تاثیر اخبار در فارکس | بهترین سایت اخبار فارکس

تاثیر اخبار در فارکس

این روز ها با تب و تاب گرفتن بازار های سرمایه و ورود افراد زیادی به این حوزه، نباید تاثیر اخبار جهانی بر فارکس را نادیده گرفت؛ چرا که کوچک ترین خبری ممکن است باعث ریزش یا افزایش قیمت شود. مهمترین ویژگی های موثر بر تجارت در تمامی زمینه ها محدود به تجزیه و تحلیل های ریاضی و تکنیکال نیست.

بسیاری از فاکتورها وجود دارند که در روندهای نزولی و صعودی نقش بالادستی دارند و حرکت بازار را تعیین می کنند. آنچه سقف ها را رقم می زند و در شکل گیری الگوهای شانه و سر دخالت می کنند تنها اعداد نیستند بلکه تمامی رخدادهای جانبی آن مارکت را شامل می شوند. تمامی این رخدادها و اتفاقات موثر بر روندهای بازار قالبی به شکل خبر دارند. یعنی آنچه که در ماهیت، اعلان عمومی مربوط به هر عامل متصل به بازار باشد و تکانه های آن سبب تغییر شکل حرکت آن شود.

در نظر داشته باشید برای ورود به بازار بورس میتوانید از بهترین بروکر های فارکس مناسب ایرانیان استفاده کنید.

این تکانه ها، نوعی از نیروی تغییر هستند و هریک بر بعد خاصی از بازار موثرند. بحران های مالی کشورها، پاندمی های بیماری، جنگ ها و توافقنامه ها و سایر رخدادهای سیاسی و اجتماعی و اقتصادی از جمله این اخبار موثر بر تجارت و از جمله بزرگترین بازار آن یعنی فارکس می باشد. در واقع آن چیزی که در عمل اتفاق افتاده است، نوع واکنش ذهن شما در مقابل این اخبار برای تغییر رویکرد تجارت و کسب و کارتان می باشد. بنابراین باید این تاثیرات همه جانبه را به شکل دقیق مورد بررسی قرار داد. در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

تاثیر اخبار در فارکس

اخبار و رویدادهای جهانی در روند رشد و توسعه تجارت و کسب و کارهای فعال در جهان تاثیر بی نظیر و غیرقابل انکار دارند. اصولا آنچه سبب شکل گیری اقتصاد می شود، تصمیماتی است که در راس هیات های سیاسی اخذ می شوند و این بسیار طبیعی است که از عملکرد و نتایج تصمیمات آنها اثرگذار باشد. موضوعی که در دنیای ارتباطاتی امروز بسیار حیاتی به نظر می رسد، بحثی است با این مضمون که تا چه میزان می توان زودتر به داده های این رخدادها دست پیدا کرد؟

ترید با اخبار در فارکس
ترید با اخبار در فارکس

آیا دسترسی سریع تر به این داده ها تاثیری در سودآوری کسب و کار شما دارد؟ آیا دسترسی سریعتر امکان دارد؟ این سوالات سرآغاز یک قدرت خبری در جامعه است. اینکه شما زودتر و سریع تر از سایر افراد داده های مربوط به یک اتفاق موثر را داشته باشید سبب خواهد شد تا پیش از اثرگذاری آن بر تجارت و ذهنیت جامعه، تصمیمات پیشگیرانه را اتخاذ کنید.

به طور مثال اگر شما آگاهی کافی از مشکلات اقتصادی یک نهاد بورسی دارید و احتمال ورشکستگی آن را بالا می ببیند، می توانید خیلی زودتر از وقوع این موضوع نسبت به فروش سهام خود اقدام کنید و این بسیار برای شما سودمند خواهد بود.

موردی که در این سودآوری بزرگ برای شما پیش می آید، نوعی از تخلف به نام رانت خبری است. رانت خبری همان کانال های امنی از افراد و ارتباطات آنهاست که می تواند رقابت شما با سایرین در یک بازار مانند سهام را به صورت ناعادلانه ترسیم کند. به اصطلاح اینکه شما باید در این رقابت تجاری، به صورت فیرپلی بازی کنید و نباید از اهرم های غیرموجه برای پیش برد اهداف خود استفاده کنید. اما این  موضوع یک استثنا نیز دارد.

بهترین سایت اخبار فارکس (تازه ترین اخبار فارکس)

در این قست مهم ترین و بهترین سایت اخبار فارکس را بیان می کنیم. اغلب تریدر هایی که بر اساس تحلیل فاندامنتال فارکس ترید می کنند ، این چند سایت مهم اخبار فارکس را همیشه دنبال می کنند. در کل بهتر است هنگام انتشار اخبار فارکس معامله نکنید. از طرفی با تحلیل اخبار فارکس می توانید معاملات سود آوری در بلند مدت داشته باشید.

مهم ترین اخبار فارکس را می توانید از سایت های زیر دنبال کنید:

بهترین سایت اخبار فارکس فارسی

اگر قصد دارید اخبار فارکس را دنیال کنید بهتر است از سایت های معرفی شده در پاراگراف قبلی استفاده کنید. ولی اگر به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارید ، سایت ایران بورس آنلاین می تواند برای شما مفید باشد. این سایت یکی از بهترین سایت های اخبار فارکس فارسی است که معمولا اخبار فارکس فکتوری را به زبان فارسی در اختیار کاربران قرار می دهد.

سایت Boorsa.org نیز در این زمینه فعالیت داشته و اطلاعات مفیدی در اختیار کاربران قرار می دهد.

چگونه اخبار فارکس را تحلیل کنیم؟

با اینکه رقابت فوق  در بستر بازار سهام و بورس به عنوان یک رقابت غیرعادلانه توصیف می شود و عملا تخلف است، در بازار فارکس این یک مزیت و برتری برای معامله گر محسوب می شود که بتواند سریعتر از سایرین به داده های اطلاعاتی اطراف خود و یا حداقل در حوزه کسب و کاری که فعالیت می کند، دست پیدا کند.

در واقع فارکس و طراحان آن، اعتقاد دارند که رقابت در یک بازار، منحصر به ارتباطات کسب و کاری نیست و فرد باید از تمام قدرت خود در همه زمینه ها و از جمله دستیابی به اخبار بهره ببرد تا رشد و ارتقای سرمایه خود را شاهد باشد. این یک نگرش صحیح و قابل اتکاست که به نظر هیچ منافاتی با  عصر تکنولوژِی و سال های بعد آن نخواهد داشت.

خرید و فروش خبر

زمانی که از میزان ارزش اخبار و تاثیرگذاری آنها بر بازار فارکس آگاه شدیم، باید جنبه ای از آن را مورد بررسی قرار دهیم که خود خبر تبدیل به اصل می شود و به صورت مجزا تجارت می گردد. در واقع آگاهان در زمینه خبر، بهترین و موثرترین خبرها را برای کسب سود در اختیار شما قرار می دهند و این می تواند مبنای رشد شما قرار گیرد.

اما چالش های این موضوع را هم باید مدنظر داشته باشید. اینکه پروسه خرید و فروش خبر برای کل معامله گران قابل تجربه است و باید بدانید زمانی این موضوع دارای ارزش است که اتفاقا تعداد کمتری از آن مطلع باشند و باید حواس خود را جمع کنید که نمی توان زمان زیادی جلوی نشر یک رخداد را گرفت. یا اینکه فروشنده خبر قطعا تجارت مدنظر خود را برای سودآوری در اختیار افراد بیشتری قرار خواهد داد و این موجب کاهش ارزش و یا بی ارزش شدن آن خواهد شد.

سایت اخبار فارکس
سایت اخبار فارکس

از دیگر چالش ها، تسلط عامل های معاملاتی یا همان کارگزاران بر منابع نشر خبر است. آنها با آگاهی از این موضوع که خبر مورد نظر، روند بازار را چگونه تحت تاثیر قرار خواهد داد، آن را به سمت مشخصی هدایت می کنند و سود خود را تضمین می کنند.

آنها با این رانت خبری و اطلاع از شتاب بازار در هنگام اطلاع از خبر، اسپردهای مبادله را طولانی تر می کنند و به کنترل آن می پردازند. این موضوع همان نقطه ای از جنبه های مخفی تجارت است که باید نسبت به آن آگاه باشید و در تصمیم گیری های خود آنها را دخالت دهید. در مورد نوسانات و تغییرات ناگهانی بازار نیز باید بسیار هوشیار بود.

تاثیرات اخبار بر روند حرکتی بازار، اغلب بدون قاعده خاصی پیش می رود و نمی توان دقیق حدس زد. ممکن است در ابتدای نشر خبر نزولی بوده و سپس رو به صعود کند و یا برعکس این موضوع اتفاق افتد. به هر حال شما شتاب بازار را در کنار این تغییرات مداوم و ناگهانی قرار دهید تا متوجه شوید که با چه حالت ناپایداری از معامله در ارتباط خواهید بود. مدیریت این وضعیت ناپایدار، نیاز به دانش خاصی دارد که تلفیقی از علوم نظری و البته تجربه عملی معامله است که حجم بزرگی از پول را روانه حساب کاربری شما خواهد کرد.

ارزش گذاری اخبار

تفاوت میان اخبار را باید در میزان تاثیرگذاری آن بر بازار جستجو کرد. تاثیر اخبار در فارکس یک کنشی است که غیر قابل انکار است. اینکه چه رخدادی و چگونه، معاملات فارکس را به سمت مشخصی هدایت می کند؟ تمایل طبیعی بازار به سمت اخباری است که تکانه های مثبت را به آن تزریق کند و نرخ نفوذ این اخبار در بین معامله گران نیز به طور طبیعی بیشتر است. اما در اکثر مواقع نمی توان در مقابل اثر اخبار منفی مقابله کرد.

اخباری از قدرت های اقتصادی و سیاسی دنیا که با کوچکترین بحران ها و چالش ها، ارزش پول مردم را دچار دگرگونی می کنند. به طور مثال به دلیل میزان کاربری ارز دلار آمریکا در اقتصاد جهان، هرگونه چالش در زمینه دلار سبب اثرگذاری بر تمامی ابعاد دیگر نیز می شود. این موضوع در مورد فارکس نیز صدق می کند که بیش از نود درصد معاملات آن مبنای دلاری دارد.

تاثیر اخبار در فارکس
تاثیر اخبار در فارکس

در مورد سایر اخبار نیز باید دقیق بود. گاه بروز یک بیماری همه گیر مانند کرونا، اقتصاد جهان و از جمله بزرگترین آنها را به چالش بزرگ می کشاند و تعطیلی های وسیع به بار می آورد. یا در مورد بالایای طبیعی نیز باید اطلاعات کافی داشته باشید که به طور مثال در فصل مشخصی از سال امکان بروز طوفان های سهمگین در یکی از قدرت های اقتصادی جهان، ممکن است بورس یا فارکس و یا سایر شاخص های اقتصادی موثر را تحت تاثیر خود قرار دهد.

ارزش گذاری صحیح و منطقی اخبار، نتیجه ای جز انتخاب درست جفت ارزها برای معامله نخواهد داشت. این جفت ارزهای مورد معامله در بازار فارکس نسبت به میزان نقدینگی، کارمزدهای مختلفی دارند که به طور مثال در مورد دلار/یورو این مقدار به کمترین میزان خود می رسد. در زمان نشر اخبار محرک، معمولا گرایش به سمت جفت ارزهایی با کارمزد کمتر بیشتر می شود تا میزان ریسک را به کمترین حد خود برساند.

تاثیر اخبار در فارکس

استراتژِی و شیوه معامله برای یک معامله گر، مهمترین عامل در موفقیت اوست که در مقالات قبلی به صراحت اشاره شد که می تواند کاملا منحصربفرد باشد و نمی توان نسخه واحدی در مورد آن صادر کرد. تعیین استراتژی در مورد جهت گیری با اخبار این گونه است که دو مسیر کاملا مجزا را می تواند در بر بگیرد. در این قسمت ترید با اخبار در فارکس را آموزش می دهیم.

مسیر اول شامل همسویی با اخبار و مسیر دوم عدم همسویی می باشد. در مورد اول، پس از نشر هر نوع اخباری که بازار را به سمت خاص سوق بدهد، معامله گر به دنبال یافتن نوعی از معامله برای همراه شدن با روند این حرکت است. یکی از مهمترین و بهترین توصیه ها در این زمینه نیز تقسیم بندی اخبار به مرحله شایعه و رخداد است که در مرحله اول توصیه به خرید و در مرحله دوم توصیه به فروش می شود. در این نوع از جهت گیری همسویی، قبل از وقوع یک خبر و با تحلیل های پیشین به دنبال همراه شدن با روند بازار هستیم تا قبل از تغییر آن به بهترین تصمیم دست پیدا کنیم.

در مورد جهت گیری غیرهمسو، استراتژی اصلی و عمومی تر این است که منتظر واکنش بازار هستیم تا با آن همراه شویم و هیچ واکنش قبلی نسبت به روند نخواهیم داشت. این یک رویکرد رایج تر بوده و اغلب مورد استفاده است اما باید بدانیم که در مورد استراتژی همسویی، این همراهی با روند، دقیقا در جهت بازیگران تعیین کننده بازار می باشد.

اخبار تاثیر گوناگونی بر روی فارکس و سایر بازار ها می گذارند. تعیین اینکه به چه اخباری تکیه کنیم و از کدام یک از آنها برای واکنش بهره ببریم بسیار مهم است. معمولا بر روری گزارش های خبری محتمل سرمایه گذاری می کنند و از احتمال های پایین صرفنظر می کنند.

همچنین سابقه اخبار در آن زمینه خبری را بررسی می کنند تا به میزان اثرگذاری آن پی ببرند. با مجموع این ملاحظات، با توجه به تغییرات مداوم روند و ماهیت تاثیر اخبار که دوعامل تندی تحرکات و تداوم تغییرات را به همراه دارد، سعی کنید در پایان روز معاملاتی خود، برآیند سرمایه گذاری شما، جهت مثبت را نمایش دهد. این نقطه ایده آلی خواهد بود.

بهترین سایت های اخبار فارکس کدامند؟

فارکس فکتوری ، fxstreet ، دیلی فارکس ، investing.com ، myfxbook

بهترین سایت اخبار فارکس فارسی چیست؟

ایران بورس آنلاین ، Boorsa.org

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.