پس انداز برای آینده – روش های پس انداز کردن

پس انداز برای آینده

بدون شک پس انداز برای آینده باید در برنامه هر فردی گنجانده شود. در این مقاله شیوه ای را آموزش می دهیم که اگر از آن پیروی کنید ف خواهید توانست میانگین موجودی حساب بانکی خود را بالا ببرید و در ادامه بهترین روش های پس انداز کردن را برایتان آورده ایم. این مقاله درس 6 از دوره اسمارت مانی ایتسکا می باشد.

وضعیت مالی مشتریان در بانک ها بر اساس درآمد و ارزش دارایی هایی که دارند مشخص می شود. اغلب افراد در زندگی شخصی خودشان سطح زندگی متوسطی دارند و موجودی حسابشان مانند شکل زیر در دامنه تقریبا ثابتی در حال نوسان است.

وضعیت مالی مشتریان در بانک ها
وضعیت مالی مشتریان در بانک ها

یعنی اگر برای خودتان گردش حساب 5 ساله بگیرید ، موجودی حساب شما بین x تا y تومان در حال نوسان بوده و از آن بیشتر و یا کمتر نمی شود!

به این دلیل اکثر اطرافیانمان سطح زندگی متوسطی دارند.

زمانی که شما به سطح بالا و پایینی حسابتان می رسید ، نا خودآگاه رفتار های متفاوتی خواهید داشت. یعنی زمانی که به بالاترین سطح برسید ناخودآگاه مخارجتان افزایش یافته و بیشتر خرج می کنید تا به حد وسط موجودی حساب برسید.

در این سطح طوری زندگی می کنید که پول بیشتری خرج می شود و خرید لوازم غیر ضروری و لاکچری شما افزایش می یابد.

زمانی هم که موجودی حسابتان کاهش یافته و در اصطلاح به کف شکل بالا می رسید ، با حساب و کتاب بیشتری خرج کرده و سعی می کنید مخارج اضافی خود را کاهش داده و اجازه نمی دهید موجوی حسابتان از حد معینی کمتر شود. در این شرایط تلاش می کنید تا راه های جدید دیگری برای کسب درآمد پیدا کنید.

در کل اگر می خواهید سطح زندگی و میانگین موجودی حسابتان بالا برود ، باید کف و سقف موجودی حسابتان را بالاتر ببرید. سطح بالای شکل بالا همان آرزو های شما بوده و سطح پایین نیز استاندارد های زندگی شما را مشخص می کنند.

پس انداز برای آینده

برای بهتر شدن و بالا بردن سطح زندگی خود باید برای آینده پس انداز کرده و در اولین گام از خود بپرسید به چه سطحی می خواهید برسید.

رسیدن به هدف آرمانی تان با شخصیت فعلی شما اصلا ممکن نیست. و در ابتدا باید شخصیت خود را تغییر داده و آماده جذب پول به سمت خودتان شوید. یعنی اگر شخصیت خود را به کسی تبدیل کنید که به اهداف آرمانی شما رسیده است ، شما نیز به همان اهداف خواهید رسید.

برای تغییر شخصیت خود در اولین مرحله باید بر روی ذهنیت و … کار کنید که بیشتر جنبه رواشناسی دارد. و در درس های بعدی به آنها نیز خواهیم پرداخت. در این قسمت فقط روی یک اصل مهم تمرکز می کنیم که پایبند بودن به آن می توان تغییرات شگرفی در زندگیتان ایجاد کند.

این اصل مهم پس انداز کردن می باشد. بله پس انداز!

همه ما از کودکی با پس انداز کردن آشنا بوده و این امر توسط والدینمان به ما آموزش داده شده است. ولی برای رسیدن به اهداف مالی بزرگ باید با روش های پس انداز آشنا بوده به چند اصل مهم در پس انداز کردن پایبند باشید.

چطور پس انداز کنیم؟

پس انداز کردن بسیار ساده است. هر ماه باید درصدی از درآمد و یا همان حقوقتان را برداشته و پس انداز کنید. در ادامه روش های پس انداز کردن را نیز برایتان آورده ایم. اکثر افراد موفق مالی در جهان میزان دارایی مناسب برای پس انداز کردن را 10 درصد پیشنهاد می کنند.

پس انداز حقوق
پس انداز حقوق

پس هر ماه 10 درصد از درآمدتان را برداشته و در حساب جداگانه ای واریز کنید و حق دست زدن به آن را هم ندارید. می توانید برای مثال این میزان را به 20 ، 30 و یا بالاتر نیز درنظر بگیرید.

ولی باید بدانید که اصل مهم پایبند بودن به عدم خرج کردن از حساب پس انداز است. زیرا بسیار دیده می شود که فرد وسوسه شده و بار ها از حساب پس انداز خود با وعده جبران پس انداز در ماه بعد خرج می کند.

اگر در فارکس و یا سایر بازار ها ترید می کنید و به سود ثابتی در ماه دست یافته اید ، حتما به این اصل پایبند مانده و دارایی و اکانت خود را افزایش دهید.

باید به حدی موجودی حساب پس انداز خود را بالا ببرید که میزان دارایی و خرج و مخارجتان واقعا برایتان اهمیتی نداشته باشد. تنها در این صورت خواهید توانست سطح استاندارد های خود را بالا ببرید.

اگر بتوانید این استراتژی را برای مدت طولانی پیاده سازی کنید ، حتما خواهید توانست به اهداف مالی خوب خود برسید. اگر بر این اصل پایبند بوده و همین روال را برای 3 ، 4 سال متوالی ادامه دهید ، جادوی اثر سود مرکب را خواهید دید.

زمانی که سودتان از پس انداز از 50 درصد درآمدتان فراتر برود ، شاهد تغییرات عجیب و خوبی در زندگیتان خواهید بود. زیرا کم کم وارد همان زندگی ایده آلی می شوید که آرزویش را داشتید.

پس انداز حقوق
پس انداز حقوق

زمانی که حقوقتان را دریافت کردید ، ابتدا باید حق خودتان که همان پس انداز است را پرداخت کنید. حتی ضروری ترین مخارجتان را نادیده بگیرید و اول سهم خودتان از حقوقتان را پرداخت کنید. تا حدی که این عمل تبدیل به یکی از عادات شما شود.

روش های پس انداز کردن

روش های بسیار زیادی برای پس انداز کردن وجود دارند ، که در ادامه بیان می کنیم :

پس انداز در یکی از حساب های پس انداز بانکی

یکی از رایج ترین روش ها برای پس انداز کردن استفاده از حساب های بانکی که در ازای پس انداز شما به شما سود بانکی پرداخت می کنند. هنگام استفاده از این روش پس انداز باید به میزان تورم کشور و ارزش پولی آن نیز توجه کرد.

زیرا با وجود سود های دریافتی ممکن است ارزش پولی که پس انداز کرده اید در چند سال اینده کاهش نیز یافته باشد. پس حدالامکان از روش های دیگری برای پس انداز استفاده کنید.

پس انداز در بورس

پس انداز در بورس به دو روش می تواند باشد.

  • خرید سهام
  • خرید سهام صندوق های سرمایه گذاری

اگر دوره های آموزشی لازم را طی کرده اید و کاملا بر خرید و فروش سهام در بورس و تریدینگ مسلط هستید ، خرید سهام یکی از بهترین گزینه ها برای پس انداز کردن می باشد.

با خرید هر سهم از یک شرک و رواقع شما سهام دار آن شرکت محسوب می شوید. ولی اگر در این بازار پر ریسک تازه کار هستید ، می توانید در صندوق های سرمایه گذاری پس انداز کرده و در ازای پول خود سود دریافت کنید.

پس انداز در فارکس

در فارکس روش های مختلفی برای سرمایه گذاری و پس انداز کردن وجود دارند که در ادامه بیان می کنیم:

پس انداز معامله گری : اگر دوره های آموزش لازم را دیده و در حساب دمو بازدهی لازم را داشته و در حساب رئل نیز به سود دهی رسیده اید ، می توایند پس انداز خود را در فارکس ترید کرده و سود کنید. ولی اگر معامله گری بلند نیستید از گزینه ها زیر در فارکس استفاده کنید.

پس انداز حساب پم

اگر با بازار فارکس آشنایی داشته باشید ، ولی دانشتان به حدی نرسیده است که بتوانید ترید کرده و از راه معامله گری سود کنید ، می توانید در بروکری که برای مشتریانش امکان افتتاح حساب پم فراهم کرده است ، ثبت نام کنید.

بعد از ثبت نام برای خود یک حساب پم ایجاد کرده و هر ماه درصدی از حقوقتان را در این حساب واریز کنید. در حساب پم معامله گران حرفه ای از طرف بروکر برای مشتریان معامله کرده و درصدی از سود را به حساب آنها واریز می کنند.

پس انداز در حساب کپی تریدینگ

اگر دانش کافی در معامله گری را ندارید می توانید با پس انداز خود به حساب یکی از افراد خبره در فارکس متصل شده و در سود و زیان این تریدر شریک شوید.

در کپی ترید فارکس به پروفایل تریدر لیدر مراجعه کنید ، سابقه معاملاتی او را خواهید دید و می توانید تصمیم بگیرید که آیا صحیح است به حساب او متصل شوید یا خیر؟

پس انداز در ارز دیجیتال

دقت کند پس انداز کردن در ارز دیجیتال بسیار پر ریسک می باشد. پس انداز ارز دیجیتال نیز به روش های مختلفی انجام می شود. دقت کنید اگر دانش کافی از این بازار پر تلاطم ندارید ، وارد این بازار نشوید.

در ارز دیجیتال هم می توانید ارز هایی آینده دار را پیدا کرده و آنها را بخرید. استیک ارز دیجیتال ، کلود ماینینگ ، استخراج ارز دیجیتال روش های رایج پس انداز ارز دیجیتال هستند.

در این روش نیز باید ریسک پذیری لازم را داشته باشید. زیرا ممکن است ارزش ارز های دیجیتال کاهش زیادی را تجربه کند و حتی ارز هایی که به عنوان سود دریافت کرده اید ارزش ذاتی خود را از دست داده باشند.

پس انداز طلا

پس انداز طلا نیز یکی از رایج ترین روش های پس انداز می باشد. خرید طلا به روش های مختلفی می تواند باشد. در زمان های دور خرید طلا فقط به صورت فیزیکی امکان پذیر بود. ولی با توجه به ریسک و خطرات نگهداری طلا می توان از روش های جایگزین برای خرید استفاده کرد.

مانند خرید صندوق های سرمایه گذاری با پشتوانه طلا ، مانند عیار ، زر ، لوتوس و …

پس انداز در اوراق بهادار

پس انداز اوراق بهادار نیز یکی از روش های مطمئن ، کم ریسک و سود کم برای پس انداز می باشد. با خرید اوراق بهادار هم اصل پول خود را دارید و هم در ازای پول خود سود ماهیانه و یا سالیانه دریافت خواهید کرد.

استفاده از پس انداز

در نهایت زمانی فرا خواهد رسید که میزان پس اندازتان افزایش بسیار چشم گیری خواهد داشت. در این حالت می توانید از پس انداز خود استفاده کرده و در زمینه های مختلفی سرمایه گذاری کنید.

در ابتدای مقاله روش های مختلف پس انداز کردن و مزایای آن را آموزش دادیم. حال بعد از چند سال پس انداز ممکن است موجودی امانت شما تا حد قابل قبولی بالا رود. در این حالت می توانید از حساب خود برداشت کرده و در زمینه های مختلفی سرمایه گذاری کنید.

مانند خرید ملک ، راه اندازی کسب و کار ، شراکت در زمینه های تجاری مختلف و …

از درس بعدی کم کم وارد مباحث اصلی فارکس شده و به معرفی بازار فارکس می پردازیم.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.