یک معامله ­گر میلیونر چگونه فکر و عمل می­کند و در چه مواردی ارزش ­گذاری می­کند؟

بازار بورس انرژی

یک معامله­ گر میلیونر چگونه فکر و عمل می­کند و در چه مواردی ارزش ­گذاری می­کند؟

معامله ­گران مشتاق باید صفات ذهنی، نگرش، سیستم­های اعتقادی و فرآیندهای معاملاتی معامله­گران و سرمایه­گذاران موفقی که پیش از آنها در عرصه تجارت گام برداشته­اند، را دنبال و تقلید کنند. این امر بدیهی به نظر می­رسد و شاید آسان به نظر برسد، اما از آنجا که تعداد کمی از مردم در معاملات، موفق می­شوند حتما دلیلی بر ناآگاهی­ آنها وجود دارد. اگر می­خواهید مانند یک معامله­گر میلیونر برای خودپولسازی کنید، ضروری است از برخی بینش­ها و مواردی برای تغییر کمک بگیرید.

دلیل اصلی عدم موفقیت بیشتر مردم در معاملات این است که مردم معمولا دوست ندارند مرتبا کاری را انجام دهند که تا حدی خسته­کننده باشد. به عنوان مثال، حتی در موارد مهم مانند سلامتی و تناسب اندام، بیشتر مردم می­دانند که چه کاری باید انجام دهند، اما آنها آگاهانه این کار را نمی­کنند، حتی اگر از عواقب آن آگاه باشند.

رسیدن به موفقیت در بازار معاملات هم مانند هر کار دیگری نیاز به تلاش مداوم در مدت زمان نسبتا طولانی دارد که ما باید خود را متعهد به انجام آن کنیم. بنابراین شما باید این عواقب را در ذهن خود داشته باشید تا ارزش بیشتری برای انجام کاری که برای رسیدن به آنچه می­خواهید انجام دهید، قائل شوید.

یک معامله­گر میلیونر برای چه چیزهایی ارزش قائل است؟

معامله­ گران میلیونر برای فرصت­ها ارزش قائلند

اگر می­خواهید سریعترین راه برای از دست دادن کل سرمایه خود را بدانید، فقط کافی است مثل شکست خورده­ها تجارت کنید. شاید اینگونه عمل ­کنید و حتی متوجه آن نشوید!

معامله به سبک افراد شکست خورده

معامله به این سبک بدان معناست که شما از اینکه بتوانید هرچه سریعتر پول بدست آورید، ناامید هستید و این همان چیزی است که باعث می­شود اکثر معامله­گران هرگز پول کسب نکنند. هنگامی که کارهایی انجام می­دهید که پیشرفتی عایدتان نمی­شود یا فکر می­کنید که تحمل ریسک بیشتر از حد توانتان را دارید، به­گونه­ای معامله می­کنید که انگار از پولسازی ناامید هستید. اگر می خواهید مثل یک معامله­گر میلیونر فکر و تجارت کنید باید جلوی این کار را بگیرید.

میلیونرها از کسب درآمد احساس ناامیدی نمی­کنند، فقط به این دلیل که آنها فرصت­های بی­پایان در بازار و سایر مکان­های تجاری را می­بینند، بنابراین برای انجام معامله بعدی عجله نمی­کنند. در عوض، آنها احساس می­کنند که باید صبر کنند تا تجارت بارزتر یا شاید فرصت کم ریسک­تری فراهم شود.

صادقانه بگوییم، اگر می­خواهید یک معامله­گر موفق شوید، باید طوری تجارت کنید انگار پیش از این حرفه­ای بوده­اید. عادت­ها و طرز فکر یک معامله­گر شکست خورده هرگز به معنای کسب مداوم پول از بازارها نخواهد بود. بنابراین حتی اگر یک حساب تجاری 200 هزارتومانی دارید، باید آن را وارد معامله کنید، انگار که از رشد سریع آن ناامید نیستید.

یک معامله­ گر میلیونر برای عملکرد خود در بازار ارزش قائل است

یکی از بزرگترین تمایزها بین یک معامله­گر موفق و یک معامله­گر بازنده این است که اولی برای عملکرد ارزش قائل است در حالی که دومی برای پول ارزش قائل است. وقتی برای عملکرد واقعی معاملات خود در بازار ارزش قائل شوید، تمرکز خود را بر روی همه موارد صحیح می­گذارید و عادات معاملاتی مناسب را که باعث می­شوند عملکرد شما مثبت بماند، ایجاد می­کنید. وقتی فقط برای پول ارزش قائل هستید، تمام کارهایی را که باید برای بهبود عملکرد خود به درستی انجام دهید فراموش می­کنید.

مواردی مانند داشتن یک برنامه معاملاتی، نظم و انضباط، عدم معامله بیش از حد، عدم پذیرش ریسک بیش از حد در هر معامله، انجام معاملات بلند مدت و… نشان­دهنده این است که شما بطور مداوم برای افزایش منحنی ارزش سهام­تان، ارزش قائل هستید.

غیرممکن است که شما عملکرد تجاری­تان را ارزیابی کنید و برای برنامه معاملات و عادات مناسبی که به شما امکان می­دهد عملکرد تجاری خود را بهبود ببخشید، ارزش قائل نشوید.؛ به تدریج متوجه می­شوید که این فقط پول درآوردن نیست، بلکه به آهستگی درآمدزایی در طول زمان است. زیرا تلاش برای به دست آوردن سریع پول، همیشه منجر به از دست رفتن پول می شود. پس بهتر است به جای پول، بر عملکرد، تجارت واقعی و مهارت در آن تمرکز کنید.

یک معامله­ گر میلیونر برای خود و توانایی­های خود ارزش قائل است

عدم اعتماد به نفس در بیشتر موارد به هیچ چیزی کمک نمی­کند. با این حال، بارها و بارها پیش آمده که معامله­گران به یک سهام با قیمت خوب خیره شده­اند ولی معامله نکرده­اند، زیرا به هر دلیلی ترسیده­اند. آنها به خود و به توانایی خود در تجارت اطمینان ندارند.

گاهی اوقات این امر ناشی از این است که واقعا نمی­دانید معاملات تجاری شما چقدر سودآور است، اما اغلب این مسئله فقط به دلیل تفکر بیش از حد شماست.

یک کاری که باید بلافاصله شروع به انجام آن کنید، کسب اعتماد به نفس بیشتر در مورد توانایی­های تجاری­تان است. منظور ما زیاده­روی نیست، اما اگر می­خواهید معامله کنید باید حداقل اعتماد به نفس و توانایی خود را داشته باشید. ترس، ناامنی و تردید، ویژگی­های جذابی در روابط یا معاملات نیستند. آنها مردم یا پول را جذب نمی­کنند، بنابراین تصمیم بگیرید که چگونه سریع آنها را رها کنید.

یک معامله­گر میلیونر دارای اعتماد به نفس به این معنی نیست که شما باید از خود راضی باشید. یک معامله­گر از خود راضی معاملات ریسکی احمقانه­ای انجام می­دهد که بسیاری از آنها خطرناکند. یک معامله­گر با اعتماد به نفس وقتی که سهام خود را مشاهده می­کند، با توجه به آن برنامه­ریزی می­کند و به آن پایبند است و استراتژی­های معاملاتی خود را اجرا می­کند، دریغ نمی­کند اما احمق و بی­دقت هم نیست.

عکس دوم

معامله گران میلیونر چگونه اقدام می­کنند؟

دانستن اینکه یک معامله­گر میلیونر چگونه در مورد معاملات فکر می­کند تنها نیمی از معادله است، نیمی دیگر نحوه عملکرد او در بازار است. همانطور که خوب می­دانید، دانستن مسئله یک چیز است و عملی کردن و انجام آن در واقع مسئله دیگری است.

·       معامله­ گران میلیونر، کمتر از شما تجارت می­کنند

معاملات پایان روز، نحوه تجارت یک معامله­گر میلیونر است. هر روز یا هر هفته فرصت­های معاملاتی با احتمال زیاد در بازار وجود ندارد که به معامله­گران اجازه تجارت روزانه را بدهد که بتوانند در آن واقعا موفق شوند.

علاوه­بر این، تجارت روزانه اغلب برای افرادی است که بیش از حد تجارت می­کنند، بیش از حد ریسک می­کنند و همه کارهای دیگر را اشتباه انجام می­دهند.

·       معامله­ گران میلیونر ریسک خود را با دقت کنترل می­کنند

کنترل ریسک معامله واقعا یکی از کلیدهای اصلی موفقیت در تجارت است. اگر اندازه ریسک معامله شما بررسی­شده باشد، راه­های زیادی برای آرام کردن ذهنتان و قرار گرفتن در یک ذهنیت تجاری مناسب خواهید یافت. همچنین، مدیریت معامله خود، یکی از نمونه­های خوب این است که چگونه از ذهنیت فراوانی و فرصت به جای ناامیدی، قرار گرفته و تجارت کنید.

اندازه ریسک معامله خود را در سطح قابل قبول خودتان حفظ کنید، احتمالا می­دانید که در هر معامله چه مقدار ریسک را می­توانید بپذیرید. مهم این است که شما بتوانید آرامش خود را حفظ کنید و با هر نتیجه­ای که عایدتان می­شود رضایت داشته باشید و سعی در کسب سریع پول نداشته باشید.

ما باید بیش از پول در آوردن به محافظت از سرمایه خود بپردازیم، چون وقتی روی یک تجارت دفاعی تمرکز می­کنیم، هر چیز دیگری تمایل دارد دقیقا در جای خود قرار بگیرد.

عکس سوم

جمع­ بندی

چشمان خود را ببندید و تصور کنید که در معاملات خود در جایی قرار گرفته­اید که می­خواهید باشید. شما یک سال در بازارها به طور ثابت قدم پولسازی کرده­اید، شما برنامه ای را دنبال کرده­اید که برای رسیدن به این جایگاه (معامله­گر میلیونر) دنبال کرده­اید و با حد پذیرش ریسک خود در هر معامله راحت هستید. مشکلی برای ضرر ندارید زیرا می دانید تا زمانی که به برنامه خود پایبند باشید، برد ازآن شماست.

هر بار که قصد دارید بنشینید و به نمودارها نگاه کنید، قبل از روشن کردن رایانه، همین تمرین یا موارد مشابه را انجام دهید. به شما کمک می­کند کمتر فکرتان مشغول شود و آرامش داشته باشید.

بدیهی است که ما هر چه درباره چیزی بیشتر فکر کنیم، همان را انجام می­دهیم، خواه افکار مثبت باشد یا منفی، مفید باشد یا آسیب­رسان برای اهداف مان. از این رو، همه اینها، موفقیت تجاری و… به عنوان افکار از ذهن شما شروع می­شود.

شاید کلیشه­ای به نظر برسد اما این درست است که به هر چیز فکر کنیم، همان برایمان اتفاق می­افتد. بنابراین مراقب باشید وقتی به معامله می­پردازید، روی آنچه تمرکز می­کنید بسیار مراقب باشید. شروع به اجرای عادات مثبت و استراتژی­های موثر تجاری کنید. ذهن خود را با انتظارات مثبت و در عین حال واقع­بینانه درباره آنچه در بازار امکان­پذیر است پر کنید و هرگز به گذشته نگاه نکنید. با این راهکارها مطمئن باشید در آینده به یک معامله­گر میلیونر تبدیل می­شوید.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه