رگوله CFTC‌ یا Commodity Futures Trading Commission Us | نهاد نظارتی ایالت متحده

رگوله CFTC‌ یا Commodity Futures Trading Commission Us | نهاد نظارتی ایالت متحده - رگوله cftc

رگوله CFTC جز معتبرترین رگوله‌های جهان است که در ارتباط با کمیسیون معاملات آتی کالا فعالیت دارد. این رگوله رتبه سطح یک در جهان را به خود اختصاص می‌دهد. ماموریت کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) ارتقا دادن، یکپارچگی، انعطاف پذیری و سرزندگی بازارهای ایالات متحده به وسیله ارائه مقررات درست است.
CFTC تعهد دارد که هر روز بتواند بهترین روش‌ها را به کار گیرد و خودش را در بالاترین سطح استاندارد حرفه‌ای نگه دارد.
آینده نگری CFTC نشان می‌دهد که می‌خواهد خودش را به چالش بکشد تا از موانع رد شود.
از نظر کار تیمی CFTC مجموعه‌ای حرفه‌ای است که مهارت‌ها و پیشینه‌های مختلف را ارزش گذاری می‌کند تا بتواند به هدف خود برسد.
تمامی قوانین و فرایندهای تنظیم شده در CFTC شفافیت خوبی ارائه می‌دهند.

بیشتر بخوانید: رگوله چیست؟

نام اختصاریCFTC
نام کاملCommodity futures trading commission Us
کشورایالت متحده
سطحیک
وب سایتwww.cftc.gov
رگوله CFTC‌ یا Commodity Futures Trading Commission Us | نهاد نظارتی ایالت متحده - رگوله cftc
رگوله CFTC‌ یا Commodity Futures Trading Commission Us | نهاد نظارتی ایالت متحده 1

تاریخچه CFTC

قراردادهای آتی برای کالاهای کشاورزی بیش از ۱۵۰ سال در ایالت متحده معامله می‌شود. از دهه ۱۹۲۰ این فعالیت‌ها تحت مقررات CFTC فدرال قرار دارد. زمانی که قانون کمیسیون معاملات آتی کالا تصویب شد، اکثر معاملات در بخش کشاورزی انجام گرفت. در طول این سال‌ها صنعت آتی تنوع و پیچیدگی‌هایی داشت.

رئیس و کمیسیونرها

سازمان CFTC از ۵ کمیسر تشکیل شده که توسط رئیس جمهور و بنا به مشورت و موافقت سنا برای یک دوره ۵ ساله انتخاب می‌شوند. رئیس جمهور بنا به موافقت مجلس سنا یکی از کمیسرها را به عنوان رئیس تعیین می‌کند.
در هر یک از حزب‌های سیاسی بیش از سه کمیسر نمی‌تواند حضور داشته باشد. زمانی که رئیس تایید شده توسط سنا غایب شود، به انتخاب یکی از کمیسیونرهای حاضر رئیسی انتخاب شده و به عنوان سرپرست فعالیت خواهد کرد.

سازماندهی CFTC

سازمان CFTC از یک دفتر رئیس، کمیسیونرها و همچنین ۱۴ بخش و دفتر عامل آژانس تشکیل شده است. ریاست سازمان CFTC توسط رئیس اجرایی آژانس رهبری می‌شود.

دفتر رئیس

دفتر رئیس از رئیس اجرایی و کارکنان اختصاصی او تشکیل شده است. این افراد با رهبری رئیس مدیریت روزنامه آژانس را بر عهده دارد، امور کمیسیون را هماهنگ کرده و دستور کار و اجرایی CFTC را شکل می‌دهد.

تیم رهبری اجرایی

تیم رهبری اجرایی CFTC از روسای هر بخش، دفتر عملیاتی، رئیس ستاد، مدیر آژانس و رئیس CFTC به عنوان رئیس اجرایی تشکیل شده است. این افراد مسئول اجرای دستور کار اداری، نظارتی و اجرای CFTC بنا به دستور رئیس هستند.

رگوله CFTC‌ یا Commodity Futures Trading Commission Us | نهاد نظارتی ایالت متحده - رگوله cftc
رگوله CFTC‌ یا Commodity Futures Trading Commission Us | نهاد نظارتی ایالت متحده 2

بخش ها و دفاتر عملیاتی

سازمان CFTC دارای بخش‌های مختلفی است که هر کدام دفاتر عملیاتی خاص خود را دارند تا بتوانند عملکرد بهتری در ارائه بازارهای مالی شفاف داشته باشند.

بخش تسویه

وظیفه بخش تسفیه نظارت بر سایر فعالان بازار و فرایند تسفیه آنها است. فعالان بازار شامل: بازرگانان کمیسیون آتی، معامله‌گران مبادله، شرکت کنندگان عمده و معامله‌گران بزرگ است.

بخش اجرایی

بخش اجرایی وظیفه دارد آن دسته از فعالانی که از قانون بورس کالا و مقررات کمیسیون تخلف کرده‌اند را بررسی کرده و تحت پیگرد قانونی قرار دهد. این تخلفات شامل: تقلب، دستکاری و سو استفاده در بازارهای مالی و کالاها است. وجود این تخلفات باعث آسیب رساندن به یکپارچگی بازار، فعالان بازار و مردم می‌شود.

بخش نظارت

عملکرد بخش نظارت باعث ایجاد بازارهایی باز، شفاف و منصفانه می‌شود.

بخش اداری

بخش اداری مدیریت داخلی پرسنلی، مالی، فناوری، امنیتی و استراتژیک کمیسیون را بر عهده دارد. این بخش به طور موثر و کارآمد می‌تواند ماموریت کمیسیون را با موفقیت انجام دهد.

نتیجه گیری

رگلاتوری CFTC متعلق به ایالت متحده آمریکاست و رتبه سطح ۱ جهان را دارد. این سازمان دارای قوانینی است که وظیفه نظارت و بازرسی سایر نهادها را به عهده دارد تا در نهایت بتواند در بازارهای مالی شفافیت بیشتری ایجاد کند. این رگلاتوری کشور ایران را تحریم کرده و به ایرانیان خدمات ارائه نمی‌دهد.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.