چگونه ارز دیجیتال بخریم؟

یکی از مهمترین سوالاتی که برای کسانی که تازه وارد دنیای ارز دیجیتال شده اند ، این است که چگونه ارز دیجیتال بخریم ؟ ما در این مقاله ، موارد ساده اولیه این کار را به شما توضیح خواهیم داد. در انتها نیز لیست بروکر های مناسب را به شما معرفی میکنیم.

چگونه ارز دیجیتال بخریم؟ - چگونه ارز دیجیتال بخریم
چگونه ارز دیجیتال بخریم؟ 1

ارزهای دیجیتال سیستم مالی و اقتصاد را تغییر داده اند. در ابتدا، دارایی مجازی به طور انحصاری مورد توجه رمز نگاران، متخصصان فناوری های رایانه ای بود. اما امروزه ارزهای دیجیتال یک چالش برای سیستم پولی جهان است، یک ابزار مالی چند منظوره و یک بازار با گردش مالی صدها میلیارد دلار است. رواج ارزهای دیجیتال در جهان منجر به این واقعیت شده است که فروشگاه های بیشتری شروع به پذیرش پرداخت دیجیتالی می کنند.
با استفاده از دارایی های مالی دیجیتال که یکی از انواع آن ارزهای دیجیتال است، می توانید همه چیز را بخرید: از لوازم خانگی و لوازم الکترونیکی گرفته تا بلیط هواپیما و جواهرات. در برخی کشورها، حتی دانشگاه ها شهریه را با ارزهای دیجیتال می پذیرند. اما تا کنون، مبادله کالاهای واقعی با ارز دیجیتال عمدتا فقط در ایالات متحده و برخی از کشورهای اروپایی گسترش یافته است.

از طرف دیگر برخی از شرکت ها از این نوع پرداخت ها به میزان بسیار کمتری استفاده می کنند و این تا زمانی ادامه می یابد که گردش مالی ارز دیجیتال به طور کامل وارد جریان اصلی مقررات دولتی شود. صرافی های ارز دیجیتال، که تاجران ارزهای رمزپایه هستند، به عنوان بسترهایی برای انعقاد هزاران معامله برای مبادله با ارزهای دیجیتال عمل می کنند.


چگونه ارز دیجیتال بخریم؟


دارایی مالی دیجیتال، یک دارایی الکترونیکی است که با استفاده از ابزار رمزنگاری ایجاد می شود، قانون، انواع آن را به عنوان ارزهای دیجیتال و ارز رمزها طبقه بندی می کند. ارز دیجیتال در یک سیستم مختصات غیر متمرکز باید طبق اصل پول نقد مبادله شود: یک نفر به شخص دیگری پول می دهد و معامله در این مرحله بسته می شود.
محبوبیت بازار ارزهای دیجیتال منجر به انتشار فعال ارزهای جدید شده است. در حال حاضر، چندین هزار نوع ارز رمزنگاری وجود دارد که بسیاری از آنها فقط از نظر نام متفاوت هستند. هرچه افراد علاقه بیشتری به استفاده از ارز رمزپایه و استخراج آن داشته باشند.

محبوبیت آن بیشتر می شود و این به معنای گرانتر شدن آن است. منابع اینترنتی متعددی رتبه بندی محبوبیت ارز رمزپایه را ایجاد می کنند و آنها را تقریباً در زمان واقعی بروز می کنند. بنابراین، کشف اینکه کدام ارز دیجیتال برای خرید سودآور تر است امروزه کار دشواری نخواهد بود.
ساده ترین و راحت ترین روش خرید ارز دیجیتال این است که این کار را مستقیماً در صرافی انجام دهید. امروزه بسیاری از سیستم عامل های تجاری به شما امکان می دهند وجوه خود را از طریق سیستم های پرداخت الکترونیکی یا مستقیماً از کارت های بانکی واریز کنید.

بنابراین، کاربر می تواند کیف پول مبادله خود را با هر ارزی پر کند و سپس دارایی های دیجیتال را با این وجوه خریداری کند. یا اینکه ارز دیجیتال را می توان بلافاصله و در یک اقدام خریداری کرد. برای این کار، کاربر باید گزینه “خرید ارز رمزپایه” را در صرافی انتخاب کند و سپس باید وجوه را به حساب پیشنهادی سیستم عامل معاملات واریز کند.

هنگام انتقال پول، ارزهای دیجیتال روی کیف پول تبادل کاربر ظاهر می شوند، البته صرافی ها برای خدمات خود کمیسیون دریافت می کنند که مقدار آن در هر سایت ممکن است متفاوت باشد، اما، به طور معمول ۲ الی ۵ درصد است. این به روش سپرده گذاری و خود سیستم عامل بستگی دارد. بنابراین، قبل از پر کردن کیف پول مبادله ای، می توانید میزان کارمزد چندین صرافی را بررسی کنید و سودآور ترین گزینه را انتخاب کنید.

با این کار حدود ۱ الی ۲ درصد از مبلغی که بعداً در بیت کوین یا ارز های دیگر سرمایه گذاری می شود، صرفه جویی می کنید.

چگونه ارز دیجیتال بخریم؟ - چگونه ارز دیجیتال بخریم
چگونه ارز دیجیتال بخریم؟ 2

برای خرید ارز دیجیتال از کجا شروع کنیم؟


پس از تصمیم گیری درباره نوع ارز رمزنگاری شده، باید به فکر انتخاب کیف پول رمزنگاری برای ذخیره آن باشید. برای درک اینکه چرا به آن نیاز است و چه عملکردهایی را انجام می دهد، باید از نحوه ظاهر شدن ارز رمزنگاری شده و ارتباط آن با فناوری بلاکچین مطلع شوید.
ما به این واقعیت عادت کرده ایم که پول همیشه بیان مادی دارد. هرگونه صورت حساب فقط برای یک نفر وجود دارد و مالک واقعی وی خواهد بود. با ارز دیجیتال، وضعیت متفاوت به نظر می رسد. در هسته آن، ارز رمزپایه یک رکورد دیجیتالی است که در وب ذخیره شده است. کیف پول رمزنگاری یک کد منحصر به فرد است که کلید دستیابی به این رکورد است.

برای تبدیل شدن به مالک این رکورد، کد منحصر به فرد کیف پول ارز رمزنگاری شده باید با رکورد ایجاد شده مطابقت داشته باشد. رکورد مربوط به ارز دیجیتال در کیف پول رمزنگاری ظاهر می شود و کاربر در واقع صاحب این رکورد می شود. بنابراین، هنگام خرید ارز دیجیتال، مبادله واقعی ارز صورت نمی گیرد، بلکه فقط صاحب کد رایانه تغییر می کند. بلوک اطلاعات همچنان در اینترنت در یک پایگاه داده ذخیره می شود و صاحب این بلوک به روز می شود.
ارز دیجیتال با استفاده از فناوری بلاکچین ایجاد می شود. به عبارت ساده، بلاکچین یک پایگاه داده مشترک است که به طور دائمی در اینترنت ذخیره می شود. برای به دست آوردن یک ارز دیجیتال، کاربران از سراسر جهان با بارگذاری اطلاعات در این پایگاه اطلاعاتی را بین خود رد و بدل می کنند.

از کجا می توانید ارز دیجیتال خریداری کنید؟


روش های مختلفی برای خرید ارز دیجیتال وجود دارد که از نظر راحتی و مزایا با یکدیگر متفاوت هستند.
کیف پول رمزنگاری: اگر اکنون نیاز به خرید ارز رمزپایه دارید، می توانید از کیف پول خود با عملکرد مبادله استفاده کنید. این روش خرید برای کسانی که نیاز به دریافت سریع ارز دیجیتال از طریق یک رابط مناسب دارند مناسب است. اما یک اشکال بزرگ دارد: نرخ ارز تقریباً همیشه نسبت به روشهای دیگر کمتر مطلوب است.
یک برنامه موبایل که کیف پول به آن متصل است: روش دیگری است که شبیه به خرید از طریق کیف پول است. کاربر بر روی تلفن هوشمند خود برنامه ای را برای خرید ارز دیجیتال نصب می کند که کیف پول قبلاً به آن بسته شده است و پس از آن معامله از طریق یک رابط شفاف انجام می شود. مزایای این روش در دریافت سریع ارز دیجیتال است.
مبدل طبق اصل زیر کار می کند: مقدار رمز ارز مورد نیاز در یک قسمت وارد می شود، سیستم مقدار پرداخت را محاسبه می کند و پس از آن معامله انجام می شود. خرید ارز دیجیتال از این طریق برای کسانی که می خواهند با نرخ قابل قبول معامله ای سریع انجام دهند سودآور است. با توجه به اینکه تعداد زیادی مبدل در وب وجود دارد، شما می توانید به طور مستقل نرخ مناسب و گزینه مبادله را انتخاب کنید. اما این روش یک اشکال دارد که سیستم درصدی از معامله را می گیرد.
صرافی یک روش مناسب برای خرید ارز دیجیتال است. شما باید در معاملات ثبت نام کنید، یک پیشنهاد جذاب پیدا کنید و سپس یک معامله کنید. مزیت این روش در انتخاب زیاد ارزهای دیجیتال موجود و انتخاب مستقل پیشنهادها نهفته است، نقطه ضعف کارمزد معاملات و یک دوره طولانی برداشت است. خرید از طریق بورس سودآور ترین روش برای دستیابی به ارز دیجیتال است، اما مطمئن ترین راه نیست.
بنابراین، در جایی که خرید ارز دیجیتال بهتر است، هر کاربر بسته به خواسته های خود به طور مستقل انتخاب می کند. شخصی می خواهد به سرعت چند ارز دیجیتال برای خرید کالا بدست آورد، بنابراین فرصتی برای ثبت نام طولانی مدت و جستجوی پیشنهاد مناسب وجود ندارد. و برای معامله گران تازه کار استفاده از صرافی های رمزنگاری راحت است.

چگونه ارز دیجیتال بخریم؟ - چگونه ارز دیجیتال بخریم
چگونه ارز دیجیتال بخریم؟ 3

چگونه در هنگام خرید ارز دیجیتال از طریق صرافی ها ضرر نکنیم؟

به همه مبادلات نمی توان اعتماد کرد. استفاده از خدمات یک سایت مشکوک که توسط کلاهبرداران ایجاد شده است همیشه خطر دارد. برای جلوگیری از این مسئله و از دست ندادن پول، ماریا استانکهویچ، مدیر توسعه تجارت و ارتباطات صرافی EXMO ، تعدادی از شاخص ها را نام برد که می تواند به شما در انتخاب درست و مطمئن کمک کند.

تبلیغات:

فرصت آشنایی با دارندگان این پلتفرم و تیم آن، یکی از شاخص هایی است که این شرکت چیزی برای پنهان کردن ندارد. این شامل وجود تعامل اضافی با کاربران از طریق شبکه های اجتماعی است که به طور مداوم پشتیبانی می شود. کلاهبرداری های خروج، هنگامی که تیمی پروژه ای را رها کرد و با بودجه مشتری مخفی شد – در درجه اول با صرافی هایی انجام می شد که تمام پرداخت ها را به صورت ناشناس انجام می دادند

ثبت نام و مجوز صرافی:

این یکی دیگر از عناصر شفافیت شرکت است. علاوه بر این، کشور ثبت نام شده می تواند قوانین مهمی داشته باشد، زیرا فعالیت های سایت باید با قوانین مربوطه مطابقت داشته باشد.
عمر سایت: در دسترس بودن اخبار جدید، به روزرسانی ها و محصولات جدید نشان می دهد که این شرکت متعهد به توسعه تجارت خود در طولانی مدت است.


پشتیبانی کاربر:

کار پشتیبانی فنی، سرعت پاسخ ها و حل واقعی مسئله نیز مهم است و گاهی اوقات در جلوگیری از تقلب نقش مهمی دارد.


تجربه:

احتمال کلاهبرداری از صرافی ای که چندین سال از فعالیت آن می گذرد، به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. علاوه بر این، در طول سال ها، تجارب مختلفی از جمله شیوه های مبارزه با کلاهبرداری جمع شده است.

چگونه ارز دیجیتال بخریم ؟
چگونه ارز دیجیتال بخریم؟ 4


شرکا:

همکاری با شرکت های بزرگ و مشهور نیز گواهی بر اعتبار مبادله است. به عنوان مثال، هنگام اتصال هر سیستم پرداخت، صرافی ارز دیجیتال از طرف مقابل تحت بررسی کامل قانونی قرار می گیرد.


انطباق:

با الزامات ضد پولشویی اگرچه در جامعه رمزنگاری، تأیید هویت (KYC) و اقدامات ضد پولشویی غالباً مبهم تلقی می شوند، اما حضور آنها در سایت از تمایل برای فعالیت به روشی قانونی حکایت دارد. به ویژه آنها پس از هک شدن در صرافی دیگر، از برداشت وجوه توسط هکرها جلوگیری می کنند.


سهولت:

نباید کل مبلغ برنامه ریزی شده را به یک باره به سایت بیاورید. کاملاً معقول است که ابتدا کار روی آن را آزمایش کنید، با عملکرد، اقدامات امنیتی و همچنین امکان برداشت وجوه و اجرای آن در عمل آشنا شوید.
در حال حاضر، بیش از صد صرافی برای خرید ارز رمزنگاری شده وجود دارد که در حجم معاملات، روش ثبت نام، راحتی تجارت و سطح امنیت متفاوت هستند. برخی از منابع اینترنتی حتی صرافی هایی را که می توانید ارز رمزپایه خریداری کنید رتبه بندی می کنند. برای آشنایی بیشتر با بهترین صرافی و بروکر ها می توانید به مقاله ما در مورد ۱۰ بروکر برتر ارز دیجیتال مراجعه کنید.

برای ورود به بازار فارکس ، میتوانید از بهترین بروکر های فارکس استفاده کنید.

برای ورود به بازار ارز دیجیتال، میتوانید از بهترین صرافی های ارز دیجیتال مناسب ایرانیان استفاده کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه