رگوله ASF یا Financial Supervisory Authority Romania – نهاد نظارتی رومانی

رگوله ASF یا Financial Supervisory Authority Romania - نهاد نظارتی رومانی - رگوله ASF

ASF در سال 1989 برای ترویج توسعه اوراق بهادار در رومانی تشکیل شد. این سازمان مهمترین صنعتی است که شرکت کنندگان در بازار اوراق بهادار را نمایندگی می کند. ASF شامل: بانک های بزرگ، مؤسسات مجاز سپرده پذیر کوچکتر، ناشران غیربانکی، سرمایه گذاران با درآمد ثابت و ارائه دهندگان خدمات به این بخش است. ASF دارنده رگوله سطح یک در جهان بوده و به همین خاطر از اعتبار بالایی برخودار است.

نام اختصاریASF
نام کاملFinancial Supervisory Authority Romania
کشوررومانی
سطحیک
وب سایتwww.asfromania.ro

بیشتر بدانید: رگوله چیست؟

عملکرد ASF

ASF نقشی محوری در ترویج و نمایندگی صنعت به دولت، نظارت کننده مردم، سرمایه‌گذاران و سایر افرادی است که هم در استرالیا و هم در خارج از کشور منافع زیادی دارند. این سازمان با توجه به مزایای اوراق بهادار در رومانی و جنبه‌های صنعت اوراق بهادار، نقش مهمی ایفا می‌کند.

عضویت در ASF یک فرصت منحصر به فرد برای مشارکت معنادار در شکل دادن به آینده اوراق بهادار و تقویت نقش آن به عنوان بخش حیاتی بازارهای سرمایه رومانی است.

توسعه دادن

یکی از عملکردهای ASF، اطلاع رسانی و افزایش دانش و مهارت جامعه اوراق بهادار و ذینفعان مرتبط با آن است. این امر از طریق ارائه کنفرانس هایی با کیفیت بالا ، جلسات توجیهی اعضا و رویدادهای شبکه و برنامه های توسعه حرفه ای به دست می آید .

توسعه و اجرای استانداردها و شیوه های مناسب بازار برای افزایش عملکرد کارآمد، شفافیت و اعتماد سرمایه گذاران در بازار اوراق بهادار رومانی است.

ترویج

عملکرد دیگر ASF ترویج از طریق سمینارها ، کنفرانس ها و منابعی مانند نشریه رومانی اوراق بهادار  است. ASF یک انجمن جهت ترویج بازار برای سرمایه گذاران داخلی، جهانی و سایر ذینفعان فراهم می کند.

ایجاد نمایندگی

یکی دیگر از عملکردهای مهم ASF ایجاد نمایندگی است. ASF منافع بازار اوراق بهادار رومانی را برای تنظیم‌کننده‌ها، دولت، رسانه‌ها و سایر ذینفعان برای دست یافتن به محیطی نمایندگی می کند که از بازار اوراق بهادار قوی و رو به رشد پشتیبانی می‌کند.

نمایندگی ASF از طریق ایجاد اجماع در صنعت در مورد موضوعات مهمی است که برای حمایت از پایداری و رشد بازار اوراق بهادار صورت می گیرد.

ساختار سازمانی ASF

ASF توسط یک کمیته ملی متشکل از 9 نماینده صنعت که از شرکت های عضو ASF انتخاب می شوند، و حداکثر سه نفر توسط کمیته ملی، اداره می شود. تمام آنها برای رسیدن به هدف ASF است که به عنوان یک مجمع نماینده است.

اعضای کمیته ملی از طریق انتخابات برای یک دوره سه ساله انتخاب می شوند و هر کدام رئیس یک کمیته فرعی ASF است.

کمیته ملی به صورت ماهانه برای تعیین جهت استراتژیک سازمان و نظارت بر فعالیت های آن از جمله کمیته های فرعی تشکیل جلسه می دهد.

کمیته مدیریت ASF

اعضای کمیته مدیریت ASF عبارتند از:

 • صندلی ASF
 • معاونان صندلی
 • خزانه دار
 • مدیر اجرایی
 • مجری سیاست

کمیته مدیریت در مقابل کمیته ملی پاسخگو است. نقش های اصلی کمیته مدیریت به عنوان یک گروه عبارتند از:

 • نظارت بر عملکرد عملیاتی دفتر ASF
 • اولویت ها را برای اجرای استراتژی ASF تعیین کنید
 • به عنوان یک هیئت برای دفتر اجرایی ASF عمل کنید
 • بررسی مسائل مالی و صدور مجوز برای هزینه های عملیاتی
 • تسهیل اجرای طرح تجاری استراتژیک ASF
 • تصمیمات مربوطه کمیته مدیریت در گزارش ماهانه مدیرعامل به کمیته ملی گزارش می شود.

دفتر اجرایی

وظیفه دفتر اجرایی، ارائه اهداف استراتژیک تعیین شده توسط کمیته ملی، از جمله سیاست، توسعه استانداردهای بازار و تضمین فرصت های توسعه حرفه ای با کیفیت برای متخصصان صنعت است.

اهداف

مهمترین هدف ASF، نظارت و بحث در مورد تحولات محلی و جهانی در بازار اوراق بهادار رومانی و بازار سرمایه بدهی عمومی است که می تواند بازار اوراق بهادار کارآمدتر و رو به رشد را ارتقا دهد.

یک نتیجه کلیدی، قرار دادن بازار رومانی در بهترین کلاس برای ترویج بازار رو به رشد، فعال و نقدشونده اوراق بهادار است.

مسئولیت های ASF

 • بررسی و بحث در مورد تحولات و جهت گیری بازار اوراق بهادار رومانی
 • بهترین شیوه‌های جدیدی را که ممکن است در سایر بخش‌های بازار مالی رومانی یا بازارهای جهانی اوراق بهادار در حال فعالیت باشد در نظر بگیرد تا کارایی و نقدینگی بازار اوراق بهادار رومانی را بهبود بخشد.
 • به طور فعال از بهترین شیوه ها در صنعت حمایت می کند
 • رهنمودهای روشن و مختصری با بهترین عملکرد برای صنعت ارائه می دهد که شامل انتشار در وب سایت ASF است
 • تعامل با سایر بخش های صنعت از طریق نهادهای صنعتی مربوطه در مورد مسائل بازار همپوشانی.
رگوله ASF یا Financial Supervisory Authority Romania - نهاد نظارتی رومانی - رگوله ASF
رگوله ASF یا Financial Supervisory Authority Romania - نهاد نظارتی رومانی 1

نتیجه گیری

ASF فعالیت گسترده ای در ترویج و توسعه توراق بهادار رومانی دارد. این سازمان نقش مهمی در نظارت و عملکرد شرکت ها و سازمان های مختلف رومانی را بر عهده دارد. ASF دارنده رگلاتوری سطح یک در جهان است و هدف آن بهبود بخشیدن به شرایط مالی این کشور است. خدمات ASF شامل ایرانیان نمی شود.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.