راهنمای جامع سهام تسلا در فارکس 2022

راهنمای جامع سهام تسلا در فارکس 2022 - سهام تسلا در فارکس

شرکت تسلا (Tesla Inc) که در سال 2003 تأسیس شد، یک شرکت مهم و تأثیرگذار در حوزه تکنولوژی می باشد. سهام تسلا در فارکس نیز از اهمیت و ارزش بیار بالایی برخوردار است. این کمپانی آمریکایی، تولید کننده خودروهای برقی، قطعات مورد استفاده برای قطار های برقی و باتری لیتیوم یون می باشد.

 این شرکت راه طولانی را طی کرده است تا ثابت کند خودروهای الکتریکی می توانند بهتر و سریع تر از خودروهای بنزینی سنتی باشند. تسلا در بازارهای مالی نیز فعالیت داشته و سهام آن جزو با ارزش ترین سهام ها می باشد. سهام تسلا در بازار بورس آمریکا یعنی نزدک (NASDAQ) معامله می ‌شود.

ما در این مطلب از ایتسکا قصد داریم شما را با سهام تسلا در فارکس آشنا کرده، تاریخچه و نحوه معامله سهام تسلا را برای شما بیان کنیم.

شرکت تسلا در یک نگاه

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سهام تسلا در فارکس، ابتدا با شرکت تسلا آشنا می شویم. در سال 2003، تسلا موتورز توسط دو کارآفرین آمریکایی، مارک تارپنینگ و مارتین ابرهارد تاسیس شد. این شرکت که بعدها به نام شرکت تسلا شناخته شد، به نام مخترع افسانه ای نیکولا تسلا نامگذاری شده است. این دو کارآفرین، خودروهای اسپرت برقی، بوگاتی و سدان رودستر را در سال 2008 تولید کردند.

 بودجه اولیه برای تسلا از منابع مختلفی تامین شد، که قابل توجه ‌ترین آنها از سوی ایلان ماسک، یکی از بنیانگذاران PayPal بود که بیش از 30 میلیون دلار در این کمپانی سرمایه گذاری کرد و به عنوان یکی از منابع مالی این شرکت شناخته شد. در اواخر سال 2007، ابرهارد از سمت خود به عنوان مدیرعامل و رئیس فناوری کنار رفت تا به هیئت مشاوران شرکت بپیوندد.

در سال 2008، رسماً اعلام شد که او تسلا را ترک کرده، اما سهامدار باقی مانده است. حالا سهام تسلا در فارکس، به محبوب ترین سهام ها تبدیل شده است. در سال بعد، تارپنینگ که معاون مهندسی برق بود و نقش مهمی در توسعه نرم‌افزار و سیستم ‌های الکترونیکی رودستر داشت، شرکت را ترک کرد. پس از جدایی آنها، ماسک مدیر عامل شرکت شد.

همانطور که گفته شد، تسلا موتورز اولین خودروی خود یعنی رودستر تمام برقی (Roadster) را در سال 2008 رونمایی کرد. این خودرو در نوع خود بی نظیر بود، زیرا اولین خودروی کاملاً الکتریکی بود که قدرت و برد قابل مقایسه با خودروهای بنزینی را ارائه می داد. در سال 2012، تسلا تولید رودستر را متوقف کرد تا بتواند روی ساخت مدل S جدید تمرکز کند، سدانی (Sedan) که به دلیل طراحی و ویژگی های عملکردی مورد تحسین قرار گرفت.

در ادامه بررسی سهام تسلا در فارکس و بررسی تاریخچه شرکت در می یابیم که تسلا اتوپایلوت، نوعی ماشین نیمه خودران است که در سال 2014 در مدل S معرفی شد. در سال 2015، این شرکت مدل X خود را منتشر کرد که یک خودروی کراس اوور (Crossover) است که دارای ویژگی های SUV بوده، اما بر روی شاسی یک خودرو ساخته شده است. همچنین از سال 2012، این کمپانی امکانات شارژ سریع و رایگان را برای دارندگان تسلا در ایالات متحده و اروپا، راه اندازی کرد و آنها را سوپر شارژر نامید.

به هنگام بررسی سهام تسلا در فارکس می بینیم که این شرکت، در سال 2018، به تولید محصولات و باتری های انرژی خورشیدی پرداخته است. در سال 2016، با خرید SolarCity، شرکتی که پنل های خورشیدی تولید می کند، تعهد خود را به این فضا تثبیت کرد. تسلا موتورز برای نشان دادن اینکه دیگر تنها خودرو نمی فروخت، در سال 2017 به شرکت تسلا تغییر نام داد.

همان گونه که در بالا هم گفته شد، مدیر عامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره تسلا، ایلان ماسک (Elon Musk) است. تسلا علاوه بر خودروهای الکتریکی، محصولات تولید و ذخیره انرژی پاک نیز می‌ سازد. این کمپانی که مقر آن در پالو آلتو، کالیفرنیا است، چندین کارخانه تولید و مونتاژ، از جمله  Gigafactory 1  در  Reno، نوادا و Tesla Factory در فرمونت، کالیفرنیا را اداره می ‌کند.

از مارس 2019، تسلا خودروهای مدل X، مدل S و مدل 3، باتری‌ های Powerpack، Megapack و Powerwall، کاشی ‌های سقف خورشیدی، پنل ‌های خورشیدی و سایر محصولات مرتبط را تولید و به فروش می‌ رساند.

تاریخچه سهام تسلا در فارکس

در 29 ژانویه 2010، این شرکت یک دفترچه اولیه را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارسال کرد. این مدارک نشان می داد که تسلا قصد دارد یک عرضه عمومی اولیه را برگزار کند که توسط دویچه بانک اوراق بهادار و مورگان استنلی پذیرفته شده است.

در مطالعه تاریخچه سهام تسلا در فارکس می بینیم  که در ماه مه (May) همان سال، تسلا یک همکاری استراتژیک با تویوتا انجام داد که بلافاصله پس از عرضه اولیه سهام، سهام عادی تسلا را به ارزش 50 میلیون دلار به صورت خصوصی خریداری کرد.

IPO تسلا در 29 ژوئن 2010 راه اندازی شد و در بورس NASDAQ تحت عنوان TSLA فهرست شد. این شرکت 13,300,000 سهم را با قیمت 17 دلار به ازای هر سهم برای عموم منتشر کرد که 226 میلیون دلار افزایش یافت. تسلا اولین خودروساز آمریکایی بود که پس از عرضه اولیه سهام شرکت فورد موتور در سال 1956، وارد بورس شد. در سال 2014، ارزش بازار تسلا نصف ارزش فورد بود.

در ابتدای مارس 2022، ارزش سهام تسلا در فارکس، بیش از 830 دلار بود. تسلا به سرعت به عنوان یک سهام، فعالیت خود را در بازار بورس شروع کرده و ارزش چشمگیری را به دست آورده است. اما اعداد و ارقام ناهماهنگ فروش خودروهای آن، اغلب بر قیمت سهام این شرکت تأثیر منفی گذاشته است. نماد انحصاری سهام این کمپانی TSLA می باشد.

سهام تسلا در فارکس، به طور مداوم، در اثر هر گزارش درآمد سه ماهه، اعلام محصول، تاخیر محصول، رویداد خبری و البته هر توییت یا مصاحبه تلویزیونی توسط ماسک در نوسان است. اکثر سهام صنعت خودروسازی عموماً به آرامی و به طور قابل پیش بینی در راستای چرخه های تجاری طولانی حرکت می کنند. از آنجاییکه سهام تسلا همواره در نوسان است و دائماً سرمایه‌گذاران را گیج می ‌کند، فرصت ‌هایی برای معاملات سوداگرانه سهام نیز به وجود می آورد.

نحوه معامله سهام (CFD) تسلا در فارکس

 هنگام معامله در بازار سهام دو گزینه دارد. می توان سهام شرکت ها از طریق بهترین بروکرهای فارکس، خریداری کرد. به عنوان مثال، شما می توانید سهام تسلا را در بورس NASDAQ خریداری کنید. با خرید سهام این کمپانی، در واقع صاحب یک سهم در شرکت هستید. این را می توان یک سرمایه گذاری بلند مدت در نظر گرفت. زیرا ارزش و قیمت سهام تسلا در فارکس، در طول زمان، افزایش می یابد.

از طرف دیگر، می ‌توان قراردادی را برای تفاوت (CFD) در یک سهام خاص معامله کرد و در مورد تفاوت قیمت دارایی پایه، بدون داشتن مالکیت واقعی، حدس و گمان زد. CFD یک قرارداد مالی بین کارگزار و سرمایه گذار است که در آن یکی از طرفین موافقت می کند که مابه التفاوت ارزش اوراق بهادار، بین افتتاح و بسته شدن معامله را به دیگری بپردازد.

 شما می توانید یک موقعیت خرید (با گمانه زنی افزایش قیمت) یا یک موقعیت کوتاه (با حدس زدن اینکه قیمت کاهش می یابد) ایجاد کنید. این یک سرمایه گذاری یا تجارت کوتاه مدت در نظر گرفته می شود، زیرا CFD ها در بازه های زمانی کوتاه تری مورد استفاده قرار می گیرند.

عوامل تأثیرگذار بر سهام تسلا در فارکس

همان طور که در مطالب بالا هم اشاره کردیم سهام تسلا در فارکس، نوسان زیادی دارد. این نوسانات وحشیانه و ناگهانی، فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاران کوتاه مدت و میان مدت فراهم می کند تا از آن سود ببرند. حال می خواهیم ببینیم چه عواملی بر قیمت سهام تسلا در فارکس تأثیر می گذارد؟

تعرفه ‌ها و توافق ‌های تجاری

در سال 2018، چین و ایالات متحده درگیر جنگ تجاری شدند و هر کشور تعرفه ‌های سنگینی را بر کالاهایی که با یکدیگر تجارت می‌ کنند، وضع کردند. متأسفانه تسلا، یکی از محصولاتی را که چین با تعرفه هدف گذاری کرده است، یعنی خودروهای برقی را تولید می کند. این خبر بدی برای این خودروساز نوپا است، زیرا در فهرست 20 سهام برتر مورگان استنلی با بیشترین درآمد از چین قرار دارد.

این کشور آسیایی 19 درصد از کل فروش تسلا را قبل از معرفی تعرفه ها به خود اختصاص داده است. تعرفه های 25 درصدی که چین در جولای 2018 اعمال کرد، قیمت خودروهای تسلا را از دسترس بسیاری از خریداران چینی خارج کرد. بنابراین، این تغییرات، بر ارزش سهام تسلا در فارکس، موثر است.

راهنمای جامع سهام تسلا در فارکس 2022 - سهام تسلا در فارکس
تسلا ۳، محبوب ترین خودرو الکتریکی

عرضه تسلا مدل 3

پس از رشد بسیار آهسته تولید، خودروهای مدل 3 این شرکت، سرانجام در اواسط سال 2018 از وارد بازار شدند. اگر شرکت به طور مداوم پیش‌بینی ‌های مدیران خود را مبنی بر حداقل 5000 مدل 3، در هر هفته برآورده می‌ کرد، در این صورت فروش ناخالص تسلا، باید افزایش یابد. پس، افزایش چشمگیر سود شرکت، قطعاً تأثیر مثبتی بر سهام تسلا در فارکس خواهد داشت.

 به عنوان مثال، در اوایل سپتامبر 2018، پس از اینکه گزارش شد که تسلا، در صدر جدول تعداد خودروهای الکتریکی فروخته شده در آگوست 2018 قرار دارد، قیمت سهام تسلا در فارکس، به شدت افزایش یافت.

تقسیم سهام 5-for1 در سال 2020

تماشای حرکت تسلا در سال 2020 مانند تماشای یک ترن هوایی بسیار سریع بود. در آگوست 2020، تسلا یک تقسیم سهام را اعلام کرد که در آن هر یک از سهام خود را به 5 سهام تقسیم کرد. اکنون یک سرمایه گذار به جای 1 سهام، 5 سهام تسلا در فارکس خواهد داشت.

ارزش سهام، برای دارنده آن،  ثابت باقی می ماند. پس از اعلام تقسیم سهام، قیمت سهام تسلا در فارکس، طی 2 روز، 20 درصد جهش کرد. ارزش بازار تسلا تقریباً یک شبه 50 میلیارد دلار افزایش یافت.

اعلام روز باتری سپتامبر 2020

  پس از اعلام روز باتری مبنی بر اینکه تسلا قصد دارد خودروی الکتریکی ارزان‌ تری با قیمت حدود 27000 دلار تولید کند، قیمت سهام تسلا در فارکس، در یک روز 10 درصد کاهش یافت. این زمانی رخ داد که تسلا اعلام کرد که شروع توزیع خودروی جدید 3 سال طول می کشد.

راهنمای جامع سهام تسلا در فارکس 2022 - سهام تسلا در فارکس
تأثیر تصمیمات ایلان ماسک بر سهام تسلا

مداخلات کلامی ایلان ماسک

ایلان ماسک، به ‌عنوان فردی که معتاد به کار کردن است و اغلب در هفته 120 ساعت کار می‌ کند، زمان کافی، برای ارسال پیام ‌های زیادی در توییتر دارد. این مداخلات متحرک بازار که توسط تیم حقوقی شرکت، بخش روابط عمومی یا هیئت مدیره تسلا بررسی نشده، نه تنها منجر به سوء تفاهم، خشم و عدم اطمینان در جهتی که شرکت در پیش گرفته می شود، بلکه اکنون منجر به تحقیقات و بررسی، توسط دولت ایالات متحده شده است.

 در 7 آگوست 2018، ماسک توییت کرد که قصد دارد تسلا را با هر سهم 420 دلار، به یک شرکت خصوصی تبدیل کند. ادعایی که او را با شکایت کمیسیون SEC روبرو خواهد کرد. در نتیجه پیگرد قانونی، سهام تسلا در فارکس، بیش از 10 درصد سقوط کرد.

تفاوت اصلی بین معامله یک موقعیت خرید با یک CFD و خرید یک اوراق بهادار، اهرمی است که به کار می رود. CFD ها با مارجین معامله می شوند، به این معنی که یک معامله گر می تواند با سرمایه خود، موقعیت های بزرگ تری باز کند.

شرایط کلان اقتصادی

بانک های مرکزی: در درجه اول فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو)،  نرخ های بهره خود را برای پاسخ به فشارهای تورمی بالا، افزایش داده اند.

این امر بر ارزش گذاری سهام تسلا در فارکس نیز فشار وارد می کند. زیرا سرمایه گذاران حق بیمه ریسک خود را به سمت بالا تنظیم می کنند. هر چه این حق بیمه ها بیشتر باشد، با این فرض که پیش بینی های جریان نقدی بدون تغییر باقی می مانند، ارزش گذاری کمتر خواهد بود.

این سیاست ‌های تند بانک ‌های مرکزی نگران سرمایه‌گذاران هستند، زیرا می‌ تواند به آغاز چرخه رکود منجر شود. برای سازندگان خودرو مانند تسلا، این امر می تواند به معنای کاهش تقاضا برای خودرو هایی باشد که تولید می کنند.

ساعت معاملات تسلا در فارکس

تسلا در بورس اوراق بهادار NASDAQ طبق برنامه جلسات معاملاتی منظم (EST) معامله می شود که عبارتند از:

  • ساعات معاملات قبل از بازار از 4:00 الی 9:30
  • ساعت کاری بازار از 9:30 الی 16:00
  • ساعات بعد از بازار از ساعت 16:00 الی 20:00
  • دوشنبه تا جمعه از ساعت 14:30 تا 21:00

اخبار سهام تسلا: کاتالیزورها و محرک های اصلی قیمت

در سال جاری، سهام تسلا در فارکس، در بحبوحه تلاقی برخی کاتالیزورهای منفی اصلی، 44 درصد زیان را متحمل شده است .با این حال، در ماه جولای مقداری کاهش ضرر وجود داشت. این سود پس از انتشار گزارش تولید و تحویل این شرکت در 2 ژوئیه رخ داد که مجموع تحویل 254,695 دستگاه به همراه 258,580 خودرو تولید شده را نشان می داد.

علاوه بر این، شرکت تسلا، گزارش درآمد سه ماهه قبلی خود را در 20 ژوئیه منتشر کرد و با خلاص شدن از شر 75 درصد از دارایی های بیت کوین خود به تیتر خبرها تبدیل شد. این اتفاق باعث شد تسلا در مجموع، 936 میلیون دلار پول نقد به دست آورد.

ماسک در مورد این حرکت اظهار داشت: ما مطمئناً آماده افزایش ذخایر بیت کوین خود در آینده هستیم. بنابراین این نباید به عنوان حکمی در مورد بیت کوین تلقی شود. فقط این است که ما نگران نقدینگی کلی شرکت با توجه به تعطیلی کووید در چین بودیم. ما هیچ یک از دوج کوین های خود را نفروخته ایم.

ایلان ماسک در آخرین سخنان خود درباره درآمد سه ماهه سوم گفت که معتقد است شرکت برای یک رکورد برای سه ماهه چهارم آماده است. افزایش تولید و تحویل وسایل نقلیه، و تهیه و مونتاژ باتری و خودروهای اتومات باید به شرکت کمک کند تا سود رکوردی ثبت نماید.

 گزارش سه ماه سوم عبارت است از:

سه ماهه سوم سال 2022 سه ماهه قدرتمند دیگری با درآمد، سود عملیاتی و جریان نقدی آزاد می باشد. در 12 ماه گذشته، جریان نقدی آزاد تسلا از 8.9 میلیارد دلار فراتر رفته است. حاشیه عملیاتی این شرکت در سه ماهه سوم به 17.2 درصد رسیده است.

 بالا فتن هزینه مواد اولیه، همراه با ناکارآمدی رمپ از Gigafactory Berlin Brandenburg، Gigafactory Texas، بر سودآوری و تولید سلول 4680، تأثیر گذاشت. همچنین دلار آمریکا در مقایسه با سایر ارزهای اصلی در بازارهای سهام تسلا در فارکس، افزایش یافت.

علاوه بر این، تسلا در هفته های پایانی هر سه ماهه، به حجم تحویل قابل توجهی می رسد. در این زمان، هزینه حمل و نقل شرکت بالا می رود و تامین آن دشوار می شود.

در نتیجه، کمپانی تسلا، سرعت تحویل محصولات خود را افزایش داد که منجر به حمل و نقل بیشتر، در پایان سه ماهه شد. تسلا انتظار دارد هموارسازی لجستیک خروجی، در طول سه ماهه، بتواند هزینه هر وسیله نقلیه را تأمین کند.

تحلیل بنیادی سهام تسلا در فارکس

در این بخش، تحلیل بنیادی سهام تسلا در فارکس، بر میزان درآمد سه ماهه دوم و سوم، مورد بررسی قرار گرفته است. تسلا نتایج مالی خود را در سه ماهه دوم سال مالی 2022، در 20 جولای منتشر کرد. طی سه ماه منتهی به 30 ژوئن، درآمد تسلا به 16.93 میلیارد دلار رسید که منجر به جهش سالانه 42 درصدی شد . این عملکرد مثبت در درجه اول با افزایش قابل توجه درآمدهای خودرو، حاصل شد.

سود هر سهم GAAP شرکت، جهش سالانه 91 درصدی را تجربه کرد و سود سه ماهه را با 1.95 دلار به طور کامل کاهش داد. در حالی که تسلا در طول سه ماهه، 621 میلیون دلار جریان نقدی آزاد تولید کرد که 2 میلیون دلار بیشتر از آنچه شرکت در سه ماهه دوم 2021 تولید کرده بود، است.

ادی دونمز، مدیر Amplify Trading، درباره سهام تسلا در فارکس و فعالیت های شرکت گفت : سه ماهه سال تسلا، علیرغم  مشکلات زنجیره تامین و اقتصاد ضعیف تر، بسیار قدرتمند بود. آنها 75 درصد بیت کوین خود را فروختند! جای تعجب نیست که ماسک در میکونوس در حال مهمانی است.

گزارش سود سه ماهه سوم کمی آشفته ‌تر بود: به نظر نمی‌ رسد که ارقام نهایی اضطراب سرمایه‌گذاران را از بین ببرد. اگرچه فروش تسلا در سه ماهه اخیر به اوج خود رسید، اما هزینه های بالای مواد خام و دلار، وال استریت را ناامید کرده است. سودها افزایش یافته، اما درآمد کاهش یافته است.

همچنین، در طول دوره معاملاتی در روز گزارش، سهام تسلا در فارکس، 5 درصد سقوط کرده است. همچنین ایلان ماسک، در مورد خرید جنجالی توییتر نیز اظهار نظر کرد. او قبلاً گفته بود که هیچ همپوشانی یا مزیت رقابتی در ترکیب تسلا، اسپیس ایکس، نورالینک و توییتر در یک ساختار عملیاتی وجود ندارد.

ماسک گفت: من در مورد وضعیت توییتر هیجان زده هستم. زیرا بدیهی است که من آن محصول را به طرز باورنکردنی خوب می شناسم و این یک دارایی است که برای مدت طولانی از بین رفته، اما پتانسیل فوق العاده ای دارد. سرانجام ایلان ماسک در 28 اکتبر 2022 توئیتر را خرید.

راهنمای جامع سهام تسلا در فارکس 2022 - سهام تسلا در فارکس
ارزش سهام تسلا از دید تحلیلگران

دیدگاه تحلیلگران در مورد سهام تسلا در فارکس

 ست گلدشتاین، تحلیلگر سهام  Morning Starگفت: ما پس از گنجاندن تحویل اولیه تسلا در سه ماهه سوم در مدل خود، برآورد ارزش منصفانه خود را از 255 دلار به 250 دلار برای هر سهم کاهش می دهیم. رتبه بندی باریک ما بدون تغییر است. این کاهش، از چشم انداز ما برای تحویل خودروهای کوتاه مدت، کمتر از آنچه قبلاً پیش بینی کرده بودیم ناشی می شود.

تسلا تحویل اولیه سه ماهه سوم را 343830 دستگاه گزارش کرد که بالاترین رقم تاریخ است. رویترز گزارش داد که تسلا قصد دارد در سه ماهه چهارم حدود 495000 دستگاه خودرو تولید کند. این باعث می شود تسلا کمی بیش از 1.42 میلیون تحویل در سال داشته باشد، که کمتر از پیش بینی قبلی ما از 1.49 میلیون است. ایت تولید زیاد بر ارزش سهام تسلا در فارکس نیز اثر می گذارد.

همچنین گلدشتاین می گوید: در حالی که مدیریت تسلا به مسائل لجستیکی اشاره کرد که تحویل پایان سه ماهه را کند کرده، ما فکر می کنیم که این نشان دهنده چالش های افزایش تولید در دو کارخانه جدید و راه اندازی مجدد کارخانه شانگهای پس از قرنطینه کووید-19 در سه ماهه دوم است.

در ادامه بررسی سهام تسلا در فارکس، گلدشتاین اظهار داشت: ما هیچ مشکل بلند مدتی که بر تولید تأثیر بگذارد نمی بینیم. نکته کلیدی ما از روز هوش مصنوعی تسلا این بود که این شرکت همچنان به پیشرفت در فناوری های خودران خود ادامه می دهد. روز هوش مصنوعی امسال، تا حد زیادی پیشرفت این شرکت را در طول سال گذشته، از روز اولیه هوش مصنوعی خود در آگوست گذشته نشان داد. نرم افزار رانندگی خودکار این شرکت به پیشرفت خود ادامه می دهد و ما فکر می کنیم که نسخه سطح 3 می تواند در چند سال آینده برای فروش اشتراک آماده شود. 

پیش بینی سهام تسلا در فارکس: اهداف 2022 – 2025

آیا سهام تسلا در فارکس قابل خرید، فروش یا نگهداری است؟ طبق نظرسنجی تحلیلگران Market Beat ، آنها توصیه کردند که از 20 اکتبر، سهام تسلا را روی نقطه “توقف” تنظیم کنند. 19 تحلیلگر از مجموع 36 تحلیلگر، پیشنهاد نقطه “خرید” برای سهام تسلا در فارکس کردند. هفت نفر نقطه “فروش” و 10 تحلیلگر نقطه “نگهداری” را توصیه نمودند.

میانگین هدف قیمت سهام 12 ماهه تسلا، 275.68 دلار بود. بالاترین پیش بینی سهام تسلا در فارکس، توسط تحلیلگران، 526.67 دلار و کمترین آن 33.33 دلار بود. طبق پیش‌بینی سهام تسلا در سال 2022 توسط Wallet Investor از 20 اکتبر، کمپانی تسلا می ‌تواند سال را با 256.07 دلار به پایان برساند. با نگاهی به آینده، سرویس پیش بینی مبتنی بر الگوریتم تخمین زد که سهام تسلا در فارکس، تا پایان سال 2023 به 361.82 دلار و تا پایان سال 2024 به 470.99 دلار برسد.

پیش‌بینی سهام تسلا در فارکس برای سال 2025 پیش‌بینی می ‌کرد که این سهام تا پایان سال با قیمت 577.31 دلار معامله شود. طبق پیش‌بینی پنج ساله قیمت سهام تسلا، سهام می‌ تواند در اکتبر 2027 به 746.67 دلار برسد. Wallet Investor پیش‌بینی سهام TSLA برای سال 2030 ارائه نکرد.

هنگام بررسی پیش‌بینی ‌های سهام تسلا در فارکس، باید به یاد داشته باشید که پیش‌بینی ‌های تحلیلگران و مبتنی بر الگوریتم ممکن است اشتباه باشند. زیرا آنها بر اساس تجزیه و تحلیل تاریخچه قیمت سهام TSLA هستند. عملکرد گذشته هرگز نتایج آینده را تضمین نمی کند.

لازم است که خودتان تحقیق کنید، آخرین اخبار بازار خودروهای برقی را بخوانید و تجزیه و تحلیل نمودار سهام تسلا در فارکس را مطالعه کنید. تصمیم شما برای معامله به نگرش شما نسبت به ریسک، تخصص شما در بازار، گسترش پرتفوی (Portfolio) شما و این که تا چه میزان تحمل از دست دادن پولتان را دارید، بستگی دارد. توجه داشته باشید که شما هرگز نباید بیش از حدی که می توانید از دست بدهید، معامله کنید.

تجزیه و تحلیل فنی سهام تسلا در فارکس

تحلیل فنیبر، اساس الگوها و شاخص های نمودار است. اگر تا به حال در فارکس معامله کرده باشید، می دانید بهترین اندیکاتور فارکس چگونه کار می کند. معاملات سهام تفاوت زیادی با معاملات فارکس ندارد. این بدان معناست که شما می توانید از شاخص های فنی معروف مانند نوسان ساز عالی RSI، مکدی (MACD) و فیبوناچی (Fibonacci Retracements) استفاده کنید. حجم نیز ارزش استفاده دارد.

تنها کاری که در تحلیل تکنیکال فارکس باید انجام دهید این است که یاد بگیرید شاخص ها چگونه کار می کنند. این به شما کمک می کند تا نقطه مناسبی برای خرید یا فروش سهام تسلا در فارکس تعیین کنید.

اگر احساس می کنید دانش کافی برای پیش بینی حرکت بازار ندارید، می توانید تحلیل های کارشناسان را بخوانید. کارشناسان، هم سیگنال ها و هم تجزیه و تحلیل جامع را در زمینه شرایط فعلی بازار ارائه می دهند. برخی از کارگزاران، تجزیه و تحلیل رایگان را برای معامله گران خود ارائه می دهند.

چگونه سرمایه گذاری در سهام تسلا را شروع کنیم؟

دو راه برای سرمایه گذاری در سهام تسلا در فارکس وجود دارد که شامل معامله آن یا خرید آن از طریق یک کارگزار می باشد.

خرید سهام تسلا

بسیاری از شرکت ها برنامه خرید مستقیم سهام دارند، به این معنی که می توانید سهام شرکت را مستقیماً بدون کارگزار، از آنها خریداری کنید. با این حال، تسلا چنین گزینه ای را ارائه نمی دهد. به همین دلیل است که باید یک کارگزار قابل اعتماد پیدا کنید که به شما در خرید سهام تسلا در فارکس کمک کند.

برای خرید سهام تسلا، یک کارگزار قابل اعتماد پیدا کنید

کارگزار برای افتتاح حساب، واریز پول و انجام معاملات استفاده می شود. یک شرکت کارگزاری قابل اعتماد باید کارمزدهای پایینی دریافت کرده، یک پلتفرم مدرن و راحت ارائه داده و سیگنال ‌های قوی را در اختیار کابران خود قرار دهد تا به آنها، در تصمیم ‌گیری درست کمک‌ کند.

پس از یافتن یک کارگزار سهام قابل اعتماد، برای تبدیل شدن به سهامدار شرکت تسلا، باید چندین مرحله را طی کنید که عبارتند از:

افتتاح حساب و واریز وجوه

برای جلوگیری از ضرر، مطمئن شوید که قرار است چقدر پول سرمایه گذاری کنید. چه سرمایه گذار یا معامله گر باشید، باید قوانین مدیریت پول را بدانید. نسبت ریسک یا پاداش مفید متفاوتی وجود دارد، اما بهترین آنها 1:2 و 1:3 هستند. این بدان معناست که سود مورد انتظار شما باید حداقل دو یا سه برابر بیشتر از ریسک احتمالی باشد.

بازه زمانی سرمایه گذاری و تعداد سهام خود را انتخاب کنید. بازه زمانی تعیین می کند که چه مدت برای سرمایه گذاری آماده هستید، در حالی که تعداد سهام به طور مستقیم به مقدار پولی که دارید بستگی دارد.

خرید

خرید سهام یک فرآیند کم و بیش آسان است، اما مزایا و معایبی نیز دارد. برای خرید سهام تسلا در فارکس، همان طور که در مطالب بالا هم گفتیم، می توانید از طریق بروکرهای معرفی شده در سایت ایستکا نیز اقدام نمایید.

راهنمای جامع سهام تسلا در فارکس 2022 - سهام تسلا در فارکس
تحلیل سهام تسلا

رازهای موفقیت در تحلیل سهام تسلا در فارکس

برای موفقیت در تحیلیل سهام تسلا در فارکس، توییت ‌های ماسک، گزارش ‌های درآمد تسلا و انتشارات محصول را بررسی کنید. ما در این قسمت نکات مختصری از هر کدام را برای شما بیان می کنیم.

اخبار

اگر می خواهید در تجارت یا سرمایه گذاری در سهام تسلا موفق شوید، باید اخبار مربوط به شرکت و به خصوص توییت های ماسک را دنبال کنید. پیش از این، دو مثال از تأثیر افکار او بر شرایط بازار ارائه کردیم.

گزارش سود

 تسلا یک شرکت بلوچیپ (blue chip) است. با این حال، ارزش آن تابع شرایط بازار است. اگر صنعت یا کل بازار جهانی در روزهای سخت جان سالم به در ببرد، سود سهام تسلا در فارکس، کاهش خواهد یافت. سهام بلو چیپ، اغلب سهامی با ارزش بالا می باشند.

داده های مالی

داده های مالی ترازنامه، سود و زیان سلامت شرکت را تعیین می کند. با استفاده از داده های مالی، می توان نوسانات سهام تسلا در فارکس را نیز پیش‌بینی کرد.

موفقیت محصولات

محصولات تسلا همیشه موفق نیستند، بنابراین اگر می‌خواهید قیمت سهام را پیش‌بینی کنید، باید عرضه‌ های این شرکت را بررسی کنید.

نحوه کاهش ریسک معاملات سهام تسلا در فارکس

به طور کلی، سهام دارایی های پرریسکی هستند، اما سهام تسلا خطرات بیشتری برای معامله گران و سرمایه گذاران دارد. قوانین متعددی وجود دارد که به شما کمک می کند از ضررهای احتمالی جلوگیری کنید یا حداقل آنها را در هنگام معامله سهام تسلا در فارکس، کاهش دهید.

همانطور که در بالا هم ذکر کردیم، چندین رویکرد برای تجزیه و تحلیل وجود دارد که می توانید برای پیش بینی جهت بازار از آنها استفاده کنید. پس همواره قبل از معامله، تحولات بازار را بررسی نمایید. همچنین هیچ چیز بهتر از تمرین و درس گرفتن از اشتباهات خود نیست. با این حال، برای کاهش احتمال از دست دادن پول خود، باید یک حساب آزمایشی برای تمرین باز کنید.

همانگونه که در مطالب بالا هم بیان کردیم، انتخاب یک کارگزار قابل اعتماد، در کاهش ریسک معاملات، بسیار مهم است. حتی اگر تحلیلگر خوبی باشید، اما کارگزار شما صادق نباشد، در نهایت با ضرر مواجه خواهید شد. شرایط و ضوابط، قانونی که بر اساس آن کارگزار خدمات خود را ارائه می دهد و پلتفرمی که برای تجارت از آن استفاده می کنید، بسیار مهم هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سهام تسلا در فارکس و بازار های مالی، می توانید به سایت ایستکا مراجعه کنید

تصمیم برای سرمایه‌گذاری در سهام تسلا تنها زمانی باید گرفته شود که بررسی ‌های لازم، اهداف مالی، درآمد، وضعیت اشتغال و سایر عوامل مشابه هر معامله‌گری انجام شده باشد. شما هرگز نباید بیش از حدی که می توانید از دست بدهید، وارد معامله شوید.

توجه داشته باشید که سهام تسلا در فارکس، نوسانات بالایی را تجربه می‌کند. زیرا در مقایسه با همتایان خود که دارای بلو چیپ هستند، شرکتی نسبتاً جوان است. به این ترتیب، اگر سرمایه گذاران یا معامله گران می خواهند با این سهام معامله کنند، باید مراقب باشند و اصول مدیریت پول را رعایت کنند.

در عین حال، تسلا فرصت های هیجان انگیزی را به ویژه برای معامله گرانی که مشتاق نوسانات شدید بازار هستند، ارائه می دهد. علاوه بر این، قیمت سهام تسلا در فارکس، در مقایسه با شرکت های بلو چیپ پایین است.

سوالات متداول

آیا تسلا سهام خوبی برای معامله است؟

تسلا به تلاش برای ارائه درآمدهای خوب بر مبنای ثابت ادامه داده است، اما سهام واقعاً بر اساس مبانی خود معامله نمی ‌شود. این باعث شده که تسلا یک سهام عالی برای معامله گرانی باشد که صبر و حوصله کافی تا خرید سهام “در حال فروش” را دارند. سهام تسلا در فارکس، در حرکت های شکست به خوبی عمل می کند و در این شرایط کاملاً سودآور است.

بهترین استراتژی برای تجارت سهام تسلا در فارکس چیست؟

تسلا به عنوان یک سهام پرنوسان، در نیمه اول سال 2020 هم سود روزانه 19.9 درصدی و هم زیان روزانه 17.2 درصدی داشت و در بیش از 75 درصد از جلسات معاملاتی شاهد رشد بیش از 1 درصدی سهام خود بود. این نوسان می تواند برای معامله گران خوب باشد، اما اگر می خواهند معاملاتشان سودآور باشد، به راهی برای مهار آن نیاز دارند.
 از آنجا نوسان قیمت سهام تسلا زیاد است، یک استراتژی کوتاه مدت برای معامله گران روزانه و اسکالپرها و استفاده از اوج و پایین های روز قبل، به عنوان نقاط ورود و خروج، مناسب است. به عنوان مثال، خرید در حالی که قیمت بالاتر از اوج جلسه قبل است، اما توقف در پایین ترین سطح جلسه قبل، می تواند برای سهام بی ثباتی مانند تسلا مفید باشد.

آیا تسلا جزو شاخص های معاملاتی محبوب است؟

تسلا یکی از اجزای شاخصNASDAQ  و Russell است. بنابراین جزو شاخص های با ارزش و محبوب می باشد.

چه عواملی بر سهام تسلا تأثیر می گذارد؟

مانند هر سهام دیگری، اعلان‌ های سود سه ماهه و همچنین عملکرد مالی بازار سهام گسترده‌ تر، دو عامل حیاتی هستند که هنگام تصمیم‌گیری درباره نحوه عملکرد قیمت سهام تسلا باید مراقب آنها بود. مهم ترین موردی که بر سهام تسلا تأثیر می گذارد، موفقیت و تقاضا برای خودروهای آن است. لیست انتظار برای خرید مدل 3 تسلا در حال حاضر یکی از آنها است. تقاضا برای مدل های S و X نیز همچنان بالاست.
 با این حال، قیمت سهام تسلا به شدت تحت تاثیر رقبای نوظهور در صنعت خودروهای برقی است. سرمایه‌گذاری در تسلا همیشه نسبت به برخی دیگر از شرکت ‌های خودروسازی ریسک بالاتری داشته است. زیرا قیمت سهام آن با دوره‌هایی از نوسانات قابل توجه، مشخص شده است.

آیا سهام تسلا در فارکس افزایش یا کاهش می یابد؟

هیچ کس نمی تواند این را با اطمینان بگوید. نظر اجماع تحلیلگران، تا 20 اکتبر، که توسط Market Beat گردآوری شده بود، این بود که سهام TSLA ممکن است طی 12 ماه آینده به 283.90 دلار افزایش یابد. با این حال، اهداف قیمتی تحلیلگران ممکن است اشتباه باشد.

آیا تسلا سود سهام پرداخت می کند؟

شرکت تسلا سود سهام نمی پردازد و در آینده نزدیک نیز قصد ندارد این کار را انجام دهد.

آیا تسلا برنامه خرید مستقیم سهام دارد؟

برخلاف سایر شرکت‌ های با سرمایه بالا، تسلا برنامه خرید مستقیم سهام ارائه نمی‌کند. بنابراین، اگر می خواهید در سهام آن سرمایه گذاری کنید، باید یک کارگزار قابل اعتماد پیدا کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های آنلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
نظر شما مهم است - با ارسال نظرتان به دیگر کاربران کمک کنید.x