ریبیت (Rebate) چیست؟10 تا از بهترین بروکر ریبیت فارکس

ریبیت چیست؟

آیا تا به حال کلمه ریبیت در فارکس را شنیده اید؟ فارکس یک ابزار معاملاتی با ریسک بالا است و برای معامله و سرمایه گذاری در این بازار، باید به اندازه کافی از آن شناخت داشت. قبل از تصمیم به معامله در فارکس یا هر ابزار مالی دیگری، باید اهداف سرمایه گذاری، سطح تجربه و ریسک پذیری خود را باذدقت در نظر بگیرید.

در این مطلب از ایتسکا می خواهیم شما را با مفهوم ریبیت (Rebate) بیشتر آشنا کنیم. هنگامی که صحبت از سهام می شود، سرمایه گذاران، تخفیف یا همان ریبیت را به عنوان بخشی از سود سهام یا بهره به دست آمده توسط صاحب سهام تعریف می کنند. این اصطلاحی است که در فروش کوتاه مدت استفاده می شود، یعنی زمانی که یک معامله گر، سهام را برای تحویل به خریدار قرض می گیرد.

در نظر داشته باشید که ما بروکر های مناسب ایرانیان را به صورت کامل در مقاله زیر نقد و بررسی کرده ایم: برای مشاهده بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان میتوانید به مقاله مرتبط مراجعه کنید.

 در این شرایط، تخفیفی به وام دهنده اصلی یا واسط پرداخت می شود. بسیاری از کارگزاران فارکس برند های خود را با ذکر تخفیف، به عنوان یکی از مزایایی که معامله و سرمایه گذاری، تبلیغ می کنند. اما می خواهیم بدانیم، تخفیف در معاملات فارکس یا ریبیت چیست؟

تعریف ریبیت (Rebate) در فارکس

 ریبیت یا تخفیف در فارکس، بخشی از کمیسیون دریافتی توسط بازاریاب ها ( Introducing Broker یا IB) است که به معامله‌گرانی که به کارگزار مراجعه کرده‌اند، تعلق می‌گیرد. برای درک آن، ابتدا باید در مورد مفهوم واسط معامله یا IB، که به طور گسترده در فارکس استفاده می شود، توضیح دهیم.

تخفیف های فارکس به معامله گران این امکان را می دهد که از معاملات خود با کارگزار، وجه نقد اضافی یا ریبیت دریافت کنند. صرف نظر از اینکه معالمه، در سود یا زیان بسته شده باشد.  به بیان ساده، این یک برنامه بازگشت نقدی است که توسط شخص ثالث ارائه می شود.

 تخفیف یا  Rebate در واقع، به حساب معاملاتی فارکس شما مرتبط است و برای هر معامله ای که انجام می دهید، بروکر سودی را با عنوان تخفیف نقدی به شما می پردازد.

مفهوم IB یا بازاریاب در فارکس

سه طرف در سیستم معاملات در بازار بورس وجود دارد که شامل کارگزار یا بروکر، IB و مشتری (معامله) می باشد. کارگزار تسهیلاتی را فراهم  می آورد که مشتریان را قادر به معامله در فارکس می کند. با این حال، برای جمع آوری مشتریان یا سرمایه گذاران، آنها گاهی اوقات به دنبال اشخاص ثالث هستند تا از افراد بخواهند در کارگزاری آنها سرمایه گذاری کنند. یا این که بروکرآنها را به افراد جدید معرفی کنند.

 این اشخاص ثالث به عنوان Introducing Broker شناخته می شوند. اما برخی نیز وجود دارند که به عنوان یک Affiliate (شریک) در سیستم باقی می مانند. کارگزار در ازای معرفی مشتریان جدید، درصد مشخصی از کارمزد را متناسب با حجم معاملات یا مانده سپرده شان به آنها می دهد.

به عنوان طرفی که مستقیماً با مشتریان ارتباط برقرار می کند، IB ها ممکن است تصمیم بگیرند که بخشی از کمیسیونی را که دریافت می کنند، به مشتریان بدهند. بنابراین فارکس مزایای بیشتری برای مشتریانی که از طریق معرف خود به کارگزار پیوسته اند، می دهد. از طرف دیگر، کارگزاران می توانند از بروکر بخواهند که بخشی از اسپرد، از طریق IB به مشتریانشان بازگردانده شود.

ریبیت در فارکس، اغلب افراد را برای پیوستن از طریق IB ها ترغیب می کند. در حالی که در کارگزاری فعالیت می کنند، به آنها سودهایی نیز پرداخت می شود. زیرا افرادی که از طریق IB ها می پیوندند معمولاً در یک جامعه جمع می شوند و در نتیجه گروه ایجاد می کنند. در این صورت آنها نیز می توانند افراد دیگری را جذب کرده و از بروکر، تخفیف یا Rebate بگیرند. همچنین طرح IB، کارگزار (بروکر) فارکس را قادر می‌سازد تا سرمایه گذارن بیشتری برای خود جذب کند.

ریبیت در فارکس

می خواهیم با یک مثال نشان دهیم که بروکر چگونه به واسط های خود ریبیت یا به اصطلاح تخفیف می دهد. فرض کنید آقای A یک حساب در ABC Broker از طریق نماینده Z باز می کند. عامل Z در اینجا نقش یک IB را بر عهده می گیرد.

آقای A معمولاً با استفاده از تسهیلات ارائه شده توسط ABC Broker معامله می کند. در این رویداد، IB  (واسط) Z ، کمیسیونی با 1 پیپ در هر لات معامله شده دریافت می کند. از آنجایی که آقای A با عامل Z قرارداد تخفیف دارد، از هر تراکنش 0.7 پیپ به عنوان تخفیف یا ریبیت دریافت می کند.

در این طرح، میزان Rebate ممکن است بین یک کارگزار و کارگزار دیگر متفاوت باشد. همچنین، میزان تخفیف بین یک IB و IB دیگر نیز فرق می کند. اگرچه هر دو آنها متعلق به یک کارگزاری باشند. نکته اصلی که باید به خاطر داشته باشید این است که، بر اساس هر تراکنش، به مشتری تخفیف داده می شود. این بدان معناست که چه معاملات شما موفقیت آمیز باشد و چه نباشد، باز هم به شما ریبیت داده می شود. بنابراین، می توان گفت که Rebate به ما این امکان را می دهد که از معاملات موفق، اندکی سود اضافی به دست آوریم. یا ضرر حاصل از برخی معاملات را کاهش دهیم.

روش های پرداخت ممکن است در بین ارائه دهندگان مختلف متفاوت باشد. به عنوان مثال، CBFX با هزاران معامله‌گر در کشور های مختلف سروکار دارد و خدمات خود را به 23 زبان ارائه می‌کند و طیف وسیعی از گزینه‌ ها را پوشش می‌دهد.

برگشت نقدی ماهانه پرداخت ها، تا دوازدهم ماه به طور خودکار اعتبار و ارسال می شوند. همچنین معامله گر کمیسیون یا اسپرد کاهش یافته، دریافت می کند. این یک گزینه هیجان انگیز است که توسط برخی از کارگزاران برتر از جمله IC Markets و Global Prime ارائه می شود.

برگشت نقدی معمولاً بین 1 تا 7 روز پس از بسته شدن معامله، مستقیماً به حساب کارگزاری معامله گر واریز می شود. این گزینه عالی دیگری است که توسط برخی از کارگزاران برتر از جمله  HF Markets، Instaforex، Pepperstone و XM ارائه می گردد.

در مورد گزینه برگشت نقدی ماهانه، پرداخت ‌های ماهانه را می‌ توان از طریق انتقال سیم بانکی، پی پال، اسکریل، استی‌ پی، انتروپی، چین Unionpay و Neteller پرداخت کرد. برخی از روش ‌های پرداخت، مانند حواله‌ های بانکی مشمول کارمزد هستند.

روش ارائه تخفیف در برنامه ریبیت

ابتدا یک حساب جدید یا موجود معاملات فارکس را به یک ارائه دهنده برنامه تخفیف فارکس پیوند دهید. کارگزار (بروکر) فارکس شما بخشی از اسپرد یا سود کمیسیون خود را برای هر معامله ای که انجام می دهید به ارائه دهنده تخفیف های فارکس خود پرداخت می کند. ارائه دهنده تخفیف های فارکس به ازای هر معامله ای که انجام می دهید، چه در یک معامله برنده شوید و چه بازنده، تخفیف نقدی به شما پرداخت می کند.

برنامه های تخفیف فارکس، بسیار شبیه به برنامه پاداش کارت اعتباری هستند. برای مثال یک کارت اعتباری ویزا را در نظر بگیرید. هنگامی که شما به عنوان یک مصرف کننده، چیزی را با استفاده از کارت اعتباری ویزا خریداری می کنید، فروشنده بین 1.5٪ تا 3٪ کارمزدی را برای پردازش تراکنش به ویزا می پردازد.

آیا این سود یا ریبیت مجانی است؟ هم می شود گفت بله و هم خیر! زیرا این پولی است که اگر معامله گر یا مشتری در برنامه پاداش ثبت ‌نام نمی‌کرد، قادر به دریافت آن نبود. با این حال، کارگزاری هم سود هایی که از معاملات به دست می آورد را به مشتری پرداخت می‌کند.

ارائه دهنده معمولاً یک رابطه قرار دادی با چندین کارگزار مختلف فارکس دارد و برای هر معامله ای که توسط معامله گر به کارگزار (بروکر) فارکس مراجعه می کند، کمیسیون دریافت می کند. سپس ارائه‌دهنده از کمیسیونی که از کارگزار (بروکر) فارکس به دست می‌آورد، تخفیف نقدی به مشتری می‌پردازد.

مزایای برنامه ریبیت فارکس
همه چیز درباره ریبیت فارکس

مزایای برنامه ریبیت فارکس

1- دریافت سود اضافی

 اگر با یک ارائه دهنده یا بروکر قابل اعتماد کار کنید، هیچ مشکلی پیش نمی آید و علاوه بر سور در معاملات خود، یک سود مازاد هم به عنوان معرف به دست می آورید.

2- امنیت

از آنجاییکه هر بروکر مستقیم با فارکس در ارتباط است، پس معاملات درست انجام می شوند. همچنین به هر مشکلی که برای مشتری به وجود بیاید، پاشخ داده می شود. کارگزاران فارکس اغلب بسیار سریع به مشتریان پاسخ می دهند. آنها 24 ساعته و با 23 زبان دنیا، با مشتریانشان در ارتباط هستند.

3- کاهش هزینه های معاملاتی

استفاده از ریبیت فارکس یا برنامه بازگشت تخفیف نقدی، می تواند هزینه های واقعی تراکنش های شما را کاهش دهد. زیرا آنها بخشی از هزینه تراکنش هستند که در هر معامله به شما بازپرداخت می شود. این منجر به اسپرد کمتر و نسبت برد بیتشر می شود.

از نظر عملی، اگر تخفیف شما 1 پیپ باشد و اسپرد بروکر فارکس شما بر روی یک ابزار خاص 3 پیپ باشد، اسپرد خالص شما تنها 2 پیپ است.

آیا معامله در بروکر ریبیت ایمن است؟

بله 100%! کارگزاری و واسط، هیچ گونه دسترسی مستقیمی برای انجام هرگونه عملکرد معاملاتی در حساب معاملاتی فارکس شما ندارند. عملیات بر روی پلتفرم معاملاتی شما، MT4،  MT5و غیره، مانند قرار دادن یک سفارش بازار، انتقال توقف ضرر، بستن موقعیت و کارهای مشابه، به طور کامل برای بروکر ریبیت، مسدود شده است.

به طور معمول، کارگزار، تنها به جزئیات محدودی مانند نام، شماره حساب تجاری و سابقه معاملاتی شما دسترسی خواهد داشت.

آیا برنامه های Rebate فارکس قانونی هستند؟

بله، این نوع برنامه های فارکس، که توسط بروکر های قانونی پرداخت می شود، کلاهبرداری نیستند، با این حال، در این نوع معامله ها نیز کلاهبرداری وجود دارد. کلاهبرداری در صورتی اتفاق می افتد که بروکر کمیسیون بالایی اعلام کند. در این حالت، هزینه معاملات فرد نیز بالا می رود.

بسیاری از کارگزاران فارکس به یک طرف ارجاع کننده، یا یک ارائه دهنده ریبیت، اجازه می دهند تا هزینه ها را برای معامله گرانی که به آنها مراجعه می کنند، مشخص کند. این امر هدف برنامه را شکست می دهد و در نتیجه اعتبار ارائه دهنده و تجارت آن را به خطر می اندازد.

بنابراین، یک کارگزار قابل اعتماد حتی این رویکرد را در نظر نمی گیرد. علاوه بر این، برخی از ارائه دهندگان ممکن است به موقع سود را پرداخت نکنند، یا در بدترین حالت، به هیچ وجه به شما بازپرداخت نکنند. به همین دلیل مهم است که یک ارائه دهنده یا بروکر قابل اعتماد انتخاب کنید.

بهترین بروکر های تخفیف فارکس کدام ها هستند؟

واسط های چینی ریبیت در فارکس، اولین کسانی بودند که چنین برنامه هایی را صرفاً به پایگاه مشتریان چینی خود ارائه کردند. در سال 2006، یک شرکت جدید به نام FX Rebates، مستقر در ایالات متحده، وارد بازار شد و برنامه بازگشت نقدی یا Rebates خود را به مشتریان جهانی ارائه داد.

Cashback Rebates های فارکس را می توان به سادگی به عنوان تخفیف هایی تعریف کرد که برای هر معامله ای که انجام داده اند به معامله گران بازگردانده می شود. ارائه ‌دهندگان یا واسط ها، Cashback معامله‌ گران را به کارگزارانی ارجاع می ‌دهند که چنین تبلیغاتی را ارائه می ‌کنند. آنها، هم تخفیف‌ هایی را که از هر معامله‌ ای که توسط واسط یا ارائه دهنده ثبت ‌شده و در یک کارگزاری خاص انجام می‌شود، به اشتراک می‌گذارند.

اگر چه تعداد زیادی بروکر ارائه دهنده ریبیت وجود ندارد، اما تعداد کمی وجود دارند که تبلیغات و جوایز سخاوتمندانه ای از این نوع را به مشتریان خود می دهند. زیرا این برنامه ریبیت یا تخفیف، به مرور تبدیل به ابزار استانداردی می شود که معامله گران برای کاهش هزینه های خود از آن استفاده می کنند.

هدف پشت چنین جوایز و تبلیغاتی، جذب معامله گران بیشتر برای ثبت نام در حساب های معاملاتی زنده و تشویق معامله گران به تجارت فعال تر است. کارگزاران متعددی انواع تبلیغات و پاداش ها را ارائه می دهند. در ادامه تعدادی از بروکر های موفق ارائه دهنده ریبیت را بیان می کنیم.

بهترین بروکر های ریبیت فارکس
معرفی معتبرترین و بهترین بروکر ریبیت فارکس

10 تا از بهترین بروکرهای ریبیت فارکس

آلپاری (Alpari)

Alpari  که در سال 1998 تأسیس شده و در روسیه مستقر است، یک کارگزار معتبر STP و ECN است که دارای بیش از 2 میلیون معامله گر ثبت شده از بیش از 150 کشور جهان است. به معامله‌گران شرایط معاملاتی رقابتی، ابزار های مالی متنوع، پاداش ‌ها، تبلیغات و دسترسی به پلتفرم ‌های تجاری پیشرفته و انعطاف‌ پذیر را می دهد.

آلپاری نه تنها به امنیت وجوه مشتری، بلکه به ارائه یک تجربه تجاری منحصر به فرد و پویا از طریق راه حل ها و خدمات معاملاتی جامع به معامله گران اختصاص دارد.

مزایای آلپاری

 • به خوبی تنظیم شده
 • پشتیبانی از متاتریدر 4 و 5
 • ارائه حساب های PAMM
 • ارائه خدمات به چندین زبان

معایب آلپاری

 • محدودیت برخی از کشورها برای استفاده از خدمات Alpari
 • دارای ابزار های مالی محدود
 • بدون اسپرد ثابت

FXOpen

FXOpen یک کارگزار STP و ECN است که به خوبی تنظیم شده، معتبر و دارای مقررات است و یکی از اولین کارگزاران تجارت آنلاین می باشد. این بروکر، سابقه ای غنی در ارائه برخی از جامع ترین شرایط معاملاتی به معامله گران خود دارد.

هنگام معامله از طریق FXOpen ، معامله‌گران به راه‌ حل ‌هایی که هم برای مشتریان خرده ‌فروشی و هم مشتریان سازمانی طراحی شده ‌اند، دسترسی دارند.  همچنین به انواع ابزار های مالی که می‌ توانند از طریق پلتفرم ‌های معاملاتی پیشرفته معامله شوند نیز دسترسی پیدا می کنند.

در ادامه معرفی بهترین بروکر های ریبیت، FXOpen به معامله‌گران نرخ ‌های رقابتی، راه‌حل‌ های متناسب، جوایز و تبلیغات را به عنوان بخشی از پیشنهادات خود در تامین نیاز های تجاری و اهداف مختلف مشتریان خود ارائه می‌دهد.

مزایای FXOpen

 • قانونی
 • مدل قیمت گذاری ECN        
 • ارائه ابزارهای تجاری و فناوری های مختلف
 • اسپرد و هزینه کمیسیون کم   
 • دسترسی رایگان به VPS       

معایب FXOpen

 • عدم دسترسی برای مشتریان ایالات متحده
 • دارای اهرم محدود برای مشتریان اتحادیه اروپا
 • عدم ارائه حساب های اسپرد ثابت
 • محدودیت ابزارهای مالی ارائه شده

بروکر ریبیت فارکس FXPRIMUS

FXPRIMUS  یک کارگزار معتبر ECN و STP است که از سال 2009 در ارائه راه حل ها و خدمات جامع تجاری به معامله گران، از سراسر جهان فعالیت می کند. FXPRIMUS در قبرس ، آفریقای جنوبی و وانواتو با مقررات و مجوز های مربوطه از طریق CySEC، FSCA و VFSC مستقر است.

هنگام معامله با  FXPRIMUS، معامله گران به شرایط معاملاتی رقابتی دسترسی دارند که شامل دسترسی به بیش از 120 ابزار مالی، استفاده از MetaTrader 4 و FIX API، پاداش ها، تبلیغات و غیره است. این کارگزار نیز جزو بهترین های ارائه دهنده خدمات ریبیت می باشد.

مزایای FXPRIMUS

 • قانونی
 • محافظت در مقابل تعادل منفی         
 • دارای معاملات بدون کمیسیون در برخی حساب ها    
 • ارائه حساب های ECN         
 • ارائه سرویس VPS

معایب FXPRIMUS

 • عدم ارائه خدمات به مشتریان ایالات متحده
 • بدون مقررات یا مجوز FCA
 • اهرم محدود 1:30 برای مشتریان اتحادیه اروپا
 • لزوم حساب VIP برای دسترسی به بهترین شرایط معامله
 • عدم ارائه حساب های اسپرد ثابت

FXTM

FXTM که در بریتانیا، آفریقای جنوبی، قبرس و موریس با مقررات مربوطه از طریق CySEC  ، FCA،  FSC  وFSCA  مستقر است. این کارگزار ریبیت سال ها است که راه حل ها و خدمات تجاری جامع خود را ارائه می دهد.

FXTM  خدمات خود را به معامله گران از سرتاسر جهان ارائه می دهد و برخی از بهترین شرایط معاملاتی، شامل اسپردهای محدود، کمیسیون کم، دسترسی به ابزارهای مالی متعدد، جوایز، تبلیغات، پلتفرم های پیشرفته معاملاتی را به مشتریان خود ارائه می دهد.

مزایای FXTM

 • دارای انواع ابزارهای مالی      
 • دارای انواع حساب ها
 • عدم ارائه تجارت بدون کمیسیون
 • حداقل سپرده کم       

معایب FXTM

 • عدم ارائه خدمات به مشتریان ایالات متحده
 • دارای اهرم محدود برای مشتریان اتحادیه اروپا

بروکر ریبیت فارکس GO Markets

GO Markets  یک کارگزار معتبر است که در استرالیا مستقر بوده و پایگاه مشتری، متشکل از بیش از 80000 معامله گر ثبت شده دارد. این معامله‌گران با وجود مهارت‌ ها، دانش، تجربه یا سبک ‌های معاملاتی، خدمات و راه‌حل ‌های برتر معاملات آنلاین را ارائه می‌کنند که نیاز ها و اهداف معاملاتی آنها را برآورده می‌کند.

معامله گران می توانند ضمن دریافت شرایط معاملاتی مطلوب، در بالاترین سطح ممکن، با سایر کارگزاران معتبر رقابت می کنند. هنگام معامله با GO Markets، معامله گران می توانند مطمئن باشند که بهترین شرایط معاملاتی موجود را دریافت می کنند.

همچنین، GO Markets به معامله گران امکان دسترسی به انواع ابزار های مالی را می دهد. آنها می توانند از طریق پلت فرم معاملاتی پیشرفته، وارد معامله شوند. علاوه بر تبلیغات و جوایز عالی، معامله گران، پاداش خوبی نیز دریافت می کنند.

مزایای GO Markets

 • قانونی
 • تجارت بدون کمیسیون
 • پشتیبانی از متاتریدر
 • ارائه دسترسی VPS
 • شرایط معاملات رقابتی

معایب GO Markets

 • غیر مجاز برای مشتریان ایالت متحده
 • ارائه اسپرد ثابت

JP Markets

در ادامه معرفی بهترین ریبیت بروکر ها، به JP Markets می رسیم. این کارگزاری، یک کارگزار ECN و STP  مستقر در آفریقای جنوبی است که به شدت تحت نظارت، تنظیم و مجوز FSCA در ارائه برخی از بهترین راه حل ها و خدمات تجارت جامع به معامله گران است.

JP Markets  با ارائه طیف گسترده ای از ابزار های مالی که می توانند از طریق پلتفرم های معاملاتی انعطاف پذیر و پیشرفته معامله شوند، دسترسی معامله گران خود را به بازارهای جهانی فراهم می کند.

معامله‌گران می‌ توانند انتظار برخی از رقابتی ‌ترین شرایط معاملاتی را داشته باشند که شامل اسپرد های کم، کمیسیون کم، و ویژگی‌های متعدد دیگر به عنوان بخشی از کارگزاران از جمله دسترسی به تبلیغات و جوایز عالی است.

مزایای JP Markets

 • قانونی
 • هزینه واریز یا برداشت صفر    
 • محافظت از تعادل منفی
 • پشتیبانی از متاتریدر 4

معایب JP Markets

 • عدم وجود ابزارهای تجاری اضافی
 • دارای حق کمیسیون زیاد
 • عدم پشتیبانی از متاتریدر 5
 • ابزار های معاملاتی محدود

بروکر ریبیت RoboForex

RoboForex  یک کارگزار تجاری منظم و محبوب است که به معامله گران از سراسر جهان، خدمات، راه حل های تجاری پرسود و جوایز ارائه می دهد. همچنین به معامله گران مجموعه وسیعی از ابزار های مالی برای تجارت در بازارهای جهانی ارائه می کند.

همچنین، این ریبیت بروکر، امکانات کافی برای شرایط تجارت رقابتی، پاداش ها، تبلیغات، ارائه نقدینگی 1 Tire و پلتفرم های معاملاتی پیشرفته را فراهم می کند. این برنامه برای همه معامله گران، چه تازه کار و  چه پیشرفته، شرایط یکسانی طراحی کرده است.

مزایای RoboForex

 • تنظیم شده و قانونی
 • محافظت در مقابل تعادل منفی
 • ارائه انواع حساب های انعطاف پذیر
 • دارای پلتفرم های معاملاتی متعدد

معایب RoboForex

 • عدم ارائه حساب های اسپرد ثابت
 • عدم ارائه خدمات به مشتریان ایالات متحده

Vantage FX

Vantage FX  از سال 2009 در ارائه راه حل های معاملاتی جامع به معامله گران فعال بوده است. این ریبیت بروکر، خدمات خود را به معامله‌گران مبتدی و حرفه‌ای، از سراسر جهان ارائه می‌کند. هنگام معامله با Vantage FX، به معامله‌گران شرایط معاملاتی رقابتی شامل اسپردهای فشرده، کمیسیون‌های پایین صنعت، اهرم کافی و موارد دیگر ارائه می‌شود.

همچنین، در این بروکر ابزار های معاملاتی متعدد، آموزش کافی، روش‌ های تأمین مالی قابل اعتماد، مجموعه‌ای از جوایز و تبلیغات، و پلتفرم ‌های معاملاتی پیشرفته به معامله‌گران ارائه می‌شود.

مزایای Vantage FX

 • تنظیم شده و قانونی
 • بیش از 300 ابزار مالی
 • تجارت بدون کمیسیون 
 • ارائه حساب های MAM و PAMM
 • پشتیبانی تجارت اجتماعی

معایب Vantage FX

 • غیر مجاز برای مشتریان ایالات متحده
 • ارائه حساب های اسپرد ثابت
 • هزینه های اضافی در حساب بدون Swap

بروکر ریبیت فارکس XM

در ادامه بررسی بهترین کارگزاری های ریبیت،  XMیکی از محبوب ترین کارگزاران معاملاتی در این بازار است. این بروکر در ارائه راه حل های تجارت جامع به بیش از 2.5 میلیون معامله گر ثبت شده از 196 کشور جهان، دسترسی جهانی دارد.

 بروکر XM از طریق قیمت گذاری ECN و STP خود، طیف گسترده ای از ابزار های مالی را از طریق پلتفرم های معاملاتی پیشرفته، ارائه می دهد. همچنین بهترین کارمزدها و قیمت گذاری ها را به خوبی فراهم می کند.

معامله گران در این کارگزاری، به بهترین شرایط معاملاتی مانند اسپرد های فشرده، کمیسیون کم، اهرم کافی دسترسی دارند. علاوه بر این، از طریق جوایز و برنامه های تبلیغاتی چشمگیر و گسترده XM ، پاداش می گیرند.

مزایای XM

 • تنظیم شده و قانونی
 • محافظت در مقابل تعادل منفی
 • شرایط معاملات رقابتی
 • دارای ابزارهای مالی مختلف   
 • پشتیبانی از پلتفرم های معاملاتی قدرتمند 

معایب XM

 • عدم ارائه اسپرد ثابت
 • غیر مجاز برای مشتریان ایالات متحده

HotForex

HotForex  در قبرس مستقر است و توسط چندین نهاد نظارتی تنظیم می شود. این بروکر یکی از محبوب ترین کارگزاران ریبیت است که بهترین راه حل های تجاری و شرایط رقابتی را به معامله گران از سراسر جهان ارائه می دهد.

معامله گران از طریق ارائه جامع هات فارکس از ابزار های مالی قابل معامله که می توانند بر روی پلت فرم های تجاری محبوب و انعطاف پذیر معامله شوند، به بازارهای جهانی متصل می شوند. هنگام معامله با هات فارکس، به معامله‌گران مجموعه ‌ای از تبلیغات و پاداش ‌ها نیز ارائه می‌ شود.

مزایای HotForex

 • تنظیم شده و قانونی
 • حضور قوی بین المللی
 • ارائه شرایط معاملات رقابتی
 • ارائه انواع گزینه های حساب
 • ارائه حساب اسلامی و دمو

معایب HotForex

 • عدم ارائه خدمات برای مشتریان ایالات متحده
مزیت ریبیت فارکس برای بروکر
خدمات ریبیت فارکس برای بروکر

6 مزیت ریبیت فارکس برای بروکر یا کارگزاری

1- تعداد مشتریان جدید را افزایش می دهد و الهام بخش معامله گرانی است که می خواهند حجم معاملات خود را افزایش دهند. هزینه های جزئی جبران شده می تواند توسط یک معامله گر در طی معاملات آتی دوباره سرمایه گذاری شود. با تصور اینکه بخشی از اسپرد با تخفیف آتی جبران می شود، معامله گران از تاکتیک های سرمایه گذاری استفاده می کنند، که در آن اسپرد نسبت بالایی از درآمد را به خود اختصاص می دهد (به عنوان مثال، اسکالپینگ).

2- ریبیت، معامله گر را ترغیب می کند تا با همه انواع دارایی ها در پلتفرم کارگزار کار کند. به عنوان مثال، کارگزار ممکن است شرایط مطلوب تری را برای بازگرداندن بخشی از اسپرد برای جفت های عجیب و غریب با نوسانات افزایش یافته ارائه دهد.

 به همین ترتیب، کارگزار می تواند معامله گر را کمی تحت فشار قرار دهد تا دانش خود را از فارکس و بازار های مالی افزایش دهد و یک حساب حرفه ای ECN با شرایط تخفیف مطلوب تر، باز کند.

3-  موجب می شود یک اتحاد بین کارگزاری، شرکای آن و معامله گر ایجاد شود. این امر باعث ایجاد حس اعتماد بین کارگزاری و مشتری یا معامله گر، می گردد.  

4- یکی دیگر از مزیت های ریبیت برای کارگزاری، تکرار تجارت توسط معامله گر می باشد. با به وجود آمدن حس اعتماد، مشتری تشویق به انجام معامله های دیگری می گردد.

5- اگر کارگزاران اسپرد را برای معامله‌گر کاهش دهند، معامله‌گر به آن تمایل خواهد داشت تا کارمزد کارگزار را به ‌طور طبیعی به حداقل برساند. همچنین Rebate می تواند به عنوان یک جایزه کوچک باشد که یک معامله گر حتی اگر سود هم نکند، آن را دریافت می کند.

6- یکی دیگر از دلایل کارگزاران برای همکاری با خدمات ریبیت، به اصطلاح برون سپاری است. کارگزار قادر به دسترسی به همه مشتریان خود در مناطق مختلف جهان (به دلیل عدم وجود دفاتر نمایندگی یا مشکل زبان و غیره) نیست. بنابراین، کارگزار آماده است کمیسیون خود را با یک سرویس تخفیف قدرتمند تر تقسیم کند.

اتحادیه تریدرها چگونه از ریبیت درآمد کسب می کند؟

اتحادیه معامله گران، معامله‌گر های فعال را به کارگزار می آورد و آنها با حساب واقعی، گردش مالی انجام می دهند. این افراد، بدون توجه به نتایج تراکنش ها، برای خدمات واسطه ای به کارگزار پورسانت می پردازند.

کارگزار به عنوان بخشی از کمیسیون پرداختی توسط معامله گر، به عنوان پاداش، برای هر معامله گر فعال، خدمات تخفیف، از طرف اتحادیه تریدر ها پرداخت می کند. بنابراین اتحادیه صنف، تا 100 درصد کارمزد خود (پرداخت های وابسته) را به تریدر پرداخت می کند.

راهنمای ورود به فارکس
چگونه در فارکس حساب باز کنیم؟

نحوه باز کردن حساب کارگزار (بروکر) فارکس در اتحادیه تریدر ها

1- بر روی دکمه ثبت نام در وب سایت اتحادیه صنفی کارگران کلیک کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید. با افتتاح حساب در اتحادیه تریدر ها می توانید ریبیت دریافت کنید.

2- کارگزار مورد نظر خود را در وب سایت اتحادیه فروشندگان انتخاب کنید و پیوند را دنبال کنید تا وب سایت آن باز شود. در کارگزار ثبت نام کرده و مراحل تأیید را طی کنید.

3- سپس شماره حساب بازرگانی باز شده نزد کارگزار را در حساب شخصی اتحادیه فروشندگان در قسمت حساب ها وارد کنید.

سخن پایانی

ریبیت (تخفیف فارکس، بازپرداخت نقدی) تخفیفی است که با بازگشت جزئی کمیسیون، به معامله‌گر تحقق می ‌یابد. کارگزار یک واسطه در بازار فارکس است که دستور معامله گر را برای خرید یا فروش دارایی در بازار خارجی بین المللی فارکس تسهیل می کند.  واسط برای انجام این کار،  از معامله گر پورسانت می گیرد.

صرف نظر از موفقیت یا عدم موفقیت تراکنش، کارگزار ممکن است بخشی از اسپرد را مستقیماً یا از طریق یک سرویس تخفیف، مانند اتحادیه معامله گران به حساب معامله گر بازگرداند. Rebate می ‌تواند ثابت (به دلار آمریکا با پیوند با گردش مالی تجاری) یا نسبی (به صورت درصدی از گردش مالی بیان شود). پرداخت ها به صورت تخفیف می تواند به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه به حساب معامله گر واریز گردد.

از طرف دیگر، معامله گران می توانند به سادگی با ثبت نام در یک کارگزار و معامله، پاداش دریافت کنند. در واقع ریبیت را می توان به عنوان بازگشت جزئی از مقدار پولی که در ابتدا پرداخت کرده اید تعریف کرد. در معاملات، تخفیف های فارکس لزوماً به صورت پول نقد نیست. تخفیف های فارکس، یا به عنوان بازگشت نقدی فارکس نیز شناخته می شود.

برنامه های ریبیت، اساساً برنامه هایی هستند که در آن کارگزاران یا ارائه دهندگان تخفیف برای هر معامله ای که انجام می دهند، بدون توجه به نتیجه معاملات، کمیسیون می دهند. به عبارت دیگر، اگر پوزیشن های بیشتر (و بزرگتر) باز کنید، حتی در صورت از دست دادن معاملات، تخفیف بیشتری دریافت خواهید کرد.

سوالات متداول

1- چگونه می توانم از اسپرد پرداخت شده استفاده کرد؟

برخلاف پاداش ‌های انباشته، ریبیت ها متعلق به شما هستند و در حقیقت پول واقعی می باشند. هر طور که بخواهید می تواند از آنها استفاده کند. می توانید دوباره با آن معامله کنید یا آن را پس بگیرید.

2- ریبیت لات (Lot Rebates) چیست؟

Lot Rebates به معنای پرداخت کمیسیون یا تخفیف است که بر اساس هر لات معامله شده توسط مشتری محاسبه می شود. برای هر نماد خاص معامله شده، مبلغ ثابت دلار آمریکا (USD) به شرکا پرداخت می شود. مبلغ ثابت توسط شرکت، برای هر لات نماد، در شروع معامله تعیین می شود.

3- آیا می توان بدون عضویت در بروکر فارکس معامله کرد؟

برای تجارت فارکس، به یک کارگزار آنلاین معتبر نیاز دارید. معامله با یک کارگزار معتبر فارکس یک عامل مهم برای موفقیت در بازار های ارز بین المللی است. به‌ عنوان یک قرارداد برای معامله‌گر (CFD) یا سرمایه‌گذار فارکس، ممکن است نیاز های خاصی در رابطه با پلتفرم، ابزار معاملاتی یا الزامات تحقیقاتی داشته باشید.

4- چند نوع معامله گر فارکس وجود دارد؟

 • اسکالپر
 • معامله گر روز
 • معامله گر نوسان
 • معامله گر موقعیت

5- کدام معامله ها در فارکس سود آورتر است؟

معاملات روزانه، سود بیشتری دارد. این نوع معاملات باعث می شود سهام خود را در همان روز قبل از بسته شدن بازار بخرید و بفروشید. شما باید موقعیت بازار خود را در کل روز پیگیری کنید و به دنبال فرصت مناسبی برای فروش سهام خود باشید. معاملات روزانه یک روش عالی برای کسب سود سریع است به شرط اینکه در سهام مناسب سرمایه گذاری کنید.

6- کدام بروکر (کارگزار) فارکس بهتر است؟

 • بازارهای CMC بهترین کارگزار کل فارکس و بهترین برای طیف وسیعی از پیشنهادات.
 • گروه سرمایه لندن (LCG) بهترین کارگزار (بروکر) فارکس برای مبتدیان.
 • Saxo Capital Markets  بهترین کارگزار (بروکر) فارکس برای معامله گران پیشرفته.
 • تجارت آنلاین (XTB) بهترین کارگزار (بروکر) فارکس برای هزینه های کم.
 • IG بهترین کارگزار (بروکر) فارکس برای معامله گران ایالات متحده.
0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.