بهترین بروکر ها برای معامله سهام خارجی و شاخص ها در فارکس 2024

با توجه به بررسی های انجام شده بروکر های آلپاری ، HYCM ، AUS Global ، IFC Markets ، کپیتال اکستند و لایت فایننس بهترین بروکر ها برای معامله سهام خارجی و شاخص ها در فارکس هستند. تعداد سهام خارجی درج شده در این بروکر ها زیاد بوده و همچنین اسپرد ترید در آنها نیز منصفانه است. ناگفته نماند این ۵ بروکر همگی معتبر و رگوله بوده و به ایرانیان خدمات می دهند.

بسیاری از بروکر های معتبر در جهان به ایرانیان سرویس نمی دهند ، ولی باز هم بروکر های رگوله و معتبری هستند که به ایرانیان سرویس می دهند. از لینک بهترین بروکر های فارکس برای ایرانیان می توانید آنها را مشاهده کرده و اطلاعات مورد نیاز از هر کدام از آنها را مشاهده و بررسی کنید.

در لیست زیر بهترین بروکر ها برای معامله سهام خارجی و شاخص ها را می بینید.

بهترین بروکر ها برای معامله سهام خارجی و شاخص ها برای ایرانیان

فهرست مطالب

  بهترین بروکر ها برای معامله سهام خارجی و شاخص ها

  5-16-6

  برای تدوین این مطلب ابتدا متخصصین تیم ایتسکا حدود 30 بروکر را بررسی کرده و از میان آنها فقط بروکر های معتبری که به ایرانیان خدمات می دهند را برگزیده است.

  ما در تمامی این بروکر ها ثبت نام کرده و حساب داریم. برای بررسی و ارائه اطلاعات دقیق تر خدمت شما ، ما وارد متاتریدر تک تک این بروکر ها شدیم تا ببینیم در هر کدام از آنها چه تعداد سهام خارجی از کدام بورس ها و شاخص ها درج شده است. سپس میزان اسپرد آنها را نیز بررسی کردیم تا بتوانیم جدول بالا را خدمت شما عرضه کنیم.

  بروکر های بیان شده در این مطلب سیگنال دهی نبوده و توصیه می کنیم قبل از سرمایه گذاری در هر بروکری تحقیقات لازم را به عمل آورید.

   

  مقایسه بهترین بروکر ها برای ترید سهام خارجی در فارکس

  نام بروکر تعداد سهام و شاخص درج شده در بروکر رگوله
  آلپاری 649 Mauritius ، NBRB ، Mwali International Services Authority
  HYCM 241 CySEC , FCA , CIMA , DIFC FCASVG
  AUS Global 272 ASIC ، MU FSC FSCA
  IFC Markets 460 CySec , BVI FSC
  کپیتال اکستند 110 FSC Mauritius، آژانس مقررات توسعه بازار های مالی جمهوری قزاقستان، FINACOM
  لایت فایننس 152 CySec ، Marshall Islands, FSA

  در این قسمت نحوه انتخاب بهترین بروکر برای معامله سهام خارجی را می بینید.

  تعداد سهام خارجی و شاخص های درج شده در بروکر

  یکی از اصلی ترین معیار ها برای انتخاب بهترین بروکر برای معامله سهام خارجی و شاخص ها ، تعداد سهام خارجی و شاخص های درج شده در بروکر است.

  برای تدوین این مطلب ما بروکر های زیادی رو بررسی کردیم.

  ازونجایی که در اکثر بروکر هایی که به ایرانیا خدمات میدن حساب داریم ، وارد متاتریدر شده و از قسمت Symbols ، تعداد سهام درج شده در هر بروکر رو بررسی کردیم.

  برای مثال یکی از بهترین بروکر هایی که به ایرانیا خدمات میده ویندزوره ، ولی متاسفانه تعداد سهام خارجی قابل معامله در این بروکر کمتر از ۱۰ تاست و برا معامله سهام خارجی توصیه نمیشه.

  بهترین بروکر ها برای معامله سهام خارجی و شاخص ها
  بهترین بروکر ها برای معامله سهام خارجی و شاخص ها

  به این دلیل همیشه در مطالبمون توصیه می کنیم قبل از انتخاب بروکر مناسب هدف خودتون رو از فارکس مشخص کنین.

  در این بررسی بروکر IFC Markets یکی از بروکر هایی هستش که واقعا تنوع سهام خارجی درج شده درش زیاده و بیش از۴۰۰ سهام و شاخص درج شده داره.

  حالا چرا ما این بروکرو به عنوان بهترین معرفی نکردیم و در ابتدای جدول قرار ندادیم؟؟

  چون معیار های دیگه ای هم برا انتخاب داریم : اسپرد

  اسپرد معامله سهام خارجی در بروکر

  اسپرد در فارکس یکی از مهمترین معیار ها برای بررسی و انتخاب بروکر ممتاز است. در این بررسی ما علاوه بر تعداد سهام خارجی درج شده در بروکر اسپرد اونارو هم مقایسه کردیم. میزان اسپرد هر سهم در مقابل آن در پنجره مارکت واچ متاتریدر و یا در قسمت زیرین پنجره Symbol ها موقع بررسی نوشته میشه. و ما حتی برای اطمینان بیشتر برای بررسی اسپرد بروکر برا هر سهم یه اوردر جدید باز میکنیم و میزان اسپرد رو اونجا هم چک می کنیم.

  ما در این تحقیق میانگین اسپرد معامله سهم های هر بروکر رو در نظر گرفتیم.

  اینم بگم میزان اسپرد سهام مختلف تو‌ بروکرای مختلف متفاوته. برای مثال بهترین بروکر برای معامله شاخص داوجونز و برای معامله شاخص نفت ایکس چیف هستش.

  ولی این لیست بروکرا برا کسایی فراهم شده که می خوان اکثرا با سهام خارجی معامله کنن.

  بروکر IFC Markets با اینکه تنوع سهام بسیار خوبی دارد ، ولی اسپرد های آن نسبت به بروکر HYCM و AUS Global بالاست . به این دلیل رتبشو یکم پایین تر آوردیم.

  از طرف دیگه بروکر HYCM هم امکان ترید بیشتر از ۲۰۰ سهام‌ خارجی از ایران رو فراهم کرده و هم اسپرد های پایین تر و عادلانه تری برای معامله سهام داره.

  رگوله بروکر ها

  شاید بهتر بود این مورد رو اول می نوشتم. ولی خب اینجا میارمش ، چون من اصلا بروکر هایی که رگوله و معتبر نیستن رو تو جدول بالا ننوشتم. و اولین موردی که موقع نوشتن این مطلب بررسی کردم همین رگوله و معتبر بودن بروکر بوده.

  هنگام ورود به بازار سرمایه اولین اولویتمون باید امنیت سرمایه و پولمون باشه. جدا از تبلیغات زیادی که بروکرا می کنن ، ما اول باید مطمئن بشیم‌ بروکر معتبر و به عبارتی ازمون دزدی نمیکنه. به این دلیل باید بروکر هایی که برا سرمایه گذاری انتخاب می کنیم حتما تحت نظارت سازمان های رگولاسیون قرار داشته باشن.

  بهترین بروکر ها برای معامله سهام خارجی و شاخص ها در فارکس
  بهترین بروکر ها برای معامله سهام خارجی و شاخص ها در فارکس
  رگوله بروکر ها
  رگوله بروکر ها

  من خودم شخصا در بروکری که هزار تا مزایا و خدمات داشته باشه ولی رگوله نباشه و یا رگولش خوب نباشه اصلا سرمایه گذاری نمی کنم.

  به دلیل هنگام ارائه لیست بالا و مشخص کردن بهترین بروکر ها برای معامله سهام خارجی ، بروکر هایی که رگوله نداشتن و یا رگولشون خوب نبود رو همون اول خط زدم.

  خدمات به ایرانیان

  متاسفانه اکثر بروکر های معتبر تو دنیا به ایرانیا خدمات نمیدن. به این دلیل ما حوزه تحقیقمون رو به بروکر هایی محدود کردیم که به کاربران ایرانی سرویس میدن.

  بروکر هایی که معرفی کردیم همگی به ایرانیا خدمات میدن و با خیال راحت می تونید در اونا ثبت نام کنین.

  جزئیات بهترین بروکر ها برای معامله سهام خارجی و شاخص ها در فارکس

  در این قسمت بروکر هایی که معرفی کردیم رو‌ با جزئیات بیشتری بررسی می کنیم.

  بروکر آلپاری

  بروکر آلپاری یکی از معروف ترین و بهترین بروکر ها برای معامله سهام خارجی و شاخص ها از ایران است. در این بروکر 649 سهام خارجی و شاخص ها را می توان معامله کرد. یعنی می توان 631 سهام خارجی و 18 شاخص را ترید کرد. 

  من برای اطمینان بیشتر وارد متاتریدر تک تک این بروکرا شدم و تعداد سهام خارجی که این بروکرا ارائه می دن رو به صورت دستی شمردم و براتون اسکرین گرفتم تا ببینید از کجا می تونید این سهام رو تو این بروکرا ببینید و ازش برای ترید استفاده کنید.

  زینب اصغری – مدیر تولید محتوای ایتسکا

   

  بروکر HYCM

  بروکر HYCM یکی دیگر از بهترین بروکر ها برای معامله سهام خارجی و شاخص ها در فارکس از ایران است. در این بروکر 241 سهام خارجی و شاخص را می توان معامله کرد. با توجه به بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدم در کل اسپرد های این بروکر منصفانه تر و کمتر بوده و آن را به ابتدای لیست خودمون آوردیم.

  در بروکر HYCM می توان 29 شاخص Indices ، 12 شاخص انرژی ، 6 سهم از فرانسه ، 12 سهم از آلمان ، 4 سهم از اسپانیا ، 118 سهام آمریکایی و 60 سهام چینی را معامله کرد.

  برای مثال اسکرین زیر از متاتریدر بروکر hycm گرفتیم و می‌تونید لیست سهام چینی که در این بروکر میشه ترید کرد رو دید.

  hycm بهترین بروکر برای معامله سهام خارجی و بورس
  hycm بهترین بروکر برای معامله سهام خارجی و بورس

  بروکر AUS Global

  در بروکر AUS Global می توان 272 سهام خارجی و شاخص هارو ترید کرد. در این بروکر می توان 220 سهام آمریکایی ، 32 سهام بریتانیا و 20 سهم اروپایی درج شده است. در شکل زیر از قسمت Symbols می توانید لیست سهام و شاخص هارو ببینید. اسپرد های این بروکر نیز نسبت به بروکر های بعدی رقابتی تر و بهتر هستند.

  برای مثال در شکل زیر لیست سهام آمریکایی که می توان در بروکر AUS Global معامله کرد را می بینید.

  بروکر AUS Global
  بروکر AUS Global

   

  بروکر IFC Markets

  در بروکر IFC Markets می توان 460 سهام خارجی را معامله کرد. IFC Markets تنها بروکری است که هم به ایرانیان سرویس داده و هم بیش از 400 سهام خارجی در آن درج شده است. افرادی که علاقه زیادی به ترید سهام خارجی دارند ، این بروکر گرینه خوبی برای آنهاست. زیرا تنوع سهام در این بروکر بالاست.

  در بروکر IFC Markets 14 شاخص ، 93 سهام بورس نیویورک NYSE ، 37 سهم از بورس نزدک NASDAQ ، 34 سهم از بورس لندن ، 29 سهم از بورس آلمان ، 62 سهام چینی (بورس هنگ کنگ) ، 86 سهام از ژاپن ، 58 سهام استرالیا و 47 سهم از تورنتوی کانادا را می توان معامله کرد.

  برای مثال در شکل زیر نماد های این بروکر را می بینید . اگر بر روی هر بخش کلیک کنید (مثلا NYSE) سهام بورس نیویورک را خواهید دید.

  بروکر IFC Markets
  بروکر IFC Markets

   

  بروکر کپیتال اکستند

  بروکر کپیتال اکستند نیز یکی از بروکر های معتبری است که به ایراینان خدمات داده و 110 سهام خارجی را می توان در آن ترید کرد. در بروکر کپیتال اکستند 64 سهام از بورس آمریکا ، 31 سهم از بورس اروپا و 15 شاخص درج شده است.

  برای مثال در شکل زیر نماد های این بروکر را می بینید . اگر قسمت Shares را باز کنید ، سهام های خارجی درج شده در آن را خواهید دید. برای مثال در شکل زیر سهام اروپایی درج شده در بروکر کپیتال اکستند را می بینید.

  بروکر کپیتال اکستند
  بروکر کپیتال اکستند

   

  بروکر لایت فایننس

  در بروکر لایت فایننس می توان 152 سهام خارجی را ترید کرد. در بروکر لایت فایننس 35 سهم از بورس EPA ، 37 سهم از بورس نزدک NASDAQ ، 63 سهم از بورس نیویورک NYSE و 17 شاخص در آن درج شده است.

  برای مثال در شکل زیر سهام بورس نزدک را می بینید که در لایت فایننس درج شده است.

  بروکر لایت فایننس
  بروکر لایت فایننس

   

  آلپاری
  آلپاری
  امتیاز بروکر: 4.7/5
  یکی از بروکر‌های قدیمی و قابل‌اعتماد که خدمات خوبی به کاربران ارائه می‌دهد.
  آلپاری
  حداقل موجودی:$1
  امتیاز اپلیکیشن موبایل: 3
  نحوه واریز:اسکریل، کارت های بانکی ، وب مانی ، تتر، تاپ چنج - ریالی
  متد های برداشت:اسکریل، کارت های بانکی ، وب مانی ، تتر، تاپ چنج - ریالی
  هزینه تراکنش برای برداشت پول:$1
  نماد های معاملاتی254
  هزینه در صورت غیر فعال بودن:بله
  HYCM
  HYCM
  امتیاز بروکر: 4.3/5
  توصیه شده برای ترید CFD و کسانی که میخواهند از پلتفرم متاتریدر استفاده کنند. بروکر اچ وای سی ام، یکی از بروکر های با سابقه است.
  HYCM
  حداقل موجودی:$20
  امتیاز اپلیکیشن موبایل: 1
  نحوه واریز:انتقال بانکی بین المللی - وب مانی - کریپتو
  متد های برداشت:انتقال بانکی بین المللی - وب مانی - کریپتو
  هزینه تراکنش برای برداشت پول:$0
  نماد های معاملاتی326
  هزینه در صورت غیر فعال بودن:بله
  AUS Global
  AUS Global
  امتیاز بروکر: 4.2/5

  برای ترید طلا و ترید یورو توصیه میشود.

  AUS Global
  حداقل موجودی:50 $
  امتیاز اپلیکیشن موبایل:3.2
  نحوه واریز:ریالی، کریپتو، وبمانی
  متد های برداشت:ریالی، کریپتو، وبمانی
  هزینه تراکنش برای برداشت پول:1 $
  نماد های معاملاتیبیش از 200 نماد
  هزینه در صورت غیر فعال بودن:بله
  IFC Markets
  IFC Markets
  امتیاز بروکر: 3.9/5
  دارای رگوله معتبر و پلتفرم‌های مناسب برای استفاده کاربران.
  IFC Markets
  حداقل موجودی:$10
  امتیاز اپلیکیشن موبایل: 4.0
  نحوه واریز:کارت بانکی، Skrill، Neteller، WebMoney، Bitcoin، Perfect Money، و سایر روش های پرداخت
  متد های برداشت:کارت بانکی، Skrill، Neteller، WebMoney، Bitcoin، Perfect Money، و سایر روش های پرداخت
  هزینه تراکنش برای برداشت پول:0.5%
  نماد های معاملاتیبیش از 700
  هزینه در صورت غیر فعال بودن:خیر
  کپیتال اکستند
  کپیتال اکستند
  امتیاز بروکر: 4.2/5
  دارای رگوله معتبر و پلتفرم‌های مناسب برای استفاده کاربران.
  کپیتال اکستند
  حداقل موجودی:$12
  امتیاز اپلیکیشن موبایل: 3.0
  نحوه واریز:ریالی، کریپتو، وب‌مانی
  متد های برداشت:ریالی، کریپتو، وب‌مانی
  هزینه تراکنش برای برداشت پول:$1
  نماد های معاملاتی327
  هزینه در صورت غیر فعال بودن:بله
  لایت فایننس
  لایت فایننس
  امتیاز بروکر: 4.1/5

  توصیه شده برای ترید فارکس ، CFD ها و استفاده از حساب اسلامی

  لایت فایننس
  حداقل موجودی:$10
  امتیاز اپلیکیشن موبایل:3.8
  نحوه واریز:تاپ چنج، ادونس کش ، تتر، ترون
  متد های برداشت:تاپ چنج، ادونس کش ، تتر، ترون
  هزینه تراکنش برای برداشت پول:تتر و تاپچنج رایگان - وبمانی 2.5 درصد
  نماد های معاملاتیبیش از 300
  هزینه در صورت غیر فعال بودن:خیر

   

  نتیجه گیری

  برای آماده سازی این مقاله ما بروکر های زیادی رو بررسی کردیم تا بتونیم بهترین بروکر ها برای معامله سهام خارجی رو معرفی کنیم.

  ما به این نتیجه رسیدیم بروکر های آلپاری ، HYCM ، AUS Global ، IFC Markets ، کپیتال اکستند و لایت فایننس بهترین بروکر ها برای معامله سهام خارجی و شاخص ها در فارکس هستند.

  چون هم تعداد سهامی که تو این بروکرا درج شده بالاست و هم میزان اسپردی که بابت معامله سهام و شاخص ها بروکر به عنوان کترمزد دریافت میکنه منصفانست.

  ما در سایت خود تجربه های تریدرا رو‌ هم به اشتراک میگذاریم. به این دلیل اگر با بروکر های بالا و یا سایر بروکر ها کار کردین و تجربه دارین ، خوشحال می شیم تجربه های خودتون رو با ما به اشتراک بگذارین.

   

  سوالات متداول

  بهترین بروکر ها برای معامله سهام خارجی و شاخص ها کدامند؟

  • آلپاری
  • بروکر HYCM
  • بروکر AUS Global
  • بروکر IFC Markets
  • کپیتال اکستند
  • لایت فایننس

  بهترین بروکر برای خرید سهام چینی چیست؟

  بروکر های HYCM و IFC Markets

  سهام استرالیا را در کدام بروکر معامله کنیم؟

  بروکر IFC Markets

  بهترین بروکر برای معامله سهام بورس آلمانی کدام است؟

  بروکر های HYCM و IFC Markets

  سهام آلمانی در کدام بروکر درج شده است؟

  بروکر های HYCM و IFC Markets

   

   

   

  فهرست مطالب

   بهترین بروکر ها برای معامله سهام خارجی و شاخص ها

   5-16-6
   سعید محمدی
   سعید محمدی

   تریدر - مشاور مالی - نویسنده

   نویسنده این مقاله

   من موسس وبسایت ایتسکا هستم و از سال 2021 در حال مدیریت و رهبری این وبسایت هستم. تخصص اصلی من در حوزه فارکس و البته مارکتینگ است. من شخصا تمام بروکر هایی که در وبسایت ایتسکا معرفی شده است را به صورت کامل با پول واقعی و حساب ریل بررسی کرده ام. تمامی نقد ها و بررسی هایی که نگاشته ام بر مبنای مشاهدات من در بروکر هاست. سوابق حرفه ای من شامل مدرک معامله گری ارز های دیجیتال از مجموعه بین المللی IEC و مدرک معامله گری در بازار های مالی و مدرک شناسایی اصول بازار سرمایه است. من عضور رسمی انجمن انفورماتیک ایران و مشاور مالی در شرکت های ایرانی و غیر ایرانی هستم.

   سعید محمدی

   تریدر - مشاور مالی - نویسنده

   تمامی اطلاعاتی که در وب‌سایت ایتسکا مشاهده می‌کنید بر مبنای اطلاعات دقیق از بروکرها و تجربه کاربران وب‌سایت ما است. تمامی نقدها و نقطه‌نظرات کاربران در خصوص بروکرها در لیست ما و امتیازدهی‌های ما لحاظ می‌شوند. ما نظرات کاربران را به همراه بیش از 5 سال سابقه در بررسی بروکرها را جمع‌بندی کرده‌ایم. در صفحه مقابل، می‌توانید در خصوص اینکه ما چگونه بررسی میکنیم بیشتر بخوانید.

   0امتیازی ثبت نشده

   متوسط امتیاز از 0 کاربر

   0 رای
   0 رای
   0 رای
   0 رای
   0 رای

   ارسال نظر و ثبت امتیاز

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   انصراف

   لطفا ابتدا لاگین نمایید.