رگوله Sugeval یا The Superintendent of Securities – (SUGEVAL) Costa Rica – نهاد نظارتی کاستاریکا

رگوله Sugeval یا The Superintendent of Securities – (SUGEVAL) Costa Rica – نهاد نظارتی کاستاریکا - رگوله sugeval

نظارت عمومی اوراق بهادار (Sugeval) یک نهاد دولتی است که بازار اوراق بهادار در کاستاریکا را تنظیم می کند. Sugeval مسئولیت تضمین شفافیت، شکل‌گیری صحیح قیمت‌ها، حمایت از سرمایه‌گذاران و انتشار اطلاعات لازم برای اطمینان از دستیابی به این اهداف را بر عهده دارد. Sugeval رگولاتوری سطح 4 در جهان را بر عهده دارد.

نام اختصاریSugeval
نام کاملThe Superintendent of Securities – (SUGEVAL) Costa Rica
کشورکاستاریکا
سطحچهارم
وب سایتwww.sugeval.fi.cr

بیشتر بدانید: رگوله چیست؟

درباره Sugeval

Sugeval یک نهاد حداکثر تمرکززدایی بانک مرکزی کاستاریکا است. به رهبری شورای نظارت مالی ملی و به عنوان نهاد نظارتی بر بازار اوراق بهادار کاستاریکا، از این سازمان خواسته شده تا اطلاعات کافی و واقعی را ارائه دهد که درک مدیریتی که انجام می دهد، هم برای افراد تحت نظارت و هم برای عموم مردم تسهیل می کند.

عملکردهای Sugeval

به منظور انطباق Sugeval با اهداف تعیین شده توسط قانون تنظیم بازار اوراق بهادار، سه محور تعریف شده است که اقدامات نظارتی را هدایت می کند:

  • مقررات : با هدف کسب اطمینان از اینکه بازار قوانین عمل روشنی برای شرکت کنندگان مختلف خود دارد، مقرراتی صادر می شود.
  • نظارت : به منظور بررسی رعایت مقررات توسط نهادهای نظارتی و بازرسی به موقع از بازار اوراق بهادار و فعالان آن انجام می شود.
  • انتشار اطلاعات و آموزش به مردم : با هدف ارائه اطلاعات لازم به سرمایه گذاران به منظور تصمیم گیری، فعالیت های آموزشی انجام می شود و مجموعه ای از محصولات و خدمات اطلاعاتی در دسترس است.
رگوله Sugeval یا The Superintendent of Securities – (SUGEVAL) Costa Rica – نهاد نظارتی کاستاریکا - رگوله sugeval
رگوله Sugeval یا The Superintendent of Securities – (SUGEVAL) Costa Rica – نهاد نظارتی کاستاریکا 1

ارزش عمومی Sugeval

Sugeval متعهد به نظارت شفاف و قابل اعتماد بازار سهام است که به بهترین شیوه ها پایبند است .

ماموریت

کمک به توسعه و اعتماد در بازار اوراق بهادار از طریق مقررات و اقدامات نظارتی کارآمد .

چشم انداز

یک نهاد متعهد به توسعه بازار اوراق بهادار و حمایت از حقوق سرمایه گذار با تیم انسانی برتر، چابک و نوآور.

ارزش های Sugeval

یک سری ارزش های غیر جامع ارائه شده که وظایف هر یک از مقامات تشکیل دهنده Sugeval را مشخص می کند که در زیر به این ارزش ها اشاره شده است:

  • تعهد:  Sugeval وظایف خود را با مسئولیت پذیری و وفاداری به عهده گرفته و همیشه سعی می کند برای رسیدن به اهداف خود بیش از آنچه انتظار می رود، ارائه دهد.
  • صداقت :  Sugeval با درستی، عدالت و صداقت عمل می کند و بین آنچه گفته می شود و آنچه انجام می شود سازگاری نشان می دهد .
  • احترام :  Sugeval دیگران، نظرات و عقاید آنها را می شناسد و برای آنها ارزش قائل است و رفتار خود را با استانداردهای تعیین شده مطابقت می دهد.
  • شفافیت :  Sugeval در قبال مدیریت خود و معیارهایی که مبنای تصمیمات آن هستند،  تقویت کردهاعتماد، پاسخگو است .

 مقررات گروه بندی شده توسط شرکت کنندگان

مقررات اولاً بر اساس نوع نهادی است که در آن اعمال می شود ( ناشران اوراق بهادار و …) و ثانیاً توسط ناشر استاندارد یعنی شورای نظارت ملی نظام مالی (Conassif) یا نظارت عمومی اوراق بهادار (Sugeval).  گروه بندی می شود.

آئین نامه 

آیین نامه شورای ملی نظارت بر نظام مالی مربوط به مجوز، تنظیم و بازرسی است که باید توسط نظارت عمومی بر اوراق بهادار بر اساس مفاد قانون تنظیم بازار اوراق بهادار به شماره 1396 انجام شود. 7732 این مقررات مقررات سطح اول برای انطباق توسط فعالان بازار در نظر گرفته می شود.

توافق نامه ها

موافقت نامه های صادر شده توسط ناظر عمومی اوراق بهادار لازم برای انطباق با وظایف و اهداف تعیین شده به سرپرستی قانون تنظیم بازار اوراق بهادار انجام شود. این توافق نامه ها مقررات انطباق سطح دوم محسوب می شوند.

نتیجه گیری

Sugeval و یا همان سازمان نظارت بر اوراق بهادار کاستاریکا، به عنوان دارنده رگوله سطح 4 در جهان فعالیت دارد. این سازمان به دلیل عملکرد مطلوب خود توانسته بازار مالی شفاف و کارآمدی ایجاد کند. تمامی مقررات و قوانین این سازمان، آن را به نهادی ارزشمند و قابل اعتماد تبدیل کرده است. قابل ذکر است، خدمات این سازمان برای شرکت های ایرانی شامل نمی شود.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.