تشخیص بروکرهای کلاهبردار فارکس – لیست بروکر های کلابردار

کلاهبرداری بروکر فارکس

اگر تازه وارد بازار فارکس شده اید باید بدانید انتخاب بروکر مناسب و معتبر اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا تمامی بروکر های فارکس در خارج از ایران می باشند و اگر هر کدام بنابر دلیلی حساب شما را ببندند ، شما فقط شاهد از دست رفتن سرمایه تان خواهید بود و کاری از دستتان بر نمی آید. بهتر است با کلاهبرداری بروکر در فارکس آشنا بوده و بروکرهای کلاهبردار در فارکس و نیز معتبر را بشناسید.

برای معامله در فارکس و کسب سود اولین قدم آموزش فارکس و کسب تجربه می باشد. بهتر است بدانید بازار فارکس نیز مانند سایر بازار های مالی در جهان نیازمند آموزش بوده و موفقیت در این بازار شانسی نمی باشد.

کلاهبرداری بروکر های فارکس

در درس های آموزش فارکس یکی از درس های مهم ما انتخاب بروکر مناسب است. فرد در اولین گام باید بتواند بروکر مناسبی برای سرمایه گذاری انتخاب کند. مخصوصا بسیاری از بروکر های مطرح جهانی برای ایرانیان تحریم می باشد. برای انتخاب بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان برای معاملات خود روی لینک کلیک کنید.

در این میان بروکر های زیادی نیز وجود دارند که اقدام به کلاهبرداری از افراد تازه کار و کم تجربه می کنند. همواره شاهد کلاهبرداری بروکر های فارکس در جهان بوده و هستیم. کلاهبرداران طعمه های خود را اغلب از شبکه های اجتماعی پیدا کرده و با روش های مختلف می توانند از آنها کلاهبرداری کنند.

کلاهبرداری بروکر های فارکس
کلاهبرداری بروکر های فارکس

لیست بروکر های کلاهبردار

اگر در اینترنت به دنبال لیست بروکر های کلاهبردار باشید متاسفانه در همان ابتدا لیست زیر را از لینک زیر مشاهده خواهید کرد.

لیست بروکر های کلاهبردار

در لیست بالا متاسفانه نام بروکر هایی را خواهید دی که به ایرانیان خدمات می دهند.

اکثر این بروکر ها برای اینکه بتوانند به کاربران ایرانی خدمات دهند ، در کنار شرکت رسمی خودشان شرکت دیگری تاسیس کرده اند و با رگوله آفشور به کاربران ایرانی خدمات می دهند و چون رگوله آفشور مورد تایید سازمان های رگوله معتبر جهانی نمی باشد اغلب این سایت ها در جهان به عنوان بروکر های کلاهبردار شناخته می شوند.

در صورتی که بروکر هایی مانند آلپاری ، ویندزور ، آمارکتس ، فارکس چیف و … با اینکه با رگوله آفشور به کارران ایرانی خدمات می دهند ولی تاکنون شاهد هیچ گونه کلاهبرداری از سوی آنها نبوده ایم.

در ادامه نحوه تشخیص بروکر های کلاهبردار را آموزش داده ایم.

کلاهبرداری بروکر چیست ؟

چند نوع کلاهبرداری در بروکر ها داریم. یکی اینکه کندل هارو جا به جا کنند. یکی دیگه این هست که در سرمایه کاربرها دست ببرند. یکی دیگه این هست که اعلام ورشکستگی کنند و یه هو دیگه همه چیز رو بردارن و برن.

اینایی که اینجا نوشتیم، بیشترش در بروکر های تازه کار اتفاق می افته. بروکر های معتبر واقعا ریسک همچین چیزایی رو ندارن.

نحوه تشخیص بروکر های کلاهبردار

به دو مورد توجه کنید. اول رگوله های معتبر. دوم اینکه این بروکر چند ساله داره به مشتریاش خدمات میده. همین دو تا نکته تا حد زیادی مشخص میکنه که باید از کدوم بروکر استفاده کنید. ما در لیست بهترین بروکر های فارکس، با همه ی این المان ها، 4 تا بروکر رو انتخاب کردیم و گذاشتیم اونجا. میتونید از اون 4 مورد که بالای لیست هستند استفاده کنید.

رگولاتور بروکر فارکس

بروکر هایی که رگولاتور فارکس را دریافت کرده اند کلاهبردار نبوده و اعتبار لازم را دارند. بروکر هایی که تحت سازمان های ارائه دهنده رگولاتور فعالیت می کنند ، فعالیت هایشان تحت نظارت این سازمان ها می باشد. بروکر های رگوله دارای های مشتریان را در بانک های معتبر جهانی نگهداری می کنند. و حساب های مشتریان از دارایی های بروکر جداگانه نگهداری می گردد. پس هنگام انتخاب بروکر فارکس حتما به رگوله بودن آن توجه کنید. در همین خصوص، مقاله رگوله های فارکس را نیز مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید : رگوله چیست؟

شفافیت مالی بروکر فارکس

شفافیت مالی بروکر نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. بروکر های کلاهبردار شفافیت مالی نداشته و به گونه ای از لحاظ مالی رفتار گنگی دارند. بروکر باید دارایی های مشتریان را بیمه کرده و حق نگهداری حساب مشتریان نزد خود را ندارد. بروکر باید تعداد مشتریانش ، میزان کمیسیون ، اسپرد ، درآمد و نیز دارایی های مشتریانش مشخص باشد.

آدرس اینترنتی URL صحیح بروکر فارکس

هنگامی که وارد صفحه اصلی سایت یک بروکر برای ثبت نام می شوید ، حتما به آدرس اینترنتی سایت مورد نظر توجه کنید. دقت کنید آدرس مورد نظر را صحیح وارد کرده باشید. زیرا سایتهایی وجود دارند صفحه ای مشابه صفحه اصلی یک بروکر معتبر طراحی کرده و کاربران به اشتباه در یک بروکر کلاهبردار عضو شده و مبالغی را واریز می کنند. بعد از مدتی سایت کلا بسته شده و دارایی های مشتریان از بین خواهد رفت.

آدرس اینترنتی URL صحیح بروکر فارکس
آدرس اینترنتی URL صحیح بروکر فارکس

عدم ثبت نام در بروکر های تحریم شده

هنگام ثبت نام در بروکر فارکس دقت کنید هیچگاه در بروکر هایی که ایرانیان را تحریم کرده و حساب کاربران ایرانی را بلوکه می کنند ثبت نام نکنید. دقت کنید بروکر تفاوت هایی اساسی با صرافی های ارز دیجیتال دارد. در بسیاری از صرافی های ارز دیجیتال حتی اگر با سرور ترید (فیلترشکن برای متاتریدر) و تغییر IP در آنها ثبت نام کنید ، به جز بایننس احراز هویت اجباری نمی باشد و در صورت استفاده از آدرس IP اختصاصی و ثابت صرافی نمی تواند تشخیص دهد شما ایرانی هستید. ولی در مورد بروکر ها اوضاع متفاوت است.

در تمامی بروکر های معتبر احراز هویت کاربران‌ اجباری می باشد. در این زمینه شرکت هایی وجود دارند که به عنوان بروکر کلاهبردار شناخته شده اند. این شرکت ها و یا افراد با این ادعا که نماینده بروکر های معروف تحریم شده هستند ، سایتی مشابه بروکر های تحریم شده ایجاد کرده و ادعا می کنند می توانند کاربران ایرانی را در این بروکر ها ثبت نام کنند.

در صورتی که این افراد مدارک لازم جهت احراز هویت را از مشتریان دریافت کرده و با جعل سند ، مدارک تقلبی به بروکر ارسال می کنند. دقت کنید در صورت تقلب و تشخیص بروکر مبنی بر جعل اسناد شما بروکر حساب شما را مسدود کرده و دیگر نمی توانید به پولتان دسترسی داشته باشید. این نوع بروکر های کلاهبردار در ایران بیشتر می باشند.

جلوگیری از کلاهبرداری بروکر های فارکس
جلوگیری از کلاهبرداری بروکر های فارکس

عدم ثبت نام در بروکر های ناشناخته

اگر مدتی در بازار فارکس به آموزش و فعالیت بپردازید خواهید دید تعدادی از بروکر ها تجربه چند ساله داشته و مشتریان زیادی از سراسر جهان به خود جذب کرده اند. دقت کنید درآمد بروکر ها از اسپرد و کمیسیون معاملات مشتریان می باشد. پس بروکر ها مخصوصا بروکر های تازه کار همچنان در حال تبلیغ و وعده و وعید برای مشتریانشان هستند تا بتوانند مشتریان‌ بیشتری جذب کنند.

دقت کنید در بازار فارکس اولین هدفتان باید حفظ سرمایه تان باشد. پس هیچگاه در بروکر های کم سابقه ، جدید و ناشناخته ثبت نام نکنید. علاوه بر بروکر سابقه و خوشنامی یک بروکر اهمیت بسیار زیادی داشته و احتمال کلاهبرداری بروکر در بروکر ها با سابقه بالا کم است.

بررسی شماره ثبت بروکر

با توجه به توصیه های بالا باز هم هستند کسانی که حاضرند در بروکر های تازه کار ثبت نام‌ کرده و سرمایه گذاری کنند. بروکر های کلاهبرداری هستند که ادعا می کنند رگولاتور هستند. زمانی که از آنها درخواست شماره ثبت کنید برایتان ارسال می کنند. آنها تقریبا اطمینان کامل دارند ، کسی صحت این شماره ثبت را بررسی نخواهد کرد!

در اکثر مواقع بروکر های کلاهبردار از شماره ثبت شرکتی دیگر استفاده می کنند. پس حتی اگر ریسک کرده و در بروکر های تازه تاسیس و یا ناشناخته ثبت نام کنید حتی شماره ثبت بروکر را به دقت بررسی کرده و از صحت آن اطمینان حاصل کنید.

شخص ثالث در کلاهبرداری بروکر ها چیست؟

در این نوع کلاهبرداری شخص ثالثی اقدام‌ به ساخت سایتی کاملا حرفه ای و مشابه با سایت اصلی بروکر کرده و شماره تماس هایی از مشتریان نیز در اختیار دارد. این فرد با مشتریان تماس گرفته و با وانمود کردن به اینکه از پشتیبانی است ادعا می کند آدرس سایت عوض شده و آنها را به سایت جدید هدایت می کند. این افراد شماره تماس های مشتریان یک بروکر را از کانال های شبکه های اجتماعی و سایر فضا های مجازی پیدا می کنند. زیرا اکثر هواداران اکثر بروکر ها در شبکه های اجتماعی گرد هم می آیند.

بروکر های کلاهبردار فارکس
بروکر های کلاهبردار فارکس

جالب است بدانید کمتر بروکری یافت می شود که بخواهد به سابقه درخشان خود لطمه وارد کرده و اقدام به کلاهبرداری از مشتریانش کند. از طرف دیگر کلاهبرداری بروکر ها و از دست رفتن سرمایه ایرانیان همچنان ادامه دارد. پس برای تشخیص بروکر های کلاهبردار و نیز نحوه کلاهبرداری آنها با ما همراه باشید.

کلاهبرداری بروکر ها در ایران ( بروکر های کلاهبردار )

خوشبختانه در طول چندین سال فعالیت بروکر ها در جهان ، میزان کلاهبرداری بروکر ها در جهان کاهش پیدا کرده است. از طرف دیگر ، مشتریان با بروکر ها آشنایی ‌کافی داشته و کمتر کسی پیدا می شود با سرمایه خود ریسک کرده و سراغ بروکر های ناآشنا و کلاهبردار برود. ولی کلاهبرداری بروکر ها در ایران همچنان به چشم می خورد و بروکر های کلاهبردار به دلیل عدم نظارت اقدام‌ به فریب افراد تازه وارد کرده و سعی در کسب سود از این افراد کنند.

دقت کنید با اینکه بهترین بروکر های جهان به ایرانیان خدمات نمی دهد ، ولی بروکر های معتبر و با سابقه زیادی نیز وجود دارند که امکان ثبت نام کاربران‌ ایرانی را مهیا ساخته اند و ایرانیان می توانند در آنها سرمایه گذاری کرده و معامله کنند.

سوالات متداول

نحوه شناخت کلاهبرداری بروکر ها چیست؟

بروکر های کلاهبردار اغلب مشتریان خود را از شبکه های اجتماعی پیدا می کنند. و با نمایش دادن زندگی لوکس به کاربران وعده داده و آنها را به سمت بروکر های کلاهبردار می کشانند.

آیا بروکر ها می توانند سرمایه شما را پس ندهند؟

بله ، زیرا در صورت این کار پیگیری قانونی بسیار مشکل خواهد بود و کمتر کاربری در فارکس پیدا می شود با حقوق خود آشنایی کافی داشته باشد.

آیا فارکس حرام است؟

صحت معاملات در فارکس متوقف بر رعایت ضوابط شرعی و قانونی است.

آیا فارکس کلاهبرداری است؟

خیر ، فارکس ذاتا کلاهبرداری نیست. ولی افراد زیادی هستند که در فارکس اقدام به کلاهبرداری می کنند.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

نظرات و بررسی های کاربران

2 دیدگاه برای “تشخیص بروکرهای کلاهبردار فارکس – لیست بروکر های کلابردار

  1. علی بهجت

    با سلام
    لطفا و خواهشاً رسانه بکنید من علی بهجت مدیر شرکت آکو ترید استانبول هستم متاسفانه نماینده و ای بی بروکر آیرون آف اکس بودم و مبلغ ۱۴۰ هزار دلار من و مجموعه ام رو مسدود و بلاک کرده و اجازه دسترسی رو نمیدهند و متاسفانه دستمان به جایی نمی‌رسه لطفا از کلاه برداری این بروکر ironfx در همه جا پرده برداری کنید من کاملا با مدرک و اسناد براتون ثابت میکنم و مدیرشان امید همایونی که استاد کلاه برداری و مخ زنی هست لطفا در دام این بروکر گرفتار نشوید ممنون

    • طلا

      سلام آقای بهجت من خیلی وقته با آیرون کار میکنم اتفاقا بروکر خوبیه واهل کلاهبرداری نیست ولی اون شخصی که نام بردین چرا ایشون اعتماد مدیر آیرون رو جلب کرده وهراز گاهی تیمهایی که اجبارن با ایشون کار میکنن رو میپیچونه ولی خود بروکر خیلی سالمه مشکل همون شخصه هرجا سخن از ایرانی میاد تهش میشه کلاهبرداری😂

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.