رگوله MAS‌ یا Monetary Authority of Singapore | نهاد نظارتی سنگاپور

رگوله MAS‌ یا Monetary Authority of Singapore | نهاد نظارتی سنگاپور - رگوله mas

مرجع پولی سنگاپور MAS بانک مرکزی و تنظیم کننده مالی یکپارچه سنگاپور است. MAS با عنوان رگوله سطح یک با صنعت مالی همکاری دارد تا بتواند سنگاپور را به عنوان یک مرکز مالی بین المللی توسعه دهد. ماموریت MAS ترویج رشد اقتصادی بدون تورم و به صورت پایدار است که از یک مرکز مالی سالم و پیشرونده حمایت کند.

بیشتر بخوانید: رگوله چیست؟

نام اختصاریMAS
نام کاملMonetary Authority of Singapore
نام کشورسنگاپور
سطحیک
وب سایتwww.mas.gov.sg

رگوله MAS‌ یا Monetary Authority of Singapore | نهاد نظارتی سنگاپور - رگوله mas
رگوله MAS‌ یا Monetary Authority of Singapore | نهاد نظارتی سنگاپور 1

ارزش‌های MAS

  • صداقت در کار: MAS سازمانی مورد اعتماد و حرفه‌ای است
  • تعهد انجام: تمامی تلاش‌ها برای بهتر شدن MAS و رشد اقتصادی سنگاپور
  • سازمانی: تعیین کردن استانداردهای بالا و رسیدن به نوآوری
  • کار تیمی: با همکاری هم به موقعیت‌های بیشتری می‌رسند

آیین نامه رفتاری MAS

سازمان MAS‌ دارای یک آیین نامه رفتاری است و سعی دارد بهترین باشد تا به اهداف خود برسد.

رفتار شخصی و حرفه‌ای

سازمان MAS‌ از بالاترین استانداردهای رفتاری در داخل و خارج از ساختمان MAS‌ حمایت می‌کند تا بتواند از شهرت و منافع MAS‌ محافظت کند. این سازمان در تمام معاملات خود با انصاف، درست کار و حرفه‌ای عمل می‌کند.

حفظ اسرار

سازمان MAS‌ به طور حرفه‌ای از تمامی اسناد و اطلاعاتی که در طول دوره فعالیت خود به دست آورده محافظت می‌کند.

استفاده از تمام منابع

MAS‌ برای بهتر شدن فعالیت خود از تمام دارایی‌های مالی، فکری و الکترونیکی به طور مسئولانه و مناسب استفاده می‌کند.

عملکرد MAS

MAS‌ به عنوان بانک مرکزی با کمک اجرای سیاست‌های پولی، نظارت و تحلیل دقیق اقتصاد کلان توانسته رشد اقتصاد پایدار و غیر تورمی را گسترش دهد. MAS‌ توانسته نرخ ارز ذخایر خارجی رسمی و نقدینگی در بخش بانکی سنگاپور را مدیریت کند. MAS‌ به عنوان یک ناظر مالی یکپارچه توانسته با نظارت خود تمامی موسسات مالی در سنگاپور مثل بانک‌ها، بیمه‌ها، واسطه‌های بازار سرمایه، مشاوران مالی و بورس اوراق بهادار را تقویت کند.

نتیجه این کار به وجود آوردن یک بخش خدمات مالی سالم است. MAS‌ به عنوان مسئول بازارهای مالی، خود به دنبال رفتار صحیح و آموزش سرمایه‌گذاران است. MAS‌ از طریق همکاری که با صنعت مالی دارد، توانسته سنگاپور را به عنوان یک مرکز مالی بین‌المللی پویا معرفی کند. همچنین توانسته زیرساخت‌ها را توسعه داده و باعث پذیرش آسان فناوری و ارتقای مهارت ها در صنعت مالی شود.

رگوله MAS‌ یا Monetary Authority of Singapore | نهاد نظارتی سنگاپور - رگوله mas
رگوله MAS‌ یا Monetary Authority of Singapore | نهاد نظارتی سنگاپور 2

وظایف MAS‌

  • ایفای نقش به عنوان بانک مرکزی سنگاپور مثل اجرای سیاست‌های پولی، انتشار ارز، نظارت بر سیستم پرداخت خدمت به عنوان بانکدار و عامل مالی دولت
  • انجام نظارت یکپارچه بر خدمات مالی و نظارت بر ثبات مالی
  • مدیریت ذخایر رسمی سنگاپور
  • توسعه سنگاپور به عنوان یک مرکز مالی بین‌المللی

قانون MAS‌

مهمترین قانون MAS‌ تنظیم بخش خدمات مالی سنگاپور است.

تاریخچه

قبل از سال ۱۹۷۰ وظایف مختلف پولی که به بانک مرکزی مرتبط است، توسط چندین سازمان و ادارات دولتی انجام می‌شود. با پیشرفت سنگاپور نیاز به داشتن یک محیط بانکی و پولی پیچیده بیشتر شد و در نتیجه باعث ساده شدن عملکردها توسعه آسان یک سیاست پویا و مهم در مسائل پولی شد.
در سال ۱۹۷۰ پارلمان قانون مرجع پولی سنگاپور را تصویب کرد که باعث تشکیل MAS‌ در اوایل ژانویه ۱۹۷۱ شد. این قانون تصویب شده به MAS‌ اختیار داد تا بخش خدمات مالی سنگاپور را تنظیم کرده و به عنوان بانکدار و عامل مالی دولت عمل کند
در آوریل ۱۹۷۷ دولت تصمیم گرفت مقررات صنعت بیمه را تحت MAS‌ قرار دهد.
در سپتامبر سال ۱۹۸۴ وظایف نظارتی تحت قانون صنعت اوراق بهادار به MAS‌ منتقل شد.
در ۱ اکتبر سال ۲۰۰۲ بعد از ادغام با هیئت کمیسیون ارز، وظیفه انتشار ارز را به عهده گرفت.
امروزه MAS‌ قوانین مختلف مربوط به پول، بانک، بیمه، اوراق بهادار و بخش مالی را مدیریت می‌کند.

هیئت مدیره

هیئت مدیره مسئول سیاست گذاری و اداره کل امور و تجارت MAS‌ بوده و سیاست‌های نظارتی و پولی MAS‌ را به اطلاع دولت می‌رساند.

نقش هیئت مدیره

مرجع پولی سنگاپور استقلال عملیاتی دارد بر اساس قانون MAS‌ هیئت مدیره MAS‌ توسط رئیس جمهور منصوب می‌شود. رئیس هیئت مدیره بنا به پیشنهاد هیئت وزیران توسط رئیس جمهور منصوب می‌شود. هیئت مدیره مسئول سیاست گذاری و اداره کل امور تجارت MAS‌ است و سیاست‌های نظارتی و پولی MAS‌ را به اطلاع دولت وقت می‌رساند. در نهایت این هیئت از طریق وزیر مسئول MAS‌ به پارلمان سنگاپور پاسخگو است.

پنل‌ها و کمیته‌های مشورتی

پنل‌ها و کمیته‌های مشاوره MAS‌ از کارشناسان صنعت جهانی و رهبران فکری تشکیل شده‌اند. این پنل‌ها در زمینه‌های خاص می‌توانند اطلاعات و توصیه‌های معتبری در مورد MAS‌ ارائه دهند.

پنل مشاوره بین المللی

هیئت مشاوره بین الملل IAP که در نوامبر ۱۹۹۸ تشکیل شد، شامل برخی کارشناسان برجسته مالی جهان است. این هیئت به MAS‌ در مورد اصلاحات و استراتژی‌های بخش مالی سنگاپور مشاوره می‌دهد. بهره گرفتن از دانش و تخصص یک پنل مشاوره برجسته به MAS‌ کمک می‌کند در مورد مسائل بخش مالی دیدگاه جهانی ارائه دهد تا بتواند از تحولات بازار و ابتکارات سیاسی در مراکز مالی بین‌المللی مطلع شود.

پنل مشاوره فناوری بین‌المللی

این پنل در آگوست ۲۰۱۶ تشکیل شد که متشکل از مدیران ارشد نوآوری و علم در موسسات مالی بزرگ، رهبران تجارت فیزیک، سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر، رهبران فکری در فناوری و نوآوری هستند.
پنل مشاوره فناوری بین المللی برای پیشرفت‌های بین‌المللی در فینتک و چگونگی استفاده سنگاپور از فناوری‌های جدید برای ارتقا خدمات مالی ارائه شده مشاوره می‌دهد.

پنل مشاوره مرکز مالی

هیئت مشاوره مرکز مالی در جولای ۲۰۱۵ تشکیل شد که از رهبران صنعت بانکداری بیمه و مدیریت دارایی در سنگاپور است. هدف این پنل گفتگو و مشارکت بین MAS‌ و صنعت مالی است تا بتواند سنگاپور را برای رشد بخش مالی توسعه و هدایت کند. این پنل به MAS‌ در مورد اطلاعات و استراتژی‌های بخش مالی سنگاپور مشاوره می‌دهد تا در نهایت باعث رشد سنگاپور به عنوان یک مرکز مالی بین المللی پیشرو شود.

همکاری بین‌المللی

با توجه به نقش سنگاپور به عنوان یک مرکز مالی پیشرو MAS‌ در مجامع بین‌المللی و منطقه‌ای فعال است و به بحث در مورد ثبات مالی جهانی اصلاحات نظارت مالی کمک می‌کند.

نتیجه گیری

سازمان MAS‌ رگوله معتبر سطح یک سنگاپور است و برای نظارت به واحدهای مختلف شرکتی و سازمانی تشکیل یافته است. هدف این سازمان رشد و توسعه مالی سنگاپور است.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.