راهنمای جامع رفع مشکل پروکسی متاتریدر 4 و 5 | مشکل proxy server در نصب متاتریدر

راهنمای جامع رفع مشکل پروکسی متاتریدر 4 و 5 | مشکل proxy server در نصب متاتریدر - رفع مشکل پروکسی متاتریدر

مردم به دلایل متعددی از سرورهای پروکسی استفاده می کنند که یکی از اصلی ترین دلیل آن بهبود امنیت کلی و حریم خصوصی آنها هنگام دسترسی به اینترنت است. پروکسی متاتریدر یکی از این پروکسی های امن می باشد. حال اگر دچار اختلال شود، برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر چکار باید کرد؟ لازم به ذکر است که اگر می خواهید با خود Metatrader آشنا شوید می تواندید مقاله ما در مورد آموزش متاتریدر را مطالعه کنید.

 ویژگی های پروکسی

 • بهبود امنیت سازمانی
 • افزایش حریم خصوصی کاربر
 • دسترسی به محتوای نا محدود جغرافیایی
 • محافظت از ترافیک وب با پوشاندن آدرس IP کاربر با سرور پروکسی
 • محافظت در برابر نقض داده ها و سایر تهدیدات امنیتی
 • محافظت از کاربران در برابر نظارت یا ردیابی ناخواسته توسط تبلیغ کنندگان یا اشخاص ثالث

خطای پروکسی چیست؟

خطای سرور پروکسی یک وضعیت خطای HTTP است. این خطا زمانی اتفاق می ‌افتد که درخواستی از طریق یک سرور پراکسی به یک سرور وب ارسال کرده‌اید، موفق آمیز نباشد. به طور معمول، کد نشان می دهد که با چه نوع مشکلات پروکسی مواجه شده اید. از آنجایی که کدهای زیادی وجود دارد، خطاهای پروکسی ممکن است بسیار گیج کننده به نظر برسند. بسته به کد خطا، باید راه حلی برای مقابله با آن ایجاد کنید.

راهنمای جامع رفع مشکل پروکسی متاتریدر 4 و 5 | مشکل proxy server در نصب متاتریدر - رفع مشکل پروکسی متاتریدر
حل مشکل دانلود و نصب متاتریدر 4 و 5

رفع مشکل سرور پروکسی در هنگام نصب  متاتریدر 4 و 5 (مشکل proxy server در نصب متاتریدر)

اگر شما در زمان نصب متاتریدر ۴ و ۵ دچار مشکل شدید، بهتر است موارد زیر را انجام دهید:

 • غیر فعال کردن آنتی ویروس
 • استفاده از آخرین نصب‌های پایدار کارگزاری با برند قانونی
 • بررسی تنظیمات سرور پروکسی خود و اطمینان از پیکربندی صحیح آن
 • بررسی گزینه‌های مناسب و فعال بودن آنها

رفع مشکل پروکسی متاتریدر با سرور پروکسی

بسیاری از افراد در کامپیوترهای خود از یک پروکسی استفاده می کنند. سرور پروکسی به عنوان یک واسطه بین اینترنت و کامپیوترها عمل می کند و از کامپیوتر در برابر دسترسی خارجی محافظت می کند. علاوه بر این پروکسی بهره وری را افزایش می دهد و اتصال اینترنت ناشناس را برای کاربران فراهم می کند. بنابراین، برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر هنگام نصب ترمینال MT4 بر روی رایانه، به یک نصب کننده و داده هایی برای سرور پراکسی نیاز دارید، که باید آن را وارد کنید.

 • اگر آدرس سرور پراکسی را نمی دانید، با مدیر سیستم در شرکت یا ارائه دهنده خدمات اینترنتی خود تماس بگیرید
 • ورود به سیستم و رمز عبور تنظیمات پروکسی اغلب با تنظیمات ورود به سیستم مطابقت دارد
 • اگر به درستی داده های سرور پراکسی را وارد کرده باشید، نصب ادامه خواهد یافت و با موفقیت نصب می شود.
راهنمای جامع رفع مشکل پروکسی متاتریدر 4 و 5 | مشکل proxy server در نصب متاتریدر - رفع مشکل پروکسی متاتریدر
خطای سرور پروکسی متاتریدر

دلایل بروز مشکل پروکسی متاتریدر

بروز مشکل پروکسی‌ متاتریدر بدون دلیل نبوده و بدون راه حل هم نیست. اکنون در جدول زیر به طور خلاصه علت مشکل و روش حل آن را توضیح می‌دهیم:

عامل مشکلدلیل ایجاد مشکلراه حل رفع مشکل
نصب توسط فایروال‌ مسدود شدهفایروال ترافیک ورودی و خروجی را کنترل کرده و تبلیغات را پنهان می‌کندغیرفعال کردن فایروال یا آنتی ویروس
پوشه سیستمهنگام نصب فایل به طور پیش‌فرض در پوشه سیستم بازگذاری می‌شودترمینال را دوباره در پوشه دیگری بارگیری کنید
نسخه منسوخ شده متاتریدربرخی از بیلدهای‌ منسوخ متاتریدر باعث ایجاد مشکل در پروکسی می‌شودحرف ترمینال منسوخ شده و نصب آخرین نسخه MT۴
خاموش کردن آنتی ویروسممکن است انتی ویروس فایل نصب شده را شناسایی نکرده و مانع از اجرای آن شودخاموش کردن آنتی ویروس و بررسی مجدد اینترنت

نکات کلیدی در رابطه با رفع مشکل پروکسی متاتریدر

می‌توانید پراکسی را خودتان از طریق مرورگری که استفاده می‌کنید بررسی یا تنظیم کنید. برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر و ساخت آن در گوگل کروم باید به تنظیمات Google Chrome بروید. در پایین صفحه، تب نمایش تنظیمات پیشرفته را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. بلوک را با تنظیمات شبکه پیدا کنید و روی تغییر تنظیمات پروکسی کلیک کنید.

حالا در برگه اتصال، روی تنظیمات اتصال کلیک کنید. سپس پنجره ای باز می شود که اطلاعاتی را نشان می دهد که آیا از سرور پراکسی استفاده می کنید یا نه؟ برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر و بررسی تنظیمات پروکسی در Mozilla Firefox یا Internet-Explorer باید به منوی تنظیمات بروید. برگه پیشرفته را انتخاب کنید، سپس روی گزینه شبکه کلیک کنید. شبکه جایی است که توضیحات کاملی از سرور پراکسی، در صورت استفاده از آن، ارائه شده است.

نتیجه گیری نهایی درباره رفع مشکل پروکسی متاتریدر 4 و 5

برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر باید حافظه پنهان و فایل های کوکی خود را پاک کنید. اگر کمکی نکرد، قدم بعدی این است که DNS خود را تغییر دهید و بدون استفاده از سرور پراکسی درخواست را انجام دهید. همان طور که در مطالب بالا هم گفته شد، گاهی اوقات یک فایروال یا تنظیمات آنتی ویروس می تواند دسترسی به سرور را مسدود کند، که نصب پلت فرم متاتریدر را مختل می کند.

ایجاد یک استثنا برای پلت فرم MT به برنامه اجازه می دهد تا به طور عادی کار کند. برای انجام این کار، باید اطمینان حاصل کنید که اطلاعات پروکسی را به درستی وارد می کنید. همچنین می توانید از سرورهای پروکسی رایگان استفاده کنید. هنگامی که یک آدرس پروکسی پیدا کردید، می توانید به نصب برگردید و آدرس IP و پورت سرور پروکسی را در فیلدهای مربوطه کپی کنید.

اگر هیچ رمز عبوری برای آدرس سرور پروکسی موجود نباشد، نیازی به وارد کردن آن در حین نصب نیست. اگر مراحل بالا با شکست مواجه شد، برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر می توانید MT4 را روی کامپیوتر یا لپ تاپ دیگری نصب کنید. می توانید پوشه های نصب MT4 را با استفاده از فلش کارت یا هر روش دیگری کپی کنید.

سوالات متداول

چرا هنگام نصب MT4 از من یک آدرس سرور پروکسی خواسته می شود؟

 اگر هنگام نصب MT4 بر روی رایانه خود با این مشکل مواجه شدید، ممکن است به دلیل خرابی شبکه توزیع محتوای Metaquotes (CDN) باشد. هدف CDN ارائه محتوا به کاربران نهایی با در دسترس بودن و کارایی بالا است.

چگونه می توان سرور پروکسی MT4 را دریافت کرد؟

برای افزودن یک سرور پراکسی در MetaTrader 4: “Tools” -> “Options” -> “Server” را انتخاب کنید. پس از تکمیل، کادر مربوط به “فعال کردن پروکسی سرور” را علامت بزنید.

چرا خطای سرور پروکسی رخ می دهد؟

خطاهای پروکسی نشان می دهد که یک کاربر اینترنت مجاز به بازدید از یک وب سایت یا URL خاص نیست. این محدودیت توسط مدیر اینترنت سازمان یا ایجاد کننده وب سایت یا URL برای محافظت از محتوای خصوصی که فقط برای مشاهده افراد خاص است، تعیین شده است.

چگونه پروکسی خود را ریست کنیم؟

برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر و ریست پروکسی، روی Start کلیک کنید، روی Run کلیک کنید، cmd را تایپ کنید و سپس روی OK کلیک کنید. در خط فرمان، netsh winhttp reset proxy را تایپ کنید و سپس ENTER را فشار دهید.

چرا MT4 من وصل نمی شود؟

برای رفع مشکل پروکسی متاتریدر و وصل  نشدن آن باید ابتدا به قسمت پایین سمت راست پلتفرم نگاهی بیندازید. اگر پیامی مانند حساب نامعتبر یا بدون اتصال مشاهده کردید، جزئیات ورود خود را بررسی کنید و سعی کنید دوباره وارد شوید. به یاد داشته باشید که از جزئیات MT4 خود استفاده کنید، نه از جزئیات IG معمولی خود، یک شماره حساب پنج یا شش رقمی برای MT4 خواهید داشت.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

نظرات و بررسی های کاربران

41 دیدگاه برای “راهنمای جامع رفع مشکل پروکسی متاتریدر 4 و 5 | مشکل proxy server در نصب متاتریدر

 1. Mohamad

  سلام چگونه باید با هاتون ارتباط بگیرم

  • زینب اصغری

   سلام ، نحوه ارتباط با مدیریت سایت در انتهای همین صفحه قرار داده شده است.

 2. مفيد

  سلام دوماه تو دمو کارکاردم الان ریلم وصل نمیشه ایا میتونید راهنمایم کنید خودبروکر نتونست امیدوارم شما بتونید

  • تیم نویسندگان

   سلام. وقت بخیر.
   این مورد رو باید بروکر حل کنه. اگه حل نکردن، از یک بروکر دیگه استفاده کنید. برای این موضوع هم میتونید از طریق منوی سایت، بروکر های معتبر رو پیدا کنید.

 3. سعید

  درود روز خوش.من با اینترنت خونه که adsl هست نمیتونم روی کامپیوتر به متا تریدر متصل بشم,چه با وی پی ان چه بدون وی پی ان.ولی نت گوشی رو که به کامپیوتر وصل میکنم درست میشه متا واسم.خواستم ببینم چجوری میتونم مشکل رو برطرف کنم.

  • تیم نویسندگان

   سلام. وقت بخیر.
   مشکل مشخصا مربوط به اینترنت و پروکسی های شماست. این مورد رو با بروکر در میان بگذارید.

 4. داوود

  سلام و خسته نباشید
  من چند وقته هر چی اکانت دمو تو الپاری میسازم و توی متاتریدر وارد میکنم پیام میده که invalid account در صورتی که همه اطلاعات رو درست وارد میکنم
  حتی اصن هیچ اطلاعاتی هم وارد نمیکنم و متاتریدر رو باز میکنم no connection هست و متاتریدر رو از بروکر دانلود کردم و چند بار هم حزفش کردم و دوباره نصبش کردم
  ممنون میشم کمکم کنین

  • تیم نویسندگان

   سلام. وقتتون بخیر.
   این مشکل رو باید با آلپاری در میون بگذارید. تیم پشتیبانی شون مشکل رو حل خواهند کرد.

 5. amir

  سلام خسته نباشید متاترید 5 رو نصب دارم و مشکل من اینه که برنامه catch نمیگیره (نمودارش آپ دیت نمیشه مث اینکه اصلا به اینترنت وصل نیست ) چیکار کنم این مشکل رفع شه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنین.

  • تیم نویسندگان

   سلام . وقتتون بخیر . از پروکسی استفاده کنید، احتمالا مشکل حل میشه. در صورتی که مشکل حل نشد، به بروکر اطلاع بدید.

 6. ابوالفضل احمدی

  سلام وقت بخیر
  من تو مراحل اولیه متاتریدر۴ که ایمیل و شماره تلفن میخواد گیر کردم
  ایمیل دادم کد اومد زدم اکی شد
  ولی رو شماره تلفنی که دادم اصلا کد نمیاد
  واسه همین متاتریدرم نصب نمیشه کامل
  لطفا راهنماییم کنید ممنون

  • تیم نویسندگان

   سلام. وقت بخیر.
   نیاز نیست که روی خود متاتریدر اکانت اایجاد کنید. از یک بروکر استفاده کنید. اونجا اکانت دمو بهتون میدن و یوزر پسورد رو توی متاتریدر بزنید.

 7. پیمان

  با سلام
  من قبلا از سایت mql5 ‌راحت اندیکاتور دانلود می کردم و به متاتریدر افزوده میشد. ولی الان هر کاری می کنم روی متاتریدر تصب نمیشه. مشکل چیه؟ ممنون

 8. میلاد

  سلام وقت بخیر من یه ربات نصب کردم روی متا5. حالا تا میخوام ربات رو فعال کنم متا5 بسته میشه

 9. Raman

  سلام . پایین سمت راست چارت ک کانکشن نشون داده میشه و یا اگه وصل بشه نشون میده وصله برای من غیب شده هرچند جستجو میکنم هم چیزی گیرم نمیاد و خیلی رو مخه چجوری برش گردونم
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 10. مهدی

  من متاتریدر۴ روی ویندوز تن داشتم که با فیلتر شکن یا یدون ادن لاگین بود اما انتن قرمز شده و متصل نمیشه .پاک کردم و دوباره از بروکرم نصب کردم.دوباره هم با پسورد جدید لاگین کردم.. اما متصل نمیشه وانتن قرمزه..مشکل از کجاس

  • تیم نویسندگان

   سلام. وقت بخیر. سروری که دارید استفاده میکنید، مسدود شده. به بروکر بگید که آدرس سرور جدید بهتون بده

 11. امید

  سلام وقتتون بخیر.من متا 4 دارم و چند جفت ارز باز میکردم و در قسمت پایین بوسیله تب ها بین اونها جابجا میشدم.اما امروز که متا رو باز کردم تب هام وجود نداره ولی پنجره ها همشون هستن وقتی یکی رو بزرگ می کنم اون قسمت پایین تبی وجود نداره که بین جفت ارزام جابجا شم.ممنون میشم راهنماییم کنید

  • تیم نویسندگان

   سلام. وقت بخیر. پنجره navigator رو احتمالا غیر فعال کردید. توی گزینه های بالای متاتریدر هست. بزنید روش که فعال بشه. عکس یه ستاره داره.

 12. رحمت قنبری

  سلام خسته نباشیدمن ازخودبروکرمیخوام متاتریدر۴نصب کنم ولی هرکاری میکنم نصب نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید
  تمامی فایروالم خاموش میکنم

  • تیم نویسندگان

   سلام. وقت بخیر. احتمالا مشکل ویندوزتون هست.
   با بروکر ارتباط بگیرید. مشکل رو حل میکنن براتون

 13. mohammad salarzadeh

  سلام

  دلیل پیغام Not Enough Money در متاتریدر5

  • تیم نویسندگان

   سلام. وقت بخیر. اگه حساب پراپ دارید، که احتمالا درادا ن تون خورده
   اگه حساب معمولی دارید، احتمالا مارجین تون پر شده
   و اگه هیچکدومش نیست، به بروکرتون پیام بدید که مشکل حسابتون رو حل کنن.

 14. Mohamad

  سلام،من متاتریدر چهار رو گوشیم نصب کردم ۹۶ دلار واریز کردم بهش الان هرکاری میکنم میخام معامله باز کنم نمیشه

  • تیم نویسندگان

   سلام. وقت بخیر.
   این مشکل رو باید از بروکرتون بپرسید. چون مشکلات مختلفی ممکنه وجود داشته باشه.

 15. یزدان

  سلام من متاتریدر ۵ رو هم از سایت خود متا هم بروکر دانلود کردم اما وسطای نصب لغو میشه و ارور میده که یه چیزی به مشکل خوره . فایروال هم خاموش می کنم درست نمیشه راهنمایی کنید لطفا

  • تیم نویسندگان

   سلام. وقت بخیر.
   متاتریدر رو از بروکر خودتون دانلود کنید و نصب کنید. احتمالا درست میشه.

   • رضا

    سلام وقت به خیر متاتریدر من زیاد قطع و وصل میشه مخصوصا موقع خبر و وقتی از متاتریدر خارج میشم و دوباره وارد میشم نمودار رو بریده نشون میده یعنی کندل ها لود نمیشه دلیلش چی میتونه باشه … یه جا نوشته بود که اگه شما سود ده باشین ربات های اسکم بروکر شما رو شناسایی میکنن و متاتریدر رو قطع میکنن این موضوع حقیقت داره ؟ لطفا راهنمایی کنید

 16. مصطفی

  سلام خسته نباشید. من بعداز چند ماه دوباره میخواستم با متاتریدر۴ کار کنم. وقتی اومدم دوباره حساب دمو باز کنم. زمانی که new demo account انتخاب میکنم، بعد next رو میزنم که بره صفحه بعد اکانت ساخته بشه، نمیره!! دکمه next میره ولی دوباره میاد!! یا بر فرض real باشه. اصلا جفتش فرقی نداره. کلا نمیره صفحه بعدی‌.
  مشگلش چیه؟ ممنون از شما

  • تیم نویسندگان

   سلام . وقت بخیر.
   از داخل متاتریدر اکانت نسازید.
   از بروکر اکانت بسازید و اینجا واردش کنید فقط

   • مهدی

    سلام و خسته نباشید. من قبلا روی لپتاپم که ویندوز ۷ که۶۴بیت بود متاتریدر رو نصب و اجرا کردم و بعد از مدتی اون رو حذف کردم. اما حالا که میخوام نصبش کنم در حیل نصب اوکی میده و خطا میده و نصب میشه اما اجرا نمیشه مشکل از کجاست؟

 17. سالار

  سلام وقت شما بخیر
  من از سایت متاتریدر ، متاتریدر 4 را دانلود و نصب می کنم اما متاتریدر 5 نصب و باز می شود .
  علت چیست ؟
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  • تیم نویسندگان

   در سایت متاتریدر امکان دانلود متا تریدر چهار نیست . چون دیگه روی این نرم افزار کار نمیکنن و فقط متا 5 میدن.
   از سایت بروکر ها باید دانلود کنید.

 18. عاطفه

  سلام من میخوام فیلترشکنمو به پروکسی متاترید وصل کنم. در کدوم قسمت از متاتریدر میتونم پروکسی رو تغییر بدم؟ کجا باید برم. ؟ جایی که از من آدرس و پورت بخواد

  • تیم نویسندگان

   سلام. وقت بخیر.
   Tools – Options – server .
   تیک enable proxy رو بزنید.
   روی proxy… کلیک کنید و اونجا پروکسی رو ست کنید.

  • مریم

   سلام.متاتریدر۴روازسایت کارگزاریم گرفتم. حساب دمو بازکردم.ازساعت ۱۱ تا الان ن میذاره معامله ام رو ببندم. ن قیمت های تولیست و نمودار به روز میشه. پایین صفحه سمت راست هم نشون میده وصلم. با سایفون. لطفا واسه حل مشکلش کمکم کنید

   • تیم نویسندگان

    سلام وقت بخیر. شنبه و یکشنبه بازار تعطیل هست. دوشنبه چک کنید

 19. مهتاب

  سلام وقت بخیر
  در متاتریدر ۵ با تافن همراه ios هر بار که میخوام معامله ای باز کنم ریجکت میشه، با فیلتر شکن هم امتحان کردم تغییری نکرد، ممکنه راهنمایی بفرمایید مشکل چی هست

  • تیم نویسندگان

   سلام. وقت بخیر.
   دو تا مشکل میتونه وجود داشته باشه، اول بروکر و دومی فیلتر شکن.
   اگه قیمت ها در متاتریدر شما در حال بروز رسانی هست، پس مشکل مربوط به بروکر هست. بعضی بروکر ها ، مثلا یک جا نوشته Audusd اما یه ارز دیگه با همین اسم دارن که اونجا باید ترید کنید. مثلا Audusd#
   برا همین لطفا مورد رو به بروکر تون اطلاع بدید که مشکل حل بشه.

 20. محمدآقایی

  سلام من سه چهارروز هست که بیست دلار واریز کردم توحساب پی سی تونتاتریدرولی هنگام معامله پیغام میده که .امکان معاوله غیرفعال شده است .وبه هیچ انوان نمیشه شروع کرد لطفا راهنمایی کنید.

  • تیم نویسندگان

   سلام. وقت بخیر.
   با پشتیبانی بروکر باید ارتباط بگیرید.

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.