سهام تسلا در فارکس – نحوه خرید سهام تسلا TSLA

بازنگری توسط: زینب اصغری
سهام تسلا در فارکس - نحوه خرید سهام تسلا TSLA - سهام تسلا در فارکس

سهام تسلا در فارکس با نماد TSLA درج شده است. شرکت تسلا (Tesla Inc) در سال 2003 تأسیس شده و یک شرکت مهم و تأثیرگذار در حوزه تکنولوژی می باشد. این کمپانی آمریکایی، تولید کننده خودروهای برقی، قطعات مورد استفاده برای قطار های برقی و باتری لیتیوم یون می باشد.

این شرکت راه طولانی را طی کرده است تا ثابت کند خودروهای الکتریکی می توانند بهتر و سریع تر از خودروهای بنزینی سنتی باشند. سهام تسلا در بازار بورس آمریکا یعنی نزدک (NASDAQ) معامله می ‌شود.

ما در این مطلب از ایتسکا قصد داریم شما را با سهام تسلا در فارکس آشنا کرده، تاریخچه و نحوه معامله سهام تسلا را برای شما بیان کنیم.

سهام تسلا در فارکس

سهام تسلا در فارکس TSLA است و با این نماد در بروکر ها درج شده است. البته سهام تسلا در بعضی از بروکر هایی که به ایرانیان خدمات می دهند ، درج شده است. تسلا در دو بروکر کپیتال اکستند و HYCM با نماد TSLA درج شده است.

از سوی دیگر بروکر هایی که نماد نزدک (NASDAQ) در آنها درج شده است ، ادعا می کنند نماد تسلا نیز در بروکرشان درج شده است؛ چون سهام تسلا در بازار نزدک معامله شده و یکی از شاخص های وزنی NASDAQ است. به این دلیل در بروکر هایی مانند آلپاری و ویندزور با خرید نزدک می توانید تسلا را معامله کنید.

ولی نماد تسلا در فارکس TSLA بوده و به دلیل محدودیت هایی که برای ایرانیان وجود دارد ، تنها در تعداد معدودی از بروکر ها این نماد درج شده است. در ادامه نحوه خرید سهام تسلا را آموزش داده ایم.

خرید سهام تسلا

برای خرید سهام تسلا ابتدا باید ببینید این نماد در کدام بروکر درج شده است. نماد TSLA از میان بهترین بروکر های فارکس که به ایرانیان خدمات می دهند ، در دو بروکر کپیتال اکستند (متاتریدر 5) و بروکر HYCM (متاتریدر 4) درج شده است. میانگین اسپرد خرید سهام تسلا در بروکر کپیتال اکستند 0.7 پیپ و در بروکر HYCM 3.7 پیپ است.

به این دلیل نحوه خرید سهام تسلا در بروکر کپیتال اکستند را آموزش می دهیم.

برای خرید سهام تسلا متاتریدر 5 را باز کرده و مانند شکل زیر از پنجره مارکت واچ در قسمت جستجو tsla را تایپ کنید تا نماد تسلا را ببینید.

سهام تسلا در فارکس TSLA
سهام تسلا در فارکس TSLA

سپس بر روی نماد تسلا کلیک کنید تا پنجره سفارش گذاری برایتان باز شود. در این قسمت می توانید سهام تسلا را خریده و بعدا بفروشید.

خرید سهام تسلا
خرید سهام تسلا

ساعت معاملات تسلا در فارکس

ساعت معاملات تسلا در فارکس از ساعت 6 عصر تا 1:30 بامداد به وقت ایران است. (دوشنبه تا جمعه)

کارمزد خرید و فروش سهام تسلا در فارکس

کارمزد خرید و فروش سهام تسلا در فارکس به بروکری که در آن ترید می کنید بستگی دارد. برای مثال در بروکر کپیتال اکستند اسپرد خرد تسلا 0.6 پیپ بوده و فروش آن 2 پیپ است.

کارمزد خرید و فروش سهام تسلا
کارمزد خرید و فروش سهام تسلا

عوامل تأثیرگذار بر سهام تسلا در فارکس

همان طور که در مطالب بالا هم اشاره کردیم سهام تسلا در فارکس، نوسان زیادی دارد. این نوسانات ناگهانی، فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاران کوتاه مدت و میان مدت فراهم می کند تا از آن سود ببرند. حال می خواهیم ببینیم چه عواملی بر قیمت سهام تسلا در فارکس تأثیر می گذارد؟

تعرفه ‌ها و توافق ‌های تجاری

در سال 2018، چین و ایالات متحده درگیر جنگ تجاری شدند و هر کشور تعرفه ‌های سنگینی را بر کالاهایی که با یکدیگر تجارت می‌ کنند، وضع کردند. متأسفانه تسلا، یکی از محصولاتی را که چین با تعرفه هدف گذاری کرده است، یعنی خودروهای برقی را تولید می کند. این خبر بدی برای این خودروساز نوپا است، زیرا در فهرست 20 سهام برتر مورگان استنلی با بیشترین درآمد از چین قرار دارد.

سهام تسلا در فارکس - نحوه خرید سهام تسلا TSLA - سهام تسلا در فارکس
تسلا ۳، محبوب ترین خودرو الکتریکی

عرضه تسلا مدل 3

پس از رشد بسیار آهسته تولید، خودروهای مدل 3 این شرکت، سرانجام در اواسط سال 2018 از وارد بازار شدند. اگر شرکت به طور مداوم پیش‌بینی ‌های مدیران خود را مبنی بر حداقل 5000 مدل 3، در هر هفته برآورده می‌ کرد، در این صورت فروش ناخالص تسلا، باید افزایش یابد. پس، افزایش چشمگیر سود شرکت، قطعاً تأثیر مثبتی بر سهام تسلا در فارکس خواهد داشت.

 به عنوان مثال، در اوایل سپتامبر 2018، پس از اینکه گزارش شد که تسلا، در صدر جدول تعداد خودروهای الکتریکی فروخته شده در آگوست 2018 قرار دارد، قیمت سهام تسلا در فارکس، به شدت افزایش یافت.

تقسیم سهام 5-for1

تماشای حرکت تسلا در سال 2020 مانند تماشای یک ترن هوایی بسیار سریع بود. در آگوست 2020، تسلا یک تقسیم سهام را اعلام کرد که در آن هر یک از سهام خود را به 5 سهام تقسیم کرد. اکنون یک سرمایه گذار به جای 1 سهام، 5 سهام تسلا در فارکس خواهد داشت.

ارزش سهام، برای دارنده آن، ثابت باقی می ماند. پس از اعلام تقسیم سهام، قیمت سهام تسلا در فارکس، طی 2 روز، 20 درصد جهش کرد. ارزش بازار تسلا تقریباً یک شبه 50 میلیارد دلار افزایش یافت.

سهام تسلا در فارکس - نحوه خرید سهام تسلا TSLA - سهام تسلا در فارکس
تأثیر تصمیمات ایلان ماسک بر سهام تسلا

مداخلات کلامی ایلان ماسک

ایلان ماسک، به ‌عنوان فردی که معتاد به کار کردن است و اغلب در هفته 120 ساعت کار می‌ کند، زمان کافی، برای ارسال پیام ‌های زیادی در توییتر دارد. این مداخلات متحرک بازار که توسط تیم حقوقی شرکت، بخش روابط عمومی یا هیئت مدیره تسلا بررسی نشده، نه تنها منجر به سوء تفاهم، خشم و عدم اطمینان در جهتی که شرکت در پیش گرفته می شود، بلکه اکنون منجر به تحقیقات و بررسی، توسط دولت ایالات متحده شده است.

 برای مثال در 7 آگوست 2018، ماسک توییت کرد که قصد دارد تسلا را با هر سهم 420 دلار، به یک شرکت خصوصی تبدیل کند. ادعایی که او را با شکایت کمیسیون SEC روبرو خواهد کرد. در نتیجه پیگرد قانونی، سهام تسلا در فارکس، بیش از 10 درصد سقوط کرد.

شرایط اقتصادی

بانک های مرکزی: در درجه اول فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو)، نرخ های بهره خود را برای پاسخ به فشارهای تورمی بالا، افزایش داده اند. این امر بر ارزش گذاری سهام تسلا در فارکس نیز فشار وارد می کند. این سیاست ‌های تند بانک ‌های مرکزی می تواند به معنای کاهش تقاضا برای خودرو هایی باشد که تولید می کنند.

سهام تسلا در فارکس - نحوه خرید سهام تسلا TSLA - سهام تسلا در فارکس
ارزش سهام تسلا از دید تحلیلگران

رازهای موفقیت در تحلیل سهام تسلا در فارکس

برای موفقیت در تحیلیل سهام تسلا در فارکس، توییت ‌های ماسک، گزارش ‌های درآمد تسلا و انتشارات محصول را بررسی کنید. ما در این قسمت نکات مختصری از هر کدام را برای شما بیان می کنیم.

سهام تسلا در فارکس - نحوه خرید سهام تسلا TSLA - سهام تسلا در فارکس
تحلیل سهام تسلا

اخبار

اگر می خواهید در تجارت یا سرمایه گذاری در سهام تسلا موفق شوید، باید اخبار مربوط به شرکت و به خصوص توییت های ماسک را دنبال کنید. پیش از این، دو مثال از تأثیر افکار او بر شرایط بازار ارائه کردیم.

گزارش سود

 تسلا یک شرکت بلوچیپ (blue chip) است. با این حال، ارزش آن تابع شرایط بازار است. اگر صنعت یا کل بازار جهانی در روزهای سخت جان سالم به در ببرد، سود سهام تسلا در فارکس، کاهش خواهد یافت. سهام بلو چیپ، اغلب سهامی با ارزش بالا می باشند.

داده های مالی

داده های مالی ترازنامه، سود و زیان سلامت شرکت را تعیین می کند. با استفاده از داده های مالی، می توان نوسانات سهام تسلا در فارکس را نیز پیش‌بینی کرد.

محصولات تسلا

محصولات تسلا همیشه موفق نیستند، بنابراین اگر می‌خواهید قیمت سهام را پیش‌بینی کنید، باید عرضه‌ های این شرکت را بررسی کنید.

شرکت تسلا در یک نگاه

در سال 2003، تسلا موتورز توسط دو کارآفرین آمریکایی، مارک تارپنینگ و مارتین ابرهارد تاسیس شد. این شرکت که بعدها به نام شرکت تسلا شناخته شد، به نام مخترع افسانه ای نیکولا تسلا نامگذاری شده است. این دو کارآفرین، خودروهای اسپرت برقی، بوگاتی و سدان رودستر را در سال 2008 تولید کردند.

 بودجه اولیه برای تسلا از منابع مختلفی تامین شد، که قابل توجه ‌ترین آنها از سوی ایلان ماسک، یکی از بنیانگذاران PayPal بود که بیش از 30 میلیون دلار در این کمپانی سرمایه گذاری کرد و به عنوان یکی از منابع مالی این شرکت شناخته شد.

در اواخر سال 2007، ابرهارد از سمت خود به عنوان مدیرعامل و رئیس فناوری کنار رفت تا به هیئت مشاوران شرکت بپیوندد. در سال 2008، رسماً اعلام شد که او تسلا را ترک کرده، اما سهامدار باقی مانده است. حالا سهام تسلا در فارکس، به محبوب ترین سهام ها تبدیل شده است.

در سال بعد، تارپنینگ که معاون مهندسی برق بود و نقش مهمی در توسعه نرم‌افزار و سیستم ‌های الکترونیکی رودستر داشت، شرکت را ترک کرد. پس از جدایی آنها، ماسک مدیر عامل شرکت شد.

همانطور که گفته شد، تسلا موتورز اولین خودروی خود یعنی رودستر تمام برقی (Roadster) را در سال 2008 رونمایی کرد. این خودرو در نوع خود بی نظیر بود، زیرا اولین خودروی کاملاً الکتریکی بود که قدرت و برد قابل مقایسه با خودروهای بنزینی را ارائه می داد. در سال 2012، تسلا تولید رودستر را متوقف کرد تا بتواند روی ساخت مدل S جدید تمرکز کند، سدانی (Sedan) که به دلیل طراحی و ویژگی های عملکردی مورد تحسین قرار گرفت.

به هنگام بررسی سهام تسلا در فارکس می بینیم که این شرکت، در سال 2018، به تولید محصولات و باتری های انرژی خورشیدی پرداخته است. در سال 2016، با خرید SolarCity، شرکتی که پنل های خورشیدی تولید می کند، تعهد خود را به این فضا تثبیت کرد. تسلا موتورز برای نشان دادن اینکه دیگر تنها خودرو نمی فروشد، در سال 2017 به شرکت تسلا تغییر نام داد.

همان گونه که در بالا هم گفته شد، مدیر عامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره تسلا، ایلان ماسک (Elon Musk) است. تسلا علاوه بر خودروهای الکتریکی، محصولات تولید و ذخیره انرژی پاک نیز می‌ سازد. این کمپانی که مقر آن در پالو آلتو، کالیفرنیا است، چندین کارخانه تولید و مونتاژ، از جمله  Gigafactory 1 در Reno، نوادا و Tesla Factory در فرمونت، کالیفرنیا را اداره می ‌کند.

از مارس 2019، تسلا خودروهای مدل X، مدل S و مدل 3، باتری‌ های Powerpack، Megapack و Powerwall، کاشی ‌های سقف خورشیدی، پنل ‌های خورشیدی و سایر محصولات مرتبط را تولید و به فروش می‌ رساند.

تاریخچه سهام تسلا در فارکس

در 29 ژانویه 2010، این شرکت یک دفترچه اولیه را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارسال کرد. این مدارک نشان می داد که تسلا قصد دارد یک عرضه عمومی اولیه را برگزار کند که توسط دویچه بانک اوراق بهادار و مورگان استنلی پذیرفته شده است.

تسلا در ماه مه (May) 2010 یک همکاری استراتژیک با تویوتا انجام داد که بلافاصله پس از عرضه اولیه سهام، سهام عادی تسلا را به ارزش 50 میلیون دلار به صورت خصوصی خریداری کرد.

IPO تسلا در 29 ژوئن 2010 راه اندازی شد و در بورس NASDAQ تحت عنوان TSLA فهرست شد. این شرکت 13,300,000 سهم را با قیمت 17 دلار به ازای هر سهم برای عموم منتشر کرد که 226 میلیون دلار افزایش یافت. تسلا اولین خودروساز آمریکایی بود که پس از عرضه اولیه سهام شرکت فورد موتور در سال 1956، وارد بورس شد. در سال 2014، ارزش بازار تسلا نصف ارزش فورد بود.

تسلا به سرعت به عنوان یک سهام، فعالیت خود را در بازار بورس شروع کرده و ارزش چشمگیری را به دست آورده است. اما اعداد و ارقام ناهماهنگ فروش خودروهای آن، اغلب بر قیمت سهام این شرکت تأثیر منفی گذاشته است. نماد انحصاری سهام این کمپانی TSLA می باشد.

سوالات متداول

سهام تسلا در فارکس با چه نمادی درج شده است؟

TSLA

ساعت معاملات تسلا در فارکس چیست؟

روز های دوشنبه تا جمعه از ساعت 6 عصر تا 1:30 بامداد به وقت ایران

چه عواملی بر سهام تسلا تأثیر می گذارد؟

مانند هر سهام دیگری، اعلان‌ های سود سه ماهه و همچنین عملکرد مالی بازار سهام گسترده‌ تر، دو عامل حیاتی هستند که هنگام تصمیم‌گیری درباره نحوه عملکرد قیمت سهام تسلا باید مراقب آنها بود. مهم ترین موردی که بر سهام تسلا تأثیر می گذارد، موفقیت و تقاضا برای خودروهای آن است. لیست انتظار برای خرید مدل 3 تسلا در حال حاضر یکی از آنها است. تقاضا برای مدل های S و X نیز همچنان بالاست.

0امتیازی ثبت نشده

متوسط امتیاز از 0 کاربر

0 رای
0 رای
0 رای
0 رای
0 رای

ارسال نظر و ثبت امتیاز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انصراف

لطفا ابتدا لاگین نمایید.