رگوله FSRC یا Financial Services Regulatory Commission Antigua and Barbuda – نهاد نظارتی آنتیگوا

رگوله FSRC یا Financial Services Regulatory Commission Antigua and Barbuda - نهاد نظارتی آنتیگوا - رگوله fsrc

خدمات مالی بین المللی FSRC  وظیفه  نظارت بر بخش مالی این شرکت را بر عهده دارد. این سازمان به دلیل دلشتن اعتبار بالا توانسته رتبه سطح پنجم در جهان را کسب کند. عملکرد سازمان FSRC مستقل بوده و فعالیت حرفه ای دارد.

نام اختصاریFSRC
نام کاملFinancial Services Regulatory Commission Antigua and Barbuda
کشورآنتیگوا
سطح5
وب سایت www.fsrc.gov.ag

بیشتر بدانید: رگوله چیست؟

تاریخچه FSRC

بخش خدمات مالی بین المللی آنتیگوا و باربودا با تصویب قانون شرکت های تجاری بین المللی CAP 222 (“قانون IBC”) در سال 1982 آغاز شد. در ابتدا، قانون IBC توسط وزارت دارایی اداره می شد. تا سال 1990، صنعت خدمات مالی کشور به طور قابل توجهی رشد کرد. دولت که از این رشد خوش بین بود، سعی کرد کشور را به عنوان یک مرکز مالی بین المللی برتر قرار دهد.

بخشی از استراتژی تغییر موقعیت، تصویب قانون مبارزه با پولشویی بود که در قانون پیشگیری از پولشویی در سال 1996 ذکر شده است.

متعاقباً، یک سری اصلاحات عمده در قانون IBC انجام شد که در سال 2002 با ایجاد نهادی پایان یافت که اکنون به عنوان کمیسیون تنظیم مقررات خدمات مالی (“کمیسیون”) شناخته می شود.

اصلاحیه سال 2002 دامنه فعالیت هایی را که باید توسط کمیسیون تنظیم شود، گسترش داد تا مشاغلی را که تحت قانون غیربانکی مؤسسه مالی، قانون انجمن های تعاونی، قانون بیمه اداره انجام می شوند را شامل شود.

علاوه بر موارد فوق، این اصلاحیه آنتیگوا و باربودا را با روندهای بین المللی کنونی به منظور تجمیع مقررات و نظارت بر خدمات مالی تحت یک نهاد نظارتی منطبق است.

دیدگاه FSRC

کمیسیون تنظیم مقررات خدمات مالی متعهد به تنظیم و نظارت مؤثر بر بخش خدمات مالی آنتیگوا و باربودا، با رعایت استانداردهای بین‌المللی منطبق است و در نتیجه این حوزه قضایی را به عنوان مرکز مالی برتر در عرصه خدمات مالی قرار می‌دهد.

ماموریت FSRC

ماموریت FSRC در توسعه آنتیگوا و باربودا به عنوان یک حوزه قضایی عمده خدمات مالی است که به طور مؤثر تنظیم شده و به خوبی مدیریت می شود.

هیئت مدیره FSRC

خط مشی و اداره کل امور کمیسیون توسط هیأت مدیره اداره می شود که متشکل از هفت یا حداکثر نه مدیر شامل رئیس و نایب رئیس است. هر یک از مدیران باید دارای مدارک تحصیلی در مدیریت بازرگانی، حسابداری، بانکداری، امور مالی، حقوق و/یا تجربه در مدیریت بازرگانی باشند.

 کمیسیون تنظیم مقررات خدمات مالی

در سال 2013، دولت یک قانون مستقل به نام قانون کمیسیون تنظیم مقررات خدمات مالی شماره 5 در سال 2013 (“FSRCA”) ایجاد کرد. این امر کمیسیون را به عنوان یک نهاد قانونی طبق بخش 4 FSRCA ادامه داد که کمیسیون را به عنوان یک نهاد شرکتی با هویت، حقوق و تعهدات شرکتی خود حفظ کرد.

وظایف و اختیارات کمیسیون تحت FSRCA همانطور که تحت IBCA ایجاد شد،  ادامه یافت. بر این اساس، کمیسیون به تنظیم و نظارت بر بخش خدمات مالی بین‌المللی با شرکت‌های تجاری بین‌المللی که تحت IBCA ثبت و دارای مجوز هستند، ادامه می‌دهد.

کمیسیون به تنظیم و مجوز بخش خدمات مالی غیربانکی داخلی که شامل تنظیم و نظارت بر شرکت‌های بیمه، شرکت‌های تعاونی است، ادامه می‌دهد. مشاغل خدمات پولی؛ مدیریت شرکت و ارائه دهندگان خدمات اعتماد؛ بیمه بین المللی، بنیادها، اعتماد و مسئولیت محدود است.

قوانین تنظیمی

قوانین تنظیمی که از طریق آنها کمیسیون عمل می کند، در بخش 2 قانون تنظیم خدمات مالی شماره 5 سال 2013 پیش بینی شده است که عبارتند از:

 • قانون شرکت های تجاری بین المللی، 2016
 • قانون بانکداری بین المللی، 2016
 • قانون بیمه، 2007
 • قانون انجمن های تعاونی 2010
 • قانون تجارت خدمات پولی، 2011
 • مقررات بازی های تعاملی و شرط بندی تعاملی، 2007
 • قانون مدیریت شرکت و ارائه دهندگان خدمات اعتماد، 2008
 • قانون اعتماد بین المللی، 2007
 • قانون بنیادهای بین المللی، 2007
 • قانون شرکت های بین المللی با مسئولیت محدود، 2007

توابع اصلی

وظایف اصلی کمیسیون در بخش 5 قانون تنظیم خدمات مالی شماره 5 سال 2013 پیش بینی شده است و شامل موارد زیر است:

(الف) وظایف نظارتی، یعنی تنظیم و نظارت بر تجارت خدمات مالی که در داخل یا از داخل آنتیگوا و باربودا انجام می شود، مطابق با این قانون و سایر قوانین نظارتی؛ و انجام سایر وظایف نظارتی است که بسیاری از آنها توسط قانون دیگر بر کمیسیون تحمیل شده است.

(ب) وظایف مشترک، یعنی ارائه کمک به مقامات نظارتی خارج از کشور طبق قانون

(ج) وظایف مشورتی، یعنی توصیه به دولت در مورد موضوعاتی که شامل سازگاری عملکردهای نظارتی و عملکردهای مشترک است که توسط یک مقام نظارتی خارج از کشور انجام می شود.

وظایف FSRC

کمیسیون در انجام وظایف و اداره امور خود باید:

 • به الزامات یک سیستم مالی سالم در آنتیگوا و باربودا توجه کنید.
 • به حفظ اعتماد بازار، حمایت از مصرف کننده و شهرت آنتیگوا و باربودا به عنوان یک مرکز مالی توجه کنید.
 • از منابع خود با احتیاط برای عملیات کارآمد و اقتصادی استفاده کند.
 • به اصل پذیرفته شده حاکمیت شرکتی خوب توجه کنید.
 • پیروی از قانون یا هر عمل دیگری، از جمله هر گونه مقررات یا دستورالعملی که بر اساس آن ساخته یا ارائه شده است.
 • دارای اختیارات جانبی است که برای انجام وظایف مورد نیاز باشد.
رگوله FSRC یا Financial Services Regulatory Commission Antigua and Barbuda - نهاد نظارتی آنتیگوا - رگوله fsrc
رگوله FSRC یا Financial Services Regulatory Commission Antigua and Barbuda - نهاد نظارتی آنتیگوا 1

عملکردهای FSRC

کمیسیون در انجام وظایف و اداره امور خود باید:

 • همکاری با سازمان‌های داخلی و بین‌المللی دولتی و سازمان‌های قانونی به منظور کاهش امکان استفاده از تجارت خدمات مالی یا تجارت مالی مربوطه به منظور پولشویی یا سایر جرایم.
 • این اصل را به رسمیت بشناسید که بار یا محدودیتی که بر یک شخص یا برای انجام یک فعالیت تحمیل می‌شود، باید متناسب با مزایایی باشد که به‌طور کلی در نظر گرفته شده و انتظار می‌رود از تحمیل آن بار یا محدودیت ناشی شود.
 • نوآوری در کسب و کار خدمات مالی
 • نیاز به شفافیت و انصاف از سوی کمیسیون را تشخیص دهد.

نتیجه گیری

FSRC نهاد نظارتی آنتیگوا است که با داشتن رتبه سطح پنجم توانسته عملکرد مطلوبی دارد. وظایفو قوانین این سازمان باعث می شود که آنتیگوا بازار مالی شفافی داشته باشد. FSRC برای شرکت های ایرانی خدمات رسانی ندارد.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.