چگونه ارز دیجیتال بخریم؟ | 3 روش برای خرید و فروش رمز ارزها

چگونه ارز دیجیتال بخریم؟ | 3 روش برای خرید و فروش رمز ارزها - خرید و فروش رمز ارزها

این روزها که تب و تاب بازار ارز های دیجیتالی همه را غریبان گیر خود کرده است و خرید و فروش رمز ارزها ترند شده است، چه کسی دوست ندارد که وارد این بازار پر نوسان شود!؟ در چند ماه گذشته، بعد از توییت های ایلان ماسک قیمت بیت کوین از کف قیمتی خود یعنی محدوده 7 – 10 هزار دلار شروع به حرکت به سمت بالا کرد. اینکه بیت کوین 7 هزار دلاری، بتواند به قیمت 60 هزار دلار برسد، دور از انتظار نبود، اما زمان آن نیز قابل پیش بینی نبود. بعد از صعود قیمت بیت کوین و بلند شدن آوازه سود های چند صد درصدی از معامله گران حاضر در این بازار، افراد از سراسر دنیا، شروع به وارد شدن به این بازار کردند. اما افرادی که هیچ گونه دانشی در این زمینه نداشتند، در هنگام ورود، دارایی های خود را به روش های مختلف از دست دادند. افراد دائما با پرسش های « چگونه ارز دیجیتال بخریم » یا « نحوه خرید و فروش رمز ارزها چگونه است » به دنبال ورود به این بازار می باشند. در این مقاله قصد داریم که روش های خرید و فروش ارزهای دیجیتال را برای شما بیان کنیم، به شکلی از دست کلاه برداران و خطرات احتمالی موجود در این بازار، در امان باشید.

خرید و فروش رمز ارزها
چگونه ارز دیجیتال بخریم؟ | 3 روش برای خرید و فروش رمز ارزها 1

روش خرید ارز دیجیتال

آنچه در این مقاله خواهید آموخت نمایش

همانطور که گفته شد، خرید و فروش ارز های دیجیتال تبدیل به یکی از دغدغه های اصلی مردم شده است. اما قبل از اینکه سوال ” چگونه ارز دیجیتال بخریم ” را مطرح کنید، بهتر است که راجب بازار اطلاعات کافی داشته باشید. وقتی بحث از اطلاعات می شود، تمامی مراحل ثبت نام، خرید و فروش، نحوه خرید و فروش، تحلیل و اطلاعات پایه و اساسی این بازار را شامل می شود. اما برای ورود به بازار ارز های دیجیتالی شما سه راه پیش رو خواهید داشت. این راه ها به ترتیب عبارت اند از: « خرید و فروش با افراد حقیقی به شکل حضوری – خرید و فروش با افراد حقیقی به شکل مجازی – خرید و فروش در صرافی های آنلاین » که هر یک از این موارد خطرات و تهدید های خود را دارد که در ادامه شما را با تمامی آنها آشنا ساخته و بهترین مورد را برایتان معرفی خواهیم کرد.

خرید و فروش ارز دیجیتال به شکل حضوری

به جرات می توان گفت که شما هم حداقل یک بار این روش آشنا شده اید. یک روش خرید، که جزو خرید و فروش های سنتی محسوب می شود و به مرور زمان نیز از رده خارج می شود. واقعا خنده دار بنظر می رسد که شما در قرن 21 بخواهید یک خریدی را به شکل حضوری انجام دهید و این موضوع زمانی خنده دار می شود که این خرید، مربوط به خرید ارز دیجیتال باشد. امروزه حتی خرید های حیاتی و روزانه ما که خورد و خوراک محسوب می شوند، به کمک استارت آپ های موجود اینترنتی انجام شده و در درب منزل آنها را تحویل میگیریم.

اما شاید باورتان نشود که افرادی وجود دارند که با این همه پیشرفت به دنبال خرید و فروش حضوری هستند. این افراد با شخص خاصی در یک مکان خاص قرار می گذارند و به شکل حضوری خرید و فروش خود را انجام می دهند. به این شکل که در هنگام معامله، شخص فروشنده آدرس کیف پول مقصد طرف مقابل را دریافت کرده و ارز های دیجیتال شخص خریدار را به کیف پول وی واریز می نماید و شخص خریدار نیز، مقدار پولی را بر حسب آن مقدار ارز دیجیتال به حساب فروشنده واریز می نماید. تا اینجای کار تنها عیب این روند بخاطر حضوری بودن آن است اما آیا به همین مورد ختم می شود!؟ خیر! اجازه دهید برای درک بیشتر این مورد یک داستانی کوتاه از زندگی یک شخص آشنا برایتان تعریف کنم. رویای یک شبه پولدار شدن که باعث بدبختی او شد.

چگونه ارز دیجیتال بخریم
چگونه ارز دیجیتال بخریم؟ | 3 روش برای خرید و فروش رمز ارزها 2

« سپهر که از دوستان من بود، ظهر روز جمعه با من تماس گرفت. گفت: ” رضا! یک نفر چند دیقه پیش توی یکی از شبکات مجازی بهم پیام داد و گفت که همه ارز های دیجیتالی که دارم رو با قیمتی بالاتر از قیمت بازار از من میخره! قرار گذاشتیم دو ساعت دیگه برم پیشش و توی یه پارکی معامله رو انجام بدیم “. پس از شنیدن حرف های سپهر، من احساس بدی کردم و بهش گفتم که زیاد با انجام این معامله خوش بین نیستم. اما کو گوش شنوا! سپهر رفت و خبری ازش نشد. فردای آن روز که قصد داشتم سر کار بروم سپهر را دیدم که زیر چشمش کبود شده و خیلی داغون بنظر میاد! گفتم سپهر! چی شده؟! سپهر با صدای بغض آلود به من گفت: ” بعد از رسیدن به سر قرار، توی همون پارکی که صحبتش رو کرده بودیم، 4 نفری من رو گرفتن! و چون ساعت 3 بعد از ظهر بود پارک کاملا خلوت بود، به زور مجبورم کردن که از کیف پولم، همه ارز های خودم رو بهشون انتقال بدم و بعد فرار کردن. ” بعد از شنیدن این قضیه واقعا ناراحت شدم و دلم نیومد که این مورد رو با شما در میان نذارم. ”

همانطور که در داستان بالا بیان شد، امکان خفت گیری در قرار حضوری بسیار محتمل است و افراد می توانند به راحتی شما را مجبور به انتقال رمز ارز های خود به کیف پولشان بکنند و به دلیل غیرمتمرکز بودن این بازار، اثبات این دزدی کار بسیار دشواری است، به شکلی درصد موفقیت شما، شاید به 5 درصد هم نرسد. حال که با نحوه خرید و فروش رمز ارزها به شکل حضوری آشنا شدیم، زمان آن فرا رسیده که شما را نحوه دیگری از معامله در بازار رمز ارزها آشنا سازیم.

خرید و فروش ارز دیجیتال در فضای مجازی

یکی دیگر از روش های خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، خرید و فروش در شبکات اجتماعی است؛ به شکلی که از طریق یک گروه تلگرامی یا اینستاگرامی شخصی به پیوی شما مراجعه می کند و می گوید که قصد خرید رمز ارزهای شما را دارد و یا فرایند مخالف این کار ( قصد فروش به شما ). خطری که در این بخش شما را تهدید می کند عبارت است از دزدی و فیشینگ!

در فرایندی که منجر به دزدی می شود، شخص مراجعه کننده به پیوی شما که قصد خرید رمز ارزهای شما را دارد، از شما درخواست می کند که ابتدا رمز ارزهای خود را برای وی انتقال دهید تا در مرحله بعدی شخص پول شما را واریز نماید. شما اعتماد می کنید و رمز ارز های خود را برای او انتقال می دهید، اما بعد از چند دقیقه متوجه می شوید که شخص مقصد، دلیت اکانت کرده و یا حساب شما را مسدود کرده است. بدین شکل از شما دزدی می شود و سرمایه شما به کل از دست می رود. در بخش فیشینگ نیز طرف مقابل برای جلب اعتماد شما، اول از همه به حساب شما پول واریز می کند، شما هم در مرحله بعدی برای وی رمز ارز های خود را انتقال می دهید. بعد از یک روز پلیس با شما تماس می گیرد و متوجه می شوید که پولی که برای شما انتقال داده است، پول دزدی و فیشینگ بوده و این وسط پای شما گیر خواهد بود.

تا اینجای کار با دو روش از روش های خرید و فروش ارز های دیجیتال آشنا شده ایم که هر دو آنها خطرات بسیاری را شامل می شوند. اما باید چه کار کرد؟! بله درست حدس زدید! صرافی های آنلاین یکی از بهترین گزینه های موجود برای خرید و فروش رمز ارزها به شمار می آیند.

خرید و فروش ارز دیجیتال
چگونه ارز دیجیتال بخریم؟ | 3 روش برای خرید و فروش رمز ارزها 3

خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی های آنلاین

صرافی های آنلاین یکی از گزینه های مناسب برای خرید و فروش رمز ارزها می باشند. اما بدلیل آنکه ما در ایران هستیم، برخی از این صرافی ها و از جمله صرافی بایننس کاربران موجود در ایران را تحریم کرده و اگر متوجه شوند که شما با ip ایران وارد این وبسایت شده اید یا به شکل مکرر آی پی شما تغییر کند، حساب شما را مسدود خواهند کرد. پس قبل از ورود به فکر خرید یک IP ثابت برای خود باشید. البته صرافی های ایرانی زیادی هم وجود دارند که به کاربران ایرانی خدمات خود را ارائه می دهند و شما می توانید به راحتی یکی از این صرافی های موجود در ایران را بعد از تحقیق در مورد آن، انتخاب نمایید و شروع به خرید و فروش رمز ارزها در آن نمایید.

البته برخی صرافی های آنلاین خارجی نیز وجود دارند که برای کاربران ایرانی، خدمات خود را ارائه می دهند، اما باید به این نکته توجه داشت که سلام گرگ بی طمع نیست. ارائه خدمات به کاربران ایرانی جرم محسوب می شود و افراد باید هر لحظه آماده بسته شدن حساب خود باشند.

حتما برای ورود به بازار فارکس، مقاله زیر را مطالعه کنید:

بهترین بروکر فارکس

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه