خطرات اجاره دادن حساب صرافی های آنلاین

حتما بارها و بارها شنیده اید که افراد به شما نسبت به خطرات اجاره دادن حساب صرافی های آنلاین هشدار داده اند! اما دلیل این همه تاکید بر این موضوع چیست؟ ارزهای دیجیتال و دنیای وسیع معاملات درون آن، هر لحظه با تهدیدات جدیدی از سوی عوامل مختلف روبرو است. کاربران و معامله گران در این حوزه باید نسبت به این موضوعات کاملا آگاهی داشته و از آنها اجتناب کنند. بارها اشاره شده است که این مسیر به دلیل به کارگیری سرمایه و دارایی های مردم بسیار حساس بوده و نباید آن را محلی برای سعی و خطا قرار دهیم. این مسئولیت های اجتماعی و ضرورت آگاهی رسانی سبب می شود تا در مورد یکی از مهمترین خطاها و اشتباهات موجود در این بازار بزرگ صحبت کنیم.

این خطا عبارت است از اجاره دهی حساب های مربوط به صرافی های آنلاین که در واقع نوعی عمل خلاف ذات امنیت در ارزهای دیجیتال است و کاملا ناشی از عدم آگاهی نسبت به این بحث رخ می دهد. این خطای واضح می تواند صدمات جبران ناپذیری را متوجه سرمایه شما کند وهمچنین می تواند شما را درگیر مسایل و موضوعاتی کند که خودتان عملا هیچ نقشی در آنها نداشته اید. در این مقاله به بررسی عواقب و زیان های ناشی از خطرات اجاره دادن حساب صرافی های آنلاین خواهیم پرداخت.

چه خطراتی در اجاره دادن حساب صرافی آنلاین وجود دارد؟

با اقبال عمومی صورت گرفته در یکی دوسال اخیر به سمت ارزهای دیجیتال و البته رشد بی ساقته و یا کم سابقه آنها، تعداد افرادی که بدون داشتن تخصص و دانش مربوط به آنها وارد این حوزه شده اند رو به افزایش است. این افراد صرفا با توصیه های اطرافیان و یا مشاهده سودآوری های احتمالی برای دیگران نسبت به سرمایه گذاری اقدام م کنند و در این مسیر احتمالا مرتکب خطاهایی می شوند که شاید برای آنها گران تمام شود. این قطعا یک دام بزرگ بر سر راه آنهایی است که به اعتماد بزرگی دست می زنند و چوب اشتباه خود را می خورند. کلاهبرداری هایی که فقط از طریق عدم شناخت افراد از بحث های جانبی ارزهای دیجیتال نسبت به فریب آنها اقدام می کنند.

کلاهبرداری و پولشویی

ماهیت ارزهای دیجیتال در مورد عدم قابلیت پیگیری آنها، در کنار این موضوع که بسیاری از فواید و محسنات را دارد، از جنبه های امنیتی این حوزه را دچار چالش های فراوانی کرده است. در واقع این قابلیت عدم شناختی که نسبت به طرفین معامله وجود دارد، این بازار را برای کلاهبرداران بسیار جذاب کرده است و فعالیت های آنها را در این بازار افزایش داده است. بسیاری از افرادی که در زمینه های غیرقانونی و خلاف کار کرده و کسب پول می کنند، می توانند از این طریق نسبت به پول شویی اقدام کنند و امکان پیگیری را برای مبادی قانونی کاملا غیرممکن نمایند. ابتدای این زنجیره پولشویی، موضوعی به نام فیشینگ است. این عملیات نوعی از دزدی است، اما از حساب های بانکی. در این فرآیند سرقت؛ اطلاعات بانکی حساب افراد به طور کامل تخلیه می شود و با استفاده از این اطلاعات، سرمایه آنها به راحتی به قابل انتقال به هر مقصدی می باشد. این سرمایه و پول حاصل از چنین اقدام خلاف قانونی را می توان از دروازه ارزهای دیجیتال تبدیل به یک پول قانونی کرد.

این فرآیند نیز یک پولشویی محسوب می شود. در واقع فرد برای برداشت پول و سرقت آن از حساب بانکی یک زیان دیده، باید این پول را به یک مقصد مشخص انتقال دهد. این مقصد مشخص اگر قابل پیگیری باشد، عملا غیرممکن است اما چون ماهیت سیستم ارزهای دیجیتال غیرقابل پیگیری است، بنابراین می تواند با خرید آنها ، هیچ ردپایی را از خود به جا نگذارد.

اما چالش دیگری نیز دراین فرآیند وجود دارد. همواره برای خرید ارزهای دیجیتال از صرافی های قانونی باید علاوه بر ثبت نام اولیه در آنها، نسبت به احراز هویت و تایید آن اقدام کرد. صراخفی های آنلاین معمولا برای طی کردن این پروسه، از فرد ثبت نام کننده درخواست ارائه مدارک هویتی را می کنند. این مدارک هویتی در فیلدهای مشخصی از وب سایت بارگزاری شده و پس از بررسی و تایید، منجر به احراز هویت شده و امکان معامله را به فرد می دهد. برای حل این موضوع نیز، کلاهبرداران به سرغ هویت های جعلی از خود می روند. آنها با ارائه پیشنهادهای اغواکننده و چرب، به سراغ افرادی می روند که حساب های کاربری خود در صرافی های آنلاین را در اختیار آنها قرار دهند.

در صورتی که این خطا از سوی فرد رخ داده باشد، پول سرقتی وارد حساب کاربری و کیف پول او می شود و مستقیما قابل بازیابی از طریق نهادهای امنیتی است. حال فرد کلاهبردار بدون کوچکترین ردپایی از خود ، پول را انتقال داده و شخص اجاره دهنده به عنوان عامل اصلی سرقت و جبران کننده خسارت شناخته خواهد شد.

از مهمترین روش های فریب در فضای مجازی برای چنین کلاهبرداری هایی، استفاده از آگهی های استخدام است. کلاهبرداران با ارائه پیشنهادات بالای کاری افراد را جذب می کنند و از طریق کیف پول آنها، نسبت به فیشینگ و پولشویی اقدام می کنند. فرد طعمه، با افتتاح حساب در یکی از صرافی های آنلاین و در اختیار قراردادن اطلاعات حساب ارزی خود، مسیر را برای این کلاهبرداری هموار می کند و بعدها باید پاسخگوی سیستم های قضایی باشد. این آگهی های استخدام از نوین ترین روش های فعلی در فضای مجازی است که در این حوزه به کلاهبرداری مشهور شده است. شما نباید صرفا به دلیل سود بالاتر و یا استفاده از تجربیات دیگران برای افزایش آگاهی، تن به همکاری های این چنین بدهید. از مهمترین عوامل جذاب در این موضوع نیز، استفاده از سرمایه طرف مقابل برای معاملات است که نوعی تجربه عملی برای هر شخص علاقه مند به ارزهای دیجیتال محسوب می شود و افراد بی درنگ قبول می کردند. حال آنکه این همان پول دزدی بدست آمده از فیشینگ است.

تبعات اجاره دهی حساب صرافی های آنلاین

دقیقا آنچه که پس از موضوع اجاره دهی حساب های کاربری اتفاق می افتد، همان سرنوشتی است که در انتظار یک سارق می باشد. شما متهم و عامل اصلی این سرقت محسوب می شوید و همان ماهیت پنهان ارزهای دیجیتال اینجا برای شما زیان ده بوده است. برخی از پلتفرم های معاملاتی برای جلوگیری از رخداد این موضوع، فرآیند های احرازهویت خود را سخت تر کرده اند و در همان ابتدا بحث خطرات اجاره دادن حساب های صرافی آنلاین و پیامد های ناشی از آن را گوشزد می نمایند. حتی در صورت بروز اتفاقات مشکوک و خارج از عرف در حساب های کاربری افراد، صرافی ها نسبت به مسدود نمودن حساب نیز هیچ مسامحه ای به خرج نمی دهند و حتما این کار را می کنند. باید دقت کنیم که اصل اساسی در ارزهای دیجیتال، امنیت است. چگونه می توان نسبت به اساسی ترین رکن این حوزه کسب و کار بی تفاوت بود و اطلاعات دقیق را در اختیار دیگران گذاشت؟ هرگز این کار را نکنید.

تبعات اجاره دادن حساب های صرافی
خطرات اجاره دادن حساب صرافی های آنلاین 3

باید این گونه این مقاله را به پایان برسانیم که، عدم اعتماد در هر زمینه کسب و کار و تجارتی از ارکان محسوب می شود. بدون مطالعه هرگز پیش نروید و از داده های موجود در فضای مجازی برای یادگیری بهره بگیرید. اینکه امنیت سیستم معاملاتی ارزهای دیجیتال را مبتنی بر حفظ و نگهداری دقیق از رمز های خصوصی می دانند اصلا بیراه نیست. هیچ گاه اطلاعات کیف پول و داده های مربوط به هویت خود را در اختیار دیگران قرار ندهید و بدانید که این خطا، سرآغاز داستان های بسیاری برای شما خواهد بود. تمامی این اقدامات و این فریب ها از جانب کلاهبرداران، آگاهی آنها از میزان اعتقاد شما به قضیه کسب درآمد آسان و بدون زحمت مربوط می شود. به طور قطع مطمئن باشید که هیچ راه میان بری برای ثروتمندشدن وجود ندارد و هر مسیری که به پول بالا منجر می شود، باید از جاده دانش و تلاش عبور کرده باشد. پس در دام این کلاهبرداران گرفتار نشوید.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه