اعداد تسلا در فارکس – نحوه استفاده از اعداد تسلا | علم اعداد در فارکس

اعداد تسلا در فارکس

منظور از اعداد تسلا در فارکس استفاده از اعداد 3 ، 6 و 9 در معاملات فارکس و بورس هستند. در این مقاله ابتدا نحوه استفاده از اعداد تسلا در فارکس و بورس را آموزش می دهیم و در ادامه راز اعداد تسلا ، علم اعداد تسلا در فارکس و در کل اعداد تسلا چه هستند و چرا اهمیت دارند را بیان خواهیم کرد.

اگر نحوه استفاده از اعداد تسلا در فارکس را یاد بگیرید ، می توانید آن را برای بازار بورس و نیز ارز دیجیتال نیز استفاده کنید. در ابتدای مقاله نحوه استفاده از اعداد تسلا در فارکس را با مثال آموزش می دهیم و در ادامه مقاله در مورد اینکه اعداد تسلا چه هستند و چرا روز به روز بر اهمیت آنها افزوده می شود را بررسی می کنیم.

علم اعداد در فارکس

اعداد جادویی 3 ، 6 ، 9 و در کل هر عددی که بر 3 بخش پذیر است ، طبق نظر آقای نیکولا تسلا ، اعداد بسیار مهمی بوده و می توان در تمامی جنبه های زندگی از جمله فارکس از آن استفاده کرد.

اعدا تسلا در فارکس

اعداد 3 ، 6 و 9 از نظر تسلا بسیار مهم می باشد و ما از این اعداد در فارکس و سایر بازار های مالی می توانیم استفاده کنیم. عدد 3 در فارکس به این صورت می تواند کاربرد داشته باشد . اگر تا بحال در بازار های مالی ترید کرده باشید تا حدودی می دانید که هر تریدری با 3 عنصر مهم در معاملات خود سر و کار دارد:

  • سرعت : Velocity
  • نوسان : Volatility
  • حجم معاملات : Volume

اگر یک تریدر بتواند هنگام ترید این سه عنصر را با هم رعایت کند ، به سودآوری در فارکس خواهد رسید. البته رسیدن به این سه گزینه نیازمند آموزش صحیح معامله گری در فارکس و یا بورس و … می باشد.

این سه مفهوم در تریدر بسیار ساده و در عین حال رعایت آنها بسیار ساده است. دو عامل اصلی شکست و ضرر تریدر ها ترس و طمع آنها می باشد. در دوره زیر مراحل کامل شروع کار یک تریدر از صفر تا 100 را آموزش داده ایم.

دوره های بسیار زیادی برای آموزش فارکس در ایران و جهان وجود دارند. ولی شما بعد از تسلط بر یک دوره مفید و بعد از اینکه سودآوری را در معاملات خود مشاهده کنید خواهید دید معاملات هر فردی به سه عنصر مهم بالا بنا شده است.

نحوه استفاده از اعداد تسلا

زمانی از اعداد تسلا در فارکس استفاده می کنیم که در یک روند رنج قرار داریم و می خواهیم بدانیم کی قرار است این روند رنج به اتمام برسد.

بیشتر بخوانید : تریدینگ رنج ال بروکس

روند رنج معمولا بعد از یک کانال نزولی و یا صعودی ایجاد می شود و تا زمانی این روند خنثی ادامه پیدا می کند که تاثیر روند قبلی بر بازار کاملا از بین رفته و نمی توان تشخیص داد در ادامه روند بازار نزولی و یا صعودی خواهد شد.

تریدر های حرفه ای در روند رنج (خنثی) نیز اقدام به معاملات کوتاه مدت می کنند ، به معامله در روند رنج اصطلاحا اسکالپ تریدینگ می گوییم. ولی اکثر تریدر ها ترجیح می دهند به جای ریسک در معاملات خود معاملات بلند مدت تری داشته باشند و در روند ها معامله کنند.

یعنی ابتدا روند بازار را تشخیص دهند و بعد از تشخیص روند بازار سفارش خرید و یا فروش خود را باز کنند.

روش های مختلفی برای تشخیص روند بازار وجود دارند که در مقاله ای جداگانه به آن پرداخته ایم. یکی از روش های دیگر تشخیص روند بازار استفاده از اعداد تسلا می باشد. در این قسمت نحوه استفاده از اعداد تسلا در فارکس ، بورس و ارز دیجیتال را برای تشخیص زمان تغییر روند بازار آموزش می دهیم.

چگونه از اعداد تسلا استفاده کنیم؟

همانطور که می دانید اعداد تسلا بر 3 عدد 3 ، 6 ، و 9 بنا شده اند. ما در مثال هایمان از عدد 9 استفاده می کنیم. از اعداد تسلا می توان برای تشخیص زمان تغییر روند در فارکس استفاده کرد.

البته ما بقی این اعداد در نمودار ایچی موکو کاربرد دارد که در مقاله ای جداگانه به آن پرداخته ایم.

بیشتر بخوانید : ابر ایچی موکو به زبان ساده

فرض کنید بعد از یک روند صعودی و یا نزولی بازار وارد یک روند رنج شده و در حال درجا زدن است. در روند رنج مهم ترین سوال برای تریدر ها این است که این روند کی به اتمام می رسد؟

پس از اعدادتسلا برای پیدا کردن این نقطه استفاده خواهیم کرد. فرض کنید در شکل زیر نمودار روزانه ارز شیبا را می بینید. می توانید از هر جفت ارز و یا سهم دیگری نیز استفاده کنید.

ابتدا خط روند را برای سهم مورد نظر رسم می کنیم. سپس تایم فریم را به یک تایم فریم بالاتر در همان نمودار تغییر می دهیم. یعنی در مثال زیر بعد از رسم خط روند نزولی تایم فریم را به هفتگی تغییر می دهیم.

اعداد تسلا در فارکس
اعداد تسلا در فارکس

در شکل زیر همان نمودار را در تایم فریم هفتگی می بینید. در نمودار زیر باید نقطه پیوت را پیدا کرده و بعد از آن 9 کندل به سمت راست نمودار بشمارید. و در کندل نهم یک خط عمودی رسم کنید.

اعداد تسلا در فارکس
اعداد تسلا در فارکس

حال دوباره تایم فریم را به تایم فریم قبلی یعنی روزانه تغییر دهید. خط عمودی که در تایم فریم هفتگی و با استفاده از اعداد تسلا رسم کرده بودید ، نقطه تغییر روند بازار می باشد. حال این تغییر روند می تواند صعودی و یا نزولی باشد. و در مثال ما این تغییر روند نزولی می باشد و باید سفارش فروش باز کرد.

اعداد تسلا در فارکس
اعداد تسلا در فارکس
اعداد تسلا در فارکس
اعداد تسلا در فارکس

برای درک بیشتر مثال دیگری برایتان آورده ایم.

در شکل زیر جفت ارز GBP/USD را در تاین فریم 15 دقیقه ای m15 می بینید. همانطور که می بینید بازار ابتدا در یک کانال نزولی بوده و بعد کانال نزولی طبق روال عادی تبدیل به روند رنج شده است.

نحوه استفاده از اعداد تسلا
نحوه استفاده از اعداد تسلا

خط روند نزولی را رسم کرده و به یک تایم فریم بالاتر یعنی 30 دقیقه ای مراجعه می کنیم. در شکل زیر نقطه پیوت را پیدا کرده و 9 کندل به سمت راست شمرده و یک خط عمودی رسم کرده و دوباره به تایم فریم قبلی یعنی m15 بر می گردیم. کندلی که خط عمودی بر روی آن قرار دارد ، نقطه تغییر روند می باشد.

نحوه استفاده از اعداد تسلا
نحوه استفاده از اعداد تسلا
نحوه استفاده از اعداد تسلا
نحوه استفاده از اعداد تسلا

همانطور که بیان کردیم اعداد تسلا فقط برای تشخیص زمان تغییر روند روند استفاده می شود و برای تشخیص نوع روند بازار از روش های دیگری مانند پرایس اکشن می توان استفاده کرد.

راز اعدا تسلا در فارکس

اعدا تسلا حول دامنه 3 ، 6 و 9 قرار دارند . تفسیر این اعداد می تواند کمک زیادی به تریدر ها کند.

اگر به خلقت جهان هستی دقت کنید ، می توانید طراحی هوشمندانه را در همه جای هستی ببینید. آیا تابحال به نظم موجود در رفتار مورچه ها و نیز لانه سازی زنبور عسل (6 ضلعی که یکی از اعداد تسلا است) دقت کرده اید؟

تمامی عجایب رفتاری زنبور عسل در لانه سازی او خلاصه شده است که یک شش ضلعی منظم می باشد. تریدر ها نیز به جای توجه به پیچیدگی های معامله و … باید به تصاویر کوچک و ساده توجه کنند.

زنبور ها تا زمانی می توانند از شهد گل ها تغذیه کنند که گلی برای آنها موجود باشد. در فارکس نیز تا زمانی بازار بالا خواهد رفت که خریداری برای سهام موجود باشد. زمانی که خریداری وجود نداشته باشد ، قدرت فروشندگان بیشتر شده و روند بازار تغییر خواهد کرد و نزولی خواهد شد.

پس می توانید بازار فارکس را از دید 3 ، 6 و 9 نگریست!

اعداد جادویی تسلا در رابطه با شکل گیری جنین ، شکل گیری ستارگان ، اهرام مصر باستان و … نیز قابل بررسی هستند.

اعداد تسلا و قانون جذب

اعدا تسلا بیشتر از فارکس در قانون جذب کاربرد دارد. برای استفاده از اعداد تسلا در قانون جذب روال زیر را دنبال کنید:

عدد 3

 برای زندگی خود سه هدف مشخص سازید. این هدف حتی می تواند اهداف تریدری شما نیز باشد. برای مثال به یک تریدر سودآور تبدیل خواهم شد و …

عدد 6

هر روز 6 باز این جمله را که من تریدری سودآور هستم را تکرار کنید.

عدد 9

بعد از گفتن جمله تاکیدی بالا به مدت 9 ثانیه تمرکز کنید.

 عدد 21

این رفتار را تا 21 روز ادامه دهید.

اعداد تسلا در قرآن

اعداد 3 ، 6 ، 9 در قرآن نیز بار ها مورد استفاده قرار گرفته اند. بسیاری از افراد اعتقاد دارند ، این اعداد در واقع اعداد مقدسی هستند. برای مثال عدد 3 در قران بار ها مورد استفاده قرار می گیرد که نشان از مقدس و مهم بودن این عدد دارد.

برای مثال زکریا بعد از فرزند دار شدن 3 روز نتوانست حرف بزند و یا مخالفان جنگ تبوک تنها 3 نفر بودند. مردم در روز قیامت در سه دسته قرار خواهند گرفت. نماز های یومیه به یه دسته در شبانه روز انجام می گیرند.

گفته می شود تعداد دقیق اصحاب کهف 6 نفر بوده است.

عدد 9 در قرآن نیز بارها مورد استفاده قرار گرفته است. برای مثال معزات نه گانه حضرت موسی و … اشاره کرد. تا کنون اعداد تسلای زیادی در قرآن کشف و رمزگشایی شده اند.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

نظرات و بررسی های کاربران

1 دیدگاه برای “اعداد تسلا در فارکس – نحوه استفاده از اعداد تسلا | علم اعداد در فارکس

  1. حسن میرزا

    سلام جان مادرت از این روش ها استفاده نکنید امکان داره یک تازه وارد به بازار فارکس از این روش استفاده کنه وکلا به فنا بره

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.