آموزش پنکیک سواپ Pancake Soap – ثبت نام ، خرید ، لیکوئید و استیک ارز دیجیتال در پنکیک سواپ

پنکیک سواپ یک صرافی ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که از لحاظ تامین نقدینگی و محبوبیت بین کاربران روند رو به رشدی را در پیش دارد. در این مقاله قصد داریم نحوه استفاده ، خرید و فروش ، استیکینگ ارز دیجیتال و کسب سود در این صرافی را به زبان ساده آموزش دهیم. کار با این صرافی بسیار راحت بوده و به راحتی می توانید کیف پول خود را به صرافی متصل کرده و معامله کنید.

آموزش پنکیک سواپ
آموزش پنکیک سواپ

پنکیک سواپ چیست؟

پنکیک سواپ Pancake soap یکی از بهترین صرافی های غیرمتمرکز می باشد که بر بستر اسمارت چین بایننس BSC ایجاد شده است. اگر به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کنید از قسمت صرافی های غیرمتمرکز خواهید دید این صرافی رتبه 4 را داشته و حجم معاملات روزانه آن 200 میلیارد دلار است.

پنکیک سواپ در کوین مارکت کپ
پنکیک سواپ در کوین مارکت کپ

در پشت پرده این پلتفرم هیچ سازمان و یا فردی برای کنترل آن وجود ندارد و یکی از مزایای اصلی آن ان است که کلید های خصوصی مشتریان در صرافی مورد استقاده قرار نمی گیرد و امنیت بهتری نسبت به صرافی های متمرکز دارد.

در این صرافی می توان توکن بایننس BNB و نیز توکن های BEP-20 را معامله کرد. توکن اختصاصی این صرافی ارز کیک Cake می باشد که  توسط خود این صرافی ارائه شده است. این ارز از BEP-20 استفاده می کند و در زنجیره هوشمند بایننس راه اندازی شده است.

آموزش پنکیک سواپ در تراست والت

قبل از کار با پنکیک سواپ و خرید و فروش در این صرافی باید به این نکته بسیار مهم توجه کنید که این صرافی بر بستر شبکه هوشمند بایننس ایجاد شده است. و چون بایننس ایرانیان را تحریم کرده ، کاربران ایرانی حق استفاده از پنکیک سواپ را نیز ندارند.

از طرف دیگر قوانین این صرافی به سختی قوانین بایننس نیست. صرافی بایننس احراز هویت را برای کاربرانش اجباری کرده است. ولی در پنکیک سواپ حتی نیازی به ثبت نام نمی باشد. فقط باید آدرس IP خود را تغییر دهید.

برای تغییر آدرس آپی خود در صرافی های ارز دیجیتال هیچگاه از vpn های رایگان استفاده نکنید. زیرا این vpn ها با هر بار اتصال به اینترنت آدرس آی پی شما را تغییر می دهند. حتی اگر مانی که در سایت صرافی هستید و اینترنت شما برای یک لحظه قطع و وصل شود ، آدرس IP شما در همان لحظه تغییر کرده و صرافی تشخیص می دهد شما قوانین را نقض کرده اید و به احتمال زیاد دارایی های شما را بلوکه خواهد کرد.

پس برای جلوگیری از این گونه مشکلات حتما برای اتصال به صرافی های ارز دیجیتال و معامله در آنها از سرور ترید استفاده کنید.

چون اکثر کاربران ما از کیف پول تراست ولت استفاده می کنند ما برای آموزش از این کیف پول استفاده می کنیم. ولی روال کار برای تمامی این کیف پول ها تقریبا یکسان است. با آموزش پنکیک سواپ همراه ما باشید.

ثبت نام در صرافی پنکیک سواپ

یکی از ویژگی های اصلی صرافی های غیرمتمرکز DEX لازم نبودن ثبت نام در این صرافی ها می باشد. اگر با صرافی های متمرکز مانند بایننس ، کوکوین ، نوبیتکس و … کار کرده باشید می دانید که برای خرید و فروش و معامله در این صرافی ها ابتدا باید در آنها ثبت نام کنید و جدیدا در بسیاری از آنها باید احراز هویت نیز شوید.

ولی ویژگی اصلی صرافی های غیرمتمرکز از جمله پنکیک سواپ این است که دیگر نیازی به ثب نام در آن نمی باشد. برای معامله و خرید ارز دیجیتال وارد سایت Pancake Soap شده و بعد از اتصال به کیف پول خود می توانید هر ارزی که توسط این صرافی پشتیبانی می شود را خریداری کرده و در کیف پولتان داشته باشید.

ورود به صرافی پنکیک سواپ

برای ورود به صرافی پنکیک سواپ وارد سایت صرافی پنکیک سواپ شده و کیف پول خودتان را به این صرافی متصل کرده و معامله خود را انجام دهید.

اوردر در پنکیک سواپ

اوردر در پنکیک سواپ مانند صرافی های متمرکز نمی باشد که وقتی شما یک سفارش باز می کنید ، منتظر باشید تا کسی بیاید با قیمت شما ارزی به شما بفروشد و یا آن را بخرد. در پشت پرده صرافی پنکیک سواپ الگوریتم های هوشمندی قرار دارد که واقعا نمی توان فهمید فرد با مشتری دیگری معامله می کند و یا با خود صرافی.

در صرافی پنکیک سواپ دو نوع اوردر داریم. در ادامه خرید و سفارش گذاری از هر دو نوع را آموزش می دهیم. در این مقاله خرید از پنکیک سواپ تراست ولت را آموزش می دهیم. شما می توانید به کیف پول های دیگر خود وصل شده و خرید خود را انجام دهید. فقط در خصوص این صرافی باید دقت کنید که برای خرید هر ارزی از این صرافی باید در کیف پول اسمارت چین بایننس داشته باشید.

چگونه از پنکیک سواپ خرید کنیم؟

برای خرید ارز از پنکیک سواپ ابتدا وارد سایت صرافی پنکیک سواپ شوید. چون اکثر کابران برای ترید و خرید و فروش از موبایل استفاده می کنند ، ما برای آموزش نحوه خرید ارز در این صرافی را با گوشی آموزش می دهیم. روال کار برای کامپیوتر کاملا یکسان است. فقط مکان منو ها کمی تغییر یافته است.

اتصال پنکیک سواپ به تراست ولت

در اولین قدم برای کار با پنکیک سواپ شما باید یک کیف پول دیجیتال داشته باشید. ما برای آموزش از تراست والت استفاده می کنیم. ابتدا تراست والت را باتوجه به نوع سیستم عامل گوشی خود نصب کرده و در آن ثبت نام کنید. هنگام نصب حتما به آیفون و یا اندروید بودن سیستم عامل خود توجه کنید.

دقت کنید در تمامی این مراحل باید فیلترشکن IP ثابت شما روشن باشد.

بعد از نصب و ثبت نام در تراست ولت وارد سایت پنکیک سواپ شوید.

اتصال پنکیک سواپ به کیف پول
اتصال پنکیک سواپ به کیف پول

از بالا بر روی Connect کلیک کنید تا به کیف پول خود متصل شود.

اتصال پنکیک سواپ به تراست ولت
اتصال پنکیک سواپ به تراست ولت

در این شکل انواع کیف پول ها مانند متامسک ، کوین بیس ، سیف پال و … را می بینید. چون ما می خواهیم به تراست ولت خود متصل شویم ، روی سه نقطه مانند شکل بالا کلیک کنید تا مابقی کیف پول ها را ببینید.

اتصال پنکیک سواپ به تراست والت
اتصال پنکیک سواپ به تراست والت

برای تراست والت کلیک کرده و متصل شوید.

خرید از پنکیک سواپ

بعد از اتصال در همان اول صفحه برای خرید از پنکیک سواپ بر روی Trade Now کلیک کنید. اگر از نسخه دسک تاپ استفاده می کنید در منو ها منوی Trade را انتخاب کرده و نوع سفارش خود را نیز از همان قسمت انتخاب کرده و به راحتی ارز مورد نظرتان را بخرید. ولی در پنکیک سواپ اندروید و یا آیفون روال کار به شکل زیر است.

خرید از پنکیک سواپ
خرید از پنکیک سواپ
خرید از پنکیک سواپ
خرید از پنکیک سواپ

دقت کنید برای خرید هر ارزی در پنکیک سواپ باید اسمارت چین بایننس در کیف پول تراست والت خود داشته باشید. اگر ندارید ابتدا از یک صرافی دیگر اسمارت چین بایننس خریده و بعد با استفاده از آن ارز های دیگر را خریداری کنید.

در حین خرید مخصوصا خرید شت کوین ها ممکن است در انتها خرید کامل نشده و با خطا مواجه شوید. برای رفع مشکل یک قدم به عقب برگشته و در همان صفحه معامله بر روی علامت چرخ دنده (تنظیمات) کلیک کنید. دامنه نوسان را بیشتر کنید.

رفع خطای پنکیک سواپ
رفع خطای پنکیک سواپ

دامنه نوسان Slippage Tolerance به صورت پیش فرض بر روی 0.5% قرار دارد. شما باید آن را تا حدی بالا ببرید که خرید شما انجام شود. معمولا بر روی 10 و یا 11 حتما خرید شما انجام خواهد شد.

هنگام خرید میزان کارمزد fee را نیز همیشه مد نظر قرار دهید.

اوردر Limit لیمت در پنکیک سواپ

نوع دیگری از سفارش گذاری وجود دارد که در آن شما خودتان قیمت را برای خرید مشخص می کنید. زمانی که خریداری با قیمت پیشنهادی شما وجود داشته باشد خرید انجام خواهد شد. و اگر بر روی Market کلیک کنید خرید با قیمت صرافی انجام خواهد شد. دقت کنید نوسان در صرافی های غیرمتمرکز به دلیل نقدینگی پایین بسیار بالاست و احتمال خطای کاربران نیز زیاد خواهد بود.

اوردر Limit لیمت
اوردر Limit لیمت
اوردر Limit لیمت
اوردر Limit لیمت

لیکوئیدیتی در پنکیک سواپ

لیکوئیدیتی Liquidity در صرافی های ارز دیجیتال برای تامین نقدینگی مورد استفاده قرار می گیرد. مشتریان نیز می توانند در لیکوئیدیتی و یا همان تامین نقدینگی صرافی شرکت کرده و سود دریافت کنند. برای لیکوئیدیتی در پنکیک سواپ از همان تب های بالای صفحه بر روی Liquidity کلیک کنید.

لیکوئیدیتی در پنکیک سواپ
لیکوئیدیتی در پنکیک سواپ

در این شکل می بینید نوشته شده است فعلا Liquidity فعالی وجود ندارد. برای شروع بر روی Add Liquidity کلیک کنید. و اگر رزی باز نشد به صفحه اصلی برگشته و برای کسب سود به استیک ارز دیجیتال بپردازید. در ادامه کسب سود از طرق استیکینگ را نیز آموزش داده ایم.

استیک پنکیک سواپ

برای استیک پنکیک سواپ به صفحه اصلی سایت برگشته و بر روی Earn کلیک کنید.

استیک پنکیک سواپ
استیک پنکیک سواپ
استیک پنکیک سواپ
آموزش پنکیک سواپ Pancake Soap - ثبت نام ، خرید ، لیکوئید و استیک ارز دیجیتال در پنکیک سواپ 1

در این صفحه هم می توانید ارز مورد نظرتان را سرچ کنید و هم به پایین صفحه بروید و ارز های قابل استیک را مشاهده کنید.

استیکینگ ارز ها
استیکینگ ارز ها

در این قسمت ارز های مختلف را می بینید. برای مثال فرض کنیم می خواهید ارز کیک استیک کنیم و در این ارز سرمایه گذاری کرده و سود دریافت کنیم. بر روی Details کلیک کنید.

ماشین حساب استیکینگ
ماشین حساب استیکینگ

در این نمونه میزان APR برابر با 20.82% می باشد. بسیاری این مقدار برایشان گنگ بوده و می خواهند حساب کنند مثلا برای 1000 دلار سرمایه گذاری یک ماهه چقدر سود صرافی برایشان پرداخت می کند.

در شکل بالا قسمتی که با فلش نشان داده ایم یک ماشین حساب می بینید. بر روی آن کلیک کنید.

محاسبه سود استیکینگ
محاسبه سود استیکینگ

در این قسمت فرض می کنیم ما 100 دلار سرمایه داریم. پس مقدار 100 را وارد کنید. و می خواهیم این مبلغ به مدت 1 سال در این صرافی بماند در این صورت سودمان برابر با 21.39 دلار خواهد بود.

سود سالانه استیک
سود سالانه استیک

اگر بر روی Details کلیک کنید ، جزئیات بیشتری را مشاهده خواهید کرد.

البته در این مورد سود کمتر می باشد. زیرا ما ارز کیک را انتخاب کردیم که نقدینگی خوبی در این صرافی دارد. اگر اهل ریسک هستید ، می توانید شت کوین ها و ارز هایی که به تازگی عرضه اولیه سکه شده اند را انتخاب کنید و سود های بالایی بگیرید.

در این مورد هم دقت کنید ممکن است بعد از یک سال ارزی که انتخاب کرده اید ، ریزش شدیدی داشته باشد و بیشتر از آنکه سود کنید متحمل ضرر شوید!

سود پنکیک سواپ

پنکیک سواپ هم در ازای استیکینگ ارز دیجیتال به شما سود پرداخت می کند و هم به ازای شرکت در لیکوئیدیتی ها. به عنوان مثال شما مقداری از سرمایه خود را به عنوان ارز کیک در صرافی قرار داده و به نوعی نقدینگی صرافی را افزایش می دهید. صرافی نیز در ازای این کار شما و متناسب با میزان سرمایه و مدت زمانی که سرمایه تان را قفل کرده اید ، به شما سود خواهد داد.

پنکیک سواپ برای ایرانی ها

صرافی pancake soap برای ایرانیان تحریم است. و برای ثبت نام و استفاده از آن باید کاربران ایرانی آی پی خود را تغییر داده و بعد وارد سایت شوند. برای تغییر آی پی بهتر از سرور ترید استفاده کنید. 

اگر برای ثبت نام از فیلترشکن استفاده کنید ، با هر بار اتصال به اینترنت و یا قطع و وصل شدن به اینترنت آدرس آی پی جدیدی به شما اختصاص خواهد یافت و صرافی ایرانی بودن شما را تشخیص خواهد داد.

خطاهای پنکیک سواپ

هنگام کار با پنکیک سواپ ممکن است با خطا­های مختلفی روبرو شوید. یکی از رایج ترین خطا ها این است که کاربر ارز BNB نداشته و در تلاش است تا ارز دیگری خریداری کند و نمی تواند.

کاربر ابتدا باید با استفاده از یک صرافی دیگر این ارز را خریده و بعد با آن ارز های دیگر را از پنکیک سواپ می خرد.

یکی از خطاهای رایج دیگر خطای دامنه نوسان هنگام خرید ارز مخصوصا شت کوین هاست که در متن نیز به آن اشاره شد. اگر در انتهای خرید با خطا موجه شدید دامنه نوسان را بالاتر ببرید.

از دیگر خطا ها زمانی است ک می خواهید یک ارز را استیک کنید ولی پول کافی ندارید و یا پولتان از همان ارزی نیست که قرار است استیک کنید. پس باید ابتدا از همان ارز بخرید و بعد آن را برای استیکینگ سرمایه گذاری کنید.

سوالات متداول

آیا صرافی پنکیک سواپ ایران را تحریم کرده است؟

بله ، پنکیک سوآپ برای آی پی های ایرانی باز نمی شود. و باید از سرور ترید و یا vpn آپی ثابت استفاده کنید.

چرا پنکیک سواپ باز نمیشه؟

چون پنکیک سوآپ ایرانیان را تحریم کرده و بنا بر دلایل قانونی برای کاربران ایرانی باز نمی شود و باید با تغییر آی پی می توانید وارد سایت شوید.

چطور از پنکیک سواپ خرید کنیم؟

وارد سایت پنکیک سواپ شده و به کیف پول ارز دیجیتال خود متصل شوید. بعد از اتصال با استفاده از ارز بایننس اسمارت چین هر ارز دیجیتالی را می توانید بخرید.

به این مقاله امتیاز دهید
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.