تعیین حداقل سرمایه برای فارکس و شروع معاملات روزانه

حداقل سرمایه برای ورود به فارکس

تجارت فارکس در حال تبدیل شدن به یک روش محبوب برای کسب درآمد است، اما برای کسانی که تازه شروع به کار کرده اند می تواند دلهره آور باشد. یکی از رایج ترین سوالاتی که تازه واردان در بازار فارکس می پرسند این است که حداقل سرمایه برای فارکس چقدر است و برای شروع معامله به چه مقدار پول نیاز دارند.

پاسخ به این سوال متأسفانه ساده نیست. مقدار پولی که برای معامله در فارکس نیاز دارید به عوامل مختلفی از جمله سطح تجربه، تحمل ریسک، نرخ بازده مورد انتظار، نوع حسابی که باز می کنید، استراتژی معاملاتی و… بستگی دارد. با این حال، چند دستورالعمل کلی وجود دارد که می تواند به شما در تعیین مقدار پولی که برای شروع تجارت فارکس نیاز دارید، کمک کند. در این مقاله، ما توضیح می دهیم که حداقل مقدار پولی که برای شروع تجارت فارکس نیاز دارید، چقدر است.

مطمئناً افرادی که بدون دانش و کسب مهارت های لازم وارد بازار فارکس می شوند، به زودی سرمایه خود را از دست داده و یا ضرر های بزرگی متحمل می شوند. توصیه می کنیم حداقل با آموزش رایگان فارکس مهارت های تجاری خود را تقویت کنید.

در ادامه مطلب با وبسایت ایتسکا همراه باشید تا اطلاعات مفصل تری در مورد تجارت فارکس برای مبتدیان، عوامل مؤثر بر حداقل سرمایه برای فارکس، مزایا و معایب شروع معاملات فارکس با حداقل سرمایه، انواع لات ها و تأثیر آنها بر حداقل سرمایه برای فارکس و… کسب نمایید.

ایتسکا یک وبسایت آموزشی است که نهایت تلاش خود را می کند تا به کاربران خود اطلاعات دقیقی در خصوص فارکس و بازار های مالی بدهد. کارشناسان این مرکز همیشه سعی بر این دارند تا با کسب اطلاعات و آموزش های به روز در این زمینه، بهترین مشاوره ها و راهنمایی لازم را در اختیار کاربران عزیز این سایت قرار دهند. خوشحال خواهیم شد هر گونه سوالی در مورد بازارهای مالی فارکس دارید، با کارشناسان ایتسکا در میان بگذارید و مطمئن باشید که در اسرع وقت پاسخ سوالات خودتان را دریافت خواهید کرد.

تجارت فارکس برای مبتدیان

معامله در فارکس می تواند یک چشم انداز دلهره آور برای مبتدیان باشد، اما با رویکرد صحیح، می تواند یک فعالیت سودآور و هیجان انگیز باشد. یکی از نکات کلیدی که باید به عنوان یک مبتدی به خاطر بسپارید این است که تجارت فارکس تماماً در مورد مدیریت ریسک است. این بدان معنی است که بدانید حداقل سرمایه برای فارکس چقدر است و چقدر می توانید در یک معامله ضرر کنید تا به آن مقدار پایبند باشید.

هنگام شروع تجارت فارکس، داشتن انتظارات واقع بینانه نیز مهم است. انتظار نداشته باشید که فوراً سود زیادی کسب کنید. سپس روی ایجاد حساب کاربری خود به تدریج تمرکز کنید.

معامله گران مبتدی فارکس باید بدانند بر خلاف یک حساب استاندارد که بر حسب دلار آمریکا است، یک حساب سِنتی بر حسب سِنت است. این بدان معناست که ارزش هر پیپ، تنها کسری از سنت است و این امر، مدیریت ریسک را بسیار آسان تر می‌کند. علاوه بر این، بسیاری از کارگزاران حساب های سِنتی را با حداقل سپرده های کمتر از حساب های استاندارد ارائه می کنند که باعث می‌شود معامله گران مبتدی به آنها دسترسی بیشتری داشته باشند.

همیشه مفید است که از کوچک شروع کنید و به تدریج مقدار سرمایه گذاری خود را افزایش دهید، زیرا تجربه کسب می کنید و با خطرات موجود در معاملات فارکس آشنا می شوید. با پیروی از این دستورالعمل های ساده، می توانید اطمینان حاصل کنید که حداقل سرمایه برای فارکس و سرمایه لازم برای شروع موفقیت آمیز تجارت فارکس را دارید.

ما در ادامه مطلب به سوال مهم مربوط به حداقل سرمایه برای فارکس می پردازیم و به شما نشان می دهیم که هیچ پاسخ جهانی وجود ندارد که برای همه معامله گران صدق کند.

چقدر در فارکس سرمایه گذاری کنیم؟ عوامل مؤثر بر حداقل سرمایه برای فارکس

بنابراین، چه مقدار پول برای تجارت در فارکس نیاز دارید؟ حداقل سرمایه برای فارکس و مقدار مورد نیاز برای معامله در فارکس به عوامل مختلفی از جمله سبک معاملاتی، وجوه موجود، میانگین سطح توقف ضرر، حداقل سپرده لازم برای کارگزار شما، سطح تجربه و غیره بستگی دارد.

در هر صورت، هرگز نباید بیشتر از آن چیزی که از دست دادن راحت هستید، سرمایه گذاری کنید. معامله در بازارهای مالی مستلزم ریسک بالای از دست دادن وجوه شماست و شما نمی خواهید تمام پس انداز خود را در تجارت سرمایه گذاری کنید.

سبک معاملاتی شما نیز نقش مهمی در تعیین حداقل سرمایه برای فارکس دارد. در اصل، اسکالپینگ (scalping) نیاز به هزینه نقدی اولیه بسیار کمتری نسبت به معاملات نوسانی (swing trading) یا معاملات موقعیتی (position trading) دارد.

دلیل این امر، اندازه نسبتاً کوچک سطوح توقف ضرر (Stop Loss) در اسکالپینگ است که به شما امکان می دهد حاشیه آزاد کافی را حتی زمانی که معامله علیه شما انجام می شود، حفظ کنید. از سوی دیگر، معاملات روزانه، معاملات نوسانی و معاملات موقعیتی به سطوح  توقف ضرر بسیار بزرگتری نیاز دارند که حفظ آن با یک حساب معاملاتی کوچک دشوار است. اجتناب از مارجین کال (تماس مارجین) و حفظ حاشیه آزاد کافی همیشه با اندازه حساب بزرگتر آسان تر است.

توجه:

  • معاملات نوسانی یا سوئینگ: نوعی استراتژی برای کسب سود از حرکات قیمت در بازه های زمانی کوتاه مدت تا میان مدت است.
  • معاملات موقعیتی: معاملات بلندمدت با روند در نمودارهایی با مقیاس زمانی بزرگ است که اغلب از تحلیل بنیادی و روش فنی پیش بینی در آنها استفاده می شود.
  • سطوح توقف ضرر:  توقف ضرر، قیمت از پیش تعیین شده یک دارایی است که زیر قیمت فعلی آن دارایی تنظیم می شود. وقتی قیمت دارایی به آن  پوزیشن تنظیم شده برسد، به منظور محدود کردن ضرر سرمایه گذار در این موقعیت بسته می شود.
  • مارجین کال: با رسیدن مارجین لِول (margin level) به آستانه مشخص شده توسط بروکر، حساب معاملاتی اصطلاحاٌ مارجین کال می شو. در کال مارجین مالک نمی تواند حسابی را برای معاملات جدید باز کند و احتمال اینکه تمام حساب های او از بین بروند، بسیار زیاد است. مارجین لول یک عددی به صورت درصد است که توسط بروکرها برای حساب های معاملاتی مشخص می شود.

کارگزار انتخابی شما همچنین می تواند برای باز کردن حساب، حداقل سرمایه برای فارکس و حداقل اندازه حساب معاملاتی فارکس را درخواست کند. به خاطر داشته باشید که در حالی که بسیاری از کارگزاران حداقل سپرده های کمتر از 10 دلار را می پذیرند، برخی از کارگزاران می توانند صدها یا حتی هزاران دلار درخواست کنند. اگر با یک بودجه ای معامله می کنید، مطمئن شوید که کارگزار مورد علاقه شما محدودیت سرمایه اولیه شما را می پذیرد.

در نهایت، تجربه نیز عامل مهمی است که بر حداقل سرمایه برای فارکس و اندازه سرمایه اولیه شما تأثیر می گذارد. اگر شما در بازار فارکس، یک مبتدی هستید، می توانید با کمتر از 100 دلار شروع کنید. اما اگر سال ها تجربه تجارت دارید و فوت و فن این بازار را بلد هستید و به طور مداوم در آن سود می کنید، می توانید به اندازه ای که راحت هستید سرمایه گذاری کنید.

مزایا و معایب حداقل سرمایه برای ورود به فارکس
شروع معاملات فارکس با حداقل سرمایه چه مزایایی دارد؟

مزایا و معایب شروع معاملات فارکس با حداقل سرمایه

هنگامی که در مورد حداقل سرمایه برای فارکس و مقدار پولی که برای شروع معاملات فارکس نیاز دارید بحث می کنیم، نمی توانیم مزایا و معایب معامله با موجودی حساب تجاری کوچک را ذکر نکنیم. حقیقت این است که بسیاری از تریدرها و معامله گران به دلیل کمبود بودجه یا تجربه ناکافی معامله، قادر به پرداخت برای یک حساب بزرگ نیستند. اما شروع معاملات فارکس با سرمایه کم، مزایا و معایبی دارد که در این قسمت می خواهیم به این موضوع بپردازیم.

برخی از مزایا و معایب داشتن حساب اندازه کوچک عبارتند از:

  • شما باید حواستان به حاشیه آزاد خود باشد (You need to keep an eye on your free margin)

اگر با اهرم نسبتاً بالایی معامله می کنید، به احتمال زیاد به سرعت به انتهای حاشیه آزاد خود خواهید رسید. هنگامی که این اتفاق می افتد، شما یک مارجین کال از کارگزار خود دریافت خواهید کرد و تمام موقعیت های باز شما به طور خودکار با نرخ های فعلی بازار بسته می شوند. اطمینان حاصل کنید که همیشه حاشیه آزاد کافی برای مقاومت در برابر نوسانات منفی قیمت دارید.

جدول زیر حاشیه مورد نیاز را بسته به نسبت اهرم شما نشان می دهد. هر مقدار باقی مانده در حساب معاملاتی شما پس از کسر مارجین مورد نیاز، نشان دهنده مارجین آزاد شما است.

اهرممقدار تجارت شدهمارجین مورد نیاز
1:1100.000 دلار100.000 دلار
2:110.000 دلار50.000 دلار
50:1100.000 دلار2.000 دلار
100:1100.000 دلار1.000 دلار
200:1100.000 دلار500 دلار
400:1100.000 دلار250 دلار
  • برای به دست آوردن سود قابل توجه، باید ریسک هر معامله خود را افزایش دهید (To make a considerable profit, you need to increase your risk-per-trade)

برای اینکه با حداقل سرمایه برای فارکس، سود قابل توجهی بدست آورید؛ باید ریسک هر معامله خود را افزایش دهید. این کار می تواند منجر به انباشت ضرر شود که می تواند بخش بزرگی از حساب معاملاتی شما را از بین ببرد. جدول زیر نشان می دهد که پس از از دست دادن درصد معینی از حساب خود، چه مقدار پول برای رسیدن به اندازه حساب تجاری اولیه خود نیاز دارید.

مقدار تعادل از دست رفتهمقدار لازم برای بازگشت به تعادل اولیه
10%11%
25%33%
50%100%
75%400%
90%1000%

همانطور که جدول نشان می دهد، از دست دادن 50٪ از اندازه حساب معاملاتی شما مستلزم بازگشت 100٪ برای بازگشت به موجودی اولیه است. این می تواند یک سفر سخت باشد!

  • اندازه های کوچک حساب، تعداد معاملات باز را محدود می کند (Small account sizes limit the number of open trades)

این نکته به اولین نکته ای اشاره دارد که در مورد حاشیه آزاد صحبت کردیم. هر معامله ای که بر روی اهرم باز می شود، مقدار مارجین آزاد شما را کاهش می دهد و یک حساب کوچک به سادگی نمی تواند مجموعه ای از معاملات را مدیریت کند.

  • حساب های کوچک راه بسیار خوبی برای یادگیری مدیریت ریسک مناسب و به دست آوردن یک رویکرد منضبط در معاملات هستند  (Small accounts are a great way to learn proper risk management and acquire a disciplined approach to trading)

 اگر اصول مدیریت ریسک و پول را در یک حساب 500 دلاری یاد بگیرید، می توانید همان اصول را برای حساب 5000 دلاری هم اعمال کنید. چراکه بین مدیریت ریسک و پول حساب های بزرگ و کوچک اصلاً تفاوتی وجود ندارد.

تعیین حداقل سرمایه برای فارکس و شروع معاملات روزانه - حداقل سرمایه برای فارکس
لات در بازار فارکس چیست؟

لات در معاملات فارکس چیست و انواع آن کدامند؟

در این بخش از مطلب حداقل سرمایه برای فاکس می خواهیم درباره لات مطالبی را بیان کنیم. لات (lot) در معاملات فارکس یک واحد اندازه گیری است که اندازه تجارت را متعارف و استانداردسازی می کند. تغییر در ارزش یک ارز در مقایسه با ارز دیگر بر حسب پیپ (pips) اندازه گیری می شود. پیپ چهارمین رقم اعشار است و بنابراین معیار بسیار کوچکی محسوب می شود.

اگر بخواهیم به زبان ساده تر بیان کنیم باید بگوییم که لات مثل کوین های پوکر نوعی ظرف معاملاتی در فارکس به شمار می رود و شما باید برای حضور در فارکس، معاملات خود را در یکی از لات ها انجام دهید. میزان سودی که به شما داده می شودبر اساس واحدهای متفاوت هر لات متغیر خواهد بود. همچنین باید بدانید که حداقل سرمایه برای فارکس که شما نیاز خواهید داشت، توسط لات ها تعیین خواهد شد

ارزش لات توسط یک صرافی یا تنظیم کننده بازار مشابه تعیین می شود. تعیین ارزش لات تضمین می کند که همه به یک مقدار مشخص معامله خواهند کرد و می‌دانند هنگام باز کردن یک موقعیت، چه مقدار از دارایی خودشان را معامله کنند.

لات ها به چهار اندازه استاندارد، مینی، میکرو و نانو تقسیم می شوند تا معامله گران کنترل بیشتری بر حداقل سرمایه برای فارکس داشته باشند.

فرض کنید یک شرکت، جعبه های شکلات خود را در دو اندازه  12 تایی و 24 تایی می فروشد. اینها اندازه های استاندارد هستند و مصرف کنندگان اغلب انتظار ندارند فقط یک شکلات از جعبه بخرند. در مورد جفت ارزهای فارکس هم همینطور است.

شما نمی توانید فقط یک واحد ارز بخرید. در عوض، شما مقدار زیادی خرید می کنید. لات ها در اندازه های استاندارد جهانی وجود دارند. به عنوان مثال، می توانید 100.000 لات ارز پایه GBP برای جفت ارز GBP/USD خریداری کنید. این یک لات استاندارد است. و یا اینکه شما می توانید یک لات کوچک 1000 GBP بخرید.

تعیین حداقل سرمایه برای فارکس و شروع معاملات روزانه - حداقل سرمایه برای فارکس
مفهوم و انواع لات در فارکس

انواع لات ها چه تأثیری می توانند بر حداقل سرمایه برای فارکس داشته باشند؟

گفتیم که لات ها در فارکس در 4 اندازه وجود دارند:

1- لات استاندارد (standard lot): لات استاندارد در فارکس برابر با 100.000 واحد مالی است. این اندازه، واحد استاندارد برای همه تریدرها و معامله گران مستقل یا نهادی است ولی معمولاً برای کمپانی های تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

لات های استاندارد در هر پیپ باعث تغییر 10 دلاری می شوند. حتماً می پرسید یعنی چی؟ یعنی اینکه خرید و فروش هر سهمی که تغییری به اندازه یک پیپ را از سر گذرانده، باعث سود یا ضرر 10 دلاری برای شما می شود! برای اینکه بتوانید از لات استاندارد استفاده کنید، شما به حداقل سرمایه برای فارکس 25 هزار دلاری نیاز دارید.

مثال

اگر نرخ مبادله EURUSD  برابر با 1.3000 دلار باشد، یک لات استاندارد ارز پایه (EUR)  برابر با 130000 واحد خواهد بود. این بدان معناست که با قیمت فعلی، برای خرید 100،000 واحد EUR به 130000 واحد ارز مظنه (USD) نیاز دارید.

2- مینی لات (mini lot): یک مینی لات در فارکس برابر یک دهم لات استاندارد است. این بدان معناست که یک مینی لات 10.000 واحد مالی ارزش دارد و اندازه تغییر هر پیپ باعث تغییر 1 دلاری خواهد شد. پس به تبع آن، اثر سود و زیان مینی لات کمتر از یک لات استاندارد است. لازم به ذکر است که حداقل سرمایه برای فارکس برای مینی لات 1000دلار است.

مثال:

اگر نرخ مبادله EURUSD برابر با 1.3000 دلار باشد، یک مینی لات ارز پایه (EUR)  برابر با 13000 واحد خواهد بود. این بدان معناست که با قیمت فعلی، برای خرید 10000 واحد EUR به 13000 واحد ارز مظنه (USD) نیاز دارید.

3- میکرو لات (micro lot): یک میکرو لات در فارکس، یک دهم اندازه یک مینی لات است. این بدان معناست که ارزش یک میکرو لات برابر با 1000 واحد مالی است. حرکات پیپ منجر به نوسان نقدی 1 واحد ارزی می شود. لات های میکرو به اهرم کمتری نیاز دارند، بنابراین یک سوئینگ یا نوسان در آن تأثیر مالی اندازه های بزرگتر نخواهد داشت.

برای اینکه بتوانید از میکرو لات استفاده کنید، شما به حداقل سرمایه برای فارکس 100 دلاری نیاز دارید. اما باید بدانید که میکرو لات ها سوددهی چندانی ندارند و برای تریدرهایی مناسب هستند که سرمایه زیادی ندارند.

مثال:

اگر نرخ مبادله EURUSD برابر با 1.3000 دلار باشد، یک میکرو لات ارز پایه (EUR)  برابر با 1300 واحد خواهد بود. این بدان معناست که با قیمت فعلی، برای خرید 1000 واحد EUR به 1300 واحد ارز مظنه (USD) نیاز دارید.

4- نانو لات (nano lot): یک لات نانو در فارکس یک دهم اندازه یک لات میکرو و برابر با 100 واحد مالی است. حرکت تک پیپ یک نانو لات برابر با تغییر قیمت 0.01 واحدی ارز پایه ای است که معامله می کنید. نانو لات ها به هیچ حداقل سرمایه برای فارکس نیاز ندارند و سود خاصی هم نمی دهند.

مثال:

اگر نرخ مبادله EURUSD برابر با 1.3000 دلار باشد، یک میکرو لات ارز پایه (EUR)  برابر با 130 واحد خواهد بود. این بدان معناست که با قیمت فعلی، برای خرید 100 واحد EUR به 130 واحد ارز مظنه (USD) نیاز دارید.

با همه این تفاصیل، می توان فهمید که مینی لات و میکرو لات می توانند آپشن مورد نظر شما برای ورود به بازار فارکس باشند.

سوالات متداول درباره حداقل سرمایه برای فارکس

حداقل مقدار سرمایه مورد نیاز برای شروع معاملات فارکس در بازار جهانی چقدر است؟

همانطور که در طول مقاله ذکر کردیم، هیچ پاسخ جهانی برای حداقل سرمایه برای فارکس وجود ندارد که برای همه معامله گران صدق کند. برای شروع معاملات فارکس می توانید با 100 دلار شروع کنید، اما برای اینکه انعطاف کمی بیشتر داشته باشید، حداقل به 500 دلار نیاز دارید. البته اگر سهمی به قیمت یک دلار در این بازار وجود داشته باشد، می توانید با یک دلار هم کارتان را شروع کنید.
با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که بازار فارکس بسیار اهرمی است، به این معنی که حتی یک حرکت کوچک در بازارها می تواند تأثیر قابل توجهی بر موجودی حساب شما داشته باشد. به این ترتیب، مهم است که از ابزارهای مدیریت ریسک مانند دستورات توقف ضرر برای محافظت از حساب خود در برابر ضررهای بیش از حد استفاده کنید.

حداقل سرمایه در بازار سرمایه بورس ایران چقدر است؟

500 هزار تومان. یعنی شما حق ندارید معامله خریدی کمتر از این مبلغ در بازار ایران انجام دهید.

چرا کم بودن حداقل سرمایه برای فارکس در ایران، به صرفه نیست؟

چون امکان واریز مستقیم ارز در ایران وجو ندارد و این کار توسط صرافی ها انجام می شود. در نتیجه اگر حداقل سرمایه برای فارکس در ایران کم باشد، علاوه بر اینکه نمی توانید سود کنید، باید مبلغی را هم برای کارمزد صرافی ها بپردازید.

برخی از نکات کلیدی برای شروع معاملات روزانه در بازار فارکس کدامند؟

·         تجارت موفق روز فارکس مستلزم پیش بینی دقیق تغییرات قیمت است.
·         اگر می خواهید حداقل سرمایه برای فارکس را بدانید، باید بگوییم که می توانید معاملات روزانه فارکس را با حداقل 100 دلار شروع کنید، اما این مقدار بازدهی شما را محدود می کند.
·         به طور کلی توصیه می شود که بیش از 1٪ از موجودی حساب خود را در معاملات فارکس استفاده نکنید.
·         همیشه یک دستور توقف ضرر وارد کنید تا در صورت حرکت ارز پایه در جهت مخالف، آنچه فکر می کنید، از ضررهای قابل توجه جلوگیری کنید.

بازارهای فارکس نسبت به بازارهای سهام چه مزیتی دارند؟

عدم نیاز تریدرها به سرمایه زیاد یکی از مزیت های منحصر به فرد بازار فارکس محسوب می شود اما در بازارهای سهام، تریدرها علاوه بر وثیقه گذاشتن مبالغ هنگفت باید به ارزش گذاری های بازار نیز توجه داشته باشند.

دمو تریدینگ (demo trading) چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

در مورد حداقل سرمایه برای فارکس و یا میزان پول مورد نیاز برای شروع معامله در فارکس، باید به یک روش معاملاتی بدون ریسک اشاره کنیم که نیازی به هزینه اولیه نقدی ندارد و آن هم دمو تریدینگ است. دمو تریدینگ یک راه عالی برای ورود اولیه شما در بازار فارکس است، اما محدودیت های خاصی در مورد حساب های آزمایشی وجود دارد.
در حالی که دمو تریدینگ ها برای انجام چند معامله، آشنایی با ابزارهای اساسی پلت فرم معاملاتی خود و یادگیری نحوه محاسبه اندازه موقعیت عالی هستند، به محض اینکه این اصول را فهمیدید، باید یک حساب واقعی کوچک باز کنید تا احساس کنید معامله با پول واقعی چگونه است.

مقدار پول مورد نیاز برای شروع معامله در فارکس به چه چیزی بستگی دارد؟

حداقل سرمایه برای فارکس و شروع معاملات در آن به عوامل متفاوتی همچون تجربه معاملاتی، سبک معاملاتی، اندازه متوسط ​​سطوح توقف ضرر، وجوه موجود شما و… بستگی دارد. در اصل، سبک‌های معاملاتی کوتاه مدت معمولاً به سطوح Stop Loss کمتری نیاز دارند که می توانند با یک حساب اندازه کوچک تر هم معامله شوند.
از سوی دیگر، روش های معاملاتی بلندمدت مانند معاملات سوئینگ یا معاملات موقعیتی به سختی با حساب های اندازه کوچک معامله می شوند، زیرا به سطوح توقف ضرر بیشتری نیاز دارند.

من در بازار فارکس یک مبتدی هستم، چگونه می توانم حداقل سرمایه برای فارکس و حجم حساب معاملاتی خودم را افزایش دهم؟

اگر یک مبتدی هستید که به تازگی وارد بازار فارکس شده اید، کارتان را با یک دمو تریدینگ شروع کنید تا با این نوع تجارت و با پلتفرم معاملاتی خود آشنا شوید. هنگامی که اصول تجارت را درک کردید، مقدار کمی سرمایه گذاری کنید! چرا؟ تا تجارت را با پول واقعی شروع کنید و یاد بگیرید که احساسات خود را هنگام معامله مدیریت کنید.
پس از کسب تجربه و مشاهده نتایج مثبت، می توانید با افزودن وجوه اضافی به حساب معاملاتی خود، حداقل سرمایه برای فارکس و حجم حساب معاملاتی خود را افزایش دهید.

مولفه هایی که از جانب بروکر بر حداقل سرمایه‌ فارکس تأثیر می گذارند، کدامند؟

·         بروکر به چقدر حداقل سپرده نیاز دارد؟
·         مقدار حداقلی پوزیشن سایز معامله چقدر است؟
·         مقدار حداکثر اهرم یا لِوِریج در بروکر چقدر است؟

اهرم یا لِوِریج چیست؟

اهرم یا لِوِریج یک اعتباری از طرف بروکر است که شما با کسب این اعتبار می توانید با سرمایه بیشتری در آن بروکر معامله کنید و بازدهی بیشتر نسبت به سرمایه گذاری اولیه خود داشته باشید.

ماهانه چقدر می توان از فارکس درآمد داشت؟

برای درآمد ماهانه در فارکس نمی توان هیچ میزان مشخصی تعیین کرد چرا که این میزان ثابت نیست. با افزایش موجودی و حداقل سرمایه برای فارکس می توانید درآمد و بازده ماهانه خودتان را افزایش دهید.

در فارکس بهتر است چقدر سرمایه گذاری کنیم؟

می توانید معاملات روزانه فارکس را با حداقل 100 دلار شروع کنید، اما این مقدار بازدهی شما را محدود می کند. به طور کلی توصیه می شود که بیش از 1٪ از موجودی حساب خود را در معاملات فارکس استفاده نکنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

4 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدی
6 ماه قبل

با سلام
خدا خیرتون بده. عالی توضیح دادید. اما یک سوال دارم و اون اینه که اگر من حساب خودم رو صد دلار شارژ کنم و اهرم یک به هزار رو انتخاب کنم آیا میتونم روی ارز یورو به یو اس دی معامله یک لات انجام بدم؟

مهرداد
7 ماه قبل

عالی بود با تشکر

مهرداد
7 ماه قبل

عالی بود

4
0
نظر شما مهم است - با ارسال نظرتان به دیگر کاربران کمک کنید.x