رگوله FSCJ یا Financial Services Commission Jamaica – نهاد نظارتی جامائیکا

رگوله FSCJ یا Financial Services Commission Jamaica - نهاد نظارتی جامائیکا - رگوله FSCJ

FSCJ به عنوان یک مرجع نظارتی خود تأمین مالی جاماریکا، برای نظارت، بررسی و اجرای مقررات در حوزه کاری خود اختیارات زیادی دارد. FSCJ در ابتدا با تمرکز بر جنبه‌هایی مانند پرداخت بدهی، کنترل‌های داخلی قوی، مدیریت ریسک و حاکمیت شرکتی در نهادهای تحت نظارت خود، نظارت احتیاطی را اولویت قرار داده است.

FSCJ به دلیل عملکردهای مطلوب خود در بازارهای مالی، توانسته رتبه سطح 3 را کسب کند.

نام اختصاریFSCJ
نام کاملFinancial Services Commission Jamaica
کشورجامائیکا
سطحسوم
وب سایتwww.fscjamaica.org

بیشتر بدانید: رگوله چیست؟

تاریخچه

کمیسیون خدمات مالی (FSC)  در 2 آگوست 2001، از طریق تصویب قانون کمیسیون خدمات مالی، ایجاد شد، که یک لحظه مهم در چشم انداز نظارتی مالی جامائیکا را رقم زد. FSCJ  به عنوان جانشین دفتر سرپرست بیمه (OSI) و کمیسیون اوراق بهادار ظاهر شد.

در اواخر دهه 1990 (1996-1999)، بخش مالی جامائیکا با چالش‌های مهمی مواجه شد، که باعث مداخله دولت برای حمایت از چندین موسسه در طول دوره بی‌ثباتی شد.

این شرایط باعث ایجاد یک سری اصلاحات و توصیه هایی با هدف افزایش نظارت و حکمرانی بخش مالی شد.

اهمیت تاسیس FSCJ

 تأسیس FSC تحت قانون کمیسیون خدمات مالی، گامی مهم در جهت تنظیم مؤثر صنایع بیمه، بازنشستگی و اوراق بهادار جامائیکا بود.

دستور FSC شامل نظارت بر دارندگان مجوز تحت قوانین FSC، بیمه، اوراق بهادار و واحدهای امانی و همچنین نظارت بر برنامه های بازنشستگی خصوصی از طریق قانون بازنشستگی (صندوق های بازنشستگی و طرح های بازنشستگی) در سال 2004 است. علاوه بر این، FSC بر امانت داران ثبت شده نظارت می کند

 مدیران دارای مجوز، و مدیران سرمایه گذاری برنامه های بازنشستگی خصوصی، نقشی اساسی در تضمین ثبات و یکپارچگی چشم انداز مالی جامائیکا ایفا می کنند.

مسئولیت FSCJ

کمیسیون FSCJ مسئولیت صدور مجوز و نظارت مستمر بر افراد، شرکت‌ها و نهادهای شرکتی را بر عهده دارد. این کمیسیون خدمات شرکتی و/یا اعتمادی را تحت قانون ارائه‌دهندگان خدمات اعتماد و شرکتی، 2017 (“قانون TCSP”) و خدمات اعتماد و شرکت ارائه می دهد.

 FSCJ به عنوان مرجع صلاحیتدار در رابطه با افرادی که خدمات اعتماد یا خدمات شرکتی ارائه می دهند، تعیین شده است.

FSC با همکاری بانک جامائیکا، بر موسسات سپرده‌گیری، از جمله بانک‌ها، انجمن‌های ساختمانی و شرکت‌های اعتماد نظارت دارد و بخش مهمی از چارچوب نظارت جامع بخش مالی جامائیکا را تشکیل می‌دهد.

وظایف FSCJ

از جمله مهمترین وظایف FSCJ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • FSCJ برای اجرای بهتر وظایف خود، به طور استراتژیک بخش های تخصصی را سازماندهی کرده که به حوزه هایی مانند بیمه، اوراق بهادار، بازنشستگی، تحقیقات و اجرا، خدمات حقوقی، تحقیقات و خط مشی، خدمات اکچوئری، ثبت، خدمات شرکتی و امانی، حسابرسی داخلی و مدیریت ریسک و خدمات شرکتی را شامل می شود.
 •  این ساختار سازمانی بر تعهد  FSC  که همان ارتقای حرفه‌ای بودن و بهتر شدن فرایند نظارتی در سراسر صنایعی تحت نظارت او است، تاکید می‌کند، و منعکس‌کننده تکامل آن در سنگ بنای چارچوب نظارتی مالی جامائیکا است.
رگوله FSCJ یا Financial Services Commission Jamaica - نهاد نظارتی جامائیکا - رگوله FSCJ
رگوله FSCJ یا Financial Services Commission Jamaica - نهاد نظارتی جامائیکا 1

ماموریت FSCJ

تنظیم و نظارت بر صنایع اوراق بهادار، بیمه و بازنشستگی برای حمایت از کاربران خود و در نتیجه افزایش اعتماد عمومی از طریق تلاش نیروی کار شایسته از مهمترین ماموریت های FSCJ است.

دیدگاه FSCJ

FSCJ  سعی میکند تنظیم‌کننده‌ای بی‌طرف، معتبر و مرتبط باشد که به‌طور مؤثر ذینفعان را برای حمایت از بخش خدمات مالی قوی درگیر می‌کند.

ارزش های اصلی

مهمترین ارزش هایی که FSCJ همیشه به آن پایبند است شامل:

 1. انصاف
 2. مسئوليت
 3. محرمانه بودن
 4. ارتباط
 5. تعالی
 6. تمامیت
 7. کار گروهی

قوانین FSCJ

FSCJ با اجرای تعدادی اساسنامه و مقررات همراه بر این نهادها نظارت می کند. قوانین مربوطه عبارتند از:

 • قانون FSC
 • قانون اوراق بهادار
 • قانون بازنشستگی
 • قانون اعتماد واحدها
 • قانون بیمه.

هیئت مدیره FSCJ

FSC توسط هیئتی از کمیسران اداره می شود که توسط قانون تشکیل شده و از یک رئیس و 7 کمیسر دیگر از جمله مدیر اجرایی تشکیل شده است. مدير اجرايي توسط ساير كميسيون ها منصوب مي شود كه به نوبه خود توسط وزير دارايي منصوب مي شوند. مدیر اجرایی تنها کمیسر تمام وقت است و مسئولیت مدیریت فعالیت های FSC را بر عهده دارد.

نتیجه گیری

FSCJ مرجع نظارتی تامین مالی است که عملکرد سایر نهادها و سازمان ها را بررسی می کند. هدف این سازمان ارائه بازار مالی شفاف و رعایت قوانین توسط نهادهای مربوطه است. FSCJ به عنوان دارنده رتبه 3 در جهان از اعتبار خوبی برخوردار است. خدمات این سازمان مشمول ایرانیان نمی شود.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.