رگوله NFSA‌ یا Nazionale food Security | نهاد نظارتی هند

رگوله NFSA‌ یا Nazionale food Security | نهاد نظارتی هند - رگوله nfsa

NFSA در ارتباط با قانون امنیت قضایی فعالیت دارد و شرکت‌های مختلفی را تحت نظارت خود درآورده است. این سازمان در کشور هند واقع شده و ایرانیان می‌توانند از خدمات آن استفاده کنند. سازمان NFSA دارنده رتبه سطح یک در جهان به عنوان واحد با اعتبار بالا فعالیت می کند.

نام اختصاریNFSA
نام کامل National food security
کشورهند
سطحیک
وب سایتwww.nfsa.gov.in

بیشتر بدانید: رگوله چیست؟

رگوله NFSA‌ یا Nazionale food Security | نهاد نظارتی هند - رگوله nfsa
رگوله NFSA‌ یا Nazionale food Security | نهاد نظارتی هند 1

آشنایی با NFSA

مفهوم اساسی امنیت غذایی NFSA در سطح جهانی مطرح شده و هدف آن اطمینان پیدا کردن از دسترسی تمام مردم به غذاهای اصلی برای داشتن زندگی فعال و سالم است.

قانون اساسی هند هیچ گونه ماده صریحی در مورد حق غذا ندارد، اما حق اساسی زندگی که در ماده ۲۱ قانون اساسی درج شده می‌تواند شامل حق غذا و سایر نیازهای اولیه باشد.

اهمیت NFSA

موضوع امنیت غذایی در خانوارها از مدت‌ها پیش توسط دولت دائما مورد توجه قرار داشته است. در پنجم ژوئیه سال ۲۰۱۳ از طریق سیستم توزیع عمومی قانون امنیت قضایی ملی NFSA تصویب شد که امنیت غذایی از رویکرد رفاهی به رویکرد مبتنی بر حقوق تغییر الگو دهد.

افراد تحت پوشش NFSA

قانون NFSA در حدود حداکثر ۷۵ درصد از جمعیت روستایی و ۵۰ درصد جمعیت شهری را مورد هدف قرار می‌دهد. این درصد از جمعیت تحت نظارت سیستم توزیع عمومی هدفمند حق دریافت غذای یارانه‌ای را دارند. بنابراین دو سوم جمعیت هند تحت پوشش این هدف قرار می‌گیرند.

در جهت توانمندسازی، زنان خانوار با سن بالای ۱۸ سال واجد صدور کارت سهمیه بر اساس قانون به عنوان سرپرست خانوار تلقی می‌شوند.

اصول راهنمایی قانون NFSA

یکی از اصول راهنمایی این قانون چرخه زندگی در آن است. در این اصول برای زنان باردار و مادران شیرده و کودکان در گروه سنی ۶ تا ۱۴ سال مقررات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است. این افراد از طریق شبکه گسترده‌ای حق دریافت وعده غذایی مغذی رایگان را دارند.

برای کودکان مبتلا به سوء تغذیه تا ۶ سال مدارس طرح غذای میان وعده در روز را در نظر گرفته است. زنان باردار و مادران شیرده حق دریافت کمک نقدی زایمان را دارند که کمتر از ۱۰۰ میلیون ریال نیست.

زمانی که برای زنان باردار مقادیر مجاز غلات غذایی ارائه نشود، برای جبران آن کمک هزینه امنیت غذایی را از دولت دریافت می‌کنند. تمامی این مقررات به وسیله قوانین کمک هزینه امنیت غذایی در سال ۲۰۱۵ اداره می‌شود.

مسئولیت‌های تحت NFSA:

  • NFSA مسئولیت مشترک مرکز و دولت ایالتی را تعریف می‌کند.
  • شناسایی خانوارهای واجد شرایط.
  • صدور کارت جیره‌بندی برای آنها.
  • توزیع حقوق غلات به خانوارهای واجد شرایط از طریق فروشگاه‌هایی که قیمت مناسب دارند.
  • صدور مجوز برای قیمت منصفانه.
  • نظارت بر فروشگاه و فروشندگان.
  • راه‌اندازی مکانیسم رسیدگی موثر به شکایات.
  • تقویت عمومی هدفمند.
رگوله NFSA‌ یا Nazionale food Security | نهاد نظارتی هند - رگوله nfsa
رگوله NFSA‌ یا Nazionale food Security | نهاد نظارتی هند 2

قیمت موضوع اصلی NFSA

غلات غذایی تحت نظارت NFSA باید با قیمت‌های یارانه‌ای در اختیار مردم قرار بگیرند. این قانون برای غلاتی چون برنج، گندم، غلات درشت در یک دوره اولیه به مدت ۳ سال از تاریخ ۱۳ ژوئیه… ۲۰۱۳ اجرا شد.

بعد از آن قیمت غلات هر از گاهی توسط دولت مرکزی تعیین شد، اما از حد تعیین شده تجاوز نکرد. گاهی اوقات دولت تصمیم می‌گیرد که قیمت‌های یارانه‌ای را تحت قوانین NFSA ادامه دهد و اعتبار آنها را تا آخر ژوئن ۲۰۱۹ تمدید کرد.

قانون جذر و مد بیش از تخصص

این قانون تعیین می‌کند در صورتی که تخصیص هر ایالت در هند از میزان تعیین شده توسط NFSA کمتر از قیمت‌های فعلی باشد تا سطح میانگین امکان برداشت وجود ندارد.

انتقال مستقیم سود

قانون امنیت غذایی ملی در سال ۲۰۱۳ اصلاحاتی انجام داد. این اصلاحات شامل طرح‌هایی مانند نقل و انتقالات نقدی برای تامین حقوق قضایی بود.

در ادامه قانون توانمندسازی دولت در آگوست ۲۰۱۵ برای انتقال وجه نقد، قانون انتقال نقدی یارانه غذا را اعلام کرد. این بخشی از قانون انتقال نقدی یارانه قضایی از سپتامبر ۲۰۱۵ و بخشی دیگر از مارس ۲۰۱۶ آغاز شد.

یارانه‌های نقدی به طور مستقیم به حساب بانکی خانوارهای واجد شرایط واریز می‌شود تا آنها بتوانند به طور مستقیم غلات قضایی را از بازار آزاد خریداری کنند.

طرح انتقال وجه نقد برای خرید مواد غذایی در برخی مناطق شناسایی شده هند به اجرا در آمده و در برخی مناطق دیگر هم در حال ادامه اجرا است.

نتیجه گیری

NFSA به عنوان یک واحد نظارتی مرتبط با قانون امنیت قضایی فعالیت دارد. این سازمان شرکت های مختلفی را تحت نظارت خودش قرار داده است. سازمان NFSA در هند واقع شده و از لحاظ اعتبار رتبه سطح یک را دارد. NFSA خدمات خودش را به ایرانیان ارائه می دهد.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.