رعایت نکات مهم قبل از معامله (درس 2 از سبک البروکس)

نکات مهم قبل از معامله

در این درس در مورد رعایت نکات مهم قبل از معامله ال بروکس صحبت خواهیم کرد. دوره اموزشی ال بروکس 53 درس بوده و ما در درس دوم از این آموزش قرار داریم. در درس قبلی توضیحات جامعی در مورد پرایس اکشن بیان کردیم. تمامی درس ها الهام گرفته از پرایس اکشن ال بروکس بوده است. وبسایت ایتسکا این دوره را با زبانی شیوا و رسا برایتان فراهم کرده است . در این دوره سبک ال بروکس را یاد می گیرید و ما با مثال های اضافی در هر درس ، مطالب را برایتان روشن تر کنیم. با درس دوم از این دوره با ما همراه باشید.

برای آموزش ستاپ های معاملاتی ، به لینک ستاپ های معاملاتی ال بروکس مراجعه کنید. این ستاپ ها شامل 4 مورد معامله در شکست ها (Breakouts) ، برگشت روند ماژور ، پولبک و برگشت در روند رنج می باشد.

نکات مهم قبل از معامله
نکات مهم قبل از معامله

ستاپ معاملاتی چیست؟

ستاپ معاملاتی (Trading Setup) به مواردی گفته می شود که هنگام انجام یک ترید خوب باید رعایت کرد. مهم ترین مساله برای داشتن یک معامله خوب تمرکز بر روی بازار است. هیچگاه نمی توان همزمان با انجام چند کار همزمان ترید خوبی داشت. معامله گر هنگام معامله پارامتر های مهمی را در نظر می گیرد. و اگر شرایطی که همیشه مد نظر اوست فراهم باشد ، معامله می کند. در غیر این صورت در آن لحظه و یا همان روز معامله نمی کند.

هر فردی که در بازار های مالی در حال معامله است از یک سبک و یا استراتژی استفاده می کند. علاوه بر استراتژی معاملاتی که برای هر فرد با توجه به روحیات و سبک او متفاوت است ، هنگام معامله پارامتر های دیگری را نیز در کنار آنها رعایت می کند که در دنیای ترید به این موارد ستاپ معاملاتی گفته می شود.

“ستاپ” در لغت به چیدمان ، آرایش ، آماده سازی و تنظیم ماشین آلات برای انجام یک کار می باشد. و اما در فارکس ستاپ معاملاتی به وسایل و شرایطی که تریدر باید قبل از شروع معامله فراهم کند گفته می شود.

ستاپ معاملاتی ال بروکس در حین سادگی شامل موارد بسیار مهمی می شود که بهتر است شما نیز شرایط مورد نظر را فراهم کرده و این المان های مهم را قبل از معامله حتما در نظر بگیرید.

آموزش رایگان صفر تا صد فارکس

اگر می خواهید بهترین ستاپ های معاملاتی ال بروکس را همراه با آموزش ببینید روی لینک زیر کلیک کنید. در ادامه مقاله مواردی که باید تریدر قبل از ترید کردن رعایت کند ، برایتان آورده ایم.

المان های لازم قبل از معامله

1 لپ تاپ

برای اتصال به بازار فارکس و یا بورس و … باید از یک سیستم کامپیوتری استفاده کنید. حال تفاوتی ندارد کامپیوتر رومیزی باشد و یا لپ تاپ. بسیاری از افراد برای ترید های خود از گوشی موبایل استفاده می کنند. ولی دقت کنید بسیاری از امکاناتی که برای یک معامله خوب نیاز دارید ، شاید نتوان در نسخه های نرم افزار موبایل استفاده کرد. مانند تریلینگ استاپ که فقط در متاتریدر نسخه ویندوز وجود دارد.

از طرف دیگر اگر معامله گر بلند مدت هستید ، فراز و نشیب های بازار شاید برایتان زیاد مهم نباشد. پس می توان بسیار راحت با استفاده از موبایل ترید خود را انجام دهید. ولی اسکالپر ها و کسانی که معاملات سوئینگ انجام می دهند ، توصیه می شود هنگام معامله حتما از سیستم ها کامپیوتری استفاده کنند. زیرا رصد دقیق بازار و چارت قیمتی فقط از طریق صفحه نمایش بزرگ قابل انجام است. قرار نیست سیستم شما گران و پیشرفته باشد یک سیستم نرمال  و متسط برای معامله کافیست.

2 چارت قیمتی 5 دقیقه ای 5m

در رابطه با انتخاب تایم فریم مناسب برای معامله در درس های آتی صحبت خواهیم کرد. ولی چون ال بروکس اکثرا معاملات اسکلپینگ Scalping انجام می دهد ، از تایم فریم 5 دقیقه ای استفاده می کند.

3 نمودار میانگین متحرک 20 روزه

نمودار میانگین متحرک Exponential moving Average نموداری بسیار ساده ولی کاربردی و مورد تایید معاملاه گران بسیار زیادی است. فقط کافیست نحوه استفاده از این نمودار را بلد باشید. ال بروکس از مویینگ اوریج 20 روزه استفاده می کند.

4 ال بروکس در معاملات خود از هیچ اندیکاتوری استفاده نمی کند.

ال بروکس فقط از میانگین متحرک 20 روزه در تایم فریم 5 دقیقه ای و میانگین متحرک 20 روزه در تایم فریم 1 روزه که آن را بر روی چارت 5 دقیقه ای رسم می کنیم ، استفاده می کند.

5 مکان ترید

طبق نظر ال بروکس مکانی که در آن باید ترید کنید ، کاملا آرام ، بدون تلوزیون  و هر گونه حواسپرتی باشد. حتی بهتر است گوشی خود را خاموش کنید و یا فقط به تماس های بسیار ضروری خود پاسخ دهید.

6 عدم معامله هنگام انتشار اخبار

زمانی که یک خبر منتشر می شود. برای چند ثانیه و یا حتی چند دقیقه معامله نکنید.

عدم معامله هنگام انتشار اخبار
عدم معامله هنگام انتشار اخبار

7 سیگنال ممنوع

هیچگاه به نظرات کارشناسان و اخباری که در مورد روند بازار و … منتشر می شود ، توجه نکنید و از کسی سیگنال نگیرید. حتی اخبار مهمی که منتشر شده و ممکن است بر بازار تاثیر داشته باشد ، اثر آن در چارت قیمتی کاملا مشخص خواهد بود. شرکت هایی که از بازار های مالی درآمد دارند ، هیچگاه واقعیت را در اخبار به شما نخواهند گفت.

8 تمرکز

یکی از مهم ترین مواردی که هنگام معامله باید به آن توجه کرد ، تمرکز بسیار زیاد هنگام معامله است.

شغل تریدری چیست؟

در بازارهای مالی یک قانون بسیار ساده وجود دارد.

“در فارکس ، بورس و … هیچ پولی از بین نمی رود. بلکه از یک فردی به حساب فرد دیگری منتقل می شود. یعنی یکی که در حال سود کردن در یک نقطه از جهان است ، در همان لحظه فرد دیگری در نقطه ای دیگر از جهان در حال ضرر کردن و از دست دادن پولش است.”

تریدر باید تلاش کند پول را از حساب دیگران به حساب خودش منتقل کند. همه تریدر ها در حال چالش برای رسیدن به سود و کسب درآمد از این بازار های مالی هستند.

قانون 40-60 ال بروکس

در تلوزیون ، اخبار و یا فضا های مجازی شاید بار ها شنیده باشید که بازار 100 درصد صعود کرده و یه قطعا ریزش شدیدی در راه است. تمامی این پیش بینی ها 40-60 درصد مواقع درست هستند و در اغلب اوقات پیش بینی ها درست از آب در نمی آیند. حتی رئیس بانک مرکزی نیز که خود تعیین کننده قوانین است ، فقط در 70 درصد مواقع پیش بینی های صحیحی دارد.

قانون 40-60 ال بروکس
قانون 40-60 ال بروکس

اگر فکر می کنید می توانید بیش از 60 درصد بازار را پیش بینی کنید در اشتباه هستید. و اگر هم فکر می کنید نمی توان پیش بینی کرد و یا کمتر از 40 درصد پیش بینی ممکن است باز هم اشتباه می کنید. چون اگر بازار واقعا غیر قابل پیش بینی باشد ، هیچگاه شرکت های بزرگ ، بانک ها و موسسات در این بازار ها حضور نخواهند داشت.

این قانون نشان دهنده تعادل در بازار است. و قیمت ها بعد از تغییر و افت و خیز به حالت عادی خود برخواهند گشت. معامله کامل و بدون ضرر هیچگاه وجود ندارد.

درک این قانون ال بروکس اهمیت بسیار زیادی دارد. باید باور داشته باشید که بر خلاف عقیده و نظر شما هم ممکن است رخ دهد. اگر به این اصل اعتقاد نداشته باشید در دام رایج معامله گران متضرر خواهید افتاد. و یا معاملات سودآور خود را از دست خواهید داد. اگر چارت قیمتی و بازار نشان از اشتباه بودن تحلیل شما دارد ، می تواند بر خلاف تحلیل قبلی خود عمل کنید.

در این خصوص پایبندی به عقاید اهمیت خاصی ندارد. زیرا بازار مدام در حال تغییر بوده و تردیر ها نیز باید بتوانند خود را با آن وفق دهند. شاید مجبور باشید در طول روز چندین بار نظر خود را عوض کنید.

به عنوان مثال ممکن در شکل زیر یک روند صعودی داریم. در نقطه مشخص شده ممکن است شما با مشاهده یک کندل نزولی سیو سود کرده و از معامله خارج شوید. ولی بعد از مشاهده 2 کندل می بینید بازار در حال ادامه دادن به روند صعودی خود می باشد.

بررسی قانون 60-40 ال بروکس
بررسی قانون 60-40 ال بروکس

فردی که بر اساس پرایس اکشن به سبک البروکس معامله می کند در این نقطه دوباره وارد بازار می شود. و نظر خود را که احتمال می داد بازار نزولی شود به صعودی بودن تغییر خواهد داد.

پرایس اکشن ال بروکس چطور کار می کند؟

  • معامله گری کار بسیار سختی است.
  • اگر عملکرد شما خوب باشد ، میزان میزان خطا بسیار کمتر خواهد بود.
  • هر اشتباهی که از سوی تریدر انجام شود ، به ضررش تمام خواهد شد.
  • بهترین تحلیل از سوی معامله گر فقط در 60-70 درصد موارد درست می باشد. ممکن است در اکثر مواقع سود کنید. ولی باز هم مورادی پیش می اید که ضرر خواهید کرد. در کل اسکالپر ها میانگین سود بالاتری دارند. و ال بروکس نیز اکثرا به صورت اسکلپینگ معامله می کند.
  • زمانی که یک اوردر باز می کنید حواستان باشد در حال رقابت با با هوش ترین و بهترین تریدر های جهان هستید.
  • بازار های معاملاتی شبیه یک بازی هستند که افراد از سراسر جهان در حال تلاش برای به دست آوردن پول یکدیگر هستند. به همین سادگی!
  • باید یاد بگیرید چطور یک کار و یا وظیفه را به بهترین شکل ممکن انجام دهید تا به درآمد برسید.
  • علاوه بر کسب دانش باید تجربه کافی در این زمینه داشته باشید.

سوالات متداول

قانون 40-60 البروکس چیست؟

طبق این قانون پیش بینی های انجام شده در بازار های مالی فقط در بازه 40-60 درصد صحیح هستند. نه کمتر و نه بیشتر.

5/5 - (1 امتیاز)

1 دیدگاه برای “رعایت نکات مهم قبل از معامله (درس 2 از سبک البروکس)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره موبایل ( این بخش اجباری نیست اما اگر شماره خود را وارد کنید، از طریق پیامک از پاسخ به دیدگاهتان با خبر خواهید شد)