بونوس Bonus چیست؟-انواع بونوس در بازار فارکس

بونوس Bonus در فارکس یکی از پاداش‌های تبلیغاتی این بازار معاملاتی می باشد. شرکت‌های کارگزاری از انواع پاداش‌ها و پیشنهادهای مجذوب‌کننده به عنوان پیشنهادهای تبلیغاتی برای جذب معامله‌گران جدید استفاده می‌کنند. پاداش فارکس یا یک مقدار ثابت و یا درصد خاصی از یک سپرده اولیه است که می‌توان آن را به انواع مختلفی از جمله بونوس قابل برداشت، بونوس قابل معامله، بونوس رایگان و بونوس غیرنقدی تقسیم کرد.

هرکدام از این بونوس‌ها، ویژگی‌های خاص خود را دارند. به‌عنوان‌ مثال، بونوس رایگان، نوعی بونوس است که بروکرها ارائه می‌کنند و به آن بونوس خوشامدگویی هم گفته می‌شود. در این مطلب با مفهوم انواع بونوس در فارکس آشنا می‌شویم.

بونوس Bonus چیست؟
بونوس Bonus چیست؟

بونوس چیست؟

به همان شکلی که بانک‌ها و موسسات مالی با آفرها و پیشنهادات جذابی مانند قرعه‌کشی سعی می‌کنند تا بانک‌های رقیب خود را کار بزنند، کارگزاران بازار فارکس هم تلاش می‌کنند تا با ارائه پیشنهادات و پاداش‌های متنوع، همین کار را انجام دهند. به این پاداش‌ها بونوس گفته می‌شود.

کلمه بونوس در زبان فارسی به معنای جایزه است. بروکرها برنامه‌های تشویقی متنوعی را برای کسب مشتریان جدید ارائه می‌کنند که به این برنامه‌ها بونوس فارکس هم گفته می‌شود. در واقع، سیستم بونوس به این صورت است که کارگزاران از سود خود کم می‌کنند و از آن مبلغ برای ایجاد تبلیغات کسب مشتریان جدید استفاده می‌کنند.

شاید در ابتدا با خود تصور کنید که برنامه‌های تبلیغاتی در بازار فارکس صرفا برای کلاهبرداری و نه برای سود مشتریان هستند. این در حالی است که اگر انتخاب هوشمندانه‌ای داشته باشید، می‌توانید از این پیشنهادهای تبلیغاتی برای دریافت بونوس و درآمد استفاده کنید. به زبان ساده‌تر، آفرهایی که در فروشگاه‌های اینترنتی مانند آمازون، دیجی‌کالا و علی‌بابا مشاهده می‌کنید، هیچ‌کدام برای کلاهبرداری نیستند، بلکه این تخفیف‌ها با هدف سود کمتر و مشتری و فروش بیشتر ارائه می‌شوند. قاعده عملکردی بونوس هم به همین شکل است و می‌توانید با خیالی آسوده از آن استفاده کنید.

بونوس در فارکس
بونوس در فارکس

بونوس‌های زیادی توسط کارگزاران مختلف ممکن است به شما ارائه شوند که برخی از آن‌ها پس از انجام معاملات خاصی اعطا خواهند شد. این در حالی است که برخی دیگر به محض تکمیل حساب کاربری و سپرده به حساب فارکس شما واریز می‌شوند.

زمانی که یک معامله‌‎گر شانس دریافت پاداش را پیدا می‌کند، ممکن است اقدام به باز کردن و بستن موقعیت‌ها با هدف معامله به حجم مورد نیاز کند تا بتواند بونوس را دریافت و برداشت کند. با این کار، بونوس به طور کامل در اختیار معامله‌گر قرار خواهد گرفت و می‌تواند هر کاری را که می‌خواهد با بونوس خود انجام دهد.

انواع بونوس رایج در بازار معاملاتی فارکس

بونوس‌های موجود در بازار فارکس دارای انواع مختلفی هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به بونوس‌های قابل معامله، قابل برداشت، سوپر بونوس، بونوس رایگان و بونوس غیرنقدی اشاره کرد. اما در اصطلاحات تخصصی‌تر به این بونوس‌ها، بونوس‌های درصدی، بونوس‌های بدون واریز اولیه، بونوس‌های ریبیتی و بونوس‌های معرفی گفته می‌شود که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

بونوس درصدی در بازار معاملاتی فارکس

بونوس درصدی، جایزه‌ای است که بروکر به شما هنگام واریز وجه پرداخت می‌کند. به‌عنوان‌مثال، کارگزاری بروهات فارکس را در نظر داشته باشید. این بروکر نام‌آشنا، به ازای هر واریزی که انجام می‌دهید، مبلغی معادل 30 الی 100 درصد مبلغ واریزی را به عنوان بونوس به سرمایه اولیه شما برای معامله کردن اضافه می‌کند. البته که اعطای بونوس در این بروکر به این آسانی‌ها که تصور می‌کنید نیست و قوانین خاص خود را برای معامله کردن و یا برداشت دارد.

بونوس بدون واریز اولیه بازار فارکس

یکی از جذاب‌ترین بونوس‌‎های بازار معاملاتی فارکس، بونوس از نوع بدون واریز اولیه است که در ازای ثبت‌نام و احراز مدارک هویتی، آن را دریافت می‌کنید. در واقع، این بونوس می‌تواند یک شروع جذاب برای شما در بازار معاملاتی فارکس باشد.

بونوس بدون واریز اولیه
بونوس بدون واریز اولیه

لازم به ذکر است که بونوس‌های بدون واریز اولیه در بازار فارکس غیر قابل برداشت هستند. البته در مواقع خاص مشاهده شده است که افراد می‌توانند سود حاصل از آن مبلغ را برداشت کنند. از جمله بروکرهایی که بونوس بدون واریز اولیه را ارائه می‌دهند، به بروکر فارکس تایم می‌توان اشاره کرد.

بونوس ریبیتی در بازار فارکس

بونوس ریبیتی نوعی بونوس است که در آن اسپرد یا کمیسیون‌های معاملات معامله‌گر به صورت تک معامله‌ای، روزانه و یا ماهانه به حساب ترید او واریز می‌شوند. بیشتر بروکرهای بازار فارکس هم این بونوس را ارائه می‌دهند و می‌توانید به راحتی از این برنامه تشویقی جذاب بهره‌مند شوید.

بونوس‌های معرفی

یکی از بونوس‌های جذاب در فارکس، بونوس معرفی است که در این برنامه تشویقی، شما که در نقش معامله‌گر هستید، با معرفی هر مشتری جدید هدیه دریافت خواهید کرد. این هدیه هم مبلغ مناسبی در ازای کاری که انجام می‌دهید است. به‌عنوان‌مثال، تنها برای معرفی یک نفر ممکن است نزدیک به 30 دلار دریافت کنید.

بونوس‌های معرفی
بونوس‌های معرفی

بونوس در پاکت آپشن

یکی از محبوب‌ترین بروکرهایی که در فارکس فعالیت می‌کنند، پاکت آپشن است. پاکت آپشن، یک بروکر نوپا اما بسیار محبوب میان کاربران ایرانی فارکس است که می‌توانید از بونوس جذاب آن برای معاملات خود استفاده کنید.

سیستم بونوس در پاکت آپشن به این صورت است که در اولین استفاده از تردید این بروکر، به میزان 50 درصد از واریزی شما به حساب این کارگزاری، بونوس فارکس دریافت خواهید کرد. به‌عنوان‌مثال، اگر 200 دلار حساب کاربری خود را شارژ کرده باشید، مبلغ 300 دلار برای شما اعتبار واریز خواهد شد.

کد بونوس چیست؟

در بسیاری از مواقع، بونوس‌ها به صورت یک کد ارائه می‌شوند که می‌توانید آن‌ها را به راحتی دریافت کنید. به این کد، کد بونوس گفته می‌شود. توجه داشته باشید که برای وارد کردن کد بونوس، باید نهایت دقت را در وارد کردن حروف و کلمات به خرج دهید، در غیر این صورت، این احتمال وجود دارد که بونوس مورد نظر برای شما اعمال نشود.

آشنایی با بونوس ۵۰۰ دلاری فارکس

همان‌طور که گفته شد، هر بروکر بونوس‌های اختصاصی خود را دارد. به‌عنوان‌مثال، با ثبت‌نام و احراز هویت در بروکر فارکس تایم، به راحتی می‌توانید مبلغ زیادی را به عنوان بونوس اولیه دریافت کنید. بروکرهای مختلفی وجود دارند که بونوس‌های با رقم بالا مانند 500 دلاری را ارائه می‌دهند که از جمله آن‌ها می‌توان به بونوس فارکس اشاره کرد.

برنامه تشویقی Bonus for Partners از جمله بونوس‌های 500 دلاری فارکس است که توسط بروکر FBS ارائه می‌شود. برای دریافت بونوس 500 دلاری اف بی اس نیاز به انجام کار خاصی ندارید و به راحتی می‌توانید آن را دریافت کنید. البته که یک شرایط کلی برای آن وجود دارد و آن این است که مجموع گردش مالی ماهانه در حساب شما باید حداقل 25 هزار دلار باشد تا بتوانید بونوس صددرصدی یا همان 500 دلاری را دریافت کنید.

بونوس 500 دلاری فارکس
بونوس 500 دلاری فارکس

همچنین در صورتی که بتوانید مشتریان جدیدی هم برای بروکر اف بی اس پیدا کنید، این امکان وجود دارد که علاوه بر کمیسیون خود، 500 دلار دیگر را هم دریافت کنید. برای این منظور، باید حساب شریکی یا Partner Account خود را فعال کرده باشید. سپس باید فرد مورد نظر خود را ترغیب کنید که از بروکر اف بی اس استفاده کند. در صورتی که بتوانید این کار را انجام دهید، علاوه بر پاداش اصلی جذب مشتری برای بروکر اف بی اس، 500 دلار مازاد را هم دریافت خواهید کرد.

آیا همه می‌توانند بونوس‌های فارکس را دریافت کنند؟

سوالی که در رابطه با استفاده از بونوس فارکس مطرح می‌‎شود، این است که “آیا برای اینکه بتوانید بونوس دریافت کنید، باید از شرایط خاصی بهره‌مند باشید یا همه می‌توانند آن را دریافت کنند؟” در جواب این سوال باید بگوییم که بله؛ تمام تریدرهایی که در کارگزاری خود احراز هویت شده‌اند و به عنوان مشتری رسمی کارگزاری یا همان بروکر شناخته می‌شوند، امکان دسترسی به پاداش‌ها را دارند.

آیا همیشه می‌توانیم از بونوس‌های فارکس استفاده کنیم؟

شاید با خود فکر کنید، بونوس یک اتفاق و شانس خوب است که همیشه باید از آن بهره برد. اما در مواقعی بهتر است که به سراغ بونوس نروید. چرا که همیشه دریافت کردن بونوس‌ها ممکن است باعث شود که در بخش برداشت وجه با مشکلاتی مواجه شوید. به‌عنوان‌مثال، ممکن است 1000 دلار به حساب بروکر خود واریز کرده و برای این کار هم 200 دلار جایزه دریافت کرده باشید.

با این کار، شما 1200 دلار برای سرمایه‌گذاری دارید، اما اگر بخواهید همان مبلغ 1000 دلاری واریز شده را برداشت کنید، این امکان برای شما فراهم نخواهد بود. این کار برای این منظور است که بروکر مد نظر تلاش می‌کند تا مشتریان خود را حفظ کند و ازاین‌رو، اجازه برداشت پول را نمی‌دهد. به همین خاطر، پیشنهاد می‌کنیم به صورت مقطعی به دنبال دریافت بونوس باشید.

بونوس پاداش تشویقی
بونوس پاداش تشویقی

بونوس در فارکس؛ روشی جذاب برای افزایش سرمایه ترید

بونوس همان پاداش تشویقی است که بروکرها یا همان کارگزاری‌ها برای جذب کاربران ارائه می‌دهند. هر کارگزاری، بونوس اختصاصی خود را دارد. بونوس‌ها را می‌توان در دسته‌بندی‌های مختلفی از جمله درصدی، بدون واریز اولیه، ریبیتی و بونوس‌های معرفی قرار داد که شما می‌توانید با توجه به شرایط و نوع بروکر خود از آن‌ها استفاده کنید.

سوالات متداول

بونوس هدیه چیست؟

به بونوسی که از طرف سایت به حساب کاربر بدون واریز اولیه ریخته می شود ، بونوس هدیه نیز گفته می شود.

بونوس چیست؟

بونوس انعام و پاداشی است که از طرف بروکر برای تبلیغات و جذب کاربران به حساب مشتریان واریز می شود.

به این مقاله امتیاز دهید
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.