ حساب صرافی کوینکس
شارژ حساب صرافی کوینکس
شارژ حساب coinex
شارژ حساب coinex

برداشت از کوینکس

برای برداشت از کوینکس وارد حساب کاربری خود شده و از منو ها گزینه Assets را کلیک کنید تا منوی کشویی باز شود. در منوی باز شده گزینه Withdraw را انتخاب کنید. برای برداشت از حساب خود نیز باید نوع ارز خود را مشخص سازید. در این صرافی می توانید از حساب خود فقط ارز دیجیتال برداشت کنید.

برداشت از حساب کوینکس
برداشت از حساب کوینکس
برداشت حساب کوینکس
برداشت حساب کوینکس

کارمزد کوینکس

مشتریان از سراسر جهان سفارش های خرید و فروش خود را در صرافی ثبت می کنند. زمانی که دو قیمت برای یک جفت ارز مچ می شود ، معامله انجام می پذیرد. برای معاملات انجام شده به میزان 0.1 درصد کارمزد از طرف صرافی دریافت می شود. تقریبا در تمامی صرافی برای برداشت از حساب نیز کارمزد دریافت می شود. میانگین کارمزد برای برداشت از حساب صرافی برابر با 0.0005 می باشد. البته برخی منابع نیز این مقدار را 0.0008 اعلام کرده اند. کارمزد صرافی کوینکس برای برداشت از حساب برابر با 0.0006 بیت کوین می باشد.

ارز های صرافی کوینکس CoinEx

هر ارز دیجیتالی که به وجود می آید ، از بدو ایجاد خود قابل معامله نبوده و باید مراحلی را طی کند تا بتواند در صرافی ها قابل معامله گردد. ارز های صرافی کوینکس بسیار گسترده بوده و و بسیار زیاد می باشد. اگر دوست دارید ارز هایی را خریداری کنید که تازه قابل معامله شده اند ، این صرافی می تواند گزینه خوبی باشد.

صرافی کوینکس تحریم

در زمان نگارش این مقاله (14 آوریل 2021) صرافی کوینکس برای ایرانیان تحریم نبوده و ایرانیان بسیار راحت می توانند در این صرافی ثبت نام کرده و احراز هویت کنند. با احراز هویت می توانند از تمامی امکانات این صرافی بهره مند شوند. بعد از احراز هویت می توانند حساب خود را شارژ کرده و ارز دیجیتال بخرند و به معامله بپردازند.

انواع معامله در صرافی کوینکس CoinEx

در صرافی کوینکس 4 نوع معامله وجود دارد . در این مقاله به اختصار آنها را بیان می کنیم.

معامله Limit

در این نوع معامله و یا در اصطلاح سفارش ، فرد با یک قیمت مشخص و یا حجم معینی از ارز خود اقدام به سفارش گذاری می کند. اگر فرد دیگری با همین ویژگی ها در طرف مقابل وجود داشته باشد ، معامله انجام خواهد شد.

معامله Market

در این نوع معامله قیمت ، قیمت بازار خواهد بود. یعنی زمانی که شما سفارش خود را ارسال می کنید ، سفارش بلافاصله در قیمت بازار پذیرفته شده و معامله انجام خواهد شد.

معامله Stop-Limit

این نوع معامله به این صورت است که شما خودتان یک حدی را برای معامله مشخص می کنید. به این صورت که وقتی قیمت ارز به حد مشخصی رسید ، آن را بخرد و یا بفروشد. این نوع سفارش گذاری بهترین روش جهت قرار دادن حد سود و یا حد ضرر می باشد.

معامله مارجین

در معامله مارجین سرمایه گذار می تواند با چندین برابر سرمایه خود وارد معامله شود و به همان نسبت که از اهرم استفاده می کند ، در معامله سود و یا زیان کند. به عنوان مثال اگر از اهرم 1:1000 استفاده می کنید و سرمایه شما 200 تتر باشد ، شما با 200000 تتر وارد معامله خواهید شد. دقت کنید استفاده از اهرم ریسک بسیار بالایی دارد و برای افراد تازه کار اصلا توصیه نمی شود.

صرافی کوینکس CoinEx
صرافی کوینکس CoinEx

مشکلات صرافی کوینکس

صرافی کوینکس از ارز های فیات پشتیبانی نمی کند. به این دلیل اگر ارز شما فیات می باشد ، ابتدا باید آن را به ارز دیجیتال تبدیل کنید و بعد حسابتان را شارژ کنید. برای برداشت و سپرده گداری در این صرافی حداقل مقدار تعریف شده است.

صرافی کوینکس برای ایرانی ها

این صرافی چون در کشور آمریکا شعبه ای ندارد ، به تحریم های آمریکا علیه ایران بی اعتنا بوده و تمام کاربران ایرانی بدون محدودیت می می توانند در صرافی کوینکس ثبت نام کرده و احراز هویت کنند. طبق آمار گوگل بیشتر بازدید کنندگان و مشتریان این صرافی از ایران می باشند.

اعتبار صرافی CoinEx

تیم تشکیل دهنده صرافی CoinEx از شرکت های معتبر اینترنتی و تامین نالی در جهان می باشد. این تیم از متخصصان ارز دیجیتال در جهان هستند. و این ویژگی ها باعث افزایش اعتبار این صرافی در جهان شده است. صرافی CoinEx از بهترین صرافی های موجود در جهان می باشد.

امنیت صرافی کوینکس

امنیت صرافی کوینکس بسیار عالی بوده و از یک پلتفرم رمز نگاری بسیار سریع و امن استفاده می کند. این پلتفرم کاربر پسند بوده و استفاده از آن بسیار راحت می باشد. این صرافی برای تامین امنیت از چندین پروتکل امنیتی استفاده می کند و به کاربران این اطمینان را می دهد که حساب هایشان و پرداخت های آنها در امنیت کامل قرار دارند. این صرافی برای امنیت بیشتر از احراز هویت دو مرحله ای (2FA) استفاده می کند. این احراز هویت احتمال هک شدن حساب کاربران را بسیار پایین می آورد. تا کنون از هک شدن حساب ها در این صرافی گزارشی دریافت نشده است.

سوالات متداول

(برای مشاهده پاسخ سوال، روی هر سوال کلیک کنید)

لینک ورود به صرافی کوینکس چیست؟

برای ورود به صرافی کوینکس CoinEx وارد سایت رسمی این صرافی https://www.coinex.com/ شوید. ( روی نام دامنه کلیک کنید)

چگونه حساب کوینکس را شارژ کنیم؟

برای شارژ حساب کوینکس،
1.ابتدا وارد سایت شوید،
2.سپس از منو، روی assets کلیک کنید.
3. روی گزینه deposit کلیک کنید.
4. آدرس کیف پول بیتکوین خود را بردارید.
5. این آدرس را به سایت هایی مثل ایرانیکارت داده تا حساب شما را شارژ کنند ( مبلغ را به ریال به حسابشان به صورت آنلاین واریز میکنید)

کوینکس چند ارز را پشتیبانی میکند؟

تعداد ارز های کوینکس

در حال حاضر ، کوینکس تعداد 239 ارز را پشتیبانی میکند. این پلتفرم در حال بروز رسانی است و به زودی ارز های بیشتری به آن اضافه میشود.

صرافی کوینکس چه ارزهایی دارد؟

برای مشاهده ارز های صرافی کوینکس ، میتوانید از طریق لینک زیر ، اقدام به مشاهده ارز های کوینکس کنید: https://www.coinex.com/markets

صرافی کوینکس در کدام کشور است ؟

دفتر اصلی این صرافی در هنگ کنگ است.

کلام آخر

خرید و معامله ارز های دیجیتال در حال رونق گرفتن بوده و به دلیل مزایایی که نسبت به ارز های فیات دارند ، روز به روز به محبوبیت آن اضافه می شود. رشد بی سابقه قیمت بیت کوین سندی بر صحت این سخن می باشد. سایت آموزشی ایتسکا در زمینه بازار های سرمایه گذاری داخلی و خارجی فعالیت داشته و سعی دارد دانشجویانی خبره در این زمینه تربیت کند. صرافی های بسیار زیادی در جهان وجود دارند که در زمینه خرید و فروش ارز های دیجیتال فعالیت می کنند. در این سایت به معرفی و بررسی صرافی های مهم و معتبر که ایرانیان می توانند در آن ثبت نام کنند ، خواهیم پرداخت. علاوه بر معرفی صرافی ها به معرفی بروکر های ایرانیان نیز پرداخته ایم. تا افرادی که می خواهند از ایران به بازار فارکس متصل شده و به معامله بپردازند بتوانند بدون مشکل خاصی در این بروکر ها ثبت نام کرده و افتتاح حساب کنند. انتخاب بروکر مناسب توسط تریدر بسیار مهم بوده و باید بروکری را انتخاب کنند که برای ایرانیان خدمات دهند. در صورت نقض قوانین حساب بلوکه شده و نمی توانید به دارایی هایتان دسترسی داشته باشید.

آموزش ثبت نام در صرافی هات بیت HotBit– آموزش تصویری + ویدئو

آموزش ثبت نام در صرافی بایننس Binance– آموزش تصویری + ویدئو

آموزش ثبت نام در صرافی پروبیت ProBit– آموزش تصویری + ویدئو

ثبت نام در صرافی BW– آموزش تصویری + ویدئو

دریافت بونوس ثبت نام صرافی نوبیتکس Nobitex – آموزش تصویری ثبت نام+ ویدئو

آموزش صرافی اوکی اکسچنج OKEX – خرید ارز دیجیتال

8 دیدگاه دربارهٔ «آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس CoinEx– آموزش تصویری + ویدئو»

  1. سلام ممنون از سایت خوبتون جالبه که الان همه چی مجازیه – قدرت خدا همه چی اینترنتی شده 🙂 ما قدیما جلو پدر مادرمون دراز نمیکردیم اونوقت جوون های الان همه دنیا رو تو گوشیشون دارن

    پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید