آموزش حساب پم – بهترین بروکر برای حساب پم در ایران 2024 | 3 بروکر خوب برای حساب پم

در مورد حساب پم بیشتر بدانید

حساب پم PAMM نوعی حساب سرمایه گذاری می باشد که تعداد معدودی از بروکر ها در اختیار کاربرانشان قرار داده اند. حساب PAMM نوعی صندوق سرمایه گذاری می باشد و معامله گر پول خود را در اختیار صندوق قرار داده و در سود و زیان معاملات مدیر صندوق سهیم می شود. حساب پم با کپی تریدینگ متفاوت می باشد. در ادامه به آموزش حساب پم و تفاوت آن با سیسم کپی تریدینگ پرداخته ایم.

 PAMM مخفف عبارت Percent Allocation Management Module است. آنها جدید ترین گزینه ها را با حداکثر تنوع ریسک به سرمایه گذاران ارائه می دهند. در این مطلب از ایتسکا به بررسی ویژگی ‌های این اکانت ‌ها، مزایا و معایب آنها می‌پردازیم.

✔️ بهترین بروکر برای حساب پم در ایران✔️ حساب پم آلپاری (ثبت نام)
رتبه دوم❤️ حساب پم کپیتال اکستند (ثبت نام)
رتبه سوم💰 حساب پم فارکس چیف (ثبت نام)

 ما بهترین بروکر های فارکس 2022 را معرفی خواهیم کرد که سرمایه گذاری در حساب های PAMM را با مطلوب ترین شرایط ارائه می دهند. همچنین اطلاعاتی در مورد نکات دقیق پلتفرم های پم و نحوه شروع استفاده از آن را، در اختیار شما قرار خواهیم داد.

حساب پم (PAMM) چیست؟

حساب پم PAMM یک حساب سرمایه گذاری می باشد. در این حساب مدیران و تریدر های حرفه ای اقدام به ایجاد حساب پم کرده و معامله گران می توانند در آن حساب واریزی داشته باشند و در سود و زیان حساب پم شریک شوند.

حساب پم یک همکاری سه جانبه میان تریدر ، بروکر و مدیر حساب پم می باشد. در حساب پم بروکر سرمایه خود را به حساب پم واریز می کند . بروکر سرمایه را در صندوق نگه داشته و خود به مدیر حساب پم پول داده و مدیر حساب که معمولا افراد خبره در معامله گری می باشند ، با پول های معامله گران ترید کرده و اصل پول و سود زیان حاصل دوباره در صندوق قرار می گیرد.

در این میان سود ها با درصد مشخصی میان این سه تقسیم شده و بروکر در ازای انجام معاملات کارمزدی برای خود دریافت می کند.

حساب MAM چیست؟

بهترین بروکر برای حساب پم در ایران (3 بروکر خوب برای حساب پم)

با توجه به اینکه ایرانیان نمی توانند از بسیاری از بروکر های معتبر در جهان استفاده کنند در این قسمت ما بروکر هایی را معرفی می کنیم که هم دارای بهترین حساب پم بوده و هم به ایرانیان خدمات می دهند.

بهترین حساب پم آلپاری

بدون شک می توان گفت بهترین بروکر برای حساب پم در ایران بروکر آلپاری می باشد. این بروکر هم یکی از بهنرین بروکر های فارکس در ایران بوده و هم در آن می توان انواع حساب های معاملاتی از جمله حساب پم و سبد پم داشت.

تریدر هایی که می خواهند در حساب پم سرمایه گذاری کنند می توانند با توجه به نوع استراتژی معاملاتی خود در حساب PAMM و یا سبد PAMM سرمایه گذاری کنند. در ادامه آموزش حساب پم آلپاری و نحوه اتصال به حساب پم را آموزش داده ایم.

حساب پم کپیتال اکستند

بروکر کپیتال اکستند نیز هم به ایرانیان خدمات داده و هم می توان در آن حساب پم برای سرمایه گذاری داشت. یکی از مزایای حساب پم ریسک پایین معاملات آن می باشد. مدیران حساب پم توسط بروکر ها انتخاب شده اند و مانند کپی تریدینگ هر کسی نمی تواند به عنوان لیدر اقدام به فعالیت کند.

فعالیت مدیران حساب های پم مانند صندوق های یرمایه گذاری بوده و معمولا افراد حرفه ای و با تجربه در فارکس هستند.

حساب پم فارکس چیف

بروکر فارکس چیف نیز یکی دیگر از بروکر هایی می باشد که امکان افتتاح حساب پم را در اختیار مشتریانش قرار داده و به ایرانیان خدمات می دهد. این بروکر رگوله بوده و در لیست بهترین بروکر های فارکس در ایران قرار دارد.

اگر قصد سرمایه گذاری در حساب پم را دارید ، جساب فارکس چیف نیز می تواند گزینه خوبی برایتان باشد.

آموزش حساب پم آلپاری (نحوه اتصال به حساب پم)

در این قسمت به آموزش افتتاح حساب پم آلپاری خواهیم پرداخت. روال کار برای تمامی بروکر ها تقریبا مشترک بوده و به راحتی می توانید بعد از ثبت نام در آن بروکر برای خود یک حساب پم ایجاد کنید. در ابتدای کار باید مشخص کنید می خواهید در حساب پم سرمایه گذاری کنید و یا در سبد پم؟

در حساب پم معامله گر پول خود را در حساب واریز کرده و مدیر حساب خودش با این پول معامله کرده و سود و زیان حاصل با درصد مشخصی بین آنها تقسیم می شود. ولی در سبد PAMM مدیر حساب سرمایه معامله گر را به جای سرمایه گذاری در یک حساب در چند حساب پم قرار داده و ریسک معاملات را کاهش می دهد.

برای افتتاح حساب پم آلپاری ابتدا باید در بروکر ثبت نام کنید. سپس وارد صفحه کاربری خود شوید.

صفحه را پایین کشیده و در قسمت سرمایه گذاری های من بر روی سرمایه گذاری کلیک کنید.

آموزش حساب پم آلپاری
آموزش حساب پم آلپاری

در صفحه باز شده باید انتخاب کنید می خواهید در حساب PAMM سرمایه گذاری کنید و یا سبد PAMM . برای مثال می خواهید به حساب پم متصل شوید. پس روی حساب های PAMM کلیک کنید.

نحوه اتصال به حساب پم
نحوه اتصال به حساب پم

در این صفحه انواع حساب های پم که توسط بروکر همراه با ویژگی ها و بازدهی آنها را می بینید. تریدر بعد از بررسی های لازم باید حساب مناسبی برای سرمایه گذاری و اتصال به آن انتخاب کنید. بعد از انتخاب بر روی سرمایه گذاری کلیک کنید.

در این قسمت باید به حساب پم خود پول واریز کنید. در ادامه به صورت تصویری مراحلافتتاح حساب پم را به صورت تصویری آموزش داده ایم.

نحوه اتصال به حساب پم
نحوه اتصال به حساب پم
نحوه اتصال به حساب پم
نحوه اتصال به حساب پم
واریز به حساب پم
واریز به حساب پم

اگر می خواهید در سبد پم سرمایه گذاری کنید نیز در همان ابتدا سبد پم را انتخاب کرده و بعد از انتخاب گزینه رسمایه گذاری باید به حساب پم خود پول واریز کنید.

آموزش افتتاح سبد PAMM آلپاری
آموزش افتتاح سبد PAMM آلپاری
آموزش افتتاح سبد PAMM آلپاری
آموزش افتتاح سبد PAMM آلپاری

تفاوت حساب پم و کپی ترید

شاید در ابتدای کار حساب پم و کپی ترید یکسان به نظر برسند. ولی این دو تفاوت های ذاتی با هم دارند. در سیستم کپی تریدینک هر فردی می تواند برای خود یک حساب کپی ترید ایجاد کرده و خود را به عنوان لیدر معرفی کرده و معامله گران با بررسی سابقه معاملاتی او به حساب او متصل شوند و تمامی معاملات لیدر در حساب معاملاتی معامله گر کپی خواهد شد.

مدیران حساب پم برای ایجاد حساب و درخواست از بروکر برای سرمایه گذاری معامله گران باید خودشان حداقل سرمایه گذاری 1000 دلاری در بروکر داشته باشند. و باید به تایید بروکر رسیده باشند. در کل ریسک سرمایه گذاری در حساب پم کمتر از کپی تریدینگ می باشد.

به این دلیل سیستم کپی ترید فارکس در بسیاری از بروکر ها وجود داشته و تعداد معدودی از بروکر ها حساب سرمایه پم ارائه می کنند.

ویژگی های اصلی حساب پم بروکر فارکس

هر تعداد معامله گر می تواند در یک حساب PAMM سرمایه گذاری کند، اما نمی تواند بیش از یک مدیر، برای آن حساب وجود داشته باشد. یک نکته کلیدی در مورد اینگونه حساب ها وجود دارد و این است که مدیر نمی تواند پول را از حساب پم به حساب خود منتقل کند.

تحت رویکرد PAMM، مدیر ابتدا سرمایه ‌های خود را به خطر می ‌اندازد. در نتیجه معامله گر را تشویق می‌کند تا تصمیمات معاملاتی محتاطانه ‌تر، با نرخ ‌های معقول اتخاذ کند. زیرا موفقیت ‌آمیز بودن تصمیمات تجاری او، برای مدیر نیز مفید است.

هر معامله گر می تواند در حساب پم سرمایه گذاری کند (در این مورد به او سرمایه گذار می گویند). همچنین، هر معامله گر می تواند خودش یک حساب PAMM باز کند تا دیگران بتوانند در آن سرمایه گذاری کنند (در این مورد به او مدیر می گویند).

مدیر، خارج از تراکنش‌ های هدف، اصلاً با حساب پم تعامل ندارد. یعنی در سفارشات از حساب خود سرمایه گذاری می کند و وجوه سرمایه گذاران به نسبت به نرخ او اضافه می شود. اگر معامله موفقیت آمیز باشد، سرمایه گذاران سود خود را، منهای درصدی که به مدیر، برای خدمات وی پرداخت می شود، می گیرند. بنابراین، تمام شرکت کنندگان در حساب PAMM سود می کنند.

برای سرمایه گذاران، این روش معاملات فارکس را بسیار ساده می کند. زیرا به غیر از واریز وجه نقد، چیز دیگری نیاز نیست. همه تصمیمات توسط مدیر گرفته می شود، اما در زمان معامله همه به یک اندازه در معرض خطر و ریسک هستند.

سیستم های کارگزاران پم فارکس 2022، به طور قابل توجهی با سیستم هایی که معامله گران از 5 تا 10 سال پیش استفاده می کردند، متفاوت است. در آن زمان، سیستم ها حساب های LAMM (Lot Allocation Management Module) نامیده می شدند.

تفاوت حساب پم و لم در این است که با سیستم LAMM سفارش مدیر به سادگی برای هر سرمایه گذار تکرار می شود. یعنی سرمایه گذاران مبلغی معادل مبلغ سپرده شده، توسط سرمایه گذار واریز می کنند. استفاده از این سیستم تنها زمانی توصیه می شود که میزان وجوه موجود در حساب های همه معامله گران تقریباً یکسان باشد.

حساب‌ های PAMM محبوبیت زیادی دارند. زیرا سفارش‌ ها و معاملات کپی نمی ‌شوند. نرخ سرمایه گذار می تواند هر درصدی باشد. اگر کمتر باشد، پول کمتری را به خطر می اندازد، اما سود آن در صورت موفق شدن نیز کمتر خواهد بود. نرخ برای سرمایه گذاران معمولا توسط مدیر تعیین می شود. توجه داشته باشید که بروکر های پم مختلف، ممکن است شرایط متفاوتی داشته باشند.

نگاهی عمیق تر به مشارکت هر معامله گر در حساب پم

وقتی صحبت از معامله با ارز می شود، یک معامله گر به یک واسطه ارز نیاز دارد. در دنیای مالی، وجود کارگزاری یا بروکر بدون شک ضروری است. این شرکت هم بستر معاملاتی و هم انواع حساب های تجاری را فراهم می کنند.

بنابراین، سرمایه‌گذاران و مدیران صندوق‌ ها ممکن است در یک محیط امن و بسیار تنظیم ‌شده معامله کنند. این معامله شامل ویژگی‌ هایی مانند سپرده‌گذاری، برداشت و سایر مؤلفه ‌هایی است که به بهبود تجربه کلی معاملات کمک می‌ کند.

 مدیران صندوق پاسخگوی سرمایه گذاران هستند. مدیر صندوق مسئولیت معاملات واقعی انجام شده از طرف سرمایه گذاران را بر عهده دارد. دسترسی آنها به وجوه، فقط محدود به کسانی خواهد بود که به آنها اجازه دسترسی داده شده است. آنها پول نقد سرمایه گذاران را برداشت نخواهند کرد.

کارگزاران این اختیار را دارند که کارمزد ها و حداقل الزامات سپرده خود را هنگام پذیرش یا رد سرمایه گذاران جدید تعیین کنند. قوانین کارگزار هزینه ها و حداقل الزامات سپرده را تعیین می کند.

حساب پم به سرمایه‌گذاران اجازه می ‌دهد تا فعالیت ‌های تجاری را به مدیریت صندوق برون سپاری کنند. با این حال، سرمایه گذار همچنان کنترل حساب خود را حفظ می کند و می تواند تصمیم بگیرد که چقدر پول به مدیر بدهد. علاوه بر این، معامله گران می توانند در صورت تمایل و به طور همزمان در بسیاری از حساب های PAMM سرمایه گذاری کنند.

4 مزیت برتر استفاده از پلتفرم PAMM

درآمد زیاد

دستیابی به این نوع بازگشت سرمایه، با استفاده از روش های استاندارد غیرممکن است. در  پلتفرم حساب پم، سود به دست آمده در بیشتر موارد مجدداً سرمایه‌گذاری می ‌شود.

درآمد غیرفعال و گردش پول، بدون نیاز به کار زیاد

تنها چیزی که یک سرمایه گذار برای شروع سرمایه گذاری نیاز دارد یک حساب پم و مقدار کمی پول است. در حالی که مدیر بروکر، مسئول نگهداری حساب PAMM است. معامله گران مسئول مطالعه و ارزیابی عملیات صرافی، نرخ ارز و سایر جنبه های حیاتی هستند.

کار تیمی

اگر تیمی از مدیران داشته باشید، می توانید خطراز دست دادن سرمایه و ریسک را کاهش دهید. سود حاصل از معامله‌گر دوم موفق‌، تا حدی ضرر متحمل شده، توسط معامله‌گر اول را جبران می ‌کند.

امنیت

 قابل درک است که سرمایه گذاران می خواهند از پول خود محافظت کنند. در نتیجه، یک معامله گر حساب پم، ممکن است همیشه به وجوه سرمایه گذاران دسترسی نداشته باشد. خود سرمایه گذاران فقط می توانند به حساب PAMM دسترسی داشته باشند.

سیستم خودکار یک کارگزار PAMM فارکس، یکی از اجزای حیاتی تجارت است. مدیریت معامله می کند و سیستم وظیفه توزیع پول نقد و سود را بر عهده دارد. در نتیجه، پلتفرم ‌های PAMM قابل قبول‌ ترین منبع درآمد غیرفعال هستند که از طریق یک شرکت کارگزاری FX ارائه می‌شوند.

استفاده از نرم افزار PAMM B2Broker برای دسترسی به پلتفرم پم رایج است. زیرا یکی از موثر ترین نرم افزار های موجود در بازار می باشد. قبل از تصمیم گیری در مورد گزینه ایده آل، گزینه های خود را ببیشتر و عمیق تر بررسی کنید.

حساب RAMM چیست؟

RAMM  مخفف Risk Allocation Management Model است. بسیاری از کارگزاران فارکس از این سیستم استفاده می کنند، اما ممکن است نام آن کمی متفاوت باشد. از نظر فنی، این حساب تفاوت جزئی با حساب پم دارد.

تفاوت اصلی این است که سرمایه گذار، با توجه به شرایط شرکت، میزان سرمایه گذاری خود را،در مزایده یا معامله انتخاب می کند. ابتدا او می تواند چندین حساب PAMM را به طور همزمان انتخاب کرده و وجوه را بین آنها توزیع کند. این یک نکته بسیار مهم است. زیرا به او اجازه می دهد تا بر اساس این تئوری، که از دست دادن یک شرکت، توسط شرکت دیگری جبران می شود، ریسک را به حداقل برساند.

در مرحله بعد، سرمایه‌گذار می ‌تواند سایر پارامتر های ریسک را نیز تنظیم کند. مانند شرایطی که بر برداشت ‌های مجاز حاکم است. زمانی که شاخص ها به یک سطح از پیش تعیین شده رسیدند، معاملات در وجوه این سرمایه گذار متوقف می شود (سایر سرمایه گذاران در صورت متفاوت بودن شرایط می توانند به مشارکت ادامه دهند)

حساب MAM چیست؟

حساب MAM مخفف Multi-Account Manager است. این نیز یک طرح مدیریت مالی است. تفاوت حساب های پم و RAMM در این است که مسئولیت مدیر افزایش می یابد. زیرا سرمایه گذاران تحت این طرح تصمیم نمی گیرند. سرمایه گذار فقط پول خود را به حساب ویژه ای منتقل می کند و درجه ریسک مورد نظر خود را انتخاب می کند. مدیر هر کار دیگری را انجام می دهد و حساب MAM  به او اجازه می دهد از اهرم بالاتری استفاده کند.

بر این اساس، حساب های MAM توسط سرمایه گذارانی که ریسک پذیر هستند ترجیح داده می شوند. در اینجا، سرمایه‌گذار به هیچ وجه نمی‌تواند ریسک‌ ها را تغییر دهد (به جز توزیع ساده بین چندین حساب MAM). اما سود حاصل از یک برد معاملاتی در مقایسه با یک حساب PAMM استاندارد بسیار بالاتر خواهد بود. حساب های MAM برای سرمایه گذاری بهتر و راحت تر است. زیرا به حداقل توجه یا مشارکت نیاز دارد.

چگونه یک کارگزار قابل اعتماد برای باز کردن حساب پم انتخاب کنیم؟

کارگزاران برتر PAMM فارکس در سال 2022 توسط کارشناسان اتحادیه معامله گران گردآوری شده اند تا به شما کمک کنند تا انتخابی آگاهانه داشته باشید. برای انجام این کار، باید قابلیت اطمینان کارگزار و عملکرد حساب پم را در نظر بگیرید.

علاوه بر این، همه از استفاده از یک سیستم رم با تنظیمات متعدد سود نخواهند برد. کار با نسخه ‌های کلاسیک حساب‌های پم یا حساب ‌های MAM ، راحت تر است. جایی که شما فقط باید یک مدیر را انتخاب کنید و محدوده سرمایه‌ای را که می‌ خواهید با آن معامله کنید، مشخص کنید.

ویژگی کارگزراری قابل اعتماد حساب پم
کلاهبرداری حساب پم

مشخصات کارگزار قابل اعتماد برای حساب پم

سال تاسیس

هر چه بروکر سابقه تأسیس طولانی داشته باشد، تجربه بیشتری داشته، عملکرد او گسترده‌ تر و از ریسک اقتصادی خارجی (مثلاً بحران اقتصادی جهانی) مصون تر است. کار با شرکت هایی که کمتر از 3 تا 5 سال سابقه دارند، توصیه نمی شود.

قدمت سایت

این یک پارامتر حیاتی است که بسیاری از مردم از در نظر گرفتن آن کوتاهی می کنند. یک شرکت کارگزاری باید تحت مجوزی فعالیت کند که با یک وب سایت رسمی مرتبط است. یعنی اگر یک بروکر ادعا می کند که 15 سال سابقه دارد، اما دامنه سایت او در سال 2017 ثبت شده است. او در حال حاضر شما را فریب داده است. از طریق خدمات تخصصی می توانید سن دامنه را بررسی کنید. بنابراین برای افتتاح حساب پم، بهتر است بروکر با سابقه ای انتخاب کنیم.

تنظیم کننده

رگولاتور سازمانی است که فعالیت های یک کارگزار را تنظیم می کند. این سازمان بر گزارش های مالیاتی، شفافیت عملیات، رعایت قوانین و تعهدات خود در قبال تجار، نظارت می کند. تنظیم کننده می تواند بین المللی یا محلی باشد و شماره مجوز را می توان در وب سایت رسمی رگولاتور تأیید کرد.

حداقل سپرده

لطفا توجه داشته باشید که برای کارگزاران فارکس، حداقل سپرده اغلب به نوع حسابی که می خواهید باز کنید، بستگی دارد. حساب ‌های پم می ‌توانند حداقل سپرده ‌های خود را داشته باشند. اگر مقدار سرمایه گذاری از 500 دلار فراتر رفت، سرمایه‌گذار تازه کار باید، گزینه دیگری را در نظر بگیرد. زیرا ریسک معامله با سرمایه ‌های بزرگ، برای شروع معامله در بازار فارکس عاقلانه نیست.

سیستم پرداخت

اکثر شرکت های کارگزاری با VISA و MasterCard کار می کنند. اما گاهی اوقات واریز یا برداشت وجه از طریق Skrill، انتقال سیمی، Neteller یا سایر سیستم های پرداخت بهتر است. برخی از واسطه ها با چک کار می کنند. همیشه اندازه کمیسیون را دوباره بررسی کنید تا از پرداخت اضافی جلوگیری شود.

مزایای کارگزاران حساب پم فارکس

 • یک حساب PAMM از حساب های ترکیبی مدیر و سرمایه گذاران او تشکیل می شود. از آنجایی که مدیر دارایی خود را در موقعیتی برابر با سرمایه گذاران خود به خطر می اندازد، این امر تضمین می کند که هنگام معامله در بازار فارکس محتاطانه عمل کند. به عبارت دیگر، مدیر به احتمال زیاد خواهان موفقیت در هر معامله است.
 • تمامی سیستم های مدرن حساب پم، در پلت فرم های کارگزاری، مجهز به سیستم های امنیتی خودکار هستند. مدیر اینگونه سیستم ها، از نظر فنی، فقط می تواند مبالغ توافق شده از این حساب ها را در سفارشات خود لحاظ کند. او نمی تواند وجوه غیرمجاز را از حساب های سرمایه گذاران خود برداشت کرده یا به حساب های مذکوردسترسی داشته باشد.
 • اولین حساب های LAMM بیش از 10 سال پیش ظاهر شدند و کاملاً متفاوت بودند. زیرا سرمایه گذار تا پایان دوره تعریف شده توسط مدیر، نمی توانست به حساب خود دسترسی داشته باشد. حساب‌ های پم مدرن (از جمله سیستم‌های MAM) امروزه بسیار انعطاف‌پذیر تر هستند. زیرا به سرمایه‌گذار اجازه می‌ دهند در هر زمان وجهی را از حساب LAMM برداشت کنند.
 • کارگزاران فارکس PAMM توصیه می کنند که همه سرمایه گذاران خود با توزیع وجوه در چندین حساب PAMM، ریسک معاملات را کاهش دهند. هیچ محدودیتی برای تعداد سرمایه گذارانی که یک مدیر می تواند با آنها کار کند وجود ندارد. در نتیجه، اگر وجوه شما بین مثلاً سه حساب PAMM توزیع شود و مدیر A پول خود را به دلیل یک سرمایه گذاری بد از دست بدهد، تا زمانی که مدیران B و C سود کنند، شما همچنان برنده خواهید بود.
 • حساب های PAMM ، دارای شفافیت 100% هستند. این بدان معناست که هر سرمایه‌گذار همیشه دقیقاً می‌ داند که پول او در کدام سفارش ‌های تجاری و معاملات است.
 • ·          همچنین، آمار دقیق در مورد تمام معاملات نگهداری می شود و به طور مکرر به روز می گردد. برخی از مدیران علاوه بر این، استراتژی پیشنهادی خود را با سرمایه گذاران خود به اشتراک می گذارند. به خصوص اگر از حساب RAMM استفاده کنند.

معایب کارگزاران حساب PAMM فارکس

 • شرایط کار برای یک حساب PAMM خاص توسط مدیر تعیین می شود. او می تواند محدودیتی برای مقدار سرمایه اولیه تعیین کند و همچنین تعداد سرمایه گذاران شرکت کننده را محدود نماید.
 • حساب های PAMM به یک نرم افزار اضافی و یک سیستم مدیریت ریسک، از نظر قانونی نیاز دارند. برای سرمایه گذار و مدیر، این موضوع خیلی مهم نیست، اما تا حدودی کار بروکر را سخت تر می کند.

امنیت سرمایه گذاری  در حساب پم

پاسخ مثبت یا منفی به این سوال که سرمایه‌گذاری در سیستم ‌های پم چقدر ایمن است تنها با یک معیار تعیین می‌شود؛ و آن اینکه، چقدر به کارگزار PAMM فارکس و مدیر حساب خود اعتماد دارید. اگر کارگزار 10 تا 15 سال کار کرده باشد، توسط یک تنظیم کننده رسمی مجوز داشته باشد، ابزار های معاملاتی زیادی ارائه دهد، و پشتیبانی فنی آن به سرعت پاسخگو باشد ، پس این یک شرکت قابل اعتماد می باشد. کار با یک شرکت قابل اعتماد بی خطر است.

نکاتی که باید در مورد حساب پم بدانید
ضرر در حساب پم

خطرات سرمایه گذاری در حساب های  PAMM

درک این نکته مهم است که سرمایه گذاری در حساب های PAMM، ریسک موجود در بازار فارکس را حذف نمی کند. حتی موفق ترین معامله گران نیز می توانند شکست بخورند. با این وجود، حساب پم به طور قابل توجهی خطر از دست دادن وجوه را کاهش می دهد. زیرا معامله توسط یک متخصص انجام می شود.  توزیع وجوه در چندین حساب ریسک معاملات را کاهش می دهد. با این وجود، باید درک کنید که مدیر یک انسان است و گهگاه مرتکب اشتباه می شود. بنابراین، تمام پس انداز خود را تنها در یک حساب PAMM سرمایه گذاری نکنید.

کلاهبرداری حساب پم

کلاهبرداری حساب پم به این صورت می تواند باشد که یک بروکر تازه تاسیس و یا وایت لیبل در همان مراحل اولیه اقدام به ارائه حساب پم با سود های نجومی به مشتریان می کند. این بروکر ها تبلیغات بسیار زیادی برای حساب پم خود انجام داده و مشتریان زیادی برای بروکر خود جمع می کنند.

مشتریان در این بروکر کلاهبردار ثبت نام کرده و سرمایه گذاری می کنند. برای جلب اعتماد مشتریان و جذب سرمایه گذاران بیشتر برای مدتی مثلا چندین ماه متوالی و یا یکی دو سال سود ها به صورت منظم و خوب به حساب مشتریان واریز می شود. ولی بروکر کلاهبردار حساب پم مشتریان را بسته و حسابشان به کلی از دسترس خارج می شود.

و چون بروکر در کل نامعتبر بوده و رگوله نمی باشد ، مشتریان نمی توانند پیگرد های قانونی لازم را به عمل آورند. پس برای اجتناب از کلاهبرداری حساب پم باید در حساب پم بروکر های معتبر سرمایه گذاری کرد.

چگونه با سرمایه گذاری در حساب پم به موفقیت برسیم؟

سرمایه گذاری در حساب های پم دارای ریسک خاصی است. زیرا هر نوع سرمایه گذاری تضمینی 100 درصدی برای موفقیت به شما نمی دهد. برای کاهش ریسک و موفقیت، می توانید این قوانین را رعایت کنید:

 • برای یادگیری جزئیات، با حداقل مقدار مجاز سرمایه گذاری، شروع کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که مدیر عاقلانه معامله می کند و اجازه نمی دهد سرمایه گذاری های زیادی انجام شود. آمار معاملات او را برای حداکثر دوره ممکن مرور کنید.
 • اعمال مدیریت ریسک یعنی، زمانی که ضرر به حداکثر مقدار از پیش تعیین شده رسید، بتوانید پول خود را برداشت کنید.
 • حداقل مقدار سرمایه را به طور همزمان، در چندین حساب سرمایه گذاری کنید و سپس فقط بهترین ها را انتخاب نمایید.
 • اگر حساب، بازدهی پایدار برای بیش از 2 ماه نشان داد، می توانید بیشتر سرمایه‌گذاری کنید.

سخن پایانی

مدیر حساب پم یک معامله گر با تجربه است که از هر معامله موفق درصدی از سرمایه گذاری سرمایه گذاران را دریافت می کند. سرمایه گذاران نیز معامله گر هستند، اما نمی خواهند به تنهایی معامله کنند. وجوه آنها برای معاملات توسط یک شخص با تجربه تر بازار استفاده می شود و در ازای آن، سرمایه گذاران درصد کمی از سود را به مدیر می دهند.

بنابراین، اگر مدیر موفق باشد، حساب PAMM به همه سرمایه‌گذاران درآمد پایدار می دهد. کارگزاران حساب پم فارکس، گاهی اوقات خدماتی ماند کپی معامله را ارائه می دهند. اما امروزه اکثر شرکت ها در حساب های PAMM تخصص دارند. زیرا حساب های PAMM در بین حرفه ای ها و مبتدیان محبوبیت بیشتری دارند. کپی کردن تجارت بیشتر یک ابزار کاربردی است که به شما امکان می دهد استراتژی های اساسی فارکس را بیاموزید و مهارت های خود را با یک شریک با تجربه تر، بهبود ببخشید.

کارگزاران پم فارکس بهترین گزینه را برای سرمایه گذاری در بازار ارز بین المللی ارائه می دهند. این واقعاً یک گام سودآور برای کسانی است که می‌خواهند با موفقیت پول خود را، با حداکثر تنوع ریسک سرمایه‌گذاری کرده و در عین حال درآمد غیرفعال پایدار دریافت کنند.

سوالات متداول

چگونه حساب پم بسازیم؟

برای ایجاد حساب پم ابتدا وارد حساب کاربری خود در بروکرتان شده و از قسمت سرمایه گذاری حساب پم را انتخاب کنید. سپس بر روی سرماه گذاری کلیک کرده و با واریز وجه به حساب پم خود پول واریز کنید.

چگونه می توانم معامله گر PAMM شوم؟

برای تبدیل شدن به یک مدیر حساب پم، یک معامله گر باید یک استراتژی معاملاتی موفق و تمایل به کسب سود نامحدود از سرمایه گذاران، داشته باشد. برای فعال کردن حساب PAMM، مدیر PAMM باید حداقل مبلغ 1000 دلار را واریز کند.

کارگزار PAMM چیست؟

PAMM (ماژول مدیریت تخصیص درصد یا گاهی اوقات مدیریت پول تخصیص درصد) یک افزونه محبوب کارگزار فارکس است که به معامله گران اجازه می دهد تا پول مشتریان دیگر را مدیریت کنند. مدیران پول سرمایه گذاران را از طریق حساب پم معامله می کنند.

آیا حساب پم ایمن و قانونی است؟

اگر آنها به خوبی تنظیم شده باشند، حساب PAMM شما مطمئناً ایمن است. وقتی صحبت از نرم افزار پشت حساب می شود، سود و زیان به طور خودکار تقسیم می شود، بنابراین جای نگرانی وجود نخواهد داشت. البته هر شکلی از معامله با ریسک همراه است و هیچ تضمینی برای سودآوری وجود ندارد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Yousefi
10 ماه قبل

تشکر

1
0
نظر شما مهم است - با ارسال نظرتان به دیگر کاربران کمک کنید.x