صورتجلسه سیاست پولی بانک ذخیره و 1 نکته مهم

صورتجلسه سیاست پولی هیات مدیره بانک ذخیره

Hybrid – 4 July 2023

صورتجلسه سیاست پولی هیات مدیره بانک ذخیره

اعضای این جلسه شامل افرادی مثل فیلیپ لو و میشل بولاک بودند.

 

صورتجلسه سیاست پولی بانک ذخیره – تحولات اقتصادی بین المللی

اعضای این جلسه در این باره صحبت کردند که نرخ پایان سال کاهش یافته و با این حال تورم در بیشتر کشورهای پیشرفته دنیا، بالاتر از اهداف بانک مرکزی بوده است.

تورم اصلی به شکل سرسختانه ای بالاست و اعضاء این تورم را به قیمت خدمات مربوط می دانستند که تبدیل به نقطه کانونی بسیاری از بانک های مرکزی دنیا شده بود. این یکی از مهم ترین مواردی است که در صورتجلسه سیاست پولی هیات مدیره بانک ذخیره آمده است.

تورم در اجاره بها بخش قابل توجهی را در خدمات شامل می شود که در اکثر کشورها در حال افزایش بود. یکی از دلایل این موضوع می تواند این باشد که عرضه مسکن برای تطبیق با سیگنال های قیمتی، نیاز به زمان دارد. تورم ثابت در قیمت خدمات نشان دهنده رشد بالای دستمزدها است که نسبت به بسیاری کشورهای پیشرفته دنیا، بیشتر است. البته گرچه در بازار کار اتفاقات نه چندان خوبی افتاده ولی باز هم از آن چه قبلا توسط بانک مرکزی پیش بینی شده بود، اوضاع بهتر بود و رشد دستمزدها هم نسبت به رشد بهره وری بالا باقی مانده است.

در صورتجلسه سیاست پولی هیات مدیره بانک ذخیره، اعضاء ذکر کردند که شرایط کسب و کار در قسمت خدمات در بسیاری از اقتصادهای بزرگ دنیا در حالت انبساطی قرار داشته اما نسبت به ماه قبل کمتربوده است.

صورتجلسه سیاست پولی هیات مدیره بانک ذخیره
صورتجلسه سیاست پولی بانک ذخیره و 1 نکته مهم 1

در اقتصادهای پیشرفته، شاخص های فعالیت مصرف در سطح ضعیفی بود و تاثیر آن بر احساسات را هم نمی توان نادیده گرفت.

وضعیت اقتصاد چین

نکته دیگری که اعضاء بر آن تاکید کردند این است که اقتصاد چین وضعیت شتاب خود را تا حد زیادی از دست داده است. در اوایل سال 2023 با توجه به بازگشت کووید 19 و دیگر محدودیت ها، بخشی از شاخص های اقتصادی در شرایط ضعیف تری نسبت به ماه های آوریل و می قرار گرفتند. شاخص های بازار املاک هم در چین رو به ضعف بود و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات نسبت به سال 2020 تا حد قابل ملاحظه ای کاهش یافته بود.

مقامات برای چین تورم 3 درصدی انتظار داشتند اما تورم ایجاد شده کمتر از آن بود. در برخی کشورهای آسیایی مثل هند، اندونزی و تایلند هم تورم کاهش یافته تا با اهداف بانک مرکزی سازگارشود.

در ماه قبلی قیمت کالاها تفاوت هایی داشت اما اکثرا قیمت کمتری نسبت به سال قبل داشتند.

در این خبر کوتاه، بخشی از مذاکرات صورتجلسه سیاست پولی هیات مدیره بانک ذخیره را خواندید.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.