رگوله LB یا Lithuanian bank | نهاد نظارتی لیتوانی

رگوله LB یا Lithuanian bank | نهاد نظارتی لیتوانی - رگوله LB

بانک لیتوانی LB به عنوان سازمان قابل اعتماد در سطح جهانی رتبه یک را به خود اختصاص داده است. ماموریت بانک لیتوانی فراهم کردن منافع برای جامعه و تلاش در جهت تقویت یک سیستم مالی قابل اعتماد است که بتواند رشد اقتصادی پایدار را تضمین کند.

LB سیاستی پولی منطقه یورو به عنوان بخشی از سیستم یورو است که به همراه بانک مرکزی اروپا و ۱۹ کشور دیگر که یورو را پذیرفته‌اند تصمیماتی گرفته و اجرا می‌کند. هدف اصلی بانک مرکزی اروپا حفظ ثبات قیمت در منطقه یورو در میان مدت است.

نام اختصاریLB
نام کاملLithuanian Bank
کشورلیتوانی
سطحیک
وب سایتwww.lb.it

بیشتر بدانید: رگوله چیست؟

اهداف LB

مهمترین هدفی که کارمندان لیتوانی را متحد کرده، چشم انداز سازمان و معنا بخشیدن به آن است. زمانی اهداف این سازمان محقق می‌شود که عملیات روزانه با ارزش‌های اصلی موسسه ثبت می‌شود.

شفافیت در کارها نه تنها به نفع جامعه است، بلکه به آن کمک هم می‌کند. نتیجه این کارها باعث شده که مردم لیتوانی به بانک مرکزی و کل سیستم مالی اعتماد کنند.

سیاست پاسخگویی و شفافیت

بانک لیتوانی به طور مرتب به موسس بانک لیتوانی گزارش می‌دهد. بر اساس الزاماتی که برای گزارش دهی در قانون جمهوری لیتوانی تهیه شده، این بانک ظرف ۴ ماه پس از پایان یک سال مالی باید صورت‌های مالی سالانه خودش را به همراه گزارش حسابرسی در دسترس عموم قرار دهد.

بیانیه‌های تعیین شده مطابق با استانداردهای حسابداری و گزارشگری مالی است. این بیانیه‌ها توسط بانک مرکزی اروپا برای اعضای یورو سیستم تهیه می‌شود.

رگوله LB یا Lithuanian bank | نهاد نظارتی لیتوانی - رگوله LB
رگوله LB یا Lithuanian bank | نهاد نظارتی لیتوانی 1

مدیریت و ساختار

هیئتی که بر بانک لیتوانی حاکم است، به عنوان هیئت مدیره آن نامیده می‌شود که ساختار سازمانی بانک را تعیین می‌کنند. ماموریت، چشم انداز و مسیرهای استراتژیکی آن را تایید می‌کند.

فعالیت‌ها در بانک لیتوانی توسط رئیس هیئت مدیره سازماندهی می‌شود. قانون اساسی جمهوری لیتوانی تصریح می‌کند که بانک لیتوانی از نظر حق مالکیت به کشور لیتوانی تعلق دارد.

سه مرجع نظارتی اروپایی، هیئت سیستمی اروپا و ناظران ملی عمل می‌کنند. وظیفه اصلی LB تضمین نظارت مالی پایدار و مناسب در کل اتحادیه اروپا است.

رگوله LB یا Lithuanian bank | نهاد نظارتی لیتوانی - رگوله LB
رگوله LB یا Lithuanian bank | نهاد نظارتی لیتوانی 2

نتیجه گیری

بانک لیتوانی تحت عنوان LB به عنوان یک سازمان با سطح یک فعالیت دارد. مهمترین ماموریت و هدف LB فراهم کردن منافع جامعه است. مدیریت و ساختار LB نهایتاً به عملکرد تمامی سازمان‌های تحت نظارت آن تاثیر گذار است. LB برای ایرانیان خدمات رسانی نداشته و ایران را در لیست تحریم‌های خود قرار داده است.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.