چگونه می­توان به یک معامله­ گر حرفه­ ای تبدیل شد و سبک زندگی خود را تغییر داد؟

چگونه می¬توان به یک معامله¬گر حرفه¬ای تبدیل شد و سبک زندگی خود را تغییر داد؟

مقدمه

در  این مقاله قصد داریم درباره رفتار درست یک معامله­­ گر صحبت کنیم و بگوییم یادگیری چه مواردی برای یک معامله موفقیت­ آمیز ضروری است. یکی از ویژگی­های بارز یک معامله­ گر حرفه­ ای این است که می­تواند در حالی که با بازارها در ارتباط هست و معامله انجام می­دهد، هر کار دیگری را انجام دهد. او می­تواند سفر کند، شغل دیگری راه­ ندازی کند و هر آنچه را که می­خواهد، انجام دهد. با خانه بورس ایران – ایتسکا همراه باشید.

 هدف این است که تجارت را مکملی برای سبک زندگی خود قرار دهد، نه تمرکز اصلی آن. انجام این کار، نه تنها برای استرس و وضعیت کلی رفاه او عالی است، بلکه به معنای واقعی کلمه بهترین کاری است که هر معامله ­گر می­تواند برای حساب معاملات خود انجام دهد.

همانطور که در بالا بیان کردیم، همه چیز در زندگی باید متعادل باشد؛ حتی معامله. بیشتر افراد در معاملات ضرر می­کنند زیرا اعتدال را رعایت نمی­کنند. آنها تمام شب بیدار هستند و نمودارها را تماشا می­کنند و خود را با نمودارهای کوتاه مدت درگیر می­کنند که در نهایت آنها را در دام معاملات روزانه می­اندازد. اکثر این افراد جزء معامله­ گران مبتدی هستند.

 امیدواریم بعد از خواندن این مقاله، نگرش معاملاتی شما تغییر کند و مانند یک معامله­ گر حرفه­ای رفتار کنید. یادتان باشد افراد ثروتمند دارای چندین جریان درآمد هستند و به اصطلاح، آنها همه تخم ­مرغ­های خود را در یک سبد قرار نمی­دهند. بایستی تنوع ایجاد کنید نه اینکه تمام انرژی خود را روی معامله بگذارید.

معامله از هر مکانی، درست است یا نتیجه­ ای که به دنبال آن هستید؟

در واقع استفاده از این رویکرد «معامله از هر کجا» به معنای واقعی کلمه در مورد بهترین کاری است که می­توانید انجام دهید. شما در حالی­که در مسافرت هستید یا در خانه هستید یا اینکه برای انجام کاری در خارج از محل کار خود هستید، به طور کلی هر قضیه­ ای که باشد، درست بودن آن خیلی خوب نیست بلکه نتیجه آن حائز اهمیت است.

چگونه می¬توان به یک معامله¬گر حرفه¬ای تبدیل شد و سبک زندگی خود را تغییر داد؟

بر روی چارچوب­ های زمانی درست تمرکز کنید

برای اینکه یک معامله­ گر حرفه­ای شوید باید روی نمودارهای چارچوب زمانی بالاتر تمرکز کنید. زیرا وقتی شما در حال تجزیه و تحلیل و معاملات در این بازه­ های زمانی بالاتر هستید، می­توانید نمودارها را در پایان روز بررسی کنید. به عبارت دیگر شما قبل از بسته­ شدن نوار روزانه فعلی تصمیمی نمی­گیرید. این به شما امکان می­دهد از تمام سر و صدای داخل روز و حرکت نوسانی قیمت صرف نظر کنید، در این مدت می­توانید بر روی هر کدام از فعالیت­های دیگرتان تمرکز کنید.

فرکانس پایین را به کار بگیرید

طبیعتا، اگر روی نمودارهای چارچوب زمانی بالاتر تمرکز کرده ­باشید، معاملات بسیار کمتری نسبت به نمودارهای درون روزانه انجام خواهید داد. این یک چیز خوب است و به شما اجازه می­دهد تا با خیال راحت­ تری به تجارت بپردازید؛ در واقع به شما امکان می­دهد از زندگی خود لذت ببرید و شبانه­ روز به کامپیوتر خود گره نخورید.

مهمترین قسمت این رویکرد تجارت با فرکانس پایین این است که در واقع برای عملکرد کلی معاملات و شانس موفقیت مداوم، معاملات درازمدت و فرکانس بالاتر، بهتر از معامله روزانه یا هر نوع معامله کوتاه­ مدت دیگر است.

در نوسانات  بازار، دخل و تصرف نکنید

معامله­ گران روزانه ساعت­ها جلوی کامپیوترهایشان قرار می­گیرند. آنها در مورد برخی معاملات دیگر فکر و تجزیه و تحلیل می­کنند، آنها اساسا در یک توده بیش از حد اطلاعات قرار دارند و سعی در تصمیم­ گیری در مورد معاملات دارند. این کاملا غیرضروری و ضد تولید است! یک معامله­گر حرفه­ای هرگز چنین کاری نمی­کند.

دلیل اصلی این که بسیاری از مردم در نهایت این کار را انجام می دهند این نیست که تجارت روزانه خوب است، بلکه به این دلیل است که آنها معتاد به تجارت شدند. آنها به قیمت­ های متغیر، چشمک زدن رنگها و هیجان ورود به معاملات جدید معتاد می­شوند. این درست مثل یک ماده مخدر یا بازی­ ویدیویی می­تواند یک اعتیاد باشد. از این رو، ماموریت شما این است که خود را کنترل کنید تا در نهایت بازار شما را کنترل نکند!

شما باید به بازار اجازه دهید خودش کار را انجام دهد تا وقت خود را برای تحلیل و تفکر تلف نکنید. انرژی گذاشتن برای این کار فقط باعث افزایش سطح کورتیزول (استرس) شما می­شود و شما را در یک فکر تجاری حتی خطرناک ­تر قرار می­دهد. تجارتي كه منجر به معامله ماهرانه و صبورانه نمی­شود، بلكه معامله­ اي كينه توزانه، تصادفي و غير منطقي به دنبال دارد.

 راه­های اصلی که ما در بازار را دخل و تصرف نکنیم این است که معاملات را تنظیم و فراموش کنیم، مرتبا آنها را چک نکنیم. به خاطر داشته باشید با تماشای مداوم بازار به چیزی کمک نمی­کنید!

چگونه می¬توان به یک معامله¬گر حرفه¬ای تبدیل شد و سبک زندگی خود را تغییر داد؟

تجارت برای زندگی است نه زندگی برای تجارت

بسیاری از مردم تمام پول خود را برای خرید چیزهای مادی صرف می­کنند، چون تصور می­كنند كه این كار باعث خوشحالی آنها خواهد شد. کمی پس از دریافت کالای مورد نظر خود جذابیت آن به سرعت از بین می­رود. از این رو، داشتن چیزهای مادی کمتر، نه تنها برای حساب بانکی و وضعیت کلی مالی شما خوب است، بلکه برای ذهن و فشار روانی شما مفید است.

این یکی دیگر از ویژگی­ های معامله­ گر حرفه­ای است. رویکرد حداقلی، بدین معنا که هرچه معامله کمتری داشته باشید، نگرانی و تفکر شما در مورد بازارها کمتر می­شود و احتمال معامله بیش از حد و اهرم فشار بیش از حد در حسابتان از بین می­رود. جای تأمل ندارد که بیشتر سرمایه­ گذاران و معامله­ گران موفق، تاجر روزانه نیستند.

کاهش حجم معاملات

وقتی حجم زیاد معاملات­تان را متوقف می­کنید، متوجه می­شوید که عملکرد معاملات شما به تدریج بهبود می­یابد. چرا این اتفاق می­افتد؟ کاملا ساده است. مغز انسان به طور طبیعی خودتنظیمی و خودکنترلی را مخابره نمی­کند و این باعث می­شود که در نوسانات معاملات بی­ گدار به آب بزنیم و عجولانه رفتار کنیم.  وقتی جلوی کامپیوتر نشسته ­اید و قیمت­ها به سمت بالا و پایین می­روند و امکان پول درآوردن بی­حد و اندازه به نظر می­رسد، خودکنترلی بسیار سخت است!

هرچه مغز شما کمتر درگیر بازارها و معاملات شما باشد (به ویژه در معاملات فعال)، عملکرد بهتری خواهید داشت، زیرا موثرترین روش برای تمرین کنترل شخصی خود به طور مداوم، کاهش نیاز به انجام آن است.

چگونه می¬توان به یک معامله¬گر حرفه¬ای تبدیل شد و سبک زندگی خود را تغییر داد؟

استراتژی­ های تجارت یک معامله ­گر حرفه ­ای

اکنون باید بدانید که چرا تجارت مانند یک معامله­گر حرفه ­ای برای عملکرد معاملات و سبک زندگی شما بسیار مفید است. اجازه دهید در مورد بخش­ های اصلی استراتژی تجارت حرفه­ای بحث کنیم، تا درک درستی از نحوه انجام آن داشته باشید:

معاملات پایان روز

 این احتمالا سنگ بنای رویکرد تجارت معامله­ گر حرفه­ ای است. ایده اصلی این است که شما فقط پس از پایان روز تصمیم به معامله بگیرید تا بتوانید از اکثر نمودارها و سهامی که در طول روز سودآوری داشته­ اند، مطلع شوید. این نیز سر و صدا و سردرگمی نمودارهای کوتاه مدت را از بین می­برد.

انجام معامله و دیگر هیچ

مقصود این است که وقتی معامله ­ای را پیدا کردید و پارامترهای ورود، توقف، اندازه موقعیت، خروج را تنظیم کردید، به معنای واقعی کلمه تا روز بعد از کامپیوتر خود دور شوید. در غیر اینصورت شما تمام روز در مقابل کامپیوتر خود نشسته­ اید و نمودارها را چک می­کنید و با عصبانیت سعی می­کنید آنچه را که اتفاق خواهد افتاد،کشف کنید. (نکته مهم این است که نمی­توانید بفهمید چه اتفاقی می­افتد بنابراین باید به استراتژی خود اعتماد کنید و بیشتر اوقات هیچ کاری انجام ندهید).

سیگنال­ های تجاری ساده

سیگنال­های کنش قیمت، ماهیتی ساده دارند. شما نیازی به معامله با شاخص­هایی که در سراسر اینترنت مشهود است، ندارید. این فقط اتلاف وقت است و دانستن آن برای شما گیج­کننده، بیش از حد پیچیده و غیرضروری است. به هر حال همه شاخص های فنی فقط مشتقات اقدام قیمت هستند، بنابراین نیازی نیست که بخواهید پیچیدگی­ های آنها را درک کنید.

یک معامله­ گر حرفه­ای به جای اینکه تمام روز به نمودارها خیره شود، از وقت خود برای لذت بردن از زندگی استفاده می­کند؛ شما فقط به یک روش تجاری ساده مانند این نیاز دارید. به یاد داشته باشید قسمت دشوار معاملات، مدیریت پول و روانشناسی است بنابراین قسمت تجزیه و تحلیل نمودار واقعی و معاملات را برای خودتان دشوار نکنید.

مدیریت پول

شاید مهمترین عامل برای اتخاذ رویکرد معامله­ گر حرفه­ای و آرام در معاملات، مدیریت پول است.  ببینید اگر هنگامی­ که مشغول معامله هستید و ریسک معاملات خود را به اندازه­ای بالا می­برید که برایتان خطرناک و استرس ­آور است، نمی­توانید معاملات خود را تنظیم و فراموش کنید زیرا بیش از حد نگران از دست دادن پول خواهید بود. شما باید یاد بگیرید که در هر معامله ریسک خود را کنترل کنید تا در حدی نباشد که از نظر ذهنی برایتان قابل تحمل نباشد.

چگونه می¬توان به یک معامله¬گر حرفه¬ای تبدیل شد و سبک زندگی خود را تغییر داد؟

جمع ­بندی

امیدواریم بعد از خواندن این مقاله، بتوانید ویژگی­ های یک معامله­ گر حرفه ­ای را ببینید و درک کنید. شما می­توانید برخی از موارد را بکار بگیرید؛ مانند اینکه کمتر معامله کنید، معاملات خود را کمتر بررسی کنید، وقت کمتری به چک کردن نمودارها اختصاص دهید. اگر از این مواردرا رعایت کنید، عملکرد معاملات شما بهبود می­ یابد.

کلیدهای اصلی معامله­ گر حرفه­ ای این است که افکار خود را از بازارها منحرف کنید، استراتژی­ های ساده را آموزش ببینید و در معاملات خود استفاده کنید و ریسک خود را به درستی مدیریت کنید. یک سرگرمی پیدا کنید، سفر کنید، زندگی خود را در دست بگیرید و تعادل را رعایت کنید تا به طور مفیدی مشغول شوید. نشستن پشت میز کامپیوتر و معامله بیش از حد، باعث از دست رفتن سایر فرصت­ هایتان می­شود.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.