لوریج در فارکس به چه معناست؟ آموزش کامل لوریج

لوریج در فارکس

در این مقاله قصد داریم شما را با لوریج در فارکس و مزایا و معایب آن آشنا نماییم. لوریچ از ویژگی های اصلی تجارت CFD است و می تواند ابزاری موثر برای یک معامله گر باشد. 

تعریف لوریج

آموزش لوریج در فارکس
لوریج در فارکس به چه معناست؟ آموزش کامل لوریج 1


اصطلاح لوریج (اهرم) به مکانیسمی برای گرفتن موقعیت بسیار بزرگتر از آنچه که یک سرمایه گذار دارد ، و هم به بازده مورد انتظار از مشتقات مالی یا معاملات رو به جلو در مقایسه با سودآوری معاملات انجام شده اشاره دارد. درواقع لوریج (اهرم) وامی است که معامله گر برای باز کردن موقعیت های بزرگتر از کارگزار دریافت می کند. 

نکته: اهرمی که با فارکس همراه است بسیار بیشتر از آن است که در بازارهای مالی دیگر مانند بازارهای سهام یا بازار کالاها ارائه می شود.

بنابراین استفاده از لوریچ (اهرم) تقریبا لازم برای سرمایه گذاری و کسب درآمد در فارکس است.

 در واقع معاملات باید به اندازه کافی قابل توجه باشند تا بتوانند از اختلاف قیمت ها استفاده کنند.

لوریج از چه چیزی تشکیل شده است؟

لوریج(اهرم ) توسط کارگزاران فارکس به صورت لات ارائه می شود. بنابراین می توان با مبلغ 100000 دلار با سپرده ای در حساب معادل 1000 دلار در فارکس قرار گرفت. به این اثر لوریج می گویند.

اثرات مختلف اهرمی از کارگزاران در دسترس است. میزان لوریج مجاز می تواند بسته به کارگزار از 20 تا 400 برابر مبلغ واریز شده به حساب سرمایه گذار متفاوت باشد. بنابراین هر سرمایه گذار این فرصت را دارد که با توجه به ریسک گریزی و جستجوی سود ، اهرم فشار خود را انتخاب کند .
به نوبه خود ، هرچه لوریچ بالاتر باشد ، خطر بیشتر خواهد بود.

در واقع ، هر تغییر پیپ (نقطه نقل قول در بازار فارکس) که در جهت مخالف موقعیت گرفته شده توسط سرمایه گذار باشد ، ضرر بیشتری خواهد داشت زیرا اثر لوریج عالی خواهد بود. اگر قیمت ها بر خلاف موقعیت سرمایه گذار حرکت کنند ، وی ممکن است متحمل خسارت کل سرمایه خود شود. بنابراین باید از اثر لوریج با احتیاط و ذخیره استفاده شود.

لوریج در فارکس به چه معناست؟ آموزش کامل لوریج - لوریج
لوریج در فارکس به چه معناست؟ آموزش کامل لوریج 2

در چه بازارهایی می توانید از لوریچ استفاده کنید؟

سهام

سهام واحد مالکیت یک شرکت خاص است و معمولاً در بازار، سهام خریداری و فروخته می شود. شما می توانید از محصولات لوریج(اهرم) برای باز کردن موقعیت در هزاران سهام از سهام های سطح اول مانند اپل و فیس بوک گرفته تا سهام ارزان تر استفاده کنید.

– موارد مصرف ( کامادیتی)

شاخص ، نمایشی عددی از عملکرد گروهی از دارایی ها از بورس ، منطقه ، موجودیت خاص یا بخش خاص است. از آنجا که شاخص ها دارایی فیزیکی نیستند ، فقط می توان از طریق محصولاتی معامله کرد که منعکس کننده قیمت آنها هستند – از جمله تجارت CFD و صندوق های سرمایه گذاری.

فارکس

ارز خارجی یا فارکس خرید و فروش ارز با هدف کسب سود است. این بازار به عنوان معامله شده ترین بازار مالی در جهان شناخته می شود. حرکات نسبتاً کوچک در معاملات فارکس نشان می دهد که بسیاری از افراد با استفاده از لوریج از معاملات جدا می شوند.

– ارزهای مجازی ( کریپتو کارنسی)

ارزهای مجازی به همان شیوه فارکس قابل معامله است ، با این تفاوت که از بانک ها و دولت ها مستقل نیستند. محصولات دارای لوریچ معامله گران را قادر می سازد بدون قرار دادن بخش عمده ای از سرمایه شما در بازارهای اصلی ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین و اتریوم قرار بگیرند.

مزایای استفاده از اهرم فشار یا لوریج

اگر می دانید معاملات اهرمی چگونه کار می کند ، این می تواند یک ابزار بسیار موثر باشد. در اینجا برخی از این مزایا ذکر شده است:

سود:

شما فقط باید کسری از ارزش تجارت خود را بگذارید تا همان سود تجارت معمولی را بدست آورید. از آنجا که سود با استفاده از ارزش کل موقعیت شما محاسبه می شود ، ممکن است مارجین سود شما را در معاملات موفق دو برابر کند – اما ضرر شما در معاملات ناموفق نیز می تواند باشد.

فرصت هایی برای کاهش خطر:

 استفاده از لوریج ممکن است سرمایه ای را که می تواند برای سایر سرمایه گذاری ها استفاده شود ، آزاد کند. توانایی افزایش مقدار موجود برای سرمایه گذاری به عنوان کاهش ریسک شناخته می شود.

فروش در بازارها : 

استفاده از محصولات اهرمی برای تخمین زدن در مورد تحرکات بازار شما را قادر می سازد از بازارهایی که روند نزولی دارند و همچنین بازارهایی که در حال افزایش هستند استفاده کنید.


معاملات 24 ساعته :

 اگرچه ساعات معاملات از بازار به بازار دیگر متفاوت است ، برخی بازارها برای معاملات شبانه روزی در دسترس هستند ، از جمله شاخص های اصلی ، بازارهای ارز و ارزهای مجازی. 

لوریج در فارکس به چه معناست؟ آموزش کامل لوریج - لوریج
لوریج در فارکس به چه معناست؟ آموزش کامل لوریج 3

معایب استفاده از لوریچ

اگرچه CFD و سایر محصولات اهرمی مزایای زیادی را برای معامله گران به ارمغان می آورد ، لازم به یادآوری است که ضرر و زیان شما بیشتر از سپرده ها است و در هنگام استفاده از این محصولات ، ضررهای احتمالی را در نظر بگیرید. در اینجا چند نکته اساسی وجود دارد که باید بخاطر بسپارید:

 هیچ امتیاز خاصی برای سهامداران وجود ندارد :

 وقتی معاملات با اهرم فشار انجام می شود ، از امتیاز کسب مالکیت فیزیکی دارایی چشم پوشی می کنید. به عنوان مثال ، استفاده از محصولات اهرمی ممکن است عواقبی در سود سهام داشته باشد. مبلغ به جای دریافت سود سهام ، به حساب شما اضافه یا از آن کاسته می شود ، این بستگی به موقعیت شما دارد.

هزینه مالی:

هنگام استفاده از اهرم ، شما در واقع پول قرض می گیرید تا موقعیت کلی را با هزینه سپرده خود باز کنید. اگر می خواهید موقعیت خود را یک شبه باز نگه دارید ، برای تأمین هزینه ها هزینه کمی پرداخت می شود.

نحوه مدیریت ریسک لوریج

اگرچه اهرم نیرو می تواند سود بالقوه را افزایش دهد ، اما این پتانسیل را دارد که ضررهای احتمالی را افزایش دهد ، به همین دلیل شما باید با توجه به نیاز و استراتژی تجارت خود ، میزان اهرم را در حساب معاملاتی خود با دقت انتخاب کنید. اما باید توجه داشت که اگرچه معامله از این طریق نیاز به مدیریت دقیق ریسک دارد ، بسیاری از بازرگانان برای به حداکثر رساندن بازده بالقوه سرمایه گذاری خود ، همیشه با اهرم معامله می کنند. جلوگیری از تأثیرات منفی اهرم فارکس در نتایج معاملات کاملاً ممکن است. بعنوان مثال معامله کل موجودی در یک قرارداد تجاری معقول نیست ، برای مثال افتتاح یک معامله واحد با حداکثر اندازه معاملات.

جدا از این ، کارگزاران فارکس معمولاً ابزارهای کلیدی مدیریت ریسک مانند دستور توقف ضرر را ارائه می دهند که می تواند به معامله گران کمک کند تا ریسک ها را به طور موثر مدیریت کنند و در همه سیستم عامل های معاملاتی مانند سیستم عامل های MetaTrader و سایر موارد موجود است. بر این اساس ، می توان گفت که یکی از مهمترین ابزارهای مدیریت ریسک استفاده از دستور توقف ضرر ، معامله ابزارهای مالی با معاملات اندازه مناسب و محدود کردن میزان سرمایه برای هر معامله است .س با استفاده از این روش های مدیریت خطر صدا ، می توان با مدیریت صحیح سرمایه ، از اهرم مالی با موفقیت استفاده کرد.

استفاده از ضرر توقف همچنین به خاطر داشته باشید که اهرم نیرو کاملاً انعطاف پذیر و قابل تنظیم برای نیازها و گزینه های هر معامله گر است.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه