ارزهای دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت | این 7 رمزارز را زیر نظر داشته باشید

به این مقاله امتیاز دهید

این روزها که همه از سود های کلان موجود در بازار ارزهای دیجیتال صحبت می کنند، هر کسی برای ورود به این بازار وسوسه و دو دل می شود. آیا واقعا کسب سود های چند صد درصدی در این بازار حقیقت دارد؟ چگونه و چطور می توان سود های مناسبی از بازار ارزهای دیجیتال بازار برداشت کرد؟ در این مقاله قصد داریم تا ارزهای دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری، که در بلند مدت سود های خوبی برایتان به ارمغان می آورند را معرفی نماییم.

بیشتر بخوانید : مقایسه 14 بروکر معتبر فارکس در ایران – بهترین بروکر فارکس

ارزهای دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری
ارزهای دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت | این 7 رمزارز را زیر نظر داشته باشید 1

ارزهای دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری کدام اند؟

زمانی که وارد بازار ارزهای دیجیتال و بخش خرید و فروش رمز ارزها می شوید، دو راه پیش رو شما خواهد بود. اینکه قصد خرید و فروش رمز ارزها و سرمایه گذاری کوتاه مدت بر روی هر رمزارز را دارید و یا قصد داریم یک رمز ارز را خریده و آن را برای طولانی مدت نگه داری نمایید که به اصطلاح هولد کردن آن را می شناسند.

اما افراد باهوش راه سومی را نیز در پیش می گیرند؛ این افراد از نوسان های کوتاه مدت بازار غافل نشده و بیشترین سود ممکن از این نوسانات بازار را می گیرند و در بخشی دیگر، قسمتی از سرمایه خود را به سبد بلند مدتشان اختصاص می دهند. اگر جزو این افراد باشید مسلما قادر به دریافت بیشترین سودها خواهید بود. اما اینکه چه رمز ارزی را هولد و از چه رمز ارزهایی برای بلند مدت استفاده نمایید خود مسئله ای جدی است که ذهن کاربران را به شدت درگیر می کند.

هرز کوین ها

احتمالا شما هم عبارت هرز کوین یا به اختصار ( شت کوین ) ها را شنیده اید. هرز کوین به رمز ارزهایی گفته می شود که هدف خاصی را دنبال نمی کنند و صرفا ایجاد شده اند که تغییر مثبتی در بازار ایجاد نکنند. علی رغم اینکه این نوع از رمز ارزها تغییر مثبتی در بازار ایجاد نمی کنند، گاها تغییرات منفی نیز از خود بجا می گذارند، که می توان از جمله آنها به وارد شدن سرمایه های عظیم به این شت کوین ها اشاره کرد که به دلیل تیم تبلیغاتی ماهر، سرمایه های مردم را از پروژه ها مثبت موجود در بازار، وارد پروژه های بی خاصیت خود می کنند اما آیا سرمایه گذاری در شت کوین ها صحیح است؟

اگر بخواهیم صادقانه جواب دهیم، پاسخ “بله” است! شت کوین ها نیز می توانند در سبد شما چه در کوتاه مدت و چه در بلند مدت قرار بگیرند. همه ما این روزها شاهد جهش های فوق العاده رمز ارزهای dogecoin – shiba – fig و سایر شت کوین های موجود در این بازار بوده ایم؛ تنها عاملی که باعث ترند شدن این رمز ارزها و افزایش و پامپ قیمت شان شده است، تیم تبلیغاتی پر قدرت آنها بوده است.

سرمایه گذاری بلند مدت
ارزهای دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت | این 7 رمزارز را زیر نظر داشته باشید 2

شما می توانید از شت کوین هایی که ترند می شوند برای کوتاه و بلند مدت دید سرمایه گذاری داشته باشید؛ بدین شکل که گاها تیم تبلیغاتی یک شت کوینی همچون دوج کوین بسیار پرقدرت است « نظیر آقای ایلان ماسک » که وعده های بزرگ تری را برای تبلیغات رمز ارز بیان می کند و گاها همچون fig وارد بازار می شود و بعد از سود کلان، تیم سازنده آن با یک جوک و شوخی بیجا باعث بی ارزش شدن رمز ارز خود می شوند.

در نتیجه اگر علاقه داشتید می توانید که درصد کمی از سبد خود را به شت کوین ها اختصاص دهید؛ برای مثال 25 درصد از سرمایه خود را که برای سرمایه گذاری بلند مدت اختصاص داده اید، از آن 25 درصد، 5 درصد را برای سرمایه گذاری در شت کوین ها اختصاص دهید. پس بهتر است نه از غافله عقب ماند و نه در سرمایه گذاری بر روی شت کوین ها افراط کرد.

رمز ارز های با اصالت

در بین حجم زیادی از شت کوین ها، رمز ارزهای با اصلاتی نیز وجود دارند که برای ایجاد تغییر مثبت در بازار ایجاد شده اند. وقتی سخن از تغییر مثبت می شود، می توان به کاهش کارمزد های انتقال، کاهش مدت زمان مورد نیاز برای انتقال یک رمز ارز در بستر شبکه و ده ها مورد دیگر اشاره کرد. اینکه چگونه این رمز ارزها را پیدا کرده و کاربرد آنها را مشاهده نمایید کاری بسیار ساده و آسان است؛ کافیست از طریق وبسایت coinmarketcap رمز ارز مد نظر خودتان را جستجو کرده و وارد صفحه آن شوید.

بعد از ورود به صفحه مورد نظر خود، بر روی white paper رمز ارز خود کلیک نمایید که وارد آن شوید. در قسمت وایت پیپر رمز ارز ها شما می توانید که اطلاعات کامل تری راجب ارز دیجیتال مورد نظر خود بدست آورید که از جمله آن می توان به دلایل ایجاد آن و تغییراتی که قصد دارد ایجاد نماید اشاره کرد.

سرمایه گذاری در ارز های دیجیتالی
ارزهای دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت | این 7 رمزارز را زیر نظر داشته باشید 3

همانطور که بالاتر اشاره شد، شما می توانید 25 درصد سرمایه خود را برای سرمایه گذاری بلند مدت اختصاص دهید و برای 75 درصد دیگر نیز از استراتژی مدیریت سرمایه بهره ببرید. از 25 درصد بیان شده می توانید 5 درصد را به هرز کوین ها اختصاص دهید و در نهایت 20 درصد باقی مانده را برای رمز ارز هایی که با اصالت هستند اختصاص دهید. از سری رمز ارزهایی که برای بلند مدت مناسب هستند می توان به رمز ارز های bnb – cet – ada – trx – btc – eth – اشاره کرد.

اینکه بر روی کدام یک از این رمز ارزها سرمایه گذاری نمایید به استراتژی شما بستگی دارد؛ رمز ارز بیت کوین همیشه خود را برای بلند مدت ثابت کرده است. اگر فردی هستید که سرمایه زیادی برای سرمایه گذاری داشته، می توانید که به شکل پله ای بر روی بیت کوین یا اتریوم سرمایه گذاری نمایید که در بلند مدت ثابت شده اند.

اما راجب رمز ارز های cet و bnb نیز می توان گفت که آینده درخشانی برای این دو رمز ارز موجود است. هر دو این رمز ارزها متعلق به صرافی های بایننس و کوینکس می باشند که بر روی شبکه اختصاصی خود ایجاد شده اند و دائم در حال اپدیت شدن می باشند. به شکل کلی اگر به دنبال سرمایه گذاری بلند مدت بر روی رمز ارزهای خاصی هستید ما این رمز ارزها را برایتان پیشنهاد می کنیم:

  • bnb
  • cet
  • eth
  • btc
  • ada
  • trx
  • dogecoin

تمامی رمز هایی که بالاتر بیان شد، ارزهای دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت بودند؛ البته توجه داشته باشید که تمامی رمز ارزهایی که برایتان معرفی کرده ایم بر اساس نظر شخصی بوده است و در صورت ریزش بازار ما هیچ مسئولیتی در قبال سرمایه از دست رفته شما نخواهیم داشت؛ به شکل کامل قبل از سرمایه گذاری تحقیق کرده و مدیریت سرمایه داشته باشید.

بیشتر بخوانید:

چگونه مدیریت ریسک حساب معاملاتی شما را نجات می‌دهد

صرافی غیر متمرکز یا DEX چیست؟

11 روش برای معامله‌گری موفق در بازار بین‌المللی فارکس

دیدگاه خود را بنویسید