راهنمای جامع رفع مشکل پروکسی متاتریدر 4 و 5 | مشکل proxy server در نصب متاتریدر

راهنمای جامع رفع مشکل پروکسی متاتریدر 4 و 5 | مشکل proxy server در نصب متاتریدر - رفع مشکل پروکسی متاتریدر

مردم به دلایل متعددی از سرورهای پروکسی استفاده می کنند که یکی از اصلی ترین دلیل آن بهبود امنیت کلی و حریم خصوصی آنها هنگام دسترسی به اینترنت است. پروکسی متاتریدر یکی از این پروکسی های امن می باشد. حال اگر دچار اختلال شود، برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر چکار باید کرد؟ لازم به ذکر است که اگر می خواهید با خود Metatrader آشنا شوید می تواندید مقاله ما در مورد آموزش متاتریدر را مطالعه کنید.

 از ویژگی های پروکسی ها می توان به بهبود امنیت سازمانی، افزایش حریم خصوصی کاربر و دسترسی به محتوای نا محدود جغرافیایی اشاره کرد. این سرورها با پوشاندن آدرس IP کاربر با سرور پروکسی، ترافیک وب را ناشناس می کنند. این امر به محافظت در برابر نقض داده ها و سایر تهدیدات امنیتی کمک می کند. همچنین از کاربران در برابر نظارت یا ردیابی ناخواسته توسط تبلیغ کنندگان یا اشخاص ثالث محافظت می کند.

علاوه بر افزایش امنیت، از پروکسی ها می توان برای دسترسی به محتوای محدود جغرافیایی نیز استفاده کرد. یک سرور پروکسی می تواند به کاربران در این مناطق اجازه دهد تا این محدودیت ها را دور بزنند و به محتوایی دسترسی داشته باشند که در غیر این صورت در دسترس آنها نیست. اخیراً، بسیاری از کاربران متاتریدر هنگام نصب MT4 یا MT5 در مک، لینوکس یا ویندوز با مشکل مواجه شده‌اند، زیرا یک پنجره بازشو با متن «لطفاً گزینه‌های سرور پراکسی را مشخص کنید» دریافت کرده‌اند.

اما مشکل اینجاست که اکثر کاربران متاتریدر پروکسی سرور ندارند و فقط اینترنت معمولی دارند. اگر هنگام نصب MT4 بر روی رایانه خود با این مشکل مواجه شدید، ممکن است به دلیل خرابی شبکه توزیع محتوای Metaquotes (CDN) باشد. این درخواست پروکسی به دلیل در دسترس نبودن سرور Metaquotes که نزدیک به مشتری است ایجاد می شود. اما نگران نباشید، زیرا ما در این مطلب از ایتسکا قصد داریم روش های رفع مشکل پروکسی متاتریدر را به شما عزیزان بگوییم.

خطای پروکسی چیست؟

در ابتدای مطلب رفع مشکل پروکسی متاتریدر، ابتدا می خواهیم با مفهوم خطای پروکسی بیشتر آشنا شویم. به طور خلاصه، یک خطای سرور پروکسی یک وضعیت خطای HTTP است. این خطا زمانی اتفاق می ‌افتد که درخواستی که از طریق یک سرور پراکسی به یک سرور وب ارسال کرده‌اید، موفق نمی ‌شود. به طور معمول، کد نشان می دهد که با چه نوع مشکلات پروکسی مواجه شده اید. از آنجایی که کدهای زیادی وجود دارد، خطاهای پروکسی ممکن است بسیار گیج کننده به نظر برسند. بسته به کد خطا، باید راه حلی برای مقابله با آن ایجاد کنید.

راهنمای جامع رفع مشکل پروکسی متاتریدر 4 و 5 | مشکل proxy server در نصب متاتریدر - رفع مشکل پروکسی متاتریدر
حل مشکل دانلود و نصب متاتریدر 4 و 5

رفع مشکل سرور پروکسی در هنگام نصب  متاتریدر 4 و 5 (مشکل proxy server در نصب متاتریدر)

اگر با جمله Please Specify the Proxy Server options را در رایانه شخصی ویندوز یا MAC خود مواجه شدید، باید بدانید که معمولاً این مشکل به دلیل نرم افزار آنتی ویروس شما به وجود می آید. این آنتی ویروس اتصال اینترنت MT4 به MT5 را مسدود می کند. علاوه بر این، نسخه های قدیمی پلتفرم متاتریدر نیز می توانند مشکلات سرور پروکسی را نشان دهند.

برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر در هنگام نصب MT4 یا MT5، باید نرم افزار آنتی ویروس را غیرفعال کنید و از آخرین نصب های پایدار کارگزاری با برند قانونی استفاده کنید. در این صورت، شما نباید با نصب نرم افزار متاتریدر خود مشکلی داشته باشید.

همچنین برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر سعی کنید اجازه دهید MT4 شما در سیستم عامل ویندوز از مسدودسازی Windows Defender حذف شود. فرض کنید هنگام نصب با نرم افزار متاتریدر خود با مشکل مواجه شده اید و از پروکسی استفاده می کنید. در این صورت، این احتمال وجود دارد که با تنظیمات سرور پراکسی خود با مشکل مواجه شده باشید.

برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر و مشکلات گفته شده در بالا، باید به تنظیمات سرور پروکسی خود دسترسی داشته باشید و از پیکربندی صحیح آنها اطمینان حاصل کنید. به طور معمول، این کار را می توان با پیمایش به مرکز شبکه و اشتراک گذاری در کنترل پنل ویندوز خود انجام داد.

پس از آن، به دنبال هر ورودی مربوط به سرور پروکسی باشید و مطمئن شوید که گزینه‌های مناسب فعال هستند. در صورت لزوم، هر گونه نرم افزار آنتی ویروس یا فایروال هایی را که روی رایانه شما اجرا می شود غیرفعال کنید. زیرا ممکن است در عملکرد صحیح نرم افزار MT5 یا MT4 شما اختلال ایجاد کند.

برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر،در هنگام دانلود و نصب ترمینال متاتریدر 4 چه باید کرد؟

ترمینال متاتریدر 4 اولین گام در راه تجارت در بازار فارکس است. این برنامه دسترسی مستقیم به بازار را ارائه می دهد و ابزارهایی برای کار فراهم می کند. گاهی اوقات مانند سایر برنامه ها در MT4 مشکلاتی وجود دارد. به خصوص اگر در همان ابتدا و هنگام دانلود و نصب ترمینال MetaTrader 4 بر روی رایانه با مشکل روبرو شوید. در ادامه راهکارهای رفع مشکل پروکسی متاتریدر را بیان می کنیم.

رفع مشکل پروکسی متاتریدر با سرور پروکسی

بسیاری از افراد از یک پروکسی در کامپیوترهای خود استفاده می کنند. سرور پروکسی به عنوان یک واسطه بین اینترنت و کامپیوترها عمل می کند. همچنین همان طور که در مطالب بالا نیز گفته شد از کامپیوتر در برابر دسترسی خارجی محافظت می کند. علاوه بر این پروکسی بهره وری را افزایش می دهد و اتصال اینترنت ناشناس را برای کاربران فراهم می کند. بنابراین، برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر هنگام نصب ترمینال MT4 بر روی رایانه، به یک نصب کننده و داده هایی برای سرور پراکسی نیاز دارید، که باید آن را وارد کنید.

برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر و نصب ترمینال آن بر روی کامپیوتر محل کار باید کارهایی را انجام دهید که در ادامه توضیح می دهیم. اگر آدرس سرور پراکسی را نمی دانید، با مدیر سیستم در شرکت یا ارائه دهنده خدمات اینترنتی خود تماس بگیرید. ورود به سیستم و رمز عبور تنظیمات پروکسی اغلب با تنظیمات ورود به سیستم مطابقت دارد. اگر به درستی داده های سرور پراکسی را وارد کرده باشید، نصب ادامه خواهد یافت و با موفقیت نصب می شود.

برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر و نصب ترمینال آن بر روی کامپیوتر خانگی نیز روش هایی وجود دارد. مشکلات با سرور پراکسی زمانی که سرور پراکسی وجود ندارد، سخت تر می شود. در نتیجه، هیچ داده ورودی وجود ندارد. حال باید بدانیم که چرا نصب کننده به آن نیاز دارد و چگونه می توان رفع مشکل پروکسی متاتریدر انجام داد؟

راهنمای جامع رفع مشکل پروکسی متاتریدر 4 و 5 | مشکل proxy server در نصب متاتریدر - رفع مشکل پروکسی متاتریدر
خطای سرور پروکسی متاتریدر

دلایل بروز مشکل پروکسی متاتریدر

1- نصب توسط فایروال مسدود شده

همان طور که در مطالب بالا نیز گفته شد کامپیوترها از فایروال و آنتی ویروس استفاده کرده و نصب MT4 را مسدود می کند. در نتیجه پنجره سرور پروکسی ظاهر می شود. فایروال یک نرم افزار ویژه است که کلاهبرداران اینترنتی، ویروس ها، هرزنامه ها و غیره را وارد رایانه شما نمی کند. این فایروال ها، ترافیک ورودی و خروجی را کنترل کرده و تبلیغات را پنهان می کند.

برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر، هنگام نصب ترمینال آن، فایروال یا آنتی ویروس را غیرفعال کنید. حال برای غیرفعال کردن فایروال ابتدا روی منوی Start کلیک کنید، سپس کنترل پنل را باز کنید. حالا در کنترل پنل ابتدا به قسمت سیستم و امنیت، سپس به قسمت فایروال ویندوز بروید. در ادامه، در نوار کناری، روی بخش روشن یا خاموش کردن فایروال ویندوز کلیک کنید.

حالا تیک Turn off Windows Firewall را بزنید و سپس اقدام خود را تایید کنید. اکنون آنتی ویروس در تنظیمات آن غیرفعال است و رفع مشکل پروکسی متاتریدر به درستی انجام شده است. گاهی اوقات نصب مجدد آنتی ویروس و راه اندازی مجدد کامپیوتر نیز می تواند به حذف پنجره پروکسی سرور کمک کند.

2- پوشه سیستم

در این بخش از مبحث رفع مشکل پروکسی متاتریدر، به بررسی پوشه سیستم می پردازیم. در این مورد مشکل از این واقعیت ناشی می شود که یک فایل نصب به طور پیش فرض در پوشه سیستم بارگذاری می شود. به دلیل تنظیمات امنیتی، سیستم نمی ‌تواند فایل ‌های باقی‌مانده ترمینال را بالا بکشد. در این حالت سعی کنید ترمینال را دوباره در پوشه دیگری بارگیری کنید.

3- نسخه منسوخ شده متاتریدر

اگر به تازگی ترمینال را از سایت کارگزار دانلود کرده باشید، این مشکل به سختی پیش خواهد آمد. اما برخی از بیلدهای منسوخ متاتریدر واقعاً باعث ایجاد مشکل در پروکسی شده اند. حال برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر چکار باید انجام داد؟ اگر ترمینال شما دارای Build منسوخ شده است (یعنی نسخه به روز رسانی)، آن را از طریق سیستم LiveUpdate به آخرین نسخه بروز کنید. همچنین برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر می توانید ترمینال منسوخ شده را بردارید و آخرین نسخه MT4 را نصب کنید.

اگر پس از دانلود، ترمینال متاتریدر 4 اجرا نشد باید کارهای دیگری انجام دهید. برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر، روی فایل کلیک کنید، سپس راست کلیک کرده و Run as administrator را انتخاب کنید. حالا پوشه C: Program Files – MetaTrader را باز کنید. روی فایل terminal.exe راست کلیک کنید و از منوی کشویی گزینه Run as administrator را انتخاب کنید.

4- خاموش کردن فایروال و آنتی ویروس

حالا برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر، همانگونه که در مطالب بالا نیز گفته شد باید فایروال و آنتی ویروس را خاموش کنید. تنظیمات اینترنت را بررسی کنید. سعی کنید کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید و بعد از 10-15 دقیقه دوباره آن را راه اندازی کنید. پوشه ترمینال را در مکان دیگری کپی کنید (اما جایگزین نکنید). بهتر است در درایو دیگری یا در روت C: drive کپی کنید. پس از کپی کردن، ترمینال را اجرا کنید.

به پوشه C: program Files – MetaTrader بروید، فایل lastprofile.ini را حذف کنید. سعی کنید ترمینال را اجرا کنید. اگر از سیستم عامل لینوکس استفاده می کنید، ترمینال را با کمک Wine اجرا کنید. Wine برنامه ای است که بر روی این سیستم عامل اجرا می شود و برنامه های طراحی شده برای سیستم عامل مایکروسافت ویندوز است. ترمینال متاتریدر 4 برای لینوکس وجود ندارد. اگر مشکلات نصب ترمینال برطرف نشد، از طریق نسخه مبتنی بر مرورگر متاتریدر 4 تجارت کنید.

نکات کلیدی در رابطه با رفع مشکل پروکسی متاتریدر

می‌توانید پراکسی را خودتان از طریق مرورگری که استفاده می‌کنید بررسی یا تنظیم کنید. برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر و ساخت آن در گوگل کروم باید به تنظیمات Google Chrome بروید. در پایین صفحه، تب نمایش تنظیمات پیشرفته را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. بلوک را با تنظیمات شبکه پیدا کنید و روی تغییر تنظیمات پروکسی کلیک کنید.

حالا در برگه اتصال، روی تنظیمات اتصال کلیک کنید. سپس پنجره ای باز می شود که اطلاعاتی را نشان می دهد که آیا از سرور پراکسی استفاده می کنید یا نه. برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر و بررسی تنظیمات پروکسی در Mozilla Firefox یا Internet-Explorer باید به منوی تنظیمات بروید. برگه پیشرفته را انتخاب کنید، سپس روی گزینه شبکه کلیک کنید. شبکه جایی است که توضیحات کاملی از سرور پراکسی، در صورت استفاده از آن، ارائه شده است.

نتیجه گیری نهایی درباره رفع مشکل پروکسی متاتریدر 4 و 5

برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر باید حافظه پنهان و فایل های کوکی خود را پاک کنید. اگر کمکی نکرد، قدم بعدی این است که DNS خود را تغییر دهید و بدون استفاده از سرور پراکسی درخواست را انجام دهید. همان طور که در مطالب بالا هم گفته شد، گاهی اوقات یک فایروال یا تنظیمات آنتی ویروس می تواند دسترسی به سرور را مسدود کند، که نصب پلت فرم متاتریدر را مختل می کند.

ایجاد یک استثنا برای پلت فرم MT به برنامه اجازه می دهد تا به طور عادی کار کند. برای انجام این کار، باید اطمینان حاصل کنید که اطلاعات پروکسی را به درستی وارد می کنید. همچنین می توانید از سرورهای پروکسی رایگان استفاده کنید.هنگامی که یک آدرس پروکسی پیدا کردید، می توانید به نصب برگردید و آدرس IP و پورت سرور پروکسی را در فیلدهای مربوطه کپی کنید.

اگر هیچ رمز عبوری برای آدرس سرور پروکسی موجود نباشد، نیازی به وارد کردن آن در حین نصب نیست. اگر مراحل بالا با شکست مواجه شد برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر می توانید MT4 را روی کامپیوتر یا لپ تاپ دیگری نصب کنید. می توانید پوشه های نصب MT4 را با استفاده از فلش کارت یا هر روش دیگری کپی کنید.

سوالات متداول

چرا هنگام نصب MT4 از من یک آدرس سرور پروکسی خواسته می شود؟

 اگر هنگام نصب MT4 بر روی رایانه خود با این مشکل مواجه شدید، ممکن است به دلیل خرابی شبکه توزیع محتوای Metaquotes (CDN) باشد. هدف CDN ارائه محتوا به کاربران نهایی با در دسترس بودن و کارایی بالا است.

چگونه می توان سرور پروکسی MT4 را دریافت کرد؟

برای افزودن یک سرور پراکسی در MetaTrader 4: “Tools” -> “Options” -> “Server” را انتخاب کنید. پس از تکمیل، کادر مربوط به “فعال کردن پروکسی سرور” را علامت بزنید.

چرا خطای سرور پروکسی رخ می دهد؟

خطاهای پروکسی نشان می دهد که یک کاربر اینترنت مجاز به بازدید از یک وب سایت یا URL خاص نیست. این محدودیت توسط مدیر اینترنت سازمان یا ایجاد کننده وب سایت یا URL برای محافظت از محتوای خصوصی که فقط برای مشاهده افراد خاص است، تعیین شده است.

چگونه پروکسی خود را ریست کنیم؟

برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر و ریست پروکسی، روی Start کلیک کنید، روی Run کلیک کنید، cmd را تایپ کنید و سپس روی OK کلیک کنید. در خط فرمان، netsh winhttp reset proxy را تایپ کنید و سپس ENTER را فشار دهید.

پروکسی سرور در MT4 چیست؟

یک سرور پروکسی یک واسطه بین رایانه معامله گر و سرور معاملاتی است. بیشتر توسط ارائه دهندگان اینترنت یا شبکه های محلی استفاده می شود. اگر مشکل اتصال رخ داد، رفع مشکل پروکسی متاتریدر باید به سرپرست سیستم خود یا ارائه دهنده اینترنت مراجعه کنید.

چرا MT4 من وصل نمی شود؟

برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر و وصل  نشدن آن باید ابتدا به قسمت پایین سمت راست پلتفرم نگاهی بیندازید. اگر پیامی مانند حساب نامعتبر یا بدون اتصال مشاهده کردید، جزئیات ورود خود را بررسی کنید و سعی کنید دوباره وارد شوید. به یاد داشته باشید که از جزئیات MT4 خود استفاده کنید، نه از جزئیات IG معمولی خود، یک شماره حساب پنج یا شش رقمی برای MT4 خواهید داشت.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

41 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Mohamad
20 روز قبل

سلام چگونه باید با هاتون ارتباط بگیرم

مفيد
3 ماه قبل

سلام دوماه تو دمو کارکاردم الان ریلم وصل نمیشه ایا میتونید راهنمایم کنید خودبروکر نتونست امیدوارم شما بتونید

سعید
3 ماه قبل

درود روز خوش.من با اینترنت خونه که adsl هست نمیتونم روی کامپیوتر به متا تریدر متصل بشم,چه با وی پی ان چه بدون وی پی ان.ولی نت گوشی رو که به کامپیوتر وصل میکنم درست میشه متا واسم.خواستم ببینم چجوری میتونم مشکل رو برطرف کنم.

داوود
3 ماه قبل

سلام و خسته نباشید
من چند وقته هر چی اکانت دمو تو الپاری میسازم و توی متاتریدر وارد میکنم پیام میده که invalid account در صورتی که همه اطلاعات رو درست وارد میکنم
حتی اصن هیچ اطلاعاتی هم وارد نمیکنم و متاتریدر رو باز میکنم no connection هست و متاتریدر رو از بروکر دانلود کردم و چند بار هم حزفش کردم و دوباره نصبش کردم
ممنون میشم کمکم کنین

amir
3 ماه قبل

سلام خسته نباشید متاترید 5 رو نصب دارم و مشکل من اینه که برنامه catch نمیگیره (نمودارش آپ دیت نمیشه مث اینکه اصلا به اینترنت وصل نیست ) چیکار کنم این مشکل رفع شه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنین.

ابوالفضل احمدی
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر
من تو مراحل اولیه متاتریدر۴ که ایمیل و شماره تلفن میخواد گیر کردم
ایمیل دادم کد اومد زدم اکی شد
ولی رو شماره تلفنی که دادم اصلا کد نمیاد
واسه همین متاتریدرم نصب نمیشه کامل
لطفا راهنماییم کنید ممنون

پیمان
4 ماه قبل

با سلام
من قبلا از سایت mql5 ‌راحت اندیکاتور دانلود می کردم و به متاتریدر افزوده میشد. ولی الان هر کاری می کنم روی متاتریدر تصب نمیشه. مشکل چیه؟ ممنون

میلاد
4 ماه قبل

سلام وقت بخیر من یه ربات نصب کردم روی متا5. حالا تا میخوام ربات رو فعال کنم متا5 بسته میشه

Raman
5 ماه قبل

سلام . پایین سمت راست چارت ک کانکشن نشون داده میشه و یا اگه وصل بشه نشون میده وصله برای من غیب شده هرچند جستجو میکنم هم چیزی گیرم نمیاد و خیلی رو مخه چجوری برش گردونم
ممنون میشم راهنمایی کنید.

مهدی
5 ماه قبل

من متاتریدر۴ روی ویندوز تن داشتم که با فیلتر شکن یا یدون ادن لاگین بود اما انتن قرمز شده و متصل نمیشه .پاک کردم و دوباره از بروکرم نصب کردم.دوباره هم با پسورد جدید لاگین کردم.. اما متصل نمیشه وانتن قرمزه..مشکل از کجاس

امید
6 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر.من متا 4 دارم و چند جفت ارز باز میکردم و در قسمت پایین بوسیله تب ها بین اونها جابجا میشدم.اما امروز که متا رو باز کردم تب هام وجود نداره ولی پنجره ها همشون هستن وقتی یکی رو بزرگ می کنم اون قسمت پایین تبی وجود نداره که بین جفت ارزام جابجا شم.ممنون میشم راهنماییم کنید

رحمت قنبری
7 ماه قبل

سلام خسته نباشیدمن ازخودبروکرمیخوام متاتریدر۴نصب کنم ولی هرکاری میکنم نصب نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید
تمامی فایروالم خاموش میکنم

mohammad salarzadeh
7 ماه قبل

سلام

دلیل پیغام Not Enough Money در متاتریدر5

Mohamad
7 ماه قبل

سلام،من متاتریدر چهار رو گوشیم نصب کردم ۹۶ دلار واریز کردم بهش الان هرکاری میکنم میخام معامله باز کنم نمیشه

یزدان
7 ماه قبل

سلام من متاتریدر ۵ رو هم از سایت خود متا هم بروکر دانلود کردم اما وسطای نصب لغو میشه و ارور میده که یه چیزی به مشکل خوره . فایروال هم خاموش می کنم درست نمیشه راهنمایی کنید لطفا

41
0
نظر شما مهم است - با ارسال نظرتان به دیگر کاربران کمک کنید.x