رگوله FSRA  یا Financial Services Regulatory Authority – نهاد نظارتی سنت لوسیا

رگوله FSRA  یا Financial Services Regulatory Authority - نهاد نظارتی سنت لوسیا - رگوله fsra

FSRA تنها نهاد نظارتی است که مجوز، نظارت و تنظیم عملیات بخش مالی را صادر می کند. FSRA از طریق تصویب قانون مرجع تنظیم کننده خدمات مالی تأسیس شد و عملیات خود را در ژانویه 2014 آغاز کرد.  FSRA توانست رتبه سطح پنجم در سطح جهان را به خودش اختصاص دهد.

نام اختصاصیFSRA
نام کامل Financial Services Regulatory Authority
سطح سنت لوسیا
کشورپنجم
وب سایت www.fsrastlucia.org

بیشتر بدانید: رگوله چیست؟

درباره FSRA

FSRA تمام مسئولیت واحد نظارت بر بخش مالی (FSSU) و عملکرد نظارت اتحادیه اعتباری بخش تعاونی های وزارت دارایی را بر عهده گرفت. علاوه بر این، بانک توسعه سنت لوسیا (SLDB) را تنظیم می کند.

ماموریت FSRA

ماموریت FSRA حفظ یکپارچگی بخش مالی از طریق مدیریت کارآمد و مؤثر قوانین و مقررات، به کارگیری بهترین استانداردها و شیوه های بین المللی و نظارت مؤثر بر نهادهای ثبت شده فعال در این بخش است.

اهداف FSRA

FSRA اهدافی را برای انجام مسئولیت های کلی و اختصاصی مندرج در قوانین مربوطه، توسعه یک سیستم مالی سالم، تقویت اعتماد بازار، اطمینان از حمایت از مصرف کننده، اطمینان از  سازگاری چارچوب قانونی با استانداردها و بهترین شیوه های بین المللی دارد.

عملکرد FSRA

FSRA شهرت سنت لوسیا را به عنوان یک حوزه قضایی کارآمد مالی ارتقا داد. در این راستا، اداره قوانین زیر به FSRA سپرده شده است:

 • قانون بیمه، فصل 12.08
 • قانون بیمه بین المللی، فصل 12.15
 • قانون بانکداری بین المللی، فصل 12.17
 • قانون صندوق های سرمایه گذاری بین المللی، فصل 12.16
 • قانون انجمن های تعاونی، فصل 12.06
 • قانون صدور مجوز نماینده ثبت شده، فصل 12.12
 • قانون تجارت خدمات پولی، شماره 11 سال 2010
 • قانون بانک توسعه سنت لوسیا شماره 12 سال 2008

استانداردهای موفقیت

FSRA برای موفقیت خود استانداردهایی دارد که هرکدام نقش مهمی در پیشرفت این مجموعه داشته اند.

پرسنل

موفقیت این سازمان با اجرای مؤثر مأموریت های آن همراه است. این اجراها مطابق با قانون و بیانیه مأموریت کلی آن تعیین می شود. یکی از عناصر کلیدی موفقیت، دستیابی به تسلط در کاری است که انجام می دهد. برای این منظور، FSRA تمرکز/تاکید فوق‌العاده‌ای دارد تا مطمئن شود تمامی کارکنان به‌خوبی آموزش دیده اند، واجد شرایط هستند و متناسب با نیاز مجموعه آنها را استخدام می کنند.

استخدام و انتخاب افراد مناسب برای موفقیت مستمر FSRA از اهمیت بالایی برخوردار است. خط مشی استخدام و انتخاب FSRA، نحوه اطمینان از اینکه بهترین افراد بر اساس شایستگی استخدام می شوند و اینکه فرآیند استخدام عاری از تعصب و تبعیض است را مشخص می کند.

فرهنگ سازمانی

در حالی که FSRA دارای سلسله مراتب مدیریتی است، مشابه آنچه در بسیاری از سازمان ها وجود دارد، فرهنگ قوی کار تیمی و به اشتراک گذاشتن مشاوره در مورد مسائل صنعت از پایین به بالا / از بالا به پایین وجود دارد.

 FSRA در توسعه برنامه آموزشی خود رویکردی کل نگر به کار می گیرد و روی توسعه حرفه ای مستمر کارکنان سرمایه گذاری می کند تا مطمئن شود که کارکنان با پویایی بازار هماهنگ هستند و به خوبی برای پاسخگویی به تغییرات بازار مطابق با بهترین های بین المللی مجهز شده اند.

مشارکت ذینفعان

FSRA بر این باور است که مشارکت ذینفعان یکی از مهارت‌های اصلی و فعالیت‌های کلیدی است که تنظیم/نظارت مؤثر بر این بخش را ممکن می‌سازد. FSRA درک می کند که تعامل با ذینفعان به طور اساسی با مدیریت سهامداران متفاوت است.

 FSRA رویکردی فعالانه در این زمینه به کار می گیرد، زیرا به دنبال جلب مشارکت ذینفعان در مراحل اولیه برای بحث در مورد موضوعاتی است که ممکن است بر آنها تأثیر بگذارد و آماده است تا تغییراتی را در برنامه ها در نتیجه مشارکت ذینفعان در نظر بگیرد.

نظارت بر رفتار بازار

ایجاد یک چارچوب مناسب برای رفتار بازار، جهت حمایت از نظارت مؤثر بر نهادهای تحت نظارت و حمایت از مصرف کنندگان مهم است. بهترین شیوه های فعلی برای حمایت از مصرف کننده و رفتار بازار باید گرفته شود.

نظارت محتاطانه

نظارت احتیاطی مؤثر، هسته اصلی مأموریت FSRA است.

اهداف FSRA در این زمینه عبارتند از: ارتقای ایمنی و سلامت تمام نهادهای تحت نظارت، به ویژه برای بیمه‌گران و مؤسسات سپرده‌گیر، برای تسهیل درجه مناسبی از حمایت از بیمه‌گذاران و سپرده‌گذاران است.

ویژگی های FSRA

رویکرد FSRA به مقررات و نظارت،  دارای ویژگی های زیر است:

 • FSRA ارزیابی می کند که آیا نهادهای تحت نظارت از نظر مالی سالم هستند یا خیر، به طور خاص، آیا بیمه گذاران و مؤسسات سپرده پذیر حمایت مناسبی از بیمه گذاران/سپرده گذاران را فراهم می کنند و آیا نهادها همچنان به رعایت شرایط آستانه ادامه می دهند.
 • FSRA شرکت ها را نه تنها در برابر ریسک های فعلی، بلکه در برابر خطراتی که به طور قابل قبولی در آینده ایجاد می شوند، ارزیابی می کند. در مواردی که FSRA مداخله را ضروری بداند، قصد دارد این کار را در مرحله به موقع انجام دهد.
 • FSRA از یک رویکرد مبتنی بر ریسک استفاده می کند و توجه زیادی به آن دسته از شرکت هایی می شود که بیشترین خطر را برای ثبات سیستم مالی دارند.
رگوله FSRA  یا Financial Services Regulatory Authority - نهاد نظارتی سنت لوسیا - رگوله fsra
رگوله FSRA  یا Financial Services Regulatory Authority - نهاد نظارتی سنت لوسیا 1

نتیجه گیری

FSRA به عنوان نهاد نظارتی سعی دارد،  تمامی عملکرد های سازمان های تحت حمایت خود را بررسی کند. بررسی ها برای اطمینان یافتن از اجرای قوانین و جلوگیری از تخلفات است.  FSRA رتبه سطح پنجم را دارد. این سازمان فعالیت شرکت های ایرانی را تحت پوشش خود قرار نمی دهد.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.