ارز زیلیکا Zilliqa چیست؟ – آموزش استخراج زیلیکا ZIL

ارز زیلیکا Zilliqa

ارز زیلیکا Zilliqa با نماد ZIL در صرافی های ارز دیجیتال درج شده است. زیلیکا بلاک چینی است که برای حل مشکلات مقیاس پذیری و افزایش سرعت پردازش تراکنش ها ایجاد شده است. این رمز ارز بستر خوبی برای ساخت اپلیکیشن ها و شبکه هایی است که نیاز به توان عملیاتی بالایی دارند.

ارز زیلیکا Zilliqa
ارز زیلیکا Zilliqa

ارز زیلیکا چیست؟

زیلیکا Zillika یک بلاکچین ERC-20 بوده و با هدف فراهم کردن توان عملیاتی بالا ایجاد شده است. در حال حاضر این رمز ارز می تواند 2828 تراکنش را در یک ثانیه پردازش کند. زیلیکا توکنی در شبکه است که می توان از آن برای عملیات پرداخت و اجرای قرارداد های هوشمند استفاده کرد.

زیلیکا برای تراکنش های بالا و پر حجم خود از تکنولوژی شاردینگ استفاده می کند. در پایگاه داده شاردینگ نود های شبکه در زیر گروه هایی قرار می کیرند و به جای کل شبکه قسمت خاصی از شبکه را پشتیبانی می کند.

تراکنش ها در شارد های مجزا انجام شده و در نهایت در بلوک های واحدی قرار گرفته و بلاک چین نهایی تشکیل می شود. زیلیکا از الگوریتم های اثبات کار استفاده نمی کند. بلکه از الگوریتم اجماعی استفاده می کند که ترکیبی از الگوریتم pBFT و اثبات کار است.

در این الگوریتم اجماع ترکیبی ، ماینر ها هر 1.5 ساعت یک بار به مدت 5 دقیقه اثبات کار انجام می دهند. ماینر ها متناسب با تعدا امضا هایی که در این 1.5 ساعت کسب کرده اند ، پاداش دریافت می کنند.

و این امر باعث می شود ماینر های بیشتری در مقایسه با سایر الگوریتم های اجماع پاداش دریافت کنند.

توکن ZIL

زیلیکا ZIL از 27 دسامبر 2017 تا 10 ژانویه 2018 عرضه اولیه سکه (ICO) شد. در طول این عرضه اولیه زیلیکا 22 میلیون دلار جمع آوری کرد. تعداد کل توکن های زیلیکا 12599999804 بوده و به تعداد 8059460653 از آنها در حال گردش است.

خرید و فروش ارز زیلیکا ZIL

ارز زیلیکا در بسیاری از صرافی های ارز دیجیتال درج شده است. در صرافی های معتبری مانند بایننس ، کوکوین ، کوینکس ، هات بیت ، OKX ، بای بیت ، دیپ کوین و … زیلیکا درج شده است. با استفاده از این صرافی ها می توان ارز زیلیکا ZIL را خریده و ترید کرد.

علاوه بر آن اگر قصد سرمایه گذاری بلند مدت و خرید به قصد نگهداری این رمز ارز را دارید ، می تواینند بعد از خرید این ارز دیجیتال از صرافی ها آن را به کیف پول خود انتقال داده و نگهداری کنید.

برای استیک زیلیکا نیز می توانید از صرافی های ذکر شده زیلیکا را خریده و در کیف پول خود داشته و از آن برای استیکینگ استفاده کنید.

استخراج ارز زیلیکا ZIL

برای استخراج ارز زیلیکا ZIL هم می توانید خودتان تجهیزات مورد نیاز برای ماینینگ را خریداری کرده و اسخراج کنید و هم می توانید با استفاده از استخر های استخراج این ارز را کسب کنید.

تریدر ها و افرادی که برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال علاقمند هستند ، روش دوم را انتخاب می کنند. زیرا خریداری تجیزات ماینینگ نیازمند سرمایه اولیه نسبتا بالایی می باشد و مدت زمان زیادی طول خواهد کشید تا بتوان با سود حاصل از استخراج بتوان حتی سرمایه اولیه خرید تجهیزات را جبران کرد.

ولی با پیدا کردن استخر های استخراج مطمئن با سرمایه کم به راحتی می توانید زیلیکا ZIL استخراج کنید. در این قسمت نحوه استخراج زیلیکا را آموزش داده ایم.

در مرحله اول باید یک استخر استخراج مطمئن پیدا کنید. زیرا شرکت های زیادی در این زمینه فعالیت کرده و با وعده پرداخت سود های نجومی شما را به سرمایه گذاری زیاد در این زمینه ترغیب کرده و در عرض کمتر از یک سال سایت خود را بسته و سرمایه های سرمایه گذاران از دستشان می رود.

در این مورد می توانید از صرافی های مطمئنی مانند کوکوین ، بایننس و … استفاده کنید. این صرافی ها در بازه های زمانی مختلف امکان استخراج رمز ارز های مختلف را برای کاربرانشان فراهم می کنند.

برای مثال سایت زیر امکان استخراج ارز زیلیکا ZIL را برای کاربران فراهم کرده است. در این سایت می توان با سرمایه کم اقدام به استخراج زیلیکا کرد. در این سایت هم می توان از طریق ماینینگ و هم استیکینگ زیلیکا کسب کرد.

ابتدا وارد سایت https://shardpool.io/ شوید.

استخراج زیلیکا
استخراج زیلیکا

اگر می خواهید از طریق ماینینگ زیلیکا استرخاج کنید ، روی Start Mining کلیک کنید.

 مراحل لازم برای استخراج را در شکل زیر می بینید. ابتدا باید یکی از کیف پول های زیلیکا را از لیست زیر دانلود کرده و نصب کنید.

سیستم عامل و نرم افزار استخراج و تجهیزات استخراج را انتخاب کرده و با بخش تعاملی ما کانفیگ برای استخراج را انتخاب کنید.

استخراج ارز زیلیکا
استخراج ارز زیلیکا

اگر می خواهید با استفاده از استیک زیلیکا ZIL استخراج کنید ، در صفحه اصلی دکمه قرمز رنگ Stake Zilliqa را انتخاب کنید.

اگر به عنوان نماینده وارد می شوید Sign in for Delegators و اگر به عنوان اوپراتور وارد می شوید ، Sign in for Operators را انتخاب کنید. استیک ارز دیجیتال به این صورت است که شما ابتدا مقداری از ارز دیجیتال (در اینجا زیلیکا ZIL) خریده و در کیف پول خود نگهداری می کنید. سپس با استفاده از این پلتفرم ها مقداری از زیلیکا های خودتان را مدت زمان مشخصی فریز (قفل) کرده و بعد از گذشت این زمان کوین های خودتان همراه با پاداش دریافت خواهید کرد.

آنچه اهمیت دارد این است که بازار رمز ارز ها فراز و نشیب زیادی دارد. و اگر در مدتی که سرمایه تان را قفل کرده اید بازار نزولی شود ، ممکن است حتی با وجود ارز هایی که استیک کرده و به عنوان پاداش دریافت کرده اید ، باز هم در انتها متضرر باشید.

استیک زیلیکا
استیک زیلیکا

کیف پول های ارز زیلیکا Zilliqa

  • Moonlet
  • Zillet.io
  • Trust Wallet
  • Atomic Wallet.io
  • ZilPay

توکن سوزی زیلیکا

در هر یک و نیم ساعت حدود 35 هزار توکن ZIL سوزانده شده و از شبکه خارج می شود. به ازای هر معامله ای که انجام می شود ، یک توکن ZIL سوزانده می شود. در این مورد در واقع توکنی سوزانده نمی شود. بلکه کارمزد تراکنش به آدرس پاداش ماینینگ منتقل می شود.

یعنی زیلیکا 21 میلیارد عرضه شده است و بیش از نیمی از آن در حال گردش است.

متاورس ارز زیلیکا (Metapolis)

متاورس ارز زیلیکا و یا همان متاپولیس قرار است در سال 2023 راه اندازی شود. با استفاده از متاپولیس کاربران در دنیای متاورس می توانند به راحتی بین شهر ها جابجا شوند.

متاپولیس مانند خود زیلیکا مقیاس پذیر و ارزان است. و نسبت به سایر بلاکچین ها از لحاظ مصرف انرژی به صرفه تر خواهد بود. هدف اصلی متاورس زیلیکا آسان کردن و کم هزینه کردن بسیاری از کار ها برای کاربران می باشد.

در واقع متاپولیس می خواهد یک دنیای مجازی متصل بدون مرز های دیجیتال و محدودیت ها برای کاربران ایجاد کند.

تحلیل ارز زیلیکا Zilliqa

ارز زیلیکا در سایت کوین مارکت کپ رتبه 77 را دارد. و در میان 12 هزار رمز ارز موجود در جهان رتبه خوبی است. با توجه به رودمپ ……. این رمز ارز و نیز اهداف پروژه آن و متاورسی که قرار است به زودی عرضه شود ، می توان به آینده این رمز ارز امیدوار بود.

آموزش سایت Coinmarketcap

در شکل زیر چارت ماهانه زیلیکا را می بینید.

از اواخر سال های 2020 تا اوایل سال 2022 زیلیکا رشد قابل توجهی داشته است. ولی از سال 2022 تا 2023 روند ارز زیلیکا نزولی می باشدو از طرفی آخرین کندل ماهانه (قسمت A) سبز بدون سایه است که نشان از صعودی بودن آن در چارت روزانه است.

تحلیل ارز زیلیکا Zilliqa
تحلیل ارز زیلیکا Zilliqa

در شکل زیر نیز نمودار روزانه زیلیکا ZIL را آورده ایم. قسمت A در شکل قبلی همان قسمت A در شکل زیر نیز می باشد که کندل های صعودی متوالی در شکل زیر می باشد.  همانطور که می بینید در سال 2023 کندل های صعودی بلند نشان از رشد خوب این رمز ارز دارد.

تحلیل ارز زیلیکا Zilliqa
تحلیل ارز زیلیکا Zilliqa

در مورد تحلیل زیلیکا باید بدانید دنیای رمز ارز ها بسیار پیچیده و پر ریسک می باشد. و هیچ گاه با اطمینان نمی توان گفت در آینده رشد بسیار بزرگی داشته و یا مانند بسیاری از ارز های دیجیتال دیگر شکست خورده و یا کاملا حذف گردد.

هزینه انتقال زیلیکا (کارمزد ها)

برای ارز زیلیکا می توان هزینه های زیر را در نظر گرفت. هزینه انتقال برای صرافی های مختلف متفاوت است.برای انتقال زیلیکا و یا هر رمز ارز دیگری در واقع زیلیکا را از حساب خود برداشت کرده و به حساب دیگری واریز می کنید. و یا به عبارتی از کیف پول خود برداشت زده و به آدرس کیف پول دیگری واریز می شود.

پس هزینه انتقال زیلیکا به صورت شکل زیر می باشد.

هزینه انتقال زیلیکا (کارمزد ها)
هزینه انتقال زیلیکا (کارمزد ها)

با توجه به شکل بالا می بینید هزینه واریز به زیلیکا صفر می باشد. یعنی اگر کسی و یا خودتان به آدرس کیف پولتان زیلیکا واریز کند ، برای شما بدون هزینه خواهد بود.

هزینه تریدینگ زیلیکا نیز با توجه به صرافی هایی که در آنها معامله می کنید نیز متفاوت است. برای مثال اگر قصد معامله زیلیکا و تردینگ دارید بهتر است از صرافی های بایننس و اوکی اکسچنج که کارمزد کمتری برای ترید در نظر گرفته اند ، استفاده کنید.

هزینه برداشت (هزینه انتقال زیلیکا) نیز در صرافی هایی مانند بیت رکس به کمترین حد خود می رسد. برای مثال اگر قصد خرید زیلیکا به قصد سرمایه گذاری و نگهداری آن در کیف پول خود را دارید بیت رکس گزینه مناسبی است. زیرا به راحتی خریده و با کارمزد کم به آدرس کیف پولتان مانند تراست ولت منتقل کنید.

سوالات متداول

پیش بینی قیمت زیلیکا در سال 2023؟

با توجه به تحلیل های انجام شده در سال 2022 حداقل قیمت زیلیکا 0.0249975 دلار خواهد بود و حداکثر قیمتی که می تواند به آن برسد ، 0.0289971 دلار می باشد.

زیلیکا از چه الگوریتمی استفاده می کند؟

زیلیکا از الگوریم Ethash استفاده می کند که در اصل از اتریوم است.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه