حساب سرمایه گذاری در فارکس چیست؟ مزایا و معایب

آموزش افتتاح حساب فارکس و انواع آن

سرمایه گذاری در وجوه مدیریت شده و داشتن حساب سرمایه گذاری در فارکس، یک استراتژی محبوب برای افرادی است که زمان کافی برای یادگیری جزئیات عملکرد بازار ها را ندارند. همچنین یک ابزار سرمایه گذاری رایج برای کسانی است که می خواهند سبد خرید یا پرتفوی (Portfolio) خود را متنوع کنند، اما زمان و تخصص لازم برای انتخاب سهام ندارند.

تا همین اواخر، اکثر صندوق های مدیریت شده، سرمایه گذاری خود را در بازار های سهام متمرکز می کردند. این قابل درک است ،زیرا اکثر صندوق‌ های مدیریت شده عمدتاً برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌ هایی (با سهام قابل معامله) ایجاد شده‌اند که رشد سرمایه و سود سهام را ارائه می‌ کنند.

ما در این مطلب از ایتسکا به معرفی و بررسی حساب سرمایه گذاری در فارکس و انواع آن پرداخته ایم. برای آشنایی با حساب سرمایه گذاری و بهترین بروکرهای فارکس این مطلب را از دست ندهید.

نگاهی به حساب سرمایه گذاری در فارکس

 طی پنج سال گذشته نوع جدیدی از سرمایه گذاری مدیریت شده در اختیار سرمایه گذاران قرار گرفته است. حساب های سرمایه‌گذاری فارکس، که بر سرمایه‌گذاری در بازار های فارکس متمرکز هستند، به ویژه برای کسانی که می ‌خواهند از فرصت‌ های بزرگ در بازار های فارکس استفاده کنند، بسیار محبوبیت دارند.

بازار جهانی فارکس که به عنوان بازار ارز نیز شناخته می شود، بزرگ ترین و نقدشونده ترین بازار در بین تمام بازار های مالی است. میانگین حجم معاملات روزانه آن 4.8 تریلیون دلار تخمین زده می شود. بزرگی این بازار، آن را به یک منبع درآمد و رشد سرمایه بی نظیر، برای سرمایه گذاران در سراسر جهان تبدیل می کند. بازار های فارکس بسیار گسترده هستند.

تجارت فارکس چیست؟

بازار ارز های خارجی بازار فارکس نامیده می شود. این یک بازار جهانی، برای پیش بینی قیمت های مختلف ارز، در جهت کسب سود است. ارز ها در این بازار به صورت جفت مبادله می شوند. بنابراین حدس می زنید که ارزش یک ارز در برابر ارز دیگر، با مبادله یک ارز با ارز دیگر، افزایش یا کاهش یابد.

معاملات فارکس مانند هر معامله دیگری است. در بازار معاملات فارکس، شما یک دارایی را با استفاده از ارز خریداری می کنید. با فارکس، از یک ارز برای خرید ارز دیگر استفاده می شود.

انواع حساب معاملاتی در فارکس
معرف بهترین حساب های سرمایه گذاری در فارکس

ویژگی های حساب سرمایه‌ گذاری در فارکس

نقدینگی (Liquidity)

 به عنوان پرمعامله ترین بازار مالی، بازار فارکس نقدینگی نامحدودی را، به دلیل جریان دائمی خریداران و فروشندگان ارائه می دهد. بازار فارکس طیف گسترده ای از شرکت کنندگان از جمله بانک های سرمایه گذاری، معامله گران شرکتی و معامله گران و سرمایه گذاران خصوصی را جذب می کند.

دسترسی به بازار های جهانی (Access to global markets)

 از آنجایی که بازار فارکس با خرید و فروش ارز سر و کار دارد، معاملات معمولاً شامل معامله با سرمایه گذاران در سراسر جهان است. تجارت و سرمایه گذاری در ارز ها، به طور خودکار، به شما این فرصت را می دهد که به بازار های بین المللی دست یابید. همین امر، چشم انداز سرمایه گذاری بیشتری را فراهم می کند. این مورد جزو بهترین ویژگی حساب سرمایه گذاری در فارکس است.

بازار 24 ساعته (24-hour market)

 بر خلاف بازارهای سهام که فقط در ساعات کاری معمولی کار می کنند، بازار فارکس بر اساس برنامه به اصطلاح، پیروی از خورشید، عمل می کند. سه مرکز مالی بزرگ آسیا، بریتانیا و ایالات متحده، که به عنوان قطب معاملات فارکس عمل می کنند، عملیات معاملاتی مداوم را، در 24 ساعت شبانه روز، پنج روز در هفته، ارائه می دهند. این بدان معنی است که شما می توانید نه فقط در ساعات اداری، بلکه در هر زمانی از روز، در حساب سرمایه گذاری فارکس خود، معامله کنید.

دسترسی به چندین ارز (Access to multiple currencies)

داشتن حساب سرمایه گذاری در فارکس به شما این فرصت را می دهد که حرکت های قیمت را در ارزهای مختلف بررسی کنید. واقعیت این است که برخی ارز ها سریع تر از ارزهای دیگر، حرکت می کنند. یک تفاوت قیمت بین ارزها وجود دارد که تفاوت نرخ ارز را توضیح می دهد.

هنگامی که در حال معامله در فارکس هستید، می خواهید حرکت قیمت، و تفاوت بین قیمت ارزها را، به عنوان فرصتی برای سود کردن، مورد استفاده قرار دهید.

خرید و فروش کوتاه و بلند (Trade long and short)

 یکی از مزیت های بزرگ در معاملات فارکس این است که به شما امکان داد و ستد طولانی یا کوتاه را می دهد. در واقع، وقتی وارد یک حساب سرمایه گذاری در فارکس شده و معامله می کنید، به‌طور خودکار یک ارز را لانگ (خرید) و دیگری را کوتاه (فروش) می ‌کنید.

این بدان معنا است که، بسته به تحلیل یا دیدگاه شما، می توانید از جایی که یک ارز حرکت می کند، یک موقعیت خرید یا فروش را انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر بر اساس تجزیه و تحلیل خود، فکر می کنید که دلار آمریکا در برابر ین ژاپن ضعیف می شود، می توانید یک معامله کوتاه بر روی جفت USD/JPY انجام دهید.

 همچنین اگر اندیکاتور های شما نشان می ‌دهند که حرکت قیمت به سمت دیگری می ‌رود، می‌ توانید به راحتی موقعیت خود را معکوس کنید (و دلار آمریکا را طولانی کنید). این ویژگی حساب سرمایه گذاری در فارکس، بسیار حائز اهمیت است.

توانایی طولانی ‌مدت و کوتاه‌ مدت یک بازار معاملاتی، برای سرمایه‌گذاران و معامله‌گران مهم است. زیرا این بدان معناست که شما می ‌توانید در هر حالت، چه بازار ها در حال بالا رفتن باشند یا پایین بیایند، فرصت ‌های سرمایه‌گذاری زیادی را به دست آورید.

 نکاتی که باید به هنگام افتتاح حساب سرمایه گذاری در فارکس به آنها توجه کنید

هنگام باز کردن یک حساب سرمایه گذاری در فارکس، چندین حساب تجاری مختلف، برای انتخاب وجود دارد. این تصمیم شما را بسیار مهم می کند زیرا هر حساب دارای مزایا و محدودیت های متفاوتی است.

بنابراین، قبل از افتتاح حساب در فارکس، باید نکاتی را بر اساس مهارت، دانش و تجربه خود در تجارت فارکس، در نظر بگیرید. این نکات عبارتند از:

  • چقدر می خواهید واریز کنید؟
  • چقدر مایل به ریسک هستید؟
  • آیا به ابزار های پیشرفته معاملاتی دسترسی دارید؟
  • روزانه چقدر زمان برای معامله دارید؟

ابتدا، بسته به میزانی که مایل به سپرده گذاری هستید، گزینه های شما برای حساب های معاملاتی فارکس باز می شود. سپس، وقتی نوبت به ریسک کردن می رسد، ممکن است تمایل بیشتری به حساب خرد یا کوچک داشته باشید.

با این حال، اگر دوست دارید ریسک ‌های بزرگی بپذیرید، ممکن است یک حساب استاندارد، برای شما مناسب تر باشد. در نهایت، حسابی که انتخاب می‌ کنید، بستگی به این دارد که، چقدر تجارت فارکس را جدی می‌ گیرید،. زیرا برخی از کارگزاران فقط ابزار های معاملاتی با کیفیت بالا را برای مشتریان حرفه‌ای مناسب می دانند.

انواع مختلف حساب سرمایه گذاری در فارکس

سه نوع اصلی از حساب سرمایه گذاری در فارکس وجود دارد که می توانید بسته به میزانی که می خواهید معامله کنید. شما می توانید با توجه به تمایل خود به ریسک و اندازه سرمایه گذاریتان،  از بین انواع حساب های بروکر فارکس، حساب مناسب خودتان را انتخاب کنید.

هر حساب کاربری، نیازمندی های مربوط به خود را دارد. بنابراین، قبل از اینکه بهترین مورد را برای خود انتخاب کنید، باید وقت بگذارید و در مورد هر کدام تحقیق کنید.

اکانت های کوچک یا میکرو

یک حساب سرمایه گذاری در فارکس کوچک یا میکرو، حسابی با سقف کوچک است. این به معامله‌گران مبتدی اجازه می‌دهد تا با استفاده از مقادیر معاملاتی کوچک ‌تر، وارد بازار شوند. در نهایت حساب میکرو، ریسک وجوه را کاهش داده و احتمال هرگونه ضرر احتمالی را نیز کاهش می ‌دهد.

در یک حساب میکرو، سپرده ها می تواند به اندازه 20، 50 دلار یا 100 دلار باشد. با این حال، از آنجایی که این یک حساب کوچک است، محدودیت ‌هایی روی اندازه معاملات اعمال می ‌شود. زیرا به آنها کمک می‌ کند ریسک ‌ها را بهتر کنترل کنند.

در مقایسه با یک حساب استاندارد، که در آن معامله‌گران می ‌توانند با اندازه ‌های 100000 واحد از یک لات استاندارد قرارداد ببندند، یک حساب کوچک فقط اجازه 10000 واحد ارز پایه را می ‌دهد. مزیت باز کردن یک حساب سرمایه گذاری مینی یا میکرو در فارکس، این است که، در مقایسه با سایر روش های تجارت فارکس، سطح ریسک پایینی دارد.

این امر به معامله گران بی تجربه امکان می دهد تا استراتژی های جدید را بدون به خطر انداختن سرمایه خود آزمایش کنند. مزیت دیگر، سرمایه مورد نیاز کم، انعطاف پذیری حساب های مینی و پیشنهاد حساب های خرد است.

با سپرده های کمتر از 20 دلار، افتتاح حساب و مدیریت سطح ریسک شما بسیار آسان است. با این حال، به دلیل پایین بودن سطح ریسک، پاداش ها نیز بسیار کم هستند. بنابراین، این نوع حساب برای مبتدیانی مناسب است که به دنبال درک معاملات فارکس و توسعه استراتژی های خود، قبل از سرمایه گذاری های بیشتر هستند.

حساب های استاندارد

حساب سرمایه گذاری استاندارد در فارکس، را می توان به نام های مختلفی از جمله حساب های کلاسیک، متوسط، حق بیمه یا طلا نام برد. این حساب برای کسی که تازه شروع به معامله در فارکس کرده است کاملا گمراه کننده است. زیرا حساب های استاندارد صرفاً حساب های معمولی هستند که یک کارگزار ارائه می دهد.

معمولاً حداقل حد سپرده بین 100 تا 500 دلار تعیین می ‌شود که در آن می توانید لات ‌های کوچک معامله کنید، و در برخی موارد، برخی از حساب ‌های استاندارد به شما امکان معامله لات ‌های استاندارد را می ‌دهند.

این حساب به معامله‌گر امکان دسترسی به تعداد زیادی ارز استاندارد به ارزش هر کدام 100000 دلار را می‌ دهد. بزرگترین مزیت برای حساب‌ های سرمایه گذاری استاندارد در فارکس، این است که با آنها، خدمات بهتری دریافت می‌ کنید. زیرا کارگزاران برای سرمایه‌گذارانی که دارای حساب ‌های استاندارد هستند، امتیازات بهتری ارائه می ‌دهند. چون سرمایه اولیه کافی برای معامله کامل لات را خواهند داشت.

با این حال، اکثر کارگزاران از دارندگان حساب استاندارد می خواهند که حداقل مانده یا سرمایه مورد نیاز را داشته باشند. بنابراین، حساب های استاندارد معمولا برای معامله گران با تجربه توصیه می شود.

حساب های مدیریت شده

حساب های مدیریت شده فارکس آنهایی هستند که سرمایه خود را در آن قرار می دهید، اما تصمیم گیری در مورد خرید و فروش به عهده یک مدیر است. شما در اینگونه از حساب سرمایه گذای در فارکس، اهداف خود را تعیین می کنید و مدیران برای رسیدن به آنها تلاش می کنند. علاوه بر این، حساب های معاملاتی مدیریت شده فارکس را می توان به دو دسته حساب های فردی و وجوه ادغام شده تقسیم کرد.

حساب مدیریت شده وجوه ادغام شده

جایی است که پول شما در صندوق سرمایه گذاری مشترک با سرمایه گذاران دیگر قرار می گیرد و تمام سودها به طور مساوی تقسیم می شوند. چنین حساب هایی نسبت ریسک به پاداش بالاتری دارند و برای افرادی که به دنبال کسب درآمد سریع هستند، مناسب می باشد.

با این حال، یک حساب مدیریت شده فردی

این حساب توسط یک کارگزار مدیریت می شود که به جای مجموعه ای از سرمایه گذاران، برای هر سرمایه گذار، به صورت جداگانه، تصمیم می گیرد. مزایای یک حساب مدیریت شده کاملاً واضح است زیرا امنیت بیشتری دریافت می کنید. همچنین تصمیم گیری تخصصی در باره معاملات حساب شما، توسط یک کارگزار حرفه ای فارکس، مدیریت می شود.

با این حال، چنین حساب‌ هایی نیاز به سرمایه‌گذاری بالا در کنار مدیران حساب‌ ها دارند که کمیسیون را در قالب هزینه نگهداری حساب، در هر ماه نگه می ‌دارند.در نهایت، انعطاف پذیری در این نوع از حساب سرمایه گذاری فارکس، کاملاً محدود است. زیرا مدیر حساب تمام تصمیمات را می گیرد و اگر شما ببینید بازار در حال حرکت است، ممکن است نتوانید مستقیماً برای معاملات خود تصمیمی بگیرید.

حساب های VIPیا حرفه ای

حساب سرمایه گذاری در فارکس VIP، برای معامله گران حرفه ای برنامه ریزی شده است که از نظر مالی به اندازه کافی با ثبات هستند و می توانند تا سقف 10000 دلار را به عنوان سرمایه واریز کنند. اگر یک معامله گر VIP هستید، از مزایای بسیار بیشتری مانند دسترسی به کارت های نقدی پیش پرداخت، ابزار های تحلیل فنی بازار، بسته های مسافرتی نیز برخوردار خواهید شد.

این نوع از حساب سرمایه گذاری در فارکس، محیط تجاری غنی‌ تری برای معامله‌گران با تجربه فراهم می کنند که می ‌توانند سرمایه‌گذاری‌ های بزرگی، از هزاران دلار گرفته تا میلیون ‌ها دلار انجام دهند.

حساب های آزمایشی سرمایه گذاری در فارکس

حساب آزمایشی یک حساب آموزشی رایگان است که بسیاری از کارگزاران ارائه می دهند. به عنوان یک معامله گر مبتدی که از یک حساب آزمایشی استفاده می کند، می توانید ارز مجازی را در شرایط واقعی بازار تجربه کنید.

این یک شانس بزرگ برای شما است که دانش تئوری خود را تمرین کرده و استراتژی های مختلف را امتحان کنید. بنابراین وقتی با پول و سرمایه خود همین کار را انجام می دهید، ایده بهتر و تجربه بیشتری خواهید داشت. هیچ خطری در هنگام استفاده از یک حساب آزمایشی وجود ندارد و آن را به یک فرصت یادگیری عالی برای مبتدیان تبدیل می کند.

توصیه می شود فقط برای مدت کوتاهی از یک حساب آزمایشی استفاده کنید. زیرا زمانی که ایده بهتری در مورد تجارت فارکس دارید، باید با یک حساب واقعی و با پول واقعی کار کنید.

اکانت های بدون تعویض

سوآپ، کمیسیون یا سودی است که یک کارگزار زمانی که یک معامله گر تصمیم می گیرد موقعیت خود را یک شبه در معاملات فارکس حفظ کند، دریافت می کند. اینگونه از حساب های سرمایه گذاری در فارکس، بدون بهره و بدون rollover یا حق بیمه هستند.

این بدان معنی است که یک معامله گر، مجبور به پرداخت کارمزد یا سوآپ نخواهد بود. همچنین این امر یعنی، بروکر، این سوآپ یا کمیسیون را دریافت نمی کند.

آیا حساب سرمایه گذاری در فارکس برای همه مناسب است؟

گسترش و پیشرفت پلتفرم‌ های تجارت آنلاین، بازار فارکس را برای سرمایه‌گذاران خرده‌ فروش و معامله‌گران حرفه ای، محبوب تر کرده است. اگرچه سرمایه‌گذاران حرفه ای، همچنان بر معاملات در بازار های فارکس تسلط دارند، اما واقعیت این است که تعداد معامله‌گران خرده ‌فروش و سرمایه‌گذارانی که در این بازار معامله می ‌کنند هر سال در حال افزایش است.

همانطور که افراد بیشتری به دنبال فرصت های رشد برای سرمایه گذاری خود هستند، داشتن حساب سرمایه گذاری در فارکس، به ویژه برای کسانی که می خواهند به بازار های جهانی دسترسی داشته باشند، جذاب تر می شود.

محبوبیت فزاینده حساب های سرمایه گذاری در فارکس

یکی دیگر از عواملی که بازار فارکس را برای سرمایه گذاران خرد در دسترس تر می کند، محبوبیت روزافزون حساب سرمایه گذاری در فارکس است که توسط معامله گران حرفه ای و مدیران سرمایه گذاری مدیریت می شوند.

اگر جزو سرمایه گذاران نتیجه گرا و خودگردان هستید، باید با بورس و وجوه مدیریت شده آشنا باشید. سرمایه گذارانی که زمان و تمایلی برای معامله سهام ندارند، اما می خواهند از بازار سهام درآمد داشته و در آن پیشرفت کنند، معمولاً در صندوق های مدیریت شده سرمایه گذاری می کنند.

اهمیت پرتفوی فارکس
آیا می‌توان مدیریت حساب فارکس خود را به دیگران بسپاریم

مزایای حساب های سرمایه گذاری فارکس در پرتفوی

تنوع بخشی

استفاده از حساب سرمایه گذاری در فارکس، یک راه عالی برای تنوع بخشیدن به پرتفوی شما است. دلیلش این است که شما در حال بهره برداری از بازار متفاوتی هستید که نقدینگی بالا، دسترسی جهانی و فرصت های درآمدی متعدد را ارائه می دهد.

مزیت اصلی استفاده از حساب سرمایه گذاری در فارکس، افزایش توانایی شما در استفاده از فرصت های رشد، در بازار فارکس است. حتی اگر خودتان در بازار فارکس معامله نمی کنید و این کار را به مدیران کارگزاری و شرکت ها سپرده اید، می توانید از فرصت های معاملاتی و رشد بازار فارکس بهره مند شوید.

دسترسی به معامله گران حرفه ای

یکی از مزایای بزرگ استفاده از حساب سرمایه گذاری در فارکس این است که معامله گران حرفه ای دارید که معاملات را برای شما انجام می دهند. این متخصصان کسانی هستند که بازار ها را تجزیه و تحلیل کرده، معاملات را از طرف شما شناسایی و اجرا می کنند.

همچنین حساب‌ های سرمایه‌گذاری در فارکس، برای سرمایه‌گذارانی مناسب است که می ‌خواهند کنترل امور مالی خود را در دست بگیرند، در حالی که کاملاً درگیر مسائل روزمره بازار نیستند.

چگونه حساب های سرمایه گذاری فارکس را در پرتفوی خود بگنجانیم؟

هدف خود را مشخص کنید

مانند هر فرصت سرمایه گذاری دیگری، ابتدا باید اهداف خود را مشخص کنید. قبل از انتخاب یک مدیر برای حساب سرمایه گذاری در فارکس خود، در مورد آنها، تحقیق و تجزیه و تحلیل کنید.

یک مدیر یا ارائه ‌دهنده حساب سرمایه‌گذاری در فارکس انتخاب کنید

مهم ‌ترین چیزی که قبل از تعیین یک مدیر حساب سرمایه‌گذاری در فارکس باید به خاطر بسپارید این است که، هر فردی را که انتخاب می ‌کنید، معاملات شما را انجام می ‌دهد و حساب را برای شما مدیریت می‌ کند. این بدان معنی است که شما باید کاملاً متقاعد شده باشید که مدیر حساب سرمایه گذاری فارکس شما قابل اعتماد است.

در اینجا مواردی وجود دارد که باید قبل از انتصاب مدیر حساب سرمایه گذاری در فارکس در نظر بگیرید:

سابقه کار در بازار ها

بهتر است، یک مدیر حساب سرمایه گذاری در فارکس را انتخاب کنید که، چندین سال تجربه در تجارت با بازار های معاملاتی و بورس داشته باشد. این به معنای شخصی است که مراحل مختلف بازار را تجربه کرده است و می داند که چگونه آن موقعیت ها را مدیریت کند.

استراتژی سرمایه‌گذاری یا معامله چندگانه

مهم است که مدیر حساب سرمایه‌گذاری در فارکس شما، چندین استراتژی سرمایه‌گذاری داشته باشد که می‌ تواند از آن استفاده کند. دلیلش این است که بازار ها چرخه هایی دارند که به تکنیک های معاملاتی متفاوتی نیاز دارند. استفاده از چندین استراتژی تجاری و سرمایه گذاری تضمین می کند که مدیر حساب سرمایه گذاری فارکس شما، همچنان می تواند فرصت ها را در شرایط مختلف بازار جذب کند.

به عنوان مثال، مدیر حساب سرمایه گذاری در فارکس شما ممکن است به عنوان یک استراتژی برای جذب نقدینگی بیشتر، فقط رشته های اصلی فارکس را معامله کند. استراتژی دیگر، معامله ارز های بازار های نوظهور یا تقاطع فارکس است.

مهمترین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که، مدیر حساب سرمایه گذاری در فارکس شما از چندین استراتژی استفاده کند. زیرا نمی خواهید زمانی که فقط یک استراتژی دارید، و آن کار نمی کند، گرفتار شوید.

همچنین باید تمام اعداد و ارقام مربوط به حساب سرمایه گذاری در فارکس خود را بدانید. به عنوان مثال، اگر مدیر شما برای مدیریت حساب شما کمیسیون یا کارمزد ماهیانه دریافت می کند، همه اینها باید از قبل برای شما توضیح داده شود تا هیچ چیز ناآشنا و غافلگیر کننده ای وجود نداشته باشد.

وجوهی را به حساب سرمایه گذاری فارکس خود اختصاص دهید

حساب سرمایه گذاری در فارکس، یکی دیگر از ابزار های سرمایه گذاری است که می تواند بخشی از سبد معاملاتی کلی شما باشد. به این ترتیب، می توانید بخش خاصی از سرمایه خود را به آن اختصاص دهید.

این امر تضمین می کند که، در سرمایه گذاری کلی خود، تنوع داشته باشید و در عین حال به بزرگ ترین بازار مالی جهان دسترسی پیدا کنید.

در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام بررسی یک حساب سرمایه گذاری فارکس به خاطر داشته باشید:

  • حساب سرمایه گذاری در فارکس شما به نام خودتان خواهد بود.
  • شما کنترل کامل حسابتان را دارید.
  • می توانید دستورالعمل ها و اولویت های سرمایه گذاری خود را به مدیر سرمایه گذاریتان بگویید.
  • یک مدیر سرمایه گذاری حرفه ای با مهارت بالا از طرف شما، با حساب سرمایه گذاری فارکس شما، نظارت و معامله می کند.
  • مدیر سرمایه گذاری تصمیم معاملات روزانه را می گیرد و معاملات را در حساب شما انجام می دهد.

همانطور که می بینید، بازار فارکس یک بازار بزرگ است که پتانسیل های سرمایه گذاری زیادی را ارائه می دهد. مانند میلیون ها سرمایه گذار که در این بازار شرکت می کنند، شما نیز می توانید از این فرصت ها به عنوان بخشی از سبد سرمایه گذاری خود بهره ببرید.

نحوه باز کردن حساب سرمایه گذاری در فارکس

از زمان رشد تجارت آنلاین فارکس، شرایط لازم برای افتتاح حساب سرمایه گذاری در فارکس بهتر و راحت تر شده است. امروزه  افتتاح حساب فارکس  تقریباً به سادگی افتتاح حساب بانکی است. ابتدا باید یک کارگزار فارکس قانونی و خوب، پیدا کنید. تمام معاملات خرده فروشی فارکس از طریق یک کارگزاری انجام و اداره می شود.

برخی افراد ممکن است کارگزاران تخصصی فارکس باشند، یا ممکن است همان کارگزاری باشند که شما برای سرمایه گذاری و معامله در بازار سهام استفاده می کنید. شما باید یک پرسشنامه مختصر در مورد دانش مالی و اهداف تجاری خود پر کنید. همچنین باید یک شناسه و حداقل سپرده ای که بروکر حساب فارکس شما نیاز دارد ارائه دهید.

در ضمن، بسیاری از کارگزاران فارکس، کارت اعتباری یا نقدی شما را به جای پول نقد می گیرند. بنابراین، شما واقعاً نیازی به واریز پول ندارید. این ایده اصلاً خوب نیست. اگر پول نداشته باشید تا به حسابتان واریز کنید، بعداً مجبور خواهید شد ضرر آن را پرداخت کنید. زیرا بدهی کارت اعتباری، نرخ بهره بالایی دارد.

آموزش افتتاح حساب فارکس و انواع آن
بازکردن حساب سرمایه گذاری در فارکس

نکات طلایی برای افتتاح حساب سرمایه گذاری در فارکس

یکی از معایب معاملات ارزی که آن را از معاملات در بازار سهام پرمخاطره‌ تر می‌ کند، این است که کل صنعت معاملات ارزی یا کامل تنظیم شده نیست یا مانند برخی معاملات، اصلاً تنظیم نشده است. یکی از پیامد های آن این است که اگر به دقت به اعتبار کارگزار فارکسی که انتخاب کرده‌اید نگاه نکنید، ممکن است مورد کلاهبرداری قرار بگیرید.

دو راه برای جلوگیری از این مشکل و انتخاب بروکر مناسب برای افتتاح حساب و سرمایه گذاری وجود دارد. اولین مورد، اجتناب از معامله‌گران تخصصی فارکس و معامله با یک کارگزاری سهام عمومی است که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)  تنظیم می‌ شود.

راه دیگر برای جلوگیری از ارتباط ناخواسته با یک کارگزار متقلب، این است که هنگام بررسی یک کارگزاری تخصصی فارکس، بسیار با دقت عمل کنید. فقط با یک کارگزاری که در انجمن ملی آینده (NFA)  عضویت دارد و بروکر های قانونی، حساب باز کنید. از مرکز اطلاعات پیشینه NFA برای تأیید کارگزاری و سابقه آن استفاده کنید.

بهتر است یک کارگزار بزرگ و معروف فارکس، مانند بازارهای سرمایه فارکس ( FXCM ) را انتخاب کنید. FXCM مانند همه کارگزاری های بزرگ، یک حساب دمو یا آزمایشی رایگان ارائه می دهد که در آن می توانید معاملات بالقوه را، بدون به خطر انداختن سرمایه خود، امتحان کنید.

سعی کنید قبل از تصمیم نهایی برای انتخاب یک کارگزاری، نرخ کمیسیون را در میان بروکر های مختلف مقایسه کنید. هزینه های معاملاتی عامل مهمی در سودآوری فعالیت های تجاری است.

سخن پایانی

تجارت فارکس به یک فرصت مالی جدید هیجان انگیز برای افرادی که به دنبال سرمایه گذاری هستند تبدیل شده است. یکی از دلایل اصلی محبوبیت حساب سرمایه گذاری در فاکس، سو بالا و بازده سریع آن است.

دلیل دیگر محبوبیت فزاینده آن، این است که به مبتدیان اجازه می دهد تا با صندوق های تامینی و بانک های بزرگ رقابت کنند. با این حال، این امر، بستگی به نوع حساب معاملاتی فارکس شما دارد. نوع حساب فارکسی که انتخاب می کنید کاملاً به علایق، اهداف، مقدار زمان و پولی که می توانید در آن زمان خاص در معاملات فارکس سرمایه گذاری کنید بستگی دارد.

بنابراین، باید درک درستی از انواع مختلف حساب ‌سرمایه گذاری در فارکس و برنامه ‌های تجارت آنلاین، داشته باشید. زیرا فرآیند درخواست به خودی خود بسیار ساده است، اما تصمیم گیری در مورد اینکه کدام حساب باز شود، زمان بیشتری می برد. به عنوان یک تجارت پر سود، حساب ها FX ، چیزی بیش از یک حساب تجاری سوداگرانه هستند. آنها کلید پرداخت های فرامرزی نیز می باشند.

قبل از ورود به این بازار و افتتاح حساب سرمایه گذاری واقعی در فارکس، بهتر است با یک حساب دمو، کار کنید و آموزش بینید. پس از اینکه حساب ‌های آزمایشی را با چند فروشنده مختلف امتحان کردید، یک حساب سرمایه‌گذاری واقعی، باز کنید.

حساب ‌های کوچک، حساب ‌های کامل و حساب ‌های مدیریت شده رایج ‌ترین نوع حساب ‌سرمایه گذاری در فارکس هستند. حساب های کوچک مشابه حساب های کامل هستند، با این تفاوت که، در آنها  مقدار ارز، به جای 100،000 به لات های 10000 معامله می شود. این امر موجب، استفاده از سپرده های اولیه اجباری کمتر و سفارشی سازی بیشتر مدیریت ریسک می گردد.

با افزایش تعداد کارگزاران فارکس، هزینه مدیریت حساب ها کمتر می شود. اکثر آنها هیچ کارمزد اولیه ای برای افتتاح حساب ندارند. بروکر فقط برای هر معامله از کاربر، کارمزد دریافت می کند که اغلب بر اساس اندازه معامله، تعیین می شود. برای مثال، شخصی که می ‌خواهد مبلغ فرضی 1000000 واحد را معامله کند، نسبت به شخص مبتدی که در 10000 واحد معامله می ‌کند، کارمزد بیشتری می ‌پردازد.

سوالات متداول

بروکر فارکس چیست؟

بروکر فارکس یک ارائه دهنده خدمات مالی است که از طریق آن می توانید ارز خرید و فروش کنید. شما فقط می توانید با یک کارگزار فارکس که به عنوان واسطه بین معامله گران و بازار جهانی تجارت ارز خارجی عمل می کند، یک حساب فارکس باز کنید.

حساب سرمایه گذاری در فارکس چیست؟

حساب ‌های فارکس به سرمایه‌گذاران و معامله‌گران اجازه می‌ دهد تا تمام جفت‌ های ارز اصلی و برخی از جفت ارز‌های بازارهای نوظهور را معامله کنند.

 یک حساب فارکس چگونه کار می کند؟

این حساب، نوعی حساب سرمایه گذاری در فارکس است که یک معامله گر با یک خرده فروشی، باز می کند. حساب های فارکس به اشکال مختلفی وجود دارند، اما اولین حسابی که باز می شود، حساب های دمو فارکس هستند.

آیا فارکس برای سرمایه گذاری خوب است؟

 پتانسیل افزایش ده برابری سرمایه گذاری اولیه خود در یک شب، بازار فارکس را بسیار سودآور می کند. در مقایسه با بازار سهام، که در آن فقط زمانی سود می کنید که ارزش سهامتان بالا برود، حتی زمانی که قیمت ارز شما در حال کاهش است، هنوز هم پول زیادی در حساب فارکس خود خواهید داشت.

بهترین نوع حساب سرمایه گذاری در فارکس چیست؟

ECN در حال حاضر محبوب ترین نوع حساب معاملاتی است که برای هر معامله گری، مناسب می باشد. حساب ECN یک انتخاب عالی برای حرفه ای ها و کسانی است که می خواهند به اجرای کامل سفارش و قیمت دقیق دست یابند.

چرا در فارکس پول از دست می دهیم؟

معامله بیش از حد  یا معاملات بیش از حد بزرگ، رایج ترین دلیل شکست معامله گران فارکس است. تجارت بیش از حد ممکن است ناشی از اهداف سود بالای غیر واقعی، اعتیاد به بازار، یا سرمایه ناکافی باشد.

برای سرمایه گذاری در فارکس چقدر پول نیاز است؟

اگر می‌ خواهید معاملات روزانه فارکس داشته باشید، توصیه می ‌کنیم یک حساب با حداقل 2000 دلار باز کنید. اگر می‌ خواهید جریان درآمد مناسبی داشته باشید، 5000 دلار کافی است. با یک حساب 3000 دلاری، و ریسک بیش از 1٪ از حساب خود در هر معامله (30 دلار یا کمتر)، می توانید روزانه 60 دلار به بالا درآمد داشته باشید.

موفق ترین معامله گر فارکس کیست؟

جورج سوروس بهترین معامله گر ارز در جهان است. این تاجر مجارستانی متولد سال 1930، به دلیل تجارت کوتاه خود در سال 1992 با پوند بریتانیا (GBP) شناخته می شود. او 10 میلیارد دلار فروخت و بیش از یک میلیارد دلار به دست آورد.

چگونه می توانم سرمایه گذار فارکس شوم؟

·         یک حساب آزمایشی راه اندازی کنید که به شما امکان می دهد تجارت فارکس را با پول مجازی تمرین کنید.
·         اهداف واقع بینانه تعیین کنید.
·         مهارت کافی کسب کنید.
·         جفت ارزهای خاص را معامله کنید.
·         از یک برنامه معاملاتی خودکار استفاده کنید.
·         به دنبال مشاوره حرفه ای باشید.
·         از پلتفرم های معاملاتی با کیفیت استفاده کنید.
·         به تمرین ادامه دهید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
نظر شما مهم است - با ارسال نظرتان به دیگر کاربران کمک کنید.x