رگوله  SB یا Superintendent of Banks (SB) – نهاد نظارتی جمهوری دومینکین

رگوله  SB یا Superintendent of Banks (SB) - نهاد نظارتی جمهوری دومینکین - رگوله sb

سازمان SB بر عملکرد بانک ها و نهادهای مالی در جمهوری دومینیکن نظارت دارد. بر اساس ماده 19 قانون پولی و مالی مورخ 30 آبان 1381، نظارت بر بانک‌ها عبارت است از: «انجام نظارت بر نهادهای واسطه‌گری مالی، با استقلال کامل کارکردی، با هدف بررسی انطباق دستگاه های مذکور با مفاد این قانون، آیین نامه ها، دستورالعمل ها و بخشنامه ها است.

با توجه به عملکردهای که این سازمان داشته و امتیازاتی که در طی فعالیت چندین ساله خود به دست آورده، توانسته رتبه سطح چهار را به خودش اختصاص دهد.

نام اختصاریSB
نام کاملSuperintendent of Banks (SB)
کشورجمهوری دومینکین
سطحچهارم
وب سایتwww.sb.job.do

بیشتر بدانید: رگوله چیست؟

ماموریت

از مهمترین ماموریت های SB می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کمک به رفاه کشور
 • نظارت بر پرداخت بدهی
 • نقدینگی و مدیریت واحدها و ثبات سیستم مالی
 • همچنین حمایت از حقوق استفاده کنندگان از خدمات مالی
رگوله  SB یا Superintendent of Banks (SB) - نهاد نظارتی جمهوری دومینکین - رگوله sb
رگوله  SB یا Superintendent of Banks (SB) - نهاد نظارتی جمهوری دومینکین 1

چشم انداز

SB یک مؤسسه ملی و بین‌المللی است که به دلیل کیفیت نظارت و حمایتی که از کاربران خدمات مالی ارائه داده، با پشتیبانی پرسنل بسیار ماهر و برتری در مدیریت خود شناخته شده است.

تعهد

مأموریت اصلی SB خدمت به نهادهای تحت نظارت و افرادی است که به آنها خدمات ارائه می دهد و رضایت آنها را در هر زمان در اولویت قرار داده است. SB کاملا متعهد است که چالش ایجاد و ترویج فرهنگ خدمات پایدار در SB را با پیروی از بهترین شیوه‌های بین‌المللی به عنوان راهنما انجام دهد.

این روش برای همه کسانی که خدمات SB را درخواست می کنند، اعم از کارکنان داخلی، نمایندگان نهادها و یا عموم مردم، به تجربیات به یاد ماندنی تبدیل می شود. بنابراین SB متعهد به رعایت استانداردهای خدمات زیر است:

 • دسترسی : SB دسترسی آسان به خدمات و کانال های خود را برای همه افراد بدون در نظر گرفتن عقیده، جنسیت، رنگ، ترجیحات سیاسی، محدودیت های فیزیکی و غیره تضمین می کند.
 • قابلیت اطمینان:  SB از قول ها و قراردادهای خدماتی ایجاد شده پیروی می کند، حریم خصوصی اطلاعات ارائه شده را حفظ می کند، مکانیسم هایی را برای محافظت از ایمنی فیزیکی افراد، زیرساخت ها و کانال های ارتباطی خود ایجاد می کند.
 • حسن نیت:  SB با مهربانی، همدلی و حرفه ای بودن ارتباط برقرار می کند و در هر تعامل توجه شخصی را ارائه می دهد.
 • کارایی: SB با سایر بخش‌های مؤسسه برای ارائه پاسخ‌های به موقع و بهبود مستمر خدمات خود کار می‌کند.

سیاست مدیریت یکپارچه

SB در سرپرستی بانک‌ها، به دنبال ثبات نظام مالی و  ملی بوده و در حمایت از حقوق استفاده‌کنندگان آن، به رفاه کشور کمک می‌کند.

SB متعهد به ارائه خدمات کارآمد و به موقع به مؤسسات تحت نظارت و مشتریان آنها، مطابق با چارچوب قانونی و نظارتی فعلی، از طریق یک سیستم مدیریت یکپارچه است که جنبه های مربوط به کیفیت، امنیت اطلاعات، بهداشت و ایمنی شغلی را پوشش می دهد.

اقدامات SB

SB اقدامات خود را بر اساس اصول اساسی زیر هدایت می کند:

 • SB از شفافیت در عملیات خود، با رعایت چارچوب قانونی و نظارتی و تعهدات قابل اجرا که در حال اجرا هستند، اطمینان حاصل می کند.
 • SB استقرار و نظارت بر اهداف سیستم مدیریت یکپارچه را تضمین می کند.
 • SB متعهد به دنبال بهبود مستمر و برآوردن الزامات سیستم مدیریت یکپارچه است.

نتیجه گیری

SB سازمان تنظیم کننده بازارهای مالی جمهوری دومینکین است. این سازمان با نظارت بر عملکرد بانک ها و موسسات مختلف، می تواند بازارهای شفافی به اجرا در آورد. فعالیت حرفه ای SB باعث شده از لحاظ اعتبار، رتبه چهارم در جهان را کسب کند. قابل توجه است که هیچ کدام از خدمات SB شامل ایرانیان نمی شود.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.