بیوگرافی الکساندر الدر و 7 راهنمای او برای تجارت

بیوگرافی الکساندر الدر و 7 راهنمای او برای تجارت - الکساندر الدر

شرح مختصر

 • متولد: 1950
 • محل تولد: سن پترزبورگ روسیه
 • وضعیت تأهل:
 • شغل: تاجر، بیزینسمن، نویسنده و مدرس معامله‌گری
 • دارایی خالص: بین 5 تا 10 میلیون دلار

الکساندر الدر کیست؟ ویکی پدیا
زندگینامه Alexander Elder تاجر و نویسنده

الکساندر الدر در سال 1950 در شهر لنینگراد (سنپترزبورگ) روسیه به دنیا آمد و در کشور استونی بزرگ شد. او در سن 16 سالگی وارد دانشکده پزشکی شده و در سال 1973، به عنوان پزشک در یک کشتی متعلق به کشور شوروی کار کرد. سپس از طریق همین کشتی به ایالات متحده مهاجرت کرد و در آنجا پناهندگی سیاسی گرفت.

او در نیویورک به عنوان روانپزشک در هیئت علمی دانشگاه کلمبیا کار می‌کرد اما بنابه دلایلی، حرفه پزشکی را رها کرد و مسیر حرفه ای شدن در تجارت را در پیش گرفت. جالب است بدانید که او بعد از پناهندگی در ایالات متحده، با یک وکیل آمریکایی آشنا شد و از او کتابی به نام  How to buy Stocks (نویسنده: Engel) را قرض گرفت و خواند و مجذوب تجارت شد.

الکساندر الدر می‌گوید: «من فهمیدم که فقط با فکر کردن می توانم پول دربیاورم. آن موقع همه چیز خیلی ساده به نظر می رسید. اینگونه بود که به تجارت علاقه مند شدم.

بعد از آن در شهر کار پیدا کردم، مقداری پول به دست آوردم و یک دوچرخه خریدم. اما دیدم که استفاده از دوچرخه در شهر خطرناک است. بنابراین دوچرخه ام را فروختم و از پول آن برای خرید اولین سهامم استفاده کردم و با اولین تجارتم درآمد کسب کردم.

به طور طبیعی، این موضوع باعث ایجاد این توهم در من شد که تجارت یعنی خرید، فروش و کسب درآمد آسان! در معامله دوم هم همین اتفاق افتاد و همین نگرش را داشتم. سپس مجبور شدم کمی بیشتر تلاش کنم تا از شر کسب درآمد آسان خلاص شوم. ولی نیاز به تقلای من نبود، مسیر تجارت به من فهماند که برد و باخت در کنار یکدیگرند و پول درآوردن، آنقدرها هم آسان نیست!»

الکساندر الدر اکنون یک تاجر تمام وقت است که آموزش و تجربه‌ای که به سختی به دست آورده است را با کارآموزانش به اشتراک می‌گذارد. او همچنین یکی از سخنرانان محبوب در کنفرانس های ایالات متحده و دیگر کشورها به شمار می‌رود و با تدوین استراتژی های موفق و ناموفق، تجربه بسیاری در معامله‌گری کسب کرده است و امروز کمترین خطا را در معامله ها دارد!

5 کتاب‌ معروف الکساندر الدر

الکساندر الدر تاجر حرفه ای روسی-آمریکایی و معلم و نویسنده تجارت است. او چندین کتاب در مورد معاملات روزانه نوشته است و اکثر کتاب های او بسیار پرفروش هستند و میلیون‌ها دلار برای او درآمد دارند. کتاب‌های متعدد او، از جمله کتاب Trading for a Living (زندگی از راه داد و ستد در بازارهای مالی)، یکی از پرفروش‌ترین و معروف‌ترین کتاب‌های بین‌المللی در میان تاجران خصوصی می باشد و مانند سایر کتاب‌هایش، به ده‌ها زبان مختلف دنیا ترجمه شده‌ است. او همچنین کتاب هایی در مورد کشور روسیه و نیوزلند نیز نگاشته است.

کتاب Trading for a Living در سال 1993، برای اولین بار منتشر شد که به عنوان روش کلاسیک مدرن در میان معامله گران محسوب می شود. با اینکه این کتاب در زمان قبل از پیشرفت تجاری فعلی نگاشته شده است اما دارای ایده های امروزی و مرتبط می‌باشد.

هدف این کتاب این است که در ابتدا به شما کمک می کند تا ذهن خود را آرام و منظم کنید؛ سپس روش‌های معامله و مدیریت در حساب های معاملاتی بازارها و جلوگیری از شکست‌ها را آموزش ببینید. به طور کلی، الدر این کتاب مراحلی که معامله‌گران باید هنگام شروع معامله طی کنند را نشان می دهد.

بیوگرافی الکساندر الدر و 7 راهنمای او برای تجارت - الکساندر الدر
کتاب های تالیفی دکتر الکساندر الدر

5 کتابی که توسط الدر نوشته شده است، عبارتند از:

 1. Trading for a living (1993)
 2. Come into My Trading Room: A Complete Guide to Trading (2007)
 3. Entries & Exits: Visits to 16 Trading Rooms
 4. Straying from the Flock: Travels in New Zealand
 5. The New Sell & Sell Short: How to Take Profits, Cut Losses, and Benefit fromPrice Declines (2011)

2 برنامه آموزشی مهم که توسط الکساندر الدر برگزار می شود!

Traders’ Camp

دکتر الکساندر الدر کلاس های یک هفته ای به نام Traders’ Camps را جهت تسریع در یادگیری تجارت معامله گران ایجاد کرده است. او به شما کمک می کند تا مهارت های جدید خود را تمرین کرده و با صرفه جویی در وقت، انرژی و هزینه، پیشرفت کنید.

ایشان به شما نشان می دهد که چگونه همه جنبه های معاملات خود را سازماندهی کنید، از انتخاب سهام، نقاط ورود و خروج، اهداف گرفته تا کنترل ریسک و نگهداری سوابق ضروری و نحوه تجزیه و تحلیل سهام!

Traders’ Camp موارد ضروری زیر را مورد بحث قرار می‌دهد و در این زمینه ها به موفقیت تریدرها کمک می‌کند:

 • روانشناسی و اصول تجارت
 • تجزیه و تحلیل فنی و سیستم های معاملاتی
 • مدیریت پول و کنترل ریسک
 • سازماندهی و ثبت سوابق
 • تصمیم گیری به موقع

این کمپ به صورت هفته به هفته طراحی شده و حدودا با 25 نفر تشکیل می شود و اغلب با معاملات زنده و همچنین پاسخ به سوالات معامله‌گران برگزار می شود.

 جالب است بدانید که 2 گروه از معامله گران می توانند در Traders’ Camp شرکت کنند:

 • اول کسانی که در بازار ضرر دیده اند، اما قصد دارند با یادگیری و آمادگی بهتر به معامله‌گری برگردند. در اینجا به شما شیوه جدی تر، هوشمندانه تر و موفق تر تجارت یاد داده می‌شود.
 • دوم تاجران نیمه حرفه ای یا مبتدی مصمم که می‌خواهند دانش و مهارت خود را سازماندهی کنند و به سطح بالاتر و موفقیت بیشتری برسند.

SpikeTrade

الکساندر الدر بنیانگذار انجمن آموزش تجاری  SpikeTrade در سراسر جهان است. شریک کاری‌اش Kerry Lovvorn، در این انجمن به او کمک بسیاری کرده است.

الکساندر الدر در این انجمن، ویدیوها و برنامه های آموزشی مؤثر و مفیدی با کاربرانش به اشتراک گذاشته است. او در یکی از ویدیوهای خود، دارایی و منافعی که از تجارت به دست آورده به اشتراک گذاشته و اظهار می‌کند هر کسی که به اینترنت دسترسی داشته باشد، می‌تواند از راه تجارت به این ثروت برسد.

از نظر الکساندر الدر تریدرهای موفق نیازمند سه مؤلفه هستند:

 • ذهن (Mind): ذهن، شما را برای موفقیت سازماندهی می‌کند.
 • متد (Method): با متد، کیفیت بازار را تشخیص می‌دهید؛ مثلا از زمان ورود وخروج معامله گران، مدیریت ریسک، و فاکتورهای مؤثر دیگر آگاه می‌شوید.
 • پول (Money): با پول، سرمایه و درآمد خود را مدیریت می‌کنید.

الکساندر الدر می‌ گوید من هم چند دهه‌ی پیش وارد دنیای تجارت شدم و اشتباهاتی داشتم که هیچ معامله گر مبتدی‌ از آن نمی تواند فرار کند. بنابراین کتابی نوشتم که آنها را در این مسیر راهنمایی کند و با اصول معامله حرفه ای، از قدم صفر تا پایه متوسط و پیشرفته و حتی سطوح بالاتر آشنا سازد.

دکتر الدر در سال 1988، Financial Tradings Seminars را راه‌اندازی کرد که در کمترین زمان به یکی از پیشروترین کمپانی‌های آموزش تجارت تبدیل شد. او در این سمینارها به تاجران مستقل و مؤسسات مالی کمک می کند تا در بازارهای بسیار پر ریسک مدرن، معامله گران بهتر و مطمئن‌تری شوند.

سبک سرمایه گذاری الکساندر الدر

بسیاری از معامله گران از یک استراتژی معاملاتی واحد و یک شاخص کلیدی برای معاملات متفاوت استفاده می نمایند! الدر کارایی این روش را بدین گونه زیر سوال می برد که اگر شاخص انتخابی شما به طور اساسی ناقص باشد و یا اگر شرایط بازار تغییر کند، به‌طوریکه شاخص انتخابی، دیگر توان محاسبه همه احتمالات را نداشته باشد، در آن صورت چگونه می‌توان روند بازار را پیش‌بینی کرد؟

استراتژی معاملاتی الکساندر الدر به عنوان یک سیستم معاملاتی سه صفحه ای (the Triple Screen trading system) شناخته می‌شود که نوسانگرها را با شاخص‌های دنبال کننده روند به کار می گیرد تا عملکرد هر دو را باهم در نظر گرفته و در صورت نیاز، اصلاح شوند. این استراتژی به عنوان یک راهنمای عملی جامع است که به شما یاد می دهد تا در این کار به موفقیت مورد نظرتان برسید.

الدر در سال 1985، این سیستم معاملاتی را توسعه داد. وی اشاره می کند که بازار بسیار پیچیده است و حتی پیشرفته‌ترین اندیکاتورها هم نمی توانند همیشه و تحت هر شرایط بازار کار کنند. این سیستم می تواند در فارکس، معاملات آتی، کالاها و ارزهای دیجیتال استفاده شود.

به طور خلاصه، the Triple Screen trading system می‌توان بدین گونه شرح داد:

 • اولین صفحه برای ایجاد یک هدف و پایه معاملاتی استفاده می شود.
 • صفحه دوم اندیکاتورهای تکنیکالی را برای شناسایی اصلاحات در برابر هدف معاملاتی معین اعمال می کند.
 • صفحه سوم برای زمان‌بندی ورودی‌های شما، با استفاده از شکست‌های کوتاه‌مدت در جهت هدف معاملاتی استفاده می‌شود.

الکساندر الدر در استراتژی معاملاتی‌ خود از تکنیکی استفاده می‌کند که در آن اطلاعات مختلف را در بازه‌های زمانی متفاوت جمع آوری و از آن‌ها استفاده می کند. به عبارت دیگر، سیستم معاملاتی صفحه سه گانه او شامل قوانین معاملاتی با استفاده از تجزیه و تحلیل چند تایم فریم (timeframes) است.

به این صورت که صفحه ‌نمایش سه‌گانه دارای نوعی آنالیز است که در آن، یک دارایی را در چندین بازه زمانی مختلف تجزیه و تحلیل می کند و برای تعیین این تایم فریم ها از ضریب 4 تا 6 استفاده می‌کند، یعنی می‌تواند به بازه‌های زمانی کوچکتر از 4 تا 6 واحد نیز تقسیم کند.

در اینجا، او از سه نوع تایم فرم؛ روند بلند مدت، روند میان مدت و روند کوتاه مدت، استفاده می‌کند. صفحه اول با تایم فریم‌های بیشتر شروع می‌شود و متعاقباً با پیشروی با دو صفحه دیگر، تایم فریم‌های خود را کاهش می‌دهیم.

تجربه نشان داده است که هیچ شاخص کلیدی به تنهایی نمی تواند سیگنال‌های قابل اعتمادی را ارائه دهد. لذا خیلی مهم است که معامله گران برای تصمیم گیری خود، از چند شاخص فنی استفاده کنند.

بهتر است بدانید که شاخص‌های متعدد؛ شاخص Force index، شاخص MACD، اندیکاتور Bollinger Bands و Ichimoku Kinko Hyo، در تحلیل‌های تکنیکالی الکساندر الدر مورد استفاده قرار می گیرند. این اندیکاتورها باید با یک نوسانگر مانند Stochastic، Relative Strength Index (RSI) و Relative Vigor Index به کار گرفته شوند و همچنین در آخر نیز صفحه سوم بایستی دارای شاخص Trade Volume ‌باشد.

بیوگرافی الکساندر الدر و 7 راهنمای او برای تجارت - الکساندر الدر
استراتژی های معاملاتی الکساندر الدر

7 مرحله برای شروع تجارت از دیدگاه الکساندرالدر

تصمیم گیری

احتمالاً شما در مورد معامله گرانی شنیده‌اید که در بازار مالی سود کلانی به جیب می‌زنند. یا کتابی در مورد تجارت خوانده ‌اید که شما را برای به ورود به بازارعلاقه‌مند کرده است. اولین مرحله برای ورود به دنیای تجارت، مرحله ای است که در آن، با خود تصمیم به انجام معامله می کنید. پس در این مرحله است که اولین تصمیم را می ‌گیرید تا در بازارهای مالی، خود را محک بزنید!

به یاد داشته باشید که معاملات دارای فرآیندهای پیچیده ای هستند و تقریباْ همه افراد، شکست هایی را در بازار تجربه می کنند. بنابراین باید آماده ریسک باشید! علاوه بر آن باید دید بلندمدت داشته باشید؛ یعنی شما باید برای 40 سال آینده روی معامله گر بودن خود تمرکز کنید.

یادگیری مستمر

هیچکس با استفاده از روش آزمون و خطا، به معامله‌گر موفق تبدیل نمی‌شود. در این مرحله باید تمام تلاش خود را برای یاد گرفتن وقف کنید. همچنین، باید از کارشناسانی که برای مدت طولانی در این حرفه بوده اند، راهنمایی بخواهید ولی با این حال، همیشه باید نسبت به آنچه می گویند احتیاط لازم را رعایت کنید. علاوه بر آن، باید یک مربی باتجربه کنار خود داشته باشید و توصیه ‌های او را جدی بگیرید تا به موفقیت برسید.

صبوری

احتمالاً در انجام معامله وسوسه شوید که بدون انجام هیچ تحلیلی، معامله را شروع کنید. این اشتباه است و احتمالاً هزینه زیادی برای شما خواهد داشت. پس هرگز نباید بدون تجزیه و تحلیل مناسب اقدام به معامله کنید.

اکثر معامله گران بر این باورند که تجارت مانند قمار است که در آن می توانند با شرط بندی های ساده درآمد کسب کنند. اما من بر این باور نیستم؛ حقیقت این است که تجارت در عین سادگی، پیچیده تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید!‌

تعیین روش تجزیه و تحلیل

در این مرحله، روش تحلیل خود را مشخص می‌کنید. در اینجا باید یک استراتژی در نظر بگیرید که به شما کمک کند تا بهترین تصمیم را در معامله بگیرید. یک استراتژی خوب دارای تجزیه و تحلیل فنی و بنیادی است.

 • استراتژی یعنی: اگر A اتفاق بیفتد، B هم اتفاق خواهد افتاد!

این اصل به شما کمک می کند تا در هر معامله ای که شروع می کنید، تصمیمات معاملاتی درستی بگیرید. شما باید یک سیستم ایجاد کنید و پایبند آن باشید تا مطمئن شوید که موفق هستید. سپس با بک تستینگ خطرات احتمالی را بسنجید و از مسیر معامله مطمئن شوید.

 • Backtesting: تحلیل کردن خطرات احتمالی و پتانسیل سوددهی یک استراتژی خاص بر اساس پیشینه داده‌ها و میزان بقای آن استراتژی است.

تدوین برنامه مدیریت پول

گام بعدی ایجاد یک برنامه مدیریت پول است. یک برنامه مدیریت پول به شما کمک می کند تا در مورد مقدار پولی که سرمایه گذاری می کنید و نحوه استفاده از سود آن، تصمیم آگاهانه بگیرید. 3 هدف مهمی که در این برنامه باید مد نظر داشته باشید عبارتند از:

 • دید بلند مدت
 • رشد مداوم سرمایه
 • کسب سود بالا

شناسایی پیوند ضعیف سیستم

سیستم معاملاتی قبلاً برنامه ریزی شده است و معامله گر ضعیف‌ترین بخش در هر سیستم معاملاتی است و در عین حال تنها فردی است که می‌تواند با تصمیم گیری خود در سیستم تغییر ایجاد کند. بنابراین با تسلط بر استراتژی‌های مدیریت ریسک می توانید اقدام به معامله کنید.

کنار گذاشتن منیت، غرور و شکست ناپذیری

بازار حالت چرخه‌ای دارد، به طوریکه پیش‌بینی حرکات آن چندان آسان نیست چون در غیر این صورت این همه معامله‌گرها ضرر نمی‌کردند. داشتن چند معامله سودمند پشت سرهم، دلیلی برای داشتن احساس شکست ناپذیری نیست. هرگز نمی‌توان تجزیه و تحلیل‌های هر معامله یا حتی مهم‌تر از آن، استراتژی های اساسی مدیریت ریسک را نادیده گرفت.

بیوگرافی الکساندر الدر و 7 راهنمای او برای تجارت - الکساندر الدر
ثروت الکساندر الدر

مهم ترین تجربه الکساندر الدر از بازار

 الکساندر الدر می گوید: از بازار یاد گرفته ام که با عدم اطمینان زندگی کنم و در سیستم عدم اطمینان تصمیم بگیرم. این تفاوت در سیستم، بین انسان و کامپیوتر وجود دارد. دستورالعمل‌هایی که به رایانه می‌دهید، باید دقیق باشد و اگردستورالعمل اشتباهی به آن داده شود کارش متوقف می‌شود.

علاوه بر آن، کامپیوتر بسیار سریعتر از مغز انسان کار می‌کند، در حالی که کارکرد مغز بسیار کندتر از کامپیوتر است. اما با این حال، انسان می تواند در شرایط عدم اطمینان تصمیم بگیرد و با اطلاعات ناقص کار کند و به نتیجه هم برسد. این درست مانند چیزی است که بازارها به ما می آموزند.

باید بدانیم همه معامله گران موفق از نتیجه‌ی کاملاً مشخص مطمئن نیستند زیرا اگر قرار باشد منتظر شفافیت کامل باشید، باید با نمودارهای متوقف شده‌ی سال گذشته کار کنید. نمودارهای امروزی حرکت می کنند و این حرکات هر لحظه در معرض تغییر هستند. بنابراین تصمیماتی که می گیریم چیزی از نوع «دقیقاً بالا» یا «دقیقاً پایین» نیست، بلکه «به احتمال زیاد بالا» یا «به احتمال زیاد پایین» است. در این شرایط است که شما پول خود را شرط بندی می‌کنید و این هم از نظر روانشناسی کار آسانی نیست.

سعی نکنید بی نهایت را درک کنید!

من بر این باورم که درک بی‌نهایت غیرممکن است. ردیابی همه سهام ها در ایالات متحده تقریباً چیزغیرممکنی است؛ از این رو در همان ابتدا باید به خود بگویید: «من به ضعف خود اعتراف می کنم. می دانم که افراد دیگر معاملات موفق زیادی انجام می‌دهند و من حتی آنها را نمی‌توانم ببینم.» بنابراین سعی نکنید بی نهایت را درک کنید!

اولین رویکرد من برای انتخاب سهام این است: من یک مجموعه کوچک (حدود 20 سهم) دارم که هر هفته آنها را پیگیری می کنم و اصلاً چیزی درباره آنها از دست نمی دهم.

دومین رویکرد من این است که هر هفته با گروهی از معامله‌گران در spiketrade، یک مسابقه برای بهترین معامله برگزار می کنیم و هر یک از اعضای گروه شامل اعضای عادی و نخبه، پیشنهادی در مورد یک معامله برای هفته آینده ارائه می دهند. من تقریباً هر هفته در میان آنها سهامی پیدا می‌کنم که باعث می‌شود مدت ها آن را هولد کنم.

سوالات متداول درباره الکساندر الدر

الکساندر الدر کیست؟

دکتر الکساندر الدر متولد سال 1950 در پتسزبورگ روسیه است که در 23 سالگی به نیویورک رفت و در آنجا به عنوان روانپزشک در هیئت علمی دانشگاه کلمبیا مشغول فعالیت شد. او در اقدامی انقلابی، حرفه ی پزشکی را رها کرد و شروع به یاد گرفتن اساس تجارت کرد و در این حوزه موفقیت بسیاری کسب نمود. ایشان هم اکنون به عنوان تاجر حرفه ای و معلم تجارت شناخته می شود.

الکساندر الدر در چه چیزی موفقیت کسب کرده است؟

او کتاب های مختلف پرطرفداری نوشته است که به چندین زبان مختلف ترجمه شده اند. ایشان با کسب تجربه در تجارت و آموزش آن به معامله‌گران، به یک تاجر حرفه‌ای و معلم تبدیل شده است و از این راه، کسب ثروت می کند.

استراتژی معاملاتی الدر چگونه است؟

الکساندر الدر استراتژی معاملاتی نسبتاً‌ کاملی به عنوان the Triple Screen trading system تدوین کرده که در آن از چندین شاخص مختلف در همه نمودارها بهره می‌برد. شاخص های دنبال کننده روند و نوسانگرها مکمل هم هستند چون در صورت نقص عملکرد هر شاخص یا نوسانگر، دیگری به کمک می‌آید.

تفاوت بین بازارهای سهام و فارکس از نظر الدر چیست؟

تفاوت عمده‌ای که بین بازارهای سهام (بورس) و فارکس وجود دارد این است که بازار بورس وابسته و محدود به ملل ها می شود و در آن سهام های خارجی وجود ندارد. اما فارکس در سطح جهانی است و حجم معاملات در آن به دلیل وجود سهام های بین المللی بالاست.
بنابراین روندهای فارکس بسیار واضح‌تر، بلند مدت‌تر و پایدارتر است و نمی‌تواند به سرعت تغییر جهت دهد ولی بازار بورس دستخوش تغییرات آنی است زیرا به شدت وابسته به سیاست کشورها نیز می باشد.

دارایی خالص الکساندر الدر چقدر است؟

الکساندر می‌گوید که 3 تا 5 میلیون دلار از درآمد خود را از طریق کفش های ورزشی Yeezy به دست آورده است. در کل دارایی خالص او بین 5 تا 10 میلیون دلار برآورد شده است.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

نظرات و بررسی های کاربران

1 دیدگاه برای “بیوگرافی الکساندر الدر و 7 راهنمای او برای تجارت

 1. Yousefi

  سپاس فراوان ب مفید و کارا

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.