Equity در فارکس چیست و چگونه محاسبه می شود؟

بازنگری توسط: زینب اصغری
Equity در فارکس چیست و چگونه محاسبه می شود؟ -

ارزش فعلی حساب و یا Equity در فارکس اهمیت زیادی دارد. معامله‌گران حرفه‌ای با کمک ذهنیتی که از تحلیل‌های خود دارند، اقدام به عمل کرده و سعی می‌کنند تمرکز خود را به درصدها داشته باشند نه اینکه به اعداد مطلق دقت کنند. این یک روش استراتژیک است که می‌تواند مدیریت ریسک شما را تقویت کرده و معاملات شما را جذاب‌تر کند.

بیشتر بخوانید: شاخص های اقتصادی فارکس

Equity در فارکس چیست؟

ارزش خالص و یا Equity در معاملات فارکس به معامله‌گران نشان می‌دهد که با وجود داشتن سفارش‌های فعال، در حال حاضر چه مقدار پول در حساب خود دارند. ارزش خالص برابر با موجودی حساب نسبت به اضافه یا منهای سود یا زیان جاری حاصل از معاملات باز است. بعد از آنکه تمامی معاملات بسته شد، ارزش خالص به موجودی حساب تبدیل می‌شود.
به عنوان مثال شما در یک معامله USD/JPY‌ دارید. پلتفرم شما نشان می‌دهد که هم اکنون ۵۰۰ یورو سود کرده‌اید. Equity نشان دهنده ارزش خالص شما است که هم اکنون ۱۵۰۰ دلار آمریکا دارید. با این حال موجودی حساب شما بدون تغییر در ۱۰۰۰ دلار آمریکا باقی می‌ماند. شما تا زمانی که معامله را نبندید، هنوز به آن سود دست پیدا نکرده‌اید.

نحوه محاسبه Equity

Equity در فارکس با استفاده از فرمول زیر محاسبه می شود.

نحوه محاسبه Equity در فارکس
نحوه محاسبه Equity در فارکس

اطلاعات بالا را می توان در چهار مرحله و در ترازنامه های شرکت پیدا کرد:

  1. ابتدا کل دارایی های شرکت را در ترازنامه یادداشت کنید.
  2. کل بدهی های شرکت را که در تراز نامه ذکر شده اند ، بنویسید.
  3. برای محاسبه Equity بدهی ها را از دارایی های شرکت کم کنید.
  4. توجه کنید کل دارایی ها برابر است با مجموع بدهی ها و اکوئیتی.
Equity در فارکس چیست و چگونه محاسبه می شود؟ -
Equity در فارکس چیست و چگونه محاسبه می شود؟ 1

حساب معاملاتی، مارجین، استاپ‌ اوت هوشمند و ارزش خالص‌

اصطلاحاتی وجود دارد که بهتر است در معاملات فارکس با آن آشنا شوید تا بهتر بتوانید در آن فعالیت کنید. بعد از آنکه شما اولین واریز خود را انجام دادید.
مبلغ در حساب معاملاتی شما قرار می‌گیرد. زمانی که شما اقدام به باز کردن معامله می‌کنید، ارزش خالص نشان می‌دهد که چگونه تراز شما به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند.
بعد از آنکه معامله شما بسته شد، ارزش خالص به تراز معاملاتی تبدیل می‌شود. به طور کلی معاملات فارکس یک سری فعالیت‌های اهرمی هستند. در واقع معامله‌گران با کمک وجوه قرض گرفته از کارگزار می‌توانند قدرت خرید خود را بالا ببرند.
مارجین به معامله‌گران کمک می‌کند تا متوجه شود که چه تعدادی از معاملات می‌توانند باز شوند و به طور کلی مقدار مارجین آزاد امنیت زیادی دارد.

نحوه صحیح استفاده از Equity

معمولاً Equity در پلتفرم معاملاتی که استفاده می‌کنید، نمایش داده می‌شود. عموماً متاتریدر ۴، متاتریدر ۵ و هر پلتفرم دیگری قادر به نمایش آن است. در استفاده از اعداد Equity برخی از معامله‌گران بیش از حد آن را در نظر گرفته و به آن تمرکز می‌کنند.
این موضوع را در نظر داشته باشید که بازار به میزان پولی که شما نیاز دارید، اهمیت نمی‌دهد. برای آنکه اقدام به کسب درآمد کنید، باید بر روند قیمت تحلیل تکنیکال و بنیادی تمرکز کنید. صرفاً تمرکز کردن بر روی Equity کارآمدی خاصی برای شما نخواهد داشت.
برخی از معامله‌گران موقعیت‌های تک نفره باز می‌کنند و به اعداد Equity خیره می‌شوند.

اگر همچنان منتظر هستند که قیمت مثبت شود، همیشه این اقدام برای تراز معاملاتی با ضرر همراه است. هیچ تریدری نباید تمام انرژی و توجه معامله‌گر را به خود جذب کند.
بهترین معاملات زمانی اتفاق می‌افتد که بتوانید تحلیل‌های خوبی برای بازار داشته باشید. سعی کنید در زمان‌های مناسب و در فرصت‌های خوب وارد معامله شوید. اگر هنوز چندین سفارش فعال دارید، باید مدیریت ریسک خوبی داشته باشید تا بتوانید آنها را به طور همزمان مدیریت کنید.
برخی افراد به جای جستجو کردن فرصت‌های معاملاتی، تنها به اعداد سهام خیره می‌شوند که این یک اشتباه بزرگی است. برخی از معامله‌گران به موجودی و خالص ارزش دارایی‌های خود نگاه می‌کنند. اگر ارزش خالص دارایی‌ها از موجودی کمتر باشد، از بستن سفارش‌ها خودداری می‌کنند، مگر اینکه هر دوی آنها حداقل با همدیگر برابر شوند.

دلیل اصلی نظارت بر موجودی حساب

تمامی معامله‌گران بدون شک در هنگام معاملات و باز بودن حساب‌ها، به موجودی حساب خود نظارت دارند. درک دقیق از موجودی سهام به معامله‌گران این کمک را می‌کند تا بتواند اندازه موقعیت‌های معاملاتی خود را با دقت بیشتری انتخاب کنند.
Equity بینش استراتژیکی تدوین می‌کند که معاملات با توجه به کل موجودی سهام و مطابق با تحمل ریسک معامله‌گران و شرایط بازار به طور بهتری تنظیم شود. حال می‌خواهیم دلیل اصلی این نظارت را با همدیگر بررسی کنیم.

Equity در فارکس چیست و چگونه محاسبه می شود؟ -
Equity در فارکس چیست و چگونه محاسبه می شود؟ 2

مدیریت ریسک

با نظارت بر موجودی حساب خود می‌توانید با دقت بیشتری ریسک هر معامله را مدیریت کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا اندازه موقعیت‌های معاملاتی خودتان را متناسب با موجودی حساب و تحمل ریسک خود تنظیم کنید.

ردیابی عملکرد

زمانی که شما تاریخچه معاملات خود را بررسی کردید، می‌توانید الگوهای عملکرد خودتان را شناسایی کنید. با این حال بهتر می‌توانید نقاط قوت و ضعف خود را پیدا کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا استراتژی معاملاتی خود را بهتر کرده و در آینده تصمیمات معاملاتی درست‌تری بگیرید.

جذب سرمایه‌گذاران‌

برای جذب سرمایه‌گذاران بالقوه باید بتوانید عملکرد معاملاتی خود را به طور دقیق و شفاف نشان دهید. موجودی حساب و تاریخچه معاملات از معیارهای مهم برای سنجیدن عملکرد شما محسوب می‌شود.

مدیریت مارجین‌

نظارت منظم بر موجودی سهام جهت مدیریت بهتر مارجین اهمیت زیادی دارد. زمانی که معامله‌گران بر اساس ارزیابی لحظه‌ای بتوانند موجودی سهام خود را مطابق با موقعیت‌های خود به سرعت تنظیم کنند، در واقع با شرایط در حال تحول و تغییر بازار سازگاری بیشتری خواهند یافت.

عنوانشرح
مدیریت ریسک تنظیم اندازه موقعیت‌های معاملاتی متناسب با موجودی حساب و تحمل ریسک
ردیابی عملکردشناسایی الگوهای عملکرد نقاط قوت و ضعف
جذب سرمایه‌گذاران نشان دادن عملکرد معاملاتی به طور دقیق و شفاف
مدیریت مارجینتنظیم موجودی سهام مطابق با موقعیت‌های معاملاتی در حال تغییر

نتیجه گیری

ارزش خالص بازار اهمیت زیادی دارد و توجه به آن برای تمامی معامله‌گران لازم و ضروری است. دلایل مختلفی وجود دارد که سرمایه‌گذاران بتوانند بر معاملات خود نظارت داشته باشند. در واقع ارزش خالص در فارکس موجودی حساب و موجودی بالقوه آینده شما است. شما با مدیریت بهتر آن می‌توانید به سودهای بسیار خوبی برسید.

سوالات متداول

اهمیت Equity ‌ در فارکس چیست؟

این یک روش استراتژیک است که می‌تواند مدیریت ریسک شما را تقویت کر

معامله‌گران در Equity‌ به چه چیزی دقت می‌کنند؟

توجه معامله‌گران بیشتر بر روی درصدها است نه اعداد مطلق

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.