بزرگان فارکس ایران | افراد موفق در فارکس

ثروتمندان فارکس

در این مقاله به معرفی بزرگان فارکس ایران و افراد موفق در فارکس که با معاملات فارکس به ثروت بالایی رسیده اند ، می پردازیم. شاید افرادی که تازه وارد بازار فارکس می شوند برایشان شناخت افراد موفق در فارکس جذاب باشد.

موفقیت در فارکس

فارکس از جمله مهم‌ترین بازارهای مالی در دنیا به شمار می‌رود. اگر شما نیز قصد دارید تا در این بازار موفق عمل کنید باید با بهترین معامله‌گران و ثروتمندان فارکس آشنا باشید و از آن‌ها چیزهای زیادی یاد بگیرید. فعالیت در بازار فارکس نیز مانند هر فعالیت دیگری به دانش و تجربه تخصصی نیاز دارد.

اگر قصد دارید تا در این بازار موفق شوید بهتر است استراتژی‌ معاملاتی این افراد را بشناسید. داشتن یک استراتژی تجاری موفق و موثر که بتواند به شما در جهت‌یابی بازارهای مالی کمک کند معاملات و تصمیمات شما را با گذشت زمان به طرز چشمگیری بهبود می‌بخشد.

به طور کلی افزایش سرمایه در فارکس بر مبنای انجام برخی از پیش‌بینی‌ها و تعیین برخی از استراتژی‌های معاملاتی صورت می‌گیرد. اما نوع این استراتژی معاملاتی در فارکس چیست و بهترین استراتژی در این بازار چه ویژگی‌هایی دارد. در این مطلب قصد داریم تا علاوه بر معرفی ثروتنمدان فارکس در ایران و جهان، استراتژی‌های آن‌ها را نیز مورد بررسی قرار دهیم.

بزرگان فارکس ایران و جهان

ترید کردن در بازار‌های مالی مختلف به خصوص فارکس شاید در نگاه اول آسان و بدون دردسر به نظر برسد اما دارای فرایند پیچیده‌ای است که ثروتمندان فارکس بر اساس اصول و استراتژی‌های مختلفی آن را طی می‌کنند. ثروتمندان فارکس به افرادی گفته می‌شود بارها و بارها در انجام معاملات خود شکست خورده‌اند اما این شکست‌ها درس و تجربه‌ای برای پیروزی‌های بعدی به شمار می‌آید.

این افراد کسانی هستند که به قدری مهارت و دانش خود را در به‌کارگیری استراتژی‌های معاملاتی موفق افزایش داده‌اند که دیگر نامشان برای هر تریدری در جهان آشنا است.

محمد حسینی

محمد حسینی مدرس دوره‌های جامع ارزهای دیجیتال و همینطور پرایس اکشن است. او از تریدرهای حرفه‌ای و از ثروتمندان فارکس به شمار می‌آید. علاقه‌مندان به استراتژی‌های معاملاتی این فعال اقتصادی می‌توانند با شرکت در کلاس‌های آنلاین این مدرس از تجارب او استفاده کنند.

محد هلاکویی؛ از موفق‌ترین تریدرهای جوان ایرانی

بدون شک یکی از موفق‌ترین تریدرهای جوان ایرانی محمد هلاکویی است که تجربه‌های زیادی را در این زمینه به دست آورده است. محمد هلاکویی در حال حاضر مدیریت یک آکادمی متشکل از تعداد بسیاری زیادی دانشجو را بر عهده دارد. دوره‌های او هم به صور تمجازی و هم به صورت پکیج‌های آماده در دسترس علاقه‌مندان است که می‌توانند از تجارت این تریدر حرفه‌ایی نهایت استفاده را ببرند.

علی حاجی محمدی؛ از کارآفرینان موفق

حاجی محمدی از تحلیلگران شناخته شده ایرانی است که ابتکارات و کارآفرینی‌های زیادی در حوزه کسب و کارهای اینترنتی دارد. حاجی محمدی بنیانگذار همیار وردپرس و ژاکت است. او خودش با فعالیت در بازار فارکس به درآمد میلیاردی دست پیدا کرده است. او اوکنون برای دانشجویان و تریدرهای تازه کار دوره‌های آموزشی تحت عنوات وبمستران هوشمند برگزار می‌کند.

باشگاه بزرگان فارکس
باشگاه بزرگان فارکس

جورج سوروس؛ پادشاه ثروتمندان فارکس

جورج سورس از بزرگان فارکس و یکی از افراد موفق در فارکس به شمار می‌آید که همه تریدرها در جهان از او به عنوان سوپرمن یا فردی که بانک مرکزی بریتانیا را به زانو در آورد، یاد می‌کنند. جورج سوروس فارغ‌التحصیل رشته اقتصاد از مدرسه اقتصاد شهر لندن است و توانست تا در سال 1965 صندوق مدیریت سرمایه خودش را ایجاد کند.

در سال 1992 با ورود بانک مرکزی انگلستان به سیستم پولی اروپا شرایط به سمتی می‌رفت که انگلستان باید از قدرت پول ملی خود محافظت می‌کرد. سوروس با اطلاع از مصنوعی بودن نرخ پوند وارد موقعیت فروش روی پوند به ارزش 10 میلیارد پوند شد. او آن قدر به انجام این کار ادامه داد که سایر تریدرها نیز به اعتبار او وارد موقعیت فروش شدند.

استنلی درایکن میلر؛ شاگرد مکتب جورج سوروس

داریکن در برهه‌ای دستیار سوروس بود و جای هیچ تعجبی هم ندارد که نفر دوم این ایست باشد. میلر برای نخستین بار در سال 1977 وارد بازارهای مالی شد. میلر به عنوان عضوی از باشگاه ثروتمندان فارکس در طی دوران کاری با سوروس بیش از 30 درصد بازدهی کسب کرد که در نوع خود بی‌نظیر است.

اندرو کریگر؛ تریدری که حجم نقدینگی درگیرش از میزان نقدینگی کل نیوزیلند بیشتر بود

کریگر یکی دیگر از ثرومتندان فارکس است که در سال 1986 به کمپانی «Banker’s trust» ملحق شد. او به سرعت مراحل رشد و ترقی در این کمپانی راطی رکد و در سال 1987 در دوشنبه سیاه توانست از ریزش بازار سود خوبی برای کمپانی کسب کند.

او طی یکی از معاملات پرفروش خود توانست با باز کردن پوزیشن فروش بر روی دلار نیوزیلند و با استفاده از اهرم 1 به 400 روی سرمایه بانک، به سود 300 میلیون دلاری دست پیدا کرد.

مدیریت سرمایه را از بیل شوتز بیاموزید

بیل شوتز در دهه 1970 میلادی زمانی که یک دانشجوی ساده بود وارد بازارهای مالی شد. او در دوران دانشجویی خود توانست یک حساب 12 هزار دلاری را به 250 هزار دلار تبدیل کند. اما با یک تصمیم اشتباه مجددا شکست می‌خورد. یک درس معامله‌گری حرفه‌ای که ثروتمندان فارکس از جمله بیل به آن پایبند هستند، مدیریت سرمایه است. شوتز در 1982 وارد بانک solomon brothers شد و موفق برای این بانک سوددهی 300 میلیون دلاری را به ارمغان بیاورد و نام خود را در این فهرست جای دهد.

بروس کوونر؛ راننده تاکسی که از فرش به عرش رسید

بروس کوونر یکی از اعضای باشگاه ثروتمندان فارکس است که تا سن 32 سالگی تجربه هیچ معامله‌ای را نداشت. او نخستین ترید خود را در بورس کالا انجام داد. بروس قبل از آنکه وارد تجارت شد، یک راننده تاکسی ساده بود. پس از مدتی او به استخدام Commodities Corporation  درآمد و برای این شرکت میلیون‌ها دلار سود کسب کرد.

بروس کوونر نیز یکی از افراد موفق در فارکس محسوب می شود.

استراتژی‌های معاملاتی بزرگان فارکس

یکی از مهم‌ترین اصولی که بزرگان فارکس در دستور کار خود همواره قرار می‌دهند، صبر کردن است. چه بسیارند معامله‌گرانی که با عجله تصمیمات خود را می‌گیرند و هنوز معامله تمام نشده از پوزیشن سود خارج می‌شوند. تریدرهایی موفق هستند که همیشه به استراتژی‌های معاملاتی خود پایبند هستند. یکی دیگر از مهارت‌هایی که بزرگان فارکس از آن استفاده می‌کنند، احساسی عمل نکردن است.

استراتژی‌ معاملاتی بزرگان فارکس ایران
استراتژی‌ معاملاتی بزرگان فارکس ایران

بازارهای مالی به ویژه فارکس جای هیچ حرکت احساسی نیست. اگر به عنوان یک تریدر حرفه‌ای استراتژی مخصوص به خودتان را داشته باشید، هرگز با شروع نوسانات بازار دچار استرس و یا عصبانیت نخواهید شد. افراد حرفه‌ای در این زمینه همیشه یک حد ضرر برای خود تعیین می‌کنند و قبل از ورود به هر معامله‌ای، ریسک کار خود را مدیریت می‌کنند. بزرگان فارکس نحوه صحیح استفاده از اهرم یا لورج‌ها را به خوبی می‌دانند و هرگز اجازه نمی‌دهند تا تمام سرمایه آن‌ها به خطر بیوفتد.

ترید بر اساس پرایس اکشن

افراد موفق در فارکس فارکس به صورت لحظه‌ای قیمت‌های معاملاتی تکنیکال را مورد بررسی قرار می‌دهند. شما می‌توانید از این استراتژی به تنهایی برای انجام معاملات خود استفاده کنید یا از به عنوان یک اندیکاتور کمک بگیرید. به طور کلی اصول تحلیل فاندامنتال فارکس به ندرت در استراتژی‌های معاملاتی در فارکس بر اساس پرایس اکشن مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما شما می‌توانید از ترکیب چند رویداد اقتصادی به عنوان عاملی اثبات کننده در طی این روند استفاده کنید.

ترید بر اساس پرایس اکشن
ترید بر اساس پرایس اکشن

استراتژی معاملاتی روند محور ثروتمندان فارکس

یکی از ساده‌ترین استراتژی‌های معاملاتی ثروتمندان فارکس، همین استراتژی معاملاتی روند محور است. به دلیل آسان بودن این روش، معامله‌گران موفق در سراسر جهان به این استراتژی علاقه‌مند هستند و از آن استفاده می‌کنند. با استفاده از این تکنیک می‌توانید سوددهی موثری از مومنتوم جهت‌دار بازار داشته باشید. این استراتژی را می‌توانید به دو شکل میان مدت و بلندمدت مورد استفاده قرار دهید.

استراتژی معاملاتی روند محور
استراتژی معاملاتی روند محور

به شکل معمول معامله‌گران و ثروتمندان فارکس از تحلیل‌های تایم فریم و پرایس اکشن استفاده می‌کنند. با اتخاذ این سیاست می‌توانید به فرصت‌های معاملاتی بزرگی دست پیدا کنید. همین موضوع باعث می‌شود تا نسبت ریسک به ریوارد مطلوب باشد.

پوزیشن تریدینگ

ثروتمندان فارکس از استراتژی پوزیشن تریدینگ برای انجام معاملات خود در بلندمدت استفاده می‌کنند. این روش تمرکز زیادی بر روی فاکتورهای فاندامنتال دارد. اما با این وجود شما باز هم می‌توانید از بعضی از روش‌های تحلیل تکنیکال از جمله نظریه الیوت در این استراتژی استفاده کنید. این استراتژی تنها منحصر به بازار فارکس نیستو در سایر بازارهای مالی نیز قابلیت استفاده دارد.

مدت زمان پوزیشن تریدینگ ممکن است هفته‌ها، ماه‌ها و یا سال‌ها به طول بیانجامد. پوزیشن تریدینگ استراتژ است که در آن به حداقل میزان سرمایه‌گذاری زمانی نیاز خواهید داشتو نسبت ریسک به ریوارد در آن نیز بسیار مطلوب است.

پوزیشن تریدینگ
پوزیشن تریدینگ

راز موفقیت ثروتمندان فارکس

بسیاری از دوره‌ها و پکیج‌های آموزشی که در زمینه بازار فارکس هستند، هیچ‌گاه به شما نمی‌گویند که چه مواقعی وارد معامله بشوید و چه زمانی این معاملات را نادیده بگیرید. ویژگی نخست ثروتمندان فارکس داشتن صبر و تحمل است. این که ساعت‌ها و روزها روند بازار را مانند جریان یک رودخانه دنبال کنید در نوع خود هنری بزرگ است.

دیگر ویژگی مهم معامله‌گران داشتن نظم و انظباط شخصی است. پیاده‌سازی برنامه یک برنامه منظم بر روی کاغذ می‌تواند احتمال موفقیت شما را چندین برابر کند. تریدرهای حرفه‌ای فارکس بارها و بارها شکست خوردند و دارایی خود را از دست دادند اما هیچ گاه تسلیم نشدند. درست مانند اتفاقاتی که برای بروس کرونر و بیل شوتز افتاد. اما آن دسته از تریدرهایی که بتوانند به ویژگی‌های بالا دست پیدا کنند می‌توانند به درآمد و سوددهی مستمری از این بازار دست پیدا کنند.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.