نحوه کسب درآمد از بازی در ایران – بهترین بازی های کسب درآمد

قبلا افراد بسیاری از جوامع فقط برای تفریح به بازی های کامپیوتری و موبایلی می پرداختند. ولی امروزه کسب درآمد از بازی کم کم مشغله ذهنی بسیاری از افراد جامعه شده است. مخصوصا گیمر هایی که علاقه خاصی به بازی کردن دارند ، بیشتر به این فکر هستند تا هم بازی کرده و هم درآمد کسب کنند. در این مقاله روش های کسب درآمد از بازی ، بهترین بازی های کسب درآمد و نیز کسب درامد از بازی را برایتان بیان خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

ویدئو این آموزش

پیش از مطالعه ادامه مقاله، میتونید این ویدئو رو ببینید! اینجا گفتیم که اصن چرا باید یه بازی به شما پول پرداخت کنه!؟

در این ویدئو چند بازی کریپتو رو هم معرفی کردیم.

لینک این ویدئو در آپارات

لینک این ویدئو در یوتیوب

کسب درآمد از بازی به دلار

در گوگل پلی و کامپیوتر بازی های بسیار زیادی وجود دارند که می توان با استفاده از آنها به درآمد دلاری رسید. تا قبل از رواج یافتن ارز های دیجیتال ، درامد حاصل از بازی به وب مانی افراد واریز می شد و می توانستند با استفاده از صرافی هایی مانند تاپ چنج آن را به ریال تبدیل کنند. ولی امروزه با رواج یافتن ارز های دیجیتال و کیف پول های ارز های دیجیتال ، درآمد بازی با ارز های دیجیتال واریز می شود.

ارز دیجیتالی که معمولا برای بازی مورد استفاده قرار می گیرد ، ارز های nft می باشند. در این بازی ها شما با کیف پول خود به بازی وصل شده و درآمد حاصل از بازی نیز به کیف پول شما واریز خواهد شد. و شما می توانید آن را خرج کرده و یا به یکی از صرافی های ایرانی انتقال داده و به تومان تبدیل کنید. هنگام تبدیل دلار به تومان و یا ارز دیجیتال به تومان حتما به میزان‌ کارمزد ها توجه کنید. گاهی اوقات میزان کارمزد های انتقال به حدی بالا می شود که احساس میز کنید زمانی که برای بازی می گذارید ، به صرفه نمی باشد.

در ادامه مقاله چند بازی معروف که افراد زیادی با استفاده از آنها به درآمد رسیده اند و در حال حاضر نیز در حال کسب درآمد هستند می پردازیم.

کسب درآمد از بازی به تومان

متاسفانه هنوز بازی های معتبر ایرانی که با اطمینان گفت می توان از آنها به کسب درآمد رسید ، وجود ندارد. ولی شرکت های بازی سازی در ایران‌ به سرعت در حال گسترش این بازی های درآمدزا می باشند. شاید برایتان جای سوال باشد که چرا اسپانسر بازی در ازای بازی کردن‌ به شما پول خواهد داد؟

مهم ترین و اصلی ترین جواب این سوال افزایش محبوبیت بازی و در ازای آن افزایش کاربران ، گیمر های بازی و به تبع آن درآمد حاصل از پرداخت های درون برنامه ای و فروش های جانبی بازی می باشد.

کسب درآمد از بازی به تومان
کسب درآمد از بازی به تومان

یکی از روش های کسب درآمد از بازی به تومان بازی میلیونر شو می باشد. در این بازی شما می توانید به سوالات جواب داده و در صورت برنده شدن درآمد تومانی کسب کنید. در این برنامه برای کسب جوایز بیشتر و شرکت در مراحل مختلف نیاز به پرداخت های درون برنامه ای خواهید داشت. البته امروزه با افزایش کیف پول های دیجیتال و راحتی استفاده از آنها می توانید بازی ها با درآمد دلاری انجام داده و پولی را که به دست آورده اید به راحتی به ریال تبدیل کنید.

کسب درآمد از بازی در ایران
کسب درآمد از بازی در ایران

یکی از مزایای کسب درآمد از بازی ایرانی این است که واریزی های بازی های ایرانی به تومان خواهد بود و دیگر نیازی به تبدیل و مشکلات پرداخت و کارمزد ها نخواهید بود. کسب درآمد از بازی در ایران نیز به سرعت رشد کرده و ایرانیان زیادی با بازی کردن و همچنین ساخت بازی به سود رسیده اند و هنوز هم در این بازار فعال هستند.

کسب درآمد از بازی رایگان

کسب درآمد از بازی رایگان عملا غیر ممکن است. زیرا شما بالاخره مجبور به پرداخت بهایی برای بازی هستید. حتی ممکن است این بها زمانی باشد که شما برای بازی کردن‌ صرف می کنید و این زمان ماندن افراد در بازی برای بازی بسیار با ارزش است. زیرا مخاطبین و میزان زمانی که در سایت سپری می کنند ، باعث افزایش رتبه بازی در موتور های جستجو خواهد شد.

از طرف دیگر گیمر ها بعد از مدتی بازی رایگان برای رسیدن به سطوح بالا تر و یا حتی سریع تر رسیدن به این سطوح مجبور به پرداخت های درون برنامه ای خواهند شد که خود برای بازی درآمد محسوب می شود. نمونه بارز کسب درآمد از بازی رایگان ، بازی متاورسی آپلند می باشد. سازنده این بازی ابتدا زمین های آپلند را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می داد. بعدا کاربران برای ساخت زمین ها و پیشرفت در بازی و افزایش درآمد خودشان نیازمند به خرید های لوازم مورد نیاز می شوند.

کسب درآمد از بازی بدون سرمایه

برای افراد شاغل و یا افرادی که زمان آزاد زیادی در اختیار ندارند ، کسب درآمد از بازی بدون‌ سرمایه زیاد به صرفه نخواهد بود. ولی اگر دانش آموز و یا فردی هستید که کار خاصی انجام‌ نمی دهید ، می توانید بدون سرمایه وارد یکی از بازی های رایگان شده و زمان زیادی صرف کرده و تا حد زیادی به جمع آوری امتیاز بپردازید. بعد از گذشت چندین ماه خواهید میزان قابل توجهی امتیاز کسب کرده اید. و می توانید از درآمد حاصل برای مراحل بالا تر و بازی های بهتر استفاده کنید.

بهترین بازی های کسب درآمد

بازی های زیادی هم به صورت کامپیوتری و هم‌ موبایلی وجود دارند که با استفاده از آنها می توان به کسب درآمد رسید. در این میان اعتبار سایت اهمیت بسیار زیادی دارد. بسیار دیده شده است که سایت هایی بعد از جلب اعتماد مشتریانشان و بعد از کسب درآمد از مشتریانشان سایت خود را کلا بسته اند. به این دلیل اگر می خواهید زمانی را به بازی کردن اختصاص داده و درآمد نیز داشته باشید ، بهتر است از سردرگمی میان‌های سایت های مختلف بازی پرهیز کرده و از میان‌ بهترین بازی های کسب درآمد یک و یا چند مورد را انتخاب کنید.

کسب درآمد از بازی دیسنترالند

یکی از معتبرترین و بهترین راه های درآمد از طریق بازی ، کسب درآمد از بازی دیسنترالند می باشد. دیسنترالند در واقع یک بازی متاورسی است که شما می توانید در آن زمین خریده و ساختمان بسازید و یا یک‌ ساختمان خریده و مدتی نگه داشته و بعد آن را با سود خوبی بفروشید. بازی دیسنترالند در سال ۲۰۱۵ راه اندازی شده است و تاکنون به پیشرفت های بسیار بزرگی دست یافته و روز به روز در حال تکامل یافتن است.‌

کسب درآمد از بازی اینفینیتی Infinity

کسب درآمد از باری اینفینیتی نیز شهرت جهانی داشته و افراد زیادی از سراسر جهان این بازی را دانلود کرده و بازی می کنند. در این بازی هیولا های زیبایی پرورش داده شده و در طول بازی و رقابت فرد برنده توکن SLP دریافت می کند و بعدا می تواند آنها را به پول نقد تبدیل کند. یکی از جذابیت های بازی اینفینیتی آنلاین بودن بازی و چالش هایی است که بین گیمر ها وجود داشته و بر سر کسب SLP با هم به رقابت می پردازند.

کسب درآمد از بازی سندباکس

کسب درآمد از بازی سندباکس نیز در بین کاربران‌ بسیار رایج است. در این بازی نیز کاربران می توانند در بازی زمین هایی را خریداری کرده و ساختمان های زیبا در داخل آن بسازند. یکی از ویژگی های جالب بازی سندباکس این است که زمانی که شما در این بازی یک زمین و یا ساختمان می خرید واقعا یک توکن nft برای شما تعلق می گیرد.

کسب درآمد از بازی سندباکس
کسب درآمد از بازی سندباکس

یعنی آن ملک و یا ساختمان درون بازی متعلق به شماست. و شما می توانید ملک خود را به قصد سرمایه گذاری نگهداری کرده و یا با قیمتی بیشتر به فروش برسانید. در این بازی می توان کاراکتر ها ، تجهیزات ، ساختمان ها و سایر المان ها را در قالب nft به فروش رساند.

کسب درآمد از بازی new world

بازی new world توسط شرکت آمازون طراحی شده است. این بازی دارای گرافیکی بسیار زیبا و جذاب می باشد. در این بازی فرض بر این است که شما مسافر یک کشتی هستید کشتی در یک جزیره دور افتاده ای غرق شده است. و شما مجبورید همراه سایر افراد و همراهانتان به ادامه زندگی با همان امکانات بپردازید. شما از ابتدا کاراکتر مورد نظرتان را انتخاب کرده و در طول بازی آن را پرورش داده و تکمیل خواهید کرد.

کسب درآمد از بازی puppy town

بازی هایی که در بند های قبلی بیان‌ کردیم برای بسیاری از گیمر ها واقعا سودآور بوده هستند کسانی که با بازی در سایت های بیان‌ شده به درآمد زیادی رسیده اند. در این میان بازی هایی نیز وجود دارند که سازندگان آن ادعا می کنند با بازی کردن در بازی آنها می توانند کسب درآمد کنند.

بازی Puppy Town
بازی Puppy Town

ولی دیده می شود که ادعایی بیش نیست . در واقع کسب درآمد از بازی puppy town  عملا غیر ممکن است و تا کنون دیده نشده کسی از این بازی به درآمد برسد. در این بازی مجبورید امتیاز هایی را که کسب کرده اید برای رسیدن به مراحل بالاتر دوباره خرج کنید.

کسب درآمد از ساخت بازی

گیمر های حرفه ای و افرادی که به صورت جدی گیم های خاصی را دنبال می کنند ، اغلب بعد از گذشت مدت زمان مشخصی به فکر بازی سازی و ساخت بازی خودشان‌ می افتند. تا آنها هم بتوانند از ساخت بازی کسب درآمد کنند. بازی هایی که ساخته می شوند هم‌ به صورت نسخه موبایلی و هم کامپیوتری موجود هستند. در این میان تولید بازی های اندروید طرفداران‌ بیشتری دارد. به این دلیل کسب درآمد از بازی سازی اندروید نیز بسیار بیشتر است.

افرادی که به کسب درآمد از بازی سازی روی آورده اند با روش های مختلفی می توانند از بازی کسب درآمد کنند. فروش مستقیم بازی به گیمر ها در ابتدای کار عملا غیر ممکن است. زیرا بازی ابتدا باید شناخته شود. طراحان بازی ابتدا باید گیم خود را با استفاده از پلتفرم‌هایی مانند بازار ، مایکت و … در اختیار مشتریان قرار دهند. البته این‌ سایت ها درصدی از سود گیمر را برای خود خواهند برداشت.

کسب درآمد از بازی سازی می تواند از طریق فروش بازی ، پرداخت درون برنامه ای ، تبلیغات داخل بازی ، فروش امکانات بیشتر از بازی ، فروش لوازم جانبی بازی و … باشد.

سوالات متداول

چگونه از بازی کسب درآمد کنیم؟

بعد از پیدا کردن سایت ها و بازی های معتبر در سایت ثبت نام کنید . با توجه به قوانین بازی پیش رفته و به کسب درآمد با توجه به اصول بازی بپردازید. در بازی های معتبر امتیاز ها و توکن های دریافتی با استفاده از صرافی ها به راحتی قابل نقد کردن هستند.

آیا با بازی کردن می توان درآمد دلاری داشت؟

بله ، فقط با استفاده از بازی هایی می توان به درآمد دلاری رسید که خودتان هم در بازی هزینه هایی صرف کنید.

آیا کسب درآمد با بازی های ایرانی ممکن است؟

در حال حاضر بازی ایرانی که بتوان با بازی کردن در آن به درآمد رسید وجود ندارد. البته ادعا هایی در این زمینه وجود دارد. ولی تاکنون کسی واقعا نتوانسته در بازی های ایرانی به درآمد واقعی برسد.

5/5 - (1 امتیاز)
پیام بگذارید