رگوله HNB‌ یا Hrvatska Narodna Bank | نهاد نظارتی کرواسی

رگوله HNB‌ یا Hrvatska Narodna Bank | نهاد نظارتی کرواسی - رگوله hnb

در کشور کرواسی بانک ملی این کشور به عنوان بانک مرکزی محسوب می‌شود که یک نماد مستقل می‌باشد. HNB شورای بانک ملی کرواسی بالاترین نماد بانک مرکزی در آن کشور است که مسئولیت دستیابی به اهداف تعیین شده و انجام وظایف HNB را بر عهده دارد. HNB‌ با داشتن سطح اعتباری بالا توانسته رتبه یک در جهان را به خود اختصاص دهد.

نام اختصاریHNB
نام کاملHrvatska Narodna Bank
کشورکرواسی
سطحیک
وب سایتwww.hnb.hr.en

بیشتر بدانید: رگوله چیست؟

رگوله HNB‌ یا Hrvatska Narodna Bank | نهاد نظارتی کرواسی - رگوله hnb
رگوله HNB‌ یا Hrvatska Narodna Bank | نهاد نظارتی کرواسی 1

اطلاعات برای مصرف کنندگان

بانک ملی کرواسی در راستای حمایت از مصرف کننده تلاش دارد تا با ایجاد بنیادی در خصوص سرمایه گذاری بلند مدت در زمینه دارایی‌های مالی به حفظ و تقویت اعتماد به سیستم مالی کمک کند.

بانک ملی کرواسی در تلاش است تا با اجرای سیاست حمایت از مصرف کننده به توسعه استانداردها در ارائه خدمات بانکی و مالی به مصرف کنندگان کمک کند.

برای تحقق دادن به این هدف به طور مستمر به همه فعالیت‌های انجام شده در بازار نظارت دارد. علاوه بر این بانک ملی کرواسی بر اجرای قوانین حاکم بر تجارت ارائه دهندگان خدمات و قوانین مرتبط در حوزه حمایت از مصرف کننده نظارت می‌کند.

اطلاعاتی که توسط مصرف کنندگان در قالب شکایت و اعتراض ارائه می‌شود، به بانک کمک می‌کند تا از عملکرد ارائه دهندگان خدمات درک درستی به دست آورند. به علاوه این اطلاعات باعث شفافیت خدمات ارائه شده هم خواهد شد‌.

بانک ملی کرواسی برای اینکه مصرف کنندگان بهتر بتوانند این اطلاعات را درک کنند، تمامی توجه و تلاش خود را به اشکال مختلف در زمینه آموزش مالی معطوف کرده است. این موضوع باعث می‌شود تا مصرف کنندگان به سطح سواد مالی بالا دست پیدا کنند و درک بهتری از خدمات بانک مالی داشته باشند.

خطرات حرفه‌ای

بانک ملی کرواسی در محیط داخلی و در زمینه بین‌المللی مدیون مشارکت شخصی تک تک کارکنان و سطح بالای حرفه‌ای بودن آنها در کار است. به همین خاطر اداره منابع انسانی از روش‌های مناسبی برای انتخاب توسعه و ایجاد انگیزه و حفظ کارشناسان برتر بانک استفاده می‌کند.

تدارکات عمومی

بانک ملی کرواسی تابع قانون تدارکات عمومی است و تمام اطلاعات مربوط به تدارکات عمومی در طبقه بندی‌های الکترونیکی جمهوری کرواسی منتشر می‌شود. این اطلاعات شامل انعقاد اجرایی، موافقت‌نامه‌ها و چهارچوب قراردادهای تدارکات عمومی است.

بر اساس مفاد قانون تدارکات عمومی، بانک ملی کرواسی اطلاعاتی در مورد برنامه‌های تدارکات عمومی ارائه می‌دهد. این اطلاعات شامل فهرست فعالان اقتصادی بانک ملی کرواسی است که مجاز به انعقاد قراردادهای خرید عمومی هستند. آنها قوانین تدارکات بانک ملی کرواسی را منتشر می‌کنند.

بانک ملی کرواسی در فعالیت‌های تدارکاتی مشترک در دفتر هماهنگی تدارکات یورو سیستم شرکت می‌کند.

رگوله HNB‌ یا Hrvatska Narodna Bank | نهاد نظارتی کرواسی - رگوله hnb
رگوله HNB‌ یا Hrvatska Narodna Bank | نهاد نظارتی کرواسی 2

ساختمان بانک ملی کرواسی

این ساختمان به علت نمایی پوشیده شده از مرمر به راحتی قابل تشخیص است. نمای آن به وسیله چهار ستون بلند پوشیده شده که بر روی پایه کلاسیک قرار گرفته و یادآور دوران یونان باستان است..

نتیجه گیری

رگوله HNB وظایف متعدید بر عهده دارد که اصلی ترین آن نظارت بر فعالیت سازمان ها و شرکت های مختلفی را بر عهده دارد. این سازمان کشور ایران را تحت حمایت خود قرار نمی دهد، چون از جانب کشورهای اروپایی و آمریکایی تحت تحریم قرار گرفته است.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.