بروکر لژیون چیست؟ بررسی اعتبار Options Legion

بروکر لژیون چیست؟ بررسی اعتبار Options Legion - بروکر لژیون
بروکر لژیون (Options Legion) شرکتی است که در زمینه معامله قراردادهای آپشن فعالیت می ‌کند. این شرکت با استفاده از پلتفرم ‌های مجازی، به مشتریان خود امکان معامله در بازارهای مختلف مانند بازار سهام، فارکس و سایر بازارهای مالی را فراهم می ‌کند. همچنین با ارائه انواع خدمات مانند مشاوره و آموزش، سعی در رفع نیازهای مشتریان خود دارد. کارشناسان مالی به سرمایه گذاران در مورد پلتفرم معاملاتی گزینه های باینری Options Legion هشدار می دهند. کارشناساتن اظهار می کنند که این ارائه دهنده خدمات مالی غیرقانونی یک کارگزار فراساحلی با ویژگی های مشکوک است. بنابراین، کارشناسان مالی خاطرنشان می ‌کنند که وجوه سرمایه‌گذاران با گزینه‌ های Legion ناامن است. در ادامه به نقد و بررسی دقیق این پلتفرم می پردازیم.

نقد و بررسی بروکر لژیون

Options Legion ادعا می کند که فعالیت خود را از سال 2018 آغاز کرده است. این بروکر تجارت دارایی های سرمایه گذاری مانند شاخص ها، فارکس، کالاها و بسیاری موارد دیگر را فراهم می کند. همچنین بروکر لژیون یک حساب آزمایشی رایگان نیز ارائه می دهد. این پلتفرم ادعا می کند که مشتریان آنها می توانند به طور خودکار تجارت کنند. علاوه بر این، این نهاد بیان می کند که بهترین و ساده ترین راه برای کسب درآمد از طریق دارایی های رمزنگاری شده است. بر اساس بررسی های انجام شده لژیون آپشن یک گارگزار غیر قانونی و نا امن است.  علاوه بر این، اطلاعات مؤسس آن نیز در دسترس عموم نیست. این شرکت دارای رتبه جهانی الکسا پایینی بوه و کل ترافیک بازدید شده از وب سایت آنها 5,301,220 است. بروکر لژیون ادعا می کند که یک کارگزار باینری آپشن است. باینری آپشن (Binary Option) یک نوع قرارداد آپشن است که در آن پرداخت یا عایدی به شرطی اتفاق می‌ افتد که قیمت یک دارایی مانند ارز، سهام، کالا و یا شاخص مالی در زمان تعیین شده برای انجام قرارداد، بالاتر یا پایین‌تر از قیمت شروع قرارداد باشد. این قراردادها در بازارهای مالی به عنوان یکی از روش ‌های سرمایه‌گذاری مورد استفاده قرار می ‌گیرند. به طور کلی، باینری آپشن‌ ها از دیدگاه سادگی و سرعت اجرا، محبوبیت زیادی در بین تریدرهای بازارهای مالی دارند. برای مثال بروکر پاکت آپشن یک کارگزار باینری است.

رگولاسیون بروکر لژیون

این پلتفرم یک کارگزار است که ادعا می کند به طور قانونی در لوکزامبورگ ثبت شده است. این منطقه قوانین و مقررات اتحادیه اروپا را رعایت می کند. شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند باید به قوانین و مقررات سازمان امنیت و بازار اروپا (ESMA) پایبند باشند. علاوه بر این، اتحادیه اروپا به سرمایه گذاران اجازه تجارت گزینه های باینری را نمی دهد. با توجه به این مطالب در می یابیم که بروکر لژیون یک شرکت غیرقانونی و کلاهبرداری است و هیچ گونه رگوله معتبری ندارد. همچنین وقتی به وب سایت نظارت مالی لوکزامبورگ مراجعه کنید متوجه می شوید که نام لژیون آپشن در این سایت ثبت نشده و در پایگاه داده سازمان نظارت بر بخش مالی (CSSF) وجود ندارد. بنابراین می بینیم که بروکر لژیون مشتریان خود را در معرض خطرات متعددی قرار می دهد. شما در برابر موجودی منفی حساب محافظت نمی شوید. همچنین پول سرمایه گذاران از حساب شرکت تفکیک نشده است. بنابراین، این پلتفرم می ‌تواند بدون توجه به اینکه با پس‌انداز شما چه می‌ کند، از صندوق به‌طور دلخواه استفاده کند. پس نتیجه می گیریم که بهتر است از نهادهای غیرقانونی اجتناب کنید. لازم به ذکر است که ما در مطالب قبلی ایتسکا بهترین بروکرهای فارکس را معرفی کرده‌ایم. بنابراین اگر قصد سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی را دارید می توانید از این کارگزاری ها استفاده کنید. همه بروکرهایی که ما بررسی کرده‌ایم دارای رگوله بوده و قانونی و معتبر می باشند.

شرایط معاملاتی لژیون آپشن

نحوه ثبت‌نام در بروکر لژیون بسیار خسته کننده است و اکثر پیوندهای افتتاح حساب باز نمی شوند. همچنین پلتفرم ها و ابزارهای معاملاتی این کارگزاری مشخص نیست. علاوه‌براین اطلاعات مربوط به تجارت کریپتو نیز کامل نیست. میزان سودی که می توان از بروکر لژیون به دست آورد در سایت آن ثبت نشده است. بنابراین بهتر است به دنبال سرمایه‌گذاری در کارگزاری های معتبر و قانونی باشید.
بروکر لژیون چیست؟ بررسی اعتبار Options Legion - بروکر لژیون
نحوه سپرده و برداشت در بروکر لژیون

واریز و برداشت در بروکر لژیون

همانگونه که در مطالب بالا نیز گفتیم لژیون آپشن یک پلتفرم غیرقانونی و نامعتبر است. صفحه شرایط و ضوابط آنها و همچنین شرایط کار را بروکر، قابل دسترسی نیست. سرمایه گذاران بدون اینکه بدانند برای چه چیزی ثبت نام می کنند با این نهاد معامله می کنند. شما باید هوشیار باشید و با نهادهای تحت نظارت تجارت یا سرمایه گذاری کنید. حداقل مبلغی که می توانید در حساب بروکر لژیون واریز کنید 50 دلار است. این نهاد، هیچ اطلاعاتی در مورد برداشت و سپرده ارائه نمی دهد. این شرکت هزینه ای معادل 4 درصد به عنوان کمیسیون دریافت می کند. Options Legion به مشتریان خود با درآمد ماهانه پاداش می دهد. با این حال، هیچ مزیتی برای تجارت با این سرمایه گذاری وجود ندارد.

خدمات مشتری کارگزاری لژیون

بروکر لژیون پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی را در وب سایت خود ارائه می دهد. اام شماره تماسی برای ارتباط با بخش خدمات مشتریان در دسترس نیست و در رسانه های اجتماعی نیز پاسخگو نیستند.

تنظیمات بروکر لژیون و ایمنی وجوه

همان طور که در مطالب بالا نیز گفتیم بروکر لژیون ادعا می کند که یک شرکت ثبت شده در لوکزامبورگ است. این حوزه قضایی عضو اتحادیه اروپا است و به همین دلیل باید با سازمان بازارهای اوراق بهادار و بازار اروپا (ESMA)، ناظر بازارهای مالی اتحادیه اروپا که دستورالعمل‌هایی را برای عملکرد بازارهای مالی و تقویت حمایت از سرمایه‌گذار ارائه می‌ کند، مطابقت داشته باشد. طبق دستورالعمل های آن، تجارت با گزینه های باینری در اتحادیه اروپا ممنوع است. این بدان معناست که با ارائه معامله با گزینه های باینری، بروکر لژیون به خدمات مالی غیرقانونی و غیرمجاز می پردازد. علاوه بر این، نام شرکت در ثبت سازمان نظارت بر بخش مالی (CSSF) لوکزامبورگ وجود ندارد. ما شواهد کافی داریم که Options Legion یک کارگزار ثبت نشده و غیر قانونی است. نیازی به گفتن نیست که پیوستن به این کارگزار ریسک های زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. مانند سایر کارگزاران فارکس اتحادیه اروپا ، کارگزاران لوکزامبورگ باید با مقررات ESMA مطابقت داشته باشند و الزامات خاصی را رعایت کنند که شامل سپرده گذاری حداقل 730000 یورو سرمایه اولیه، محافظت از تعادل منفی، جدا نگه داشتن وجوه مشتریان، گزارش معاملات به صورت منظم و انجام امور داخلی و داخلی است. ممیزی های خارجی علاوه بر آن، کارگزاران فارکس لوکزامبورگ باید در صندوق ‌های جبران خسارت سرمایه‌گذار شرکت کنند که در صورت ورشکستگی کارگزار، تا سقف 20000 یورو برای هر مشتری ارائه می ‌کنند.

نرم افزار تریدینگ بروکر لژیون

از اطلاعات موجود در وب‌سایت Options Legion، مشخص نیست که نرم‌افزار معاملاتی از چه چیزی تشکیل شده است یا حتی اصلاً پلتفرم معاملاتی وجود دارد یا خیر. ما شک داریم که تجارت با این کارگزار سود یا لذت مالی برای شما به همراه داشته باشد. ما به شما توصیه می کنیم یک کارگزار قانونی و قابل اعتماد را انتخاب کنید که پول شما را از بین نبرد. همچنین، اگر کارگزار دارای مجوزی که انتخاب می ‌کنید، نرم‌افزار با کیفیتی مانند MetaTrader 4 یا MetaTrader 5 ارائه دهد، بسیار خوب خواهد بود.
بروکر لژیون چیست؟ بررسی اعتبار Options Legion - بروکر لژیون
آیا بروکر لژیون معتبر و امن است؟

آیا بروکر لژیون یک کارگزار قانونی است؟

هنگام جستجوی کارگزارانی برای انجام فعالیت های تجاری خود، اولین و مهم ترین گام همیشه باید این باشد که در مورد گواهی(های) آنها اطلاعات کسب کنید. این به شما می گوید که آیا آنها توسط یک مقام مرکزی تنظیم می شوند یا خیر. بروکر لژیون یک نهاد فراساحلی و غیرقانونی است. هنگامی که یک کارگزار توسط نهادی خارج از حوزه قضایی شما تنظیم نشده یا تحت نظارت است، در صورتی که وجوه شما به خطر بیفتد، محدودیتی برای مراجعه قانونی ندارید. در صورت سرقت، فقط در صورتی می توان شکایت کرد که آن کارگزار از سوی تنظیم کننده در حوزه قضایی شما مجوز داشته باشد. چند نمونه از مراجع نظارتی که مجوز کارگزاری صادر می کنند عبارتند از:
  • کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس ( CySEC )
  • سازمان رفتار مالی ( FCA )
  • کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا ( ASIC )
اگر یک کارگزار توسط مرجع نظارتی در حوزه قضایی شما مجوز نداشته باشد، احتمالاً به این معنی است که آنها نظارتی ندارند و باید از آنها اجتناب شود. حتی اگر کارگزاری تنظیم شده باشد، بهتر است اگر رگولاتور خارج از صلاحیت شما است از آن اجتناب کنید.

کلاهبرداری های تجارت آنلاین چگونه کار می کنند؟

یکی از رایج ترین کلاهبرداری های معاملات آنلاین این است که در ابتدا معاملات سودآوری را به نمایش بگذارند که به سرمایه گذار احساس اعتماد کاذب می دهد. هنگامی که این اطمینان ایجاد شد، ایده سرمایه گذاری بیشتر برای کسب بازده بیشتر به سرمایه گذار عرضه می شود. علاوه بر این، مشوق‌ های دیگری نیز ممکن است برای تشویق سرمایه‌گذار به همراه داشتن دوستان و خانواده خود در پلتفرم ارائه شود. هنگامی که کارگزاری معتقد است که تمام وجوه موجود را از یک سرمایه گذار و شبکه او استخراج کرده است، سپس اقدام به تعلیق حساب می کند و سرمایه گذار دیگر نمی تواند به وجوه وارد شده دسترسی داشته باشد. برای مثال همان طور که در مطالب بالا نیز بیان کردیم بروکر لژیون یکی از این کارگزاری های غیرقانونی است. بسیاری از شرکت ‌های کلاهبردار حتی ادعا می ‌کنند که در یک حوزه قضایی تحت نظارت مستقر هستند و مجوزها و آدرس‌های قانونی جعلی را در وب‌سایت‌های خود به نمایش می‌ گذارند تا بتوانند اعتبار خود را نزد سرمایه‌گذاران بهبود بخشند. مراقب باشید و اطلاعات خود را از طریق منابع متعدد تأیید کنید. هنگام ارسال پول به صورت آنلاین باید همیشه مراقب باشید.

کارگزاری های کلاهبردار چگونه کار می کنند؟

بسیاری از مردم هر روز مورد کلاهبرداری قرار می گیرند، نه به این دلیل که ساده لوح یا احمق هستند، بلکه به این دلیل که کلاهبرداران مبتکر هستند و آنها استاد دستکاری هستند. اغلب، هنگامی که در اینترنت یا رسانه‌های اجتماعی بالا و پایین می ‌روید، با تبلیغاتی برای کسب سود سریع و آسان مواجه می ‌شوید که گاهی اوقات بسیار وسوسه‌انگیز به نظر می‌ رسند که در دام آنها نیفتید. بنابراین مقداری پول به حساب واریز می کنید و اتفاقی که می افتد تماس های بی وقفه کلاهبرداران است. اول، آنها به شما به خاطر برداشتن اولین گام ها برای ثروتمند شدن تبریک می گویند و در مرحله بعد، سعی می کنند شما را متقاعد کنند که حتی پول بیشتری را در تجارت “سودآور” آنها سرمایه گذاری کنید. چیزی که احتمالاً نمی دانید این است که پول شما به تازگی به عنوان کمیسیون در اختیار برخی از کلاهبرداران قرار گرفته است. بنابراین، شما منتظر می مانید و قلعه های شنی رویاهای خود را برای آینده ای بهتر و “غنی تر” می سازید. شما منتظر می مانید و منتظر می مانید تا پول بیاید. اما کجاست؟ اکنون نوبت شماست که با کلاهبرداران تماس بگیرید و بپرسید که چه خبر است. آنها سعی می کنند شما را آرام کنند و از شما می خواهند که صبورتر باشید. اگر بروکر ثبت شده باشد در صورت بروز هرگونه مشکل می توان از مراجع قانونی پیگیر پول و سرمایه خود باشید. اما کارگزاری های غیرقانونی مانند بروکر لژیون هیچ گونه تعهدی ندارند و ثبت شده نیستند. بنابراین کاربران نمی توانند پول از دست رفته خود را پس بگیرند.

در صورت کلاهبرداری چه باید کرد؟

اگر این اتفاق برای شما افتاد و توسط کارگزاری مانند بروکر لژیون مورد کلاهبرداری قرار گرفتید، توصیه ما این است که فوراً اقدام کنید و اگر سپرده خود را از طریق کارت اعتباری یا دبیت پرداخت کرده اید، برای استرداد وجه خود اقدام کنید. ویزا و مسترکارت به شما 540 روز مهلت می ‌دهند تا درخواست استرداد وجه را ارسال کنید که به شما فرصتی برای بازیابی پول می دهد. با این حال، اگر از بیت کوین یا سیم بانکی برای پرداخت خود استفاده کرده اید، شانس بازیابی پول شما بسیار اندک است. هر کاری که برای بازیابی وجوه خود انجام می دهید، مراقب عوامل به اصطلاح بازیابی باشید. لطفاً با بررسی اعتبار آنها و شفافیت اطلاعات شرکت، مطمئن شوید که با یک شرکت واقعی سروکار دارید. در غیر این صورت، ممکن است قربانی شکل دیگری از کلاهبرداری شوید. لغو کارت اعتباری یا دبیت خود در صورتی که کد CVV خود را به کلاهبرداران داده اید ممکن است ایده خوبی باشد. همچنین، مطمئن شوید که هر نرم افزاری را که به کلاهبرداران امکان دسترسی به داده های خصوصی ذخیره شده در رایانه شما را می دهد، از رایانه شخصی خود حذف کنید.

تجربیات خود را با ما در میان بگذارید

در این مطلب به نقد و بررسی بروکر لژیون پرداختیم. با توجه به مطالب بالا در می یابیم که کارگزاری لژیون یک شرکت غیر معتبر و غیر قانونی در حوزه معاملات بازارهای مالی است. بنابراین بهتر است قبل از هر چیز به خوبی بررسی کنید و تصمیم‌گیری درستی برای شروع معاملات خود بگیرید. بروکرهای کلاهبردار شرکت ‌هایی هستند که در زمینه معاملات مالی فعالیت می‌ کنند و با ارائه خدمات دروغین و غیرمجاز، سعی در کلاهبرداری از مشتریان خود دارند. این شرکت‌ ها معمولاً با ارائه اطلاعات نادرست و فریبنده، به مشتریان خود تضمین سود و دسترسی به بازدهی بالایی را می‌ دهند و سپس با کنترل و تغییر قیمت‌ ها، سود مشتریان را به طور غیرمجاز کاهش می ‌دهند. به منظور جلوگیری از ورود به این دام‌های کلاهبرداری، توصیه می‌شود که از بروکرهای معتبر و با سابقه استفاده شود و در صورت شنیدن هر گونه تضمین سود و یا ارائه خدمات نامعتبر، از این شرکت ‌ها دوری شود. لازم به ذکر است که شما می توانید تجربیات خود در زمینه کار با کارگزاری غیرقانوی را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

آیا معاملات باینری آپشن واقعی است یا خیر؟

در حالی که گزینه های باینری ممکن است در قیمت گذاری دارایی های نظری مورد استفاده قرار گیرند، آنها در برنامه های خود مستعد تقلب هستند و از این رو توسط قانونگذاران در بسیاری از حوزه های قضایی به عنوان نوعی از قمار ممنوع شده اند. بسیاری از خروجی های گزینه باینری به عنوان تقلبی در معرض دید قرار گرفته اند.

آیا معاملات باینری آپشن امن است؟

گزینه های باینری به طور کلی یک سرمایه گذاری مطمئن در نظر گرفته می شوند. با این حال، مانند همه ابزارهای پولی، انجام تحقیقات برای تضمین اینکه با یک ارائه دهنده قانونی معامله می کنید، سودمند است.

۳- بروکر لژیون چه نوع بازارهایی را پوشش می ‌دهد؟

بروکر لژیون پوشش بازارهای مختلفی از جمله بازار فارکس، بازار سهام، بازار طلا و نفت و… را دارد اما این خدمات را به درستی پوشش نمی دهد.

۴- آیا بروکر لژیون معاملات را به صورت آنلاین انجام می‌ دهد؟

بله، بروکر لژیون امکان معامله آنلاین در بازارهای مختلف را به مشتریان خود ارائه می ‌دهد اما قانونی و معتبر نیست.

۵- برای شروع معامله با بروکر لژیون چه کارهایی لازم است؟

برای شروع معامله با بروکر لژیون، شما نیاز به انتخاب یک حساب معاملاتی دارید که می ‌توانید از طریق سایت این شرکت ثبت نام کنید. سپس باید حساب خود را شارژ کرده و با شروع معاملات، به کسب و کار خود بپردازید. البته نحوه افتتاح حساب در بروکر لژیون به درستی انجام نمی شود و نمی توان در این کارگزاری حساب باز کرد. منبع معتبری که در نوشتن این مقاله از آنها بهره گرفته‌ایم: scamrecovery.net و theforexreview.com
به این مقاله امتیاز دهید

1 دیدگاه برای “بروکر لژیون چیست؟ بررسی اعتبار Options Legion

  1. مهدی گفته:

    سلام.من خودم تو این سایت ۴هزار دلار سرمایه گذاری کردم ولی کلاهبرداری کردند و صاحب سایت شخصی بنام مهدی عظیمی که ساکن نظراباد استان البرز است.
    تعداد کثیری از شاکیان این پرونده در حال حاضر از طریق مراجع قضائی در حال پیگیری سرمایه از دست رفته خود هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه