رگوله CMF یا Financial Market Commission Chile – نهاد نظارتی شیلی

رگوله CMF یا Financial Market Commission Chile - نهاد نظارتی شیلی - رگوله CMF

کمیسیون بازار مالی شیلی در مورد استانداردهای بین المللی قوانینی را صادر می کند که باید توسط نهادهای زیرساختی بازار مالی رعایت شود تا ارزیابی بین المللی را بهتر برجسته کند.

6 سپتامبر 2018 – شورای CMF، در تلاش مستمر خود برای کمک به توسعه، عملیات و ثبات سیستم مالی، بخشنامه شماره 2237 را تصویب کرد. بر اساس این بخش نامه مقرر می‌دارد که برای مدیریت بهتر ریسک‌های ذاتی تجارت آن، شرکت های مدیریت سیستم های تسویه و تسویه ابزارهای مالی؛ شرکت های نگهبانی و سپرده گذاری اوراق بهادار باید استانداردهای بین المللی اصول زیرساخت بازار مالی (PFMI) را رعایت کنند. این سازمان توانسته رتبه سوم در جهان را کسب دهد.

نام اختصاریCMF
نام کاملFinancial Market Commission Chile
کشورشیلی
سطحسوم
وب سایتwww.cmfchile.cl

بیشتر بدانید: رگوله چیست؟

عملکرد CMF

این مقررات در چارچوب تلاش مشترک توسط بانک مرکزی، وزارت دارایی، نظارت بر بانک‌ها، نظارت بر بازنشستگی، CMF از طریق هیئت ثبات مالی (FSB) و کمیته نظارت مالی تنظیم شده برای بهتر شدن انعطاف پذیری بازار مالی داخلی است.

هدف CMF

هدف CMF این است که سرمایه گذاران در مورد اقدامات انجام شده توسط نهادهای زیرساخت اطلاعات بیشتری داشته باشند تا بهتر بتوانند توصیه های بین المللی را رعایت کنند. این اطلاعات به منظور ارائه ضمانت‌های بیشتر در مورد استحکام و انعطاف‌پذیری زیرساخت‌های بازار مالی است.

برخی از مهم ترین عناصر این آیین نامه در بندهای زیر ذکر شده است:

اهداف اصلی قانون

  • کمک به توسعه و عملکرد صحیح سیستم مالی و حفظ ثبات مالی هنگام تشویق به پذیرش استانداردهای بین‌المللی قابل اجرا در زیرساخت‌های بازار مالی تحت نظارت CMF.
  • ارتقای مدیریت ریسک مناسب از زیرساخت‌هایی که نقش اساسی در تسویه و ثبت عملیات مالی دارند و به تقویت عملکرد بازاری که خدمات ارائه می‌دهند، کمک می‌کنند.
رگوله CMF یا Financial Market Commission Chile - نهاد نظارتی شیلی - رگوله CMF
رگوله CMF یا Financial Market Commission Chile - نهاد نظارتی شیلی 1

مقررات جدید

در CMF، موارد زیر به وضوح مشخص شده است:

  • وظیفه نهادهای حاکمیتی
  • نهادهای طرف مقابل مرکزی
  • سپرده‌های اوراق بهادار مشمول نظارت CMF

این موارد برای منطبق شدن با استانداردهای PFMI در تعریف سیاست‌ها، رویه‌ها، سیستم‌ها، کنترل‌ها و کاهش‌دهنده‌ها برای دستیابی به مدیریت صحیح ریسک‌های ذاتی در کسب‌وکار خود، به وضوح مشخص شده اند.

رگوله CMF یا Financial Market Commission Chile - نهاد نظارتی شیلی - رگوله CMF
رگوله CMF یا Financial Market Commission Chile - نهاد نظارتی شیلی 2

زمینه نظارتی

پس از بحران مالی بین‌المللی 2008، اهمیت ارتقای امنیت و کارایی زیرساخت‌های بازار مالی (روش‌های پرداخت، سیستم‌های تسویه اوراق بهادار و طرف‌های مرکزی، سپرده‌گذاری‌های مرکزی اوراق بهادار و مخازن تجاری) شناسایی شد.

برای این منظور، BIS و IOSCO برای این نهادها به عنوان PFMI با هدف حفظ ثبات مالی، امنیت، کارایی و شفافیت بازار سرمایه استانداردهای بین المللی جدیدی را تعریف کردند.

در ژانویه 2017، وزارت دارایی، بانک مرکزی، نظارت بر بانک‌ها، نظارت بر بازنشستگی و CMF متعهد شدند که PFMI را به سیاست‌ها، مقررات و رویه‌های نظارتی خود اجرا کنند.

محدوده کاربرد قانون پیشنهادی

قوانین پیشنهاد شده توسط CMF در زمینه های زیر کاربرد دارد

  • شرکت های مدیریت سیستم های تسویه و تسویه ابزارهای مالی مشمول قانون شماره 20345
  • شرکت های سپرده گذاری اوراق بهادار تحت حاکمیت قانون شماره 18876.

فعالیت‌های نظارتی که توسط CMF بر روی نهادهای زیرساخت انجام می‌شود، به وضوح مشخص شده‌اند. در رابطه با آنچه که برای آن نهاد مطابق ماهیت آن و چارچوب قانونی قابل اعمال است، در نظر گرفته می‌شود.

نتیجه گیری

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.