رگوله  NSSMC یا National Securities and Stock Market Commission (NSSMC) – نهاد نظارتی اوکراین

رگوله  NSSMC یا National Securities and Stock Market Commission (NSSMC) - نهاد نظارتی اوکراین - رگوله nssmc

کمیسیون ملی اوراق بهادار و بازار سهام NSSMC یک نهاد دانشگاهی دولتی است که زیرمجموعه رئیس جمهور اوکراین و پاسخگو به شورای عالی اوکراین است.

NSSMC متشکل از رئیس کمیسیون و شش عضو کمیسیون است که بر اساس احکام رئیس جمهور اوکراین منصوب و برکنار می شوند. این سازمان به خاطر عملکردهای مطلوبی که داشته، توانسته رتبه چهارم را به خودش اختصاص دهد.

نام اختصاصیNSS,MC
نام کاملNational Securities and Stock Market Commission (NSSMC)
کشوراوکراین
سطحچهارم
وب سایتwww.nssmc.gov.ua

بیشتر بدانید: رگوله چیست؟

تاریخچه NSSMC

در 14 فوریه 1997،NSSMC مقررات مربوط به کمیسیون را اصلاح کرد که به موجب آن کمیسیون به عنوان یک نهاد دولتی تابع رئیس جمهور اوکراین و پاسخگو به شورای عالی اوکراین معرفی شد.

در 7 ژوئیه 2011، این نهاد نام خود را به نام فعلی کمیسیون ملی اوراق بهادار و بورس تغییر داد. با فرمان رئیس جمهور اوکراین در 23 نوامبر 2011، ویرایش فعلی مقررات NCSSMF تصویب شد.

ساختار NSSMC

سیستم بدنه NSSMC شامل: دفتر مرکزی و چهار دفتر منطقه ای است.

شکل اصلی کار کمیسیون جلساتی است که به طور منظم با تصمیم رئیس (دو بار در هفته) برگزار می شود.

اهداف NSSMC

هدف NSSMC این است که از طریق وظایف نظارتی خود، شرایطی را برای عملکرد مناسب و کارآمد بازار اوراق بهادار، تامین سرمایه نقدی نیازهای اقتصاد کشور با ایجاد مکانیزمی برای انباشت، توزیع و تامین سرمایه نقدی مورد نیاز اقتصاد کشور ایجاد کند.

عملکرد قانونی NSSMC

با تصویب قانون اوکراین “در مورد اوراق بهادار و بورس” در سال 1991، بازار اوراق بهادار داخلی شکل گیری خود را آغاز کرد. سپس اوکراین در سطح قانونگذاری ابزارهای مالی و شرکت کنندگان حرفه ای بازار اوراق بهادار را دریافت کرد.

مهمترین مورد در تعیین چارچوب قانونی برای تنظیم دولتی بازار اوراق بهادار، فرمان رئیس جمهور اوکراین بود که کمیسیون دولتی اوراق بهادار و بازار سهام را در 12 ژوئن 1995 تأسیس کرد.

وظایف NSSMC

وظایف اصلی کمیسیون توسط قانون اوکراین “در مورد تنظیم دولتی بازار اوراق بهادار در اوکراین” که در سال 1996 تصویب شد، تعریف شده است.

زیر مجموعه NSSMC

دوازده کمیته فعال در کمیسیون وجود دارد. هدف آنها هماهنگی بهتر واحدهای ساختاری و اجرای موثر اختیارات کمیسیون است. نمایندگان سازمان های جامعه مدنی در کار کمیته ها مشارکت دارند.

از جمله سازمان های زیرمجموعه NSSMC عبارتند از:

  • آژانس توسعه زیرساخت بازار بورس اوکراین (SMIDA)،
  • سپرده گذاری ملی اوکراین

SMIDA که در سال 1998 تأسیس شد، پشتیبانی سازمانی، فنی و منابع را برای وظایف تنظیم کننده ارائه داد تا زیرساخت های بازار سهام اوکراین و مطابقت آن با استانداردهای جهانی را توسعه دهد.

بیانیه های چشم انداز

NSSMC به دنبال کسب اطمینان از:

  • اصلاحات بیشتر و توسعه بخش مالی اوکراین مطابق با بهترین شیوه های بین المللی
  • اطمینان از اجرای اقدامات پیش بینی شده در توافقنامه انجمن بین اوکراین از یک سو واتحادیه اتمی اروپا از سوی دیگر
  • جامعه انرژی و کشورهای عضو آنها
  • استراتژی NSSMC

استراتژی 2025 شامل پنج حوزه استراتژیک است: ثبات مالی، توسعه اقتصاد خرد، شمول مالی، توسعه بازارهای مالی و توسعه نوآورانه. هر حوزه حاوی اهداف استراتژیک و شاخص های اجرایی آنها است.

کار کمیسیون ملی بورس و اوراق بهادار تا پنج سال آینده در راستای ارائه و اجرای اصلاحات در حوزه بازار سرمایه، بهبود حاکمیت شرکتی و حمایت از حقوق سرمایه گذاران بر اساس اجرای اقدامات پیش بینی شده خواهد بود.

به طور خاص، استراتژی 2025 اقدامات زیر را برای توسعه بازار سرمایه ارائه می دهد:

  • معرفی ابزارهای جدید و توسعه ابزارهای مالی موجود و سازوکارهای تبدیل به اوراق بهادار دارایی های مالی و سایر دارایی ها به عنوان شرایط توسعه بیشتر بخش مالی و اطمینان از ورود سرمایه ها به اقتصاد کشور.
  • داشتن اطمینان از اجرای مقررات دولتی بازار سهام در سطح مناسب مطابق با استانداردهای بین المللی، به ویژه الزامات قوانین اروپایی و استانداردهای سازمان بین المللی کمیسیون های اوراق بهادار (IOSCO)، از جمله لزوم افزایش نهادی و استقلال مالی تنظیم کننده بازار سهام اوکراین؛
  • اصلاح زیرساخت بازارهای سرمایه، به ویژه، نوسازی، تجمیع و توسعه زیرساخت های مبادله، تسویه و بازارهای کالایی سازمان یافته و بازارهای سرمایه
  • داشتن اطمینان از بهبود مؤسسه واسطه های بخش مالی و آژانس های رتبه بندی مطابق با الزامات اروپا؛
رگوله  NSSMC یا National Securities and Stock Market Commission (NSSMC) - نهاد نظارتی اوکراین - رگوله nssmc
رگوله  NSSMC یا National Securities and Stock Market Commission (NSSMC) - نهاد نظارتی اوکراین 1

نتیجه گیری

NSSMC یا همان کمیسیون ملی اوراق بهادار و بازار سرمایه است که به عنوان یک نهاد دولتی وظیفه نظارت بر بازار مالی را عهده دار است. هدف این سازمان عملکرد مناسب بازار و تامین سرمایه نقدی برای رفع نیازهای کشور است. NSSMC توانسته رتبه سطح 4 را به خودش اختصاص دهد. خدمات این سازمان برای ایرانیان ارائه نیم شود.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.