جامع‌ترین لیست قوانین فارکس در امریکا 2024

بازنگری توسط: سعید محمدی حقیقت سنجی توسط: شیرین سعیدی
جامع‌ترین لیست قوانین فارکس در امریکا 2024 - قوانین فارکس در امریکا

با توجه به قوانین فارکس در امریکا، فعالیت در بازار فارکس ابتدا نیازمند ثبت نام به عنوان یک تاجر معاملاتی است تا تمام فعالیت ‌های تجاری شما تحت نظارت و مجوز هیأت مربوطه قرار گیرد. همچنین، شما باید مجوز مالیاتی مناسب داشته باشید و همه درآمدهای خود را به مقامات مالیاتی گزارش دهید.

وجود قوانین سخت‌گیرانه در آمریکا باعث شده تا برخی از شرکت‌ های فارکس خارجی از ارائه خدمات به تاجران آمریکایی خودداری کنند. لذا در صورت تمایل به فعالیت در بازار فارکس در آمریکا، بهتر است با یک شرکت معتبر همکاری کنید و قبل از هرگونه تصمیم‌گیری، با مشاوران حرفه‌ای مشورت کنید.

به نظرم کمیسیون معاملات آتی کالا یا CFTC و انجمن منلی آتی یا NFA تلاش خوب و بزرگی در زمینه محافظت در معامله گران معمولی ( معامله گرانی که سرمایه کمی دارند) در برابر شرکت ها و موسسات مالی بزرگ انجام میدهند. مثلا محدودیت اهرم یا لوریج، باعث میشود که معامله گران حتی در صورت بی احتیاطی، نتوانند همه سرمایه خود را از بین ببرند.
البته این محدودیت ها برای معامله گران با تجربه خسته کننده است. یعنی معامله گرانی که سالها تجربه در مدیریت سرمایه دارند، در امریکا کمتر میتوانند سود کنند.
بحث های زیادی در خصوص مقررات بازار فارکس وجود دارد. برخی اعلام میکنند که رویکرد آزاد تر به نفع همه خواهد بود. برخی هم تصور میکنند که مقررات سخت گیرانه بهتر است.

سعید محمدی

بیشتر بخوانید: جامع‌ترین لیست قوانین فارکس در انگلستان 2024

جامع‌ترین لیست قوانین فارکس در امریکا 2024 - قوانین فارکس در امریکا
مقررات بروکرهای فارکس در ایالات متحده

سازمان‌های نظارتی بازار فارکس

سازمان‌های مختلفی بر فعالیت فارکس نظارت دارند و بالطبع قوانینی برای اداره بهتر آن وضع کرده‌اند.

CFTC

یکی از سازمان‌ های نظارتی مهم در بازار فارکس آمریکا، کمیسیون معاملات آتی (CFTC) است. این سازمان به عنوان مرجعی برای تأیید شرکت ‌های معاملاتی فارکس در آمریکا عمل می‌کند. وظیفه ‌CFTC‌  نظارت بر عملکرد شرکت ‌ها است تا از معاملاتی که باعث تضییع سرمایه‌گذاران می ‌شود، خودداری کنند.

OCC

سازمان OCC‌ مسئول نظارت بر معاملات فارکس است. وظیفه این سازمان، اجرای مقررات مربوط به ثبت نام کارگزاران و معامله‌گران فارکس، گزارش‌ دهی و ممنوعیت‌های مربوط به دستکاری در بازار است.

SEC

سازمان  SEC‌ به طور کلی برای تأیید و نظارت بر ارزهای دیجیتال استفاده می‌ شود، اما به عنوان یک سازمان نظارتی بر سایر فعالیت‌ های مالی نیز فعالیت می ‌کند. در واقع این سازمان ها قوانین فارکس در امریکا را تنظیم می کنند.

NFA

سازمان NFA‌ از موثرترین و بزرگترین سازمان‌هایی است که از یکپارچگی بازار فارکس محافظت می‌کند. نظم این سازمان و نحوه فعالیت اعضای آن، توانسته در بازار فارکس تعادل ایجاد کند.

بیشتر بخوانید: قوانین فارکس در دبی + محدودیت‌ها و مقررات

جامع‌ترین لیست قوانین فارکس در امریکا 2024 - قوانین فارکس در امریکا
بهترین بروکرهای فارکس در آمریکا

حوزه فعالیت NFA

سازمان NFA‌ موظف است به یک سری مواردی رسیدگی کند تا کارگزاران بتوانند در امنیت بیشتری معاملات خود را انجام دهند:

  • بررسی شرایط و نحوه کار کارگذاری‌ها بر اساس شرایط و قوانین فارکس و ارائه مجوزهای لازم به آنها برای انجام تجارت
  • مبارزه با تقلب و کلاهبرداری کارگذاری‌ ها
  • ملزم کردن کارگذاری‌ها برای ثبت دقیق گزارش‌ها در ارتباط با تمامی معاملات و فعالیت تجاری
جامع‌ترین لیست قوانین فارکس در امریکا 2024 - قوانین فارکس در امریکا
ستانداردهای CFTC چیست؟

مفاد کلیدی مقررات ایالت متحده

  • اغلب مشتریان فارکس، افرادی با دارایی کمتر از ۱۰ میلیون دلار هستند که تحت عنوان مشاغل کوچک تعریف می‌شوند. مقررات اعمال شده از جانب فارکس برای محافظت از سرمایه‌گذاران کوچک است.
  • ارزهای اصلی معاملاتی در بازار فارکس شامل: دلار آمریکا، فرانک سوئیس، پوند انگلیس، دلار کانادا، یورو، ین ژاپن دلار استرالیا، کرون سوئد، دلار نیوزلند، کرون نروژ و کرون دانمارک است. اهرم معاملاتی موجود در ارزهای اصلی به صورت ۵۰:۱ بوده و به صورت ۲ درصد ارزش معاملات فرضی است. بدین صورت سرمایه‌گذاران بی‌ سواد ریسک‌های کمتری متحمل می‌شوند.
  • اهرم ۲۰:۱ که تنها ۵ درصد از ارزش معاملات فرضی است و محدود روی ارزهای جزئی است.
  • برای معاملات کوتاه  فارکس، مقدار ارزش معاملات فرضی همراه با حق بیمه به عنوان سپرده تضمینی نگهداری می شود.
  • در معاملات طولانی فارکس، گزینه کل حق بیمه جهت امنیت لازم است.
  • اولین موقعیت خروجی (FIFO) از حفظ کردن موقعیت‌های مشابه جلوگیری می‌کند و این ریسک معاملاتی شما را کاهش می‌دهد.
  • سرمایه‌ای که کارگذار فارکس به مشتریان بدهکار است، تنها باید در یک یا چند موسسه‌ای نگهداری شود که در ایالت متحده یا سایر کشورها واجد شرایط هستند.

نحوه تفاوت قوانین ایالت متحده

شما قبل از آنکه بخواهید در یک حساب تجاری ثبت نام کنید، باید دقت داشته باشید که وضعیت مکان و مالکیت شرکت، وب سایت و برنامه تجارتی فارکس، همگی تایید شده هستند. امروزه وب سایت‌های مختلفی هستند که ادعا می‌کنند هزینه‌های کارگذاری‌ کم و اهرم بالا چون ۱۰۰۰:۱دارند (یعنی شما با سرمایه کم می‌توانید معاملات بیشتری انجام دهید). اما نباید سریعا به هر بروکر اعتماد کنید.

مقرراتی که برای اهرم‌های پیشنهادی، سپرده‌های مورد نیاز، حمایت از سرمایه‌گذاران و الزامات گزااش‌دهی وجود دارد، در کشورهای مختلف متفاوت است. بسیاری از سایت‌ها هستند که مورد تایید ایالت متحده نیستند و حتی تحت مقررات آن فعالیت ندارند.

نتیجه‌گیری

بازار فارکس محل انجام معاملات خرد و کلان است که با وجود واسطه‌هایی چون بروکرها می‌توان در آن اقدام کرد. وجود بی‌نظمی، کلاهبرداری، کارمزدها پنهان و هزینه‌های گزاف یک کارگزاری به ضرر معامله‌گران است.

وجود قوانین و مقررات اصولی در بازار فارکس است که می‌تواند به معامله‌گران اطمینان خاطر ببخشد و خیال آنها را آسوده کند. زمانی که مقررات محدود و کم باشد، باعث حمایت ناکارآمد از سرمایه‌گذار خواهد شد. مقررات بیش از حد هم رقابت جهانی را کاهش داده و موجب ضعف فعالیت اقتصادی می‌شود. نهایتا باید مقررات به گونه‌ای تنظیم شوند تا بهترین بازدهی در فعالیت اقتصادی به چشم خورد.

سوالات متداول

دلیل وجود قوانین در فارکس چیست؟

وجود قوانین اصولی و درست در فارکس باعث داشتن معاملات خوب و فعالیت اقتصادی بیشتر خواهد شد.

چگونه می‌توان به یک کارگذار اعتماد کرد؟

حتما قبل از انتخاب کارگذار، باید به رگلاتوری آن دقت شود که ضمن داشتن رگلاتوری دقی، از مراکز معتبر آن را دریافت کرده باشند.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.