بهترین اندیکاتور پیوت (Pivot Point) | 10 اندیکاتور برتر

بهترین اندیکاتور پیوت

اندیکاتورهای مختلفی توسط تریدرها برای شناسایی نقاط محوری یا پیوت پوینت های بالقوه در بازارهای مالی استفاده می شوند. اثربخشی این اندیکاتورها بسته به سبک معاملاتی، بازه زمانی و بازار خاص مورد تجزیه و تحلیل، ممکن است متفاوت باشد. چالشی که برخی از سرمایه‌گذاران و تاجران با مواجه هستند، انتخاب بهترین اندیکاتور پیوت پوینت است.
با توجه به تنوع گسترده از اندیکاتورها و روش‌های محاسبه پیوت پوینت‌ها، انتخاب صحیح یک اندیکاتور مناسب می‌تواند اثرات قابل توجهی بر عملکرد و سودآوری سرمایه‌گذاری داشته باشد. در واقع، بهترین اندیکاتور پیوت ممکن است برای شما به عنوان یک تریدر بسته به سبک تجارت و استراتژی شما متفاوت باشد.

بیشتر بخوانید: اندیکاتور آرون (Aroon) در تحلیل تکنیکال

پیوت پوینت چیست؟

پیوت پوینت ها (به انگلیسی: Pivot Point Indicators) به عنوان یکی از قدرتمندترین ابزارهای تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی شناخته شده و یک اندیکاتور محبوب و پیشرو در تحلیل تکنیکال هستند. از آنجایی که این اندیکاتورها مبتنی بر محاسبات ریاضی بوده و توسط تریدر به صورت دستی محاسبه می شوند، امکان اشتباه و خطا در آنها در حد صفر است.

10 اندیکاتور برتر Pivot Point

هنگام ارائه لیستی از بهترین اندیکاتور پیوت پوینت، ممکن است نظر و ترجیحات مختلفی وجود داشته باشد. لطفاً توجه داشته باشید که هر اندیکاتور دارای ویژگی‌ها، مزایا و معایب خاص خود است و شما می‌توانید براساس سبک تجارت و ترجیحات خود از آنها استفاده کنید.

بهترین اندیکاتور پیوت: Pivot Points All-In-One Indicator
اندیکاتور Pivot Points All-In-One Indicator

1- Pivot Points All-In-One Indicator

اولین اندیکاتور در لیست بهترین اندیکاتور پیوت MT4 ما، Pivot Points All-In-One Indicator است. این اندیکاتور متاتریدر 4، همه کاره ترین اندیکاتور برای معامله گران فارکسی است که از پیوت استفاده می کنند! زیرا این اندیکاتور دارای چندین روش برای محاسبه پیوت پوینت ها است.

این اندیکاتور به طور خودکار سطوح را در نمودار ترمینال MT4 نمایش می‌دهد. با تعامل با این سطوح، قیمت می‌تواند جهت حرکت خود را تغییر دهد. این، به نوبه خود، فرصت‌های بالقوه‌ای برای معاملات سودآور فراهم می‌کند.

این اندیکاتور از این نظر منحصربه‌فرد است که تمام روش‌های اساسی و محبوب ساخت سطوح بازگشت یا معکوس (Reversal) را ترکیب می‌کند. این روش‌ها عبارتند از: کلاسیک (Сlassical)، وودی (Woodie)، فیبوناچی (Fibonacci)، کاماریلا (Camarilla) و محدوده پیوت مرکز (CPR).

بنابراین، معامله گران فارکس باید روش های محاسبه را با دقت انتخاب کنند و بر اساس آن خرید و فروش کنند. روش کلاسیک به طور گسترده توسط معامله گران فارکس استفاده می شود و بسیار محبوب است. با این حال، Woodies تاکید و اولویت زیادی به قیمت بسته می دهد، از این رو نسبت به تغییرات روند حساس است.

فیبوناچی درصدهای معروف فیبو را در محاسبه سطوح حمایت و مقاومت معرفی می کند. این به معامله گران فارکس کمک می کند تا روند ادامه روند را معامله کنند. معامله گران روز و اسکالپرها می توانند به نقاط محوری کاماریلا نگاه کنند زیرا تمایل دارند سطوح حمایت و مقاومت کوتاه تری را ارائه دهند.

اندیکاتور فیبوناچی در محاسبه سطوح حمایت و مقاومت از درصدهای معروف فیبو استفاده می‌کند. این اندیکاتور به تریدرهای فارکس کمک می‌کند تا با الگوی ادامه ی روند (Continuation)، معامله کنند. تاجران روز و اسکالپرها می‌توانند سطوح پیوت پوینت کاماریلا را بررسی کنند، زمانی که تمایل دارند تا سطوح کوتاه‌مدت حمایت و مقاومت را ارائه دهند.

اگرچه جنبه مهم CPR تشخیص جهت روند است، اما در شناسایی سطوح حمایت و مقاومت نیز به خوبی کاربرد دارد. تشخیص جهت روند، غالباً برای اکثر معامله گران کافی است. بدیهی است که سطوح حمایت و مقاومت به‌عنوان محدوده‌های تصمیم‌گیری برای استفاده ازسود، استاپ لاس و حد ضرر متحرک یا تریلینگ استاپ لاس (trailing stop loss) عمل می‌کنند.

معامله گران فارکس می توانند روش محاسبه پیوت مورد نظر خود را برای شناسایی وارونگی یا برگشت روند، ادامه روند، بهترین نقطه ورود، سطح حمایت و مقاومت انتخاب کنند. اگرچه، این بهترین اندیکاتور پیوت چندین روش برای پیوت پوینت در اختیار شما قرار می دهد. با این حال، مهم است که معامله گران فارکس، روش محاسبه را با توجه به نیاز خود انتخاب کنند.

بهترین اندیکاتور پیوت: Daily Pivot Points Indicator
اندیکاتور Daily Pivot Points Indicator

2- Daily Pivot Points Indicator

اکنون زمان آن است که به دومین اندیکاتور از بهترین اندیکاتور پیوت خود در این لیست نگاه کنیم. این اندیکاتور 13 سطح را در هر نمودار مشخص می‌کند و برای تاجران روزانه و تاجران کوتاه مدت فارکس مناسب است.  تفاوت عمده بین این اندیکاتور پیوت با سایر اندیکاتورها، خط وسط بین سطوح حمایت و مقاومت است.

در ابتدا، نشانگر به طور خودکار نقطه محوری را محاسبه می کند و سپس سه سطح پشتیبانی S1، S2 و S3 را ترسیم می کند. علاوه بر این، همانند سایر اندیکاتورهای پیوت پوینت، سه سطح مقاومت R1، R2 و R3 را نیز مشخص می‌کند.  تفاوت آن در رسم خطوط اضافی بین پیوت و R1، R1 و R2، R2 و R3 است. به طور مشابه، خطوط اضافی بین پیوت و S1، S1 و S2، و S2 و S3 نیز رسم می‌شوند.

این خطوط اضافی سطوح حمایت و مقاومت بسیار نزدیک تری را ارائه می دهند. بنابراین، تریدرهای روزانه فارکس می توانند نقاط بازگشت روند (Trend reversal) در بازار فارکس را شناسایی کنند. به طور معمول، زمانی که قیمت به سطوح مقاومت 3 یا حمایت 3 می رسد، معامله گران پیش بینی و انتظار بازگشت دارند.

این بهترین اندیکاتور پیوت از قیمت های بسته، بالا و پایین روز قبل برای محاسبه نقاط محوری استفاده می کند. هنگامی که بازار در رنج-باند (Range-bound) است، یعنی جایی روی نمودار معاملاتی دارایی‌هاست که در آنجا، قیمت بین دو خط بالا و پایین حمایت و مقاومت نوسان می‌کند، تریدرهای رنج (range traders)  به دنبال فروش در سطح مقاومت و خرید در سطح حمایت هستند. با این حال، زمانی که بازار روند رو به رشدی دارد، معامله گران تکنیکال برای ادامه روند به شکست سطح حمایت یا مقاومت نگاه می کنند.

بنابراین، Daily Pivot Points Indicator به طور خاص به معامله گران روزانه فارکس کمک می کند تا پیوت های حمایت و مقاومت را شناسایی کنند.

3- Fibonacci Pivots Indicator

سومین اندیکاتور در لیست بهترین اندیکاتور پیوت، ترکیبی از پیوت‌ها و نسبت‌های فیبوناچی کلاسیک است. این ترکیب منحصر به فرد هر دو محاسبه ریاضی، اولویت و اهمیت بیشتری را به خطوط حمایت و مقاومت می‌دهد. بنابراین، تریدرهای فارکس از آنها استفاده می‌کنند و با تأیید اضافی اعداد فیبوناچی، معامله می کنند.

اندیکاتور Fibonacci Pivots، سطوح پیوت را با استفاده از فرمول‌های مشابه سایر اندیکاتورها (با استفاده از قیمت های بالا، پایین و بسته) محاسبه و ترسیم می‌کند. با این حال، S1 و R1 با استفاده از 0.382 محاسبه می‌شوند. علاوه بر این، S2 و R2 با استفاده از 0.618 تدوین می‌شوند، در حالی که S3 و R3 با استفاده از 0.764 شناسایی می‌شوند.

به طور کلی، تریدرهای فارکس شرایط بازار صعودی و نزولی را هنگامی که قیمت در بالا یا پایین تر از پیوت پوینت باز می شود، شناسایی می کنند. باز شدن روز معاملاتی بالای پیوت نشان می دهد که قیمت با توجه به حرکت روز قبل، صعودی است.

به طور مشابه، اگر باز شدن روز در زیر پیوت باشد، ماهیت نزولی بازار را نشان می دهد. نشانگر نقطه محوری از روند روز قبل برای شناسایی و تشخیص روند روز جاری استفاده می کند. بنابراین، معامله‌گرانی که از این اطلاعات تشخیص روند استفاده می‌کنند، آماده می‌شوند تا معاملات خرید یا فروش را با استفاده از سطوح حمایت یا مقاومت انجام دهند. مانند سایر اندیکاتورها، سطوح پشتیبانی و مقاومت این اندیکاتور نیز به عنوان نقاط برگشت روند استفاده می‌شوند.

بهترین اندیکاتور پیوت: FiboPiv V2 Indicator
اندیکاتور FiboPiv V2 Indicator

4- FiboPiv V2 Indicator

اندیکاتور بعدی از لیست بهترین اندیکاتور پیوت ما، FiboPiv V2 نیز با استفاده از نسبت‌های فیبوناچی سطوح پیوت را محاسبه می‌کند. حالا به اندیکاتور و روش معاملاتی آن به طور دقیقتر نگاهی خواهیم داشت. این اندیکاتور از ۳۸٪، ۵۰٪ و ۶۲٪ برای شناسایی سطوح پشتیبانی و مقاومت استفاده می‌کند. R1 و S1 با استفاده از ۳۸٪ محاسبه می‌شوند، در حالی که R2 و S2 با استفاده از نسبت فیبوناچی ۵۰٪ شناسایی می‌شوند. در نهایت، این اندیکاتور با استفاده از نسبت فیبوناچی ۶۲٪، R3 و S3 را ترسیم می‌کند.

همانطور که از نام این اندیکاتور متاتریدر 4 (MT4) پیداست، FboPiv نسبت های فیبوناچی را به سطوح Pivot اعمال می کند تا سطوح حمایت و مقاومت را شناسایی کند. در ابتدا، اندیکاتور با استفاده از قیمت های  بالا، پایین و بسته روز قبل، سطح پیوت را با استفاده از فرمول های استاندارد محاسبه می‌کند.

اندیکاتور متاتریدر FiboPiv V2 نمودارها را در تمام فریم‌های زمانی نمودارهای روزانه محاسبه می‌کند. اگرچه این اندیکاتور از قیمت بسته‌ی روزانه، بالاترین قیمت و پایین‌ترین قیمت برای محاسبه سطوح پیوت استفاده می‌کند. خطوط پیوت، سطوح حمایت و مقاومت در تمام نمودارها در مقادیر قیمت مربوطه قابل مشاهده هستند.

اندیکاتور FiboPiv V2 می‌تواند به همان شیوه اندیکاتورهای دیگر پیوت برای معامله در بازارهای روند‌ دار  (Market trending) و بازارهای رنج یا سایدوی در معاملات ارز دیجیتال (ranging Market) استفاده شود.

بهترین اندیکاتور پیوت: All Pivot Points Indicator
اندیکاتور All Pivot Points Indicator

5- All Pivot Points Indicator

پنجمین اندیکاتور در لیست بهترین اندیکاتور پیوت، اندیکاتور All-Pivot Points است. همانطور که از نام آن پیداست، این اندیکاتور انواع مختلفی از نقاط پیوت را به طور خودکار ترسیم می کند. بنابراین، معامله گران فارکس به یک نوع پیوت پوینت محدود نمی‌شوند. بلکه، تریدرها می‌توانند با استفاده از روش‌های مختلف محاسبه، نقاط پیوت را محاسبه کرده و روش محاسبه مورد نظر خود را انتخاب کنند.

اندیکاتور All-pivot points گزینه های کلاسیک، فیبوناچی، وودی، کاماریلا، فلور و اصلاح فیبوناچی را در اختیار تریدرهای تکنیکال فارکس قرار می دهد. روش منحصر به فرد دیگری که در این اندیکاتور وجود دارد، نمایش پیوت پوینت های هیستوریکال یا تاریخی (historical pivot points) است. بیشتر اندیکاتورهای پیوت، فقط پیوت روز جاری را با استفاده از مقادیر قیمت روز قبل نمایش می‌دهند. با این حال، معامله گران فارکس می توانند از اندیکاتور All-Pivot Points برای ترسیم نقاط پیوت روزهای قبلی استفاده کنند.

یکی دیگر از جنبه های مهم این اندیکاتور که با سایر اندیکاتورهای پیوت متفاوت است، تعداد سطوح حمایت و مقاومت است. این اندیکاتور 4 سطح حمایت و 4 سطح مقاومت را ترسیم می کند. در نتیجه، در مقایسه با 3 سطح حمایت و 3 مقاومت، این یک فرصت اضافی برای معامله گران فارکس به شمار می‌رود.

این بهترین اندیکاتور پیوت برای تریدرهای جدیدی که می خواهند از نقاط پیوت برای درک و نزدیک شدن به بازار استفاده کنند، بسیار مفید است. از آنجایی که این اندیکاتور محاسبات محاسبات متعددی را در خود جای داده است، تریدرها می‌توانند قبل از ورود به معاملات واقعی با آنها آزمایش کنند.

اندیکاتور All-Pivot Points پشتیبانی و مقاومت بیشتری را مانند S4 و R4 فراهم می کند. بنابراین، این اندیکاتور واقعا برای همه انواع معامله گران، به ویژه معامله گران فارکس جدید مفید است.

بهترین اندیکاتور پیوت پوینت: Camarilla Pivots Indicator
اندیکاتور Camarilla Pivots Indicator

6- Camarilla Pivots Indicator

اندیکاتور بعدی ما در لیست بهترین اندیکاتور پیوت متاتریدر، اندیکاتور Camarilla Pivots است. این اندیکاتور توسط نیک اسکات در سال 1989 ایجاد شد. نیک اسکات یک تاجر موفق اوراق بهادار بود. این اندیکاتور با استفاده از قیمت‌های بالا، پایین و بسته‌ی روز قبل، سطح پیوت را محاسبه می‌کند.

این اندیکاتور به طور خودکار ۴ سطح حمایت و مقاومت مختلف را محاسبه و ترسیم می‌کند. معامله گران فارکس می‌توانند این اندیکاتور را برای معامله در بازارهای روند‌ دار  (Market trending) و بازارهای رنج یا سایدوی در معاملات ارز دیجیتال (ranging Market) استفاده کنند. سطوح حمایت S3 و S4 و سطوح مقاومت R3 و R4 به عنوان مهم‌ترین سطوح در نظر گرفته می‌شوند و انتظار می‌رود بیشترین عملکرد در این سطوح انجام شود.

می توانند بر اساس جهت روند، تغییر قیمت را از S3 یا R3 پیش بینی کنند. بنابراین، S3 و R3 سطوح قیمتی هستند که برای معاملات خلاف روند باید مراقب باشید. معامله گران فنی فارکس می توانند معامله را در این سطوح انجام دهند و حد ضرر را در یک سطح بالاتر قرار دهند.

معامله گران می‌توانند از سطوح S3 یا R3 برای پیش‌بینی برگشت قیمت بر اساس جهت روند استفاده کنند. بنابراین، S3 و R3 سطوح قیمتی هستند که برای استراتژی ترید خلاف روند (Counter trend) باید مورد توجه قرار گیرند. تریدرهای تکنیال فارکس می‌توانند یک معامله را در این سطوح معامله را انجام دهند و سطح حد ضرر یا استاپ لاس را در یک سطح بالاتر قرار دهند.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطوح S4 یا R4 عبور کند. معامله گران فارکس باید شکست این سطوح حمایت و مقاومت را به عنوان یک سیگنال ادامه روند در نظر بگیرند. بنابراین، معامله گران فارکس باید با یک معامله ادامه روند وارد بازار شوند و حد ضرر را یک سطح پایین تر قرار دهند.

اندیکاتور Camarilla  به معامله گران فارکس کمک می کند تا برای پایه گذاری معاملات خود و تمرکز بر معاملات کوتاه مدت و بلند مدت بر روی چندین سطح مقاومت و حمایت متمرکز شوند.

اندیکاتور پیوت: Pivot Points Daily Shifted Indicator
اندیکاتور Pivot Points Daily Shifted Indicator

7- Pivot Points Daily Shifted Indicator

هفتمین اندیکاتور ما در لیست بهترین اندیکاتور پوت، اندیکاتور Pivot Points Daily Shifted برای MT4 است. به طور کلی، اندیکاتورهای پیوت پوینت فقط پیوت پونت ها و سطوح حمایت و مقاومت روز جاری را رسم می‌کنند. با این حال، اندیکاتور Pivot points daily shifted در متاتریدر نقاط پیوت و خطوط پشتیبانی و مقاومت روزهای قبلی را نیز نشان می‌دهد.

ویژگی مهم این اندیکاتور، این است که تمام این خطوط به صورت غیر مزاحمانه ترسیم می‌شوند. این اندیکاتور خطوط را به نحوی رسم می‌کند که به وضوح در هر روز مشخص شده باشد و با روز قبل یا روز بعد تداخل و همپوشانی نداشته باشد. در نتیجه، تریدرهای تکنیکال فارکس می‌توانند به نمودارها نگاه کنند و حرکت بازار را بر اساس پیوت ها و خطوط حمایت و مقاومت شناسایی کنند.

این اندیکاتور به طور خودکار نقطه پیوت و سطوح حمایت و مقاومت را با استفاده از روش کلاسیک محاسبه می‌کند. این اندیکاتور برای تریدرها بسیار مفید است تا به راحتی عملکرد بازار در مقابل اندیکاتور را شناسایی و مطالعه کنند و مهارت های معاملاتی خود را با استفاده از پیوت پوینت ها تقویت کنند.

بهترین اندیکاتور پیوت: Pivot Custom Indicator
اندیکاتور Pivot Custom Indicator

8- Pivot Custom Indicator

حالا به چند اندیکاتور آخر در لیست بهترین اندیکاتور پیوت می‌پردازیم. هشتمین اندیکاتور برتر پیوت ما در این لیست، اندیکاتور Pivot Custom برای MT4 است. این اندیکاتور متاتریدر پیوت پوینت ها و خطوط حمایت و مقاومت را ترسیم می کند. علاوه بر این، این اندیکاتور پیوت پوینت و خطوط پشتیبانی و مقاومت روزانه، هفتگی و ماهانه را نیز ترسیم می‌کند.

بطور کلی، اندیکاتور Pivot Point فقط نقاط پیوت روزانه را ترسیم می‌کند. با این حال، اگر معامله‌گران می‌خواهند تا نقاط پیوت هفتگی و ماهانه را برای شناسایی جهت روند در نمودار قیمت با فریم زمانی بالاتر درک کنند. این اندیکاتور به آنها کمک می‌کند تا با استفاده از نقاط پیوت روزانه و در نظر گرفتن جهت روند در بازه زمانی بالاتر، وارد معاملات شوند.

بنابراین، اندیکاتور Pivot Custom متاتریدر به تریدرهای تشخیص روند کمک می‌کند تا در روند بازه زمانی بالاتر باقی بمانند. این اندیکاتور برای معمله گرهای فارکسی که قصد استفاده از پیوت پوینت ها در چندین فریم و بازه زمانی را دارند، مناسب است.

بهترین اندیکاتور پیوت: Pivot Indicator
اندیکاتور Pivot Indicator

9- Pivot Indicator

نهمین اندیکاتور در لیست بهترین اندیکاتور پیوت ما، Pivot Indicator برای MT4 است. این اندیکاتور خطوط پیوت و خطوط حمایت و مقاومت را به صورت یک خط پیوسته ترسیم می کند و خطوط روزهای قبل را با پیوت ها و خطوط حمایت و مقاومت امروز مرتبط می کند.

این اندیکاتور از فرمول‌های کلاسیک پیوت برای محاسبه نقاط پیوت و خطوط حمایت و مقاومت استفاده می‌کند. علاوه بر این، این اندیکاتور سه خط پشتیبانی به عنوان S1، S2 و S3 را روی نمودار قیمت رسم می‌کند. به طور مشابه، خطوط مقاومتی R1، R2 و R3 نیز بر روی نمودار قیمت رسم می‌شوند.

خطوط حمایت و مقاومت برای بیشتر معامله گران تکنیکال فارکس اهمیت زیادی دارند. Pivot Indicator به تریدرها کمک می‌کند تا این خطوط حمایت و مقاومت را به صورت خودکار شناسایی کنند. اکثر تریدرها تمایل دارند از استراتژی های معاملاتی خودکار استفاده کنند. در واقع، اندیکاتورهای پیوت پوینت می‌توانند ارزش زیادی را به استراتژی‌های معاملاتی خودکار برای شناسایی جهت روند و اعتبارسنجی سیگنال‌های معاملاتی خرید و فروش اضافه کنند. این اندیکاتور پیوت یک ابزار مفید دیگر برای تریدرهای پیوت پوینت است.

بهترین اندیکاتور پیوت: Daily Weekly Monthly HiLo Pivot Points Indicator
اندیکاتور Daily Weekly Monthly HiLo Pivot Points Indicator

10- Daily Weekly Monthly HiLo Pivot Points Indicator

آخرین اندیکاتور در لیست بهترین اندیکاتور پیوت ما، اندیکاتور Daily Weekly Monthly HiLo Pivot Points  برای متاتریدر 4 است. همانطور که از نام این اندیکاتور پیداست، به طور خودکار نقاط پیوت چندین فریم و بازه زمانی را محاسبه و رسم می‌کند. بنابراین، تریدرهای پیوت پوینت فارکسی که از استراتژی‌های معاملاتی چند بازه زمانی استفاده می‌کنند، فریم بیشترین سود را از این اندیکاتور می برند.

این اندیکاتور یک نقطه پیوت و سه حمایت و مقاومت را برای فریم های زمانی نمودار روزانه، هفتگی و ماهانه ترسیم می کند. علاوه بر این، اندیکاتور بالا و پایین، تایم فریم های روزانه، هفتگی و ماهانه را نمایش می دهد. در نتیجه، معامله گران تکنیکال فارکس می توانند به راحتی محدوده قیمت را شناسایی کنند.

بنابراین، معامله گران فارکس می توانند به روند قیمت ماهانه نگاه کنند و سپس روند قیمت هفتگی را تنظیم کنند. زمانی که جهت روند نمودارهای هفتگی و ماهانه مشخص شد، معامله گران اکنون می توانند با استفاده از پیوت پوینت روزانه به دنبال نقاط ورودی دقیق برای ایجاد موقعیت خرید یا فروش باشند.

در واقع، اندیکاتور Daily Weekly Monthly HiLo Pivot Points ممکن است به درک و دانش اولیه در مورد تجزیه و تحلیل نمودار چند فریمی نیاز داشته باشد.

حرف آخر

اندیکاتور پیوت‌ پوینت‌ عبارت از سطح مشخصی است که برای تعیین حرکت جهت‌دار و سطوح حمایت یا مقاومت بالقوه استفاده می‌شود. این همان نقطه‌ای است که انتظار تغییر و یا چرخش قیمت را داریم. ۱۰ اندیکاتور برتر پیوت‌ پرینت در اینجا معرفی شدند که با آشنایی بیشتر و بهتر آن می‌توان معاملات خوبی انجام داد.

سوالات متداول

پیوت پوینت چیست؟

پیوت پوینت نقطه‌ای است که بر اساس قیمت‌های قبلی یک دوره (معمولاً روزانه) محاسبه می‌شود و به عنوان نقطه مرجعی برای تحلیل روند و تعیین سطوح پشتیبانی و مقاومت در بازار استفاده می‌شود.

چه اندیکاتورهایی برای پیوت پوینت وجود دارد؟

در دنیای تجارت فارکس، بسیاری از اندیکاتورهای مختلف برای محاسبه و نمایش پیوت پوینت وجود دارد. برخی از معروف‌ترین و بهترین اندیکاتور پیوت عبارتند از: Pivot Points All in One، Camarilla Pivots، Fibonacci Pivots، و Daily Weekly Monthly HiLo Pivot Points

چگونه اندیکاتور پیوت پوینت را در پلتفرم MT4 نصب و استفاده کنیم؟

برای نصب اندیکاتور پیوت پوینت در پلتفرم MT4، ابتدا فایل اندیکاتور را دانلود کنید و آن را در پوشه “Indicators” در پوشه “Data” پلتفرم MT4 قرار دهید. سپس پلتفرم را دوباره راه‌اندازی کنید. اندیکاتور از فهرست اندیکاتورها در پنجره “Navigator” قابل مشاهده خواهید بود.

آیا اندیکاتور پیوت پوینت می‌تواند به تنهایی استراتژی معامله را تشکیل دهد؟

اندیکاتور پیوت پوینت می‌تواند به عنوان یک ابزار کاربردی برای شناسایی روند و سطوح پشتیبانی و مقاومت مورد استفاده قرار گیرد، اما بهتر است همیشه با دیگر ابزارها و تحلیل‌های فنی ترکیب شود. تشکیل یک استراتژی معاملاتی موفق نیازمند استفاده از تحلیل گسترده‌تر و مدیریت مناسب ریسک است.

آیا اندیکاتور پیوت پوینت برای همه بازارها مناسب است؟

اندیکاتور پیوت پوینت به طور کلی برای تمام بازارها قابل استفاده است، از جمله بازارهای فارکس، سهام و کالاها. با این حال، همیشه باید شرایط و خصوصیات بازار خاصی که در آن معامله می‌کنید را مورد بررسی قرار داده و به اندازه‌ای که با تحلیل تکنیکال و استراتژی‌های معاملاتی خودتان هماهنگ است، از بهترین اندیکاتور پیوت پوینت استفاده کنید.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.